این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آخرین روز کاری بورس در سال 1401

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آخرین روز کاری بورس در سال 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  ✅ ساعت کار بورس اوراق و کالا تهران سال 1401

  آگاهی از ساعات معامله در بازار بورس و سایر بازارهای مالی بسار اهمیت دارد. ساعت کاری بازار بورس ایران، از روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت 9 الی 12.30 می‌باشد.

  ساعت کاری بازار بورس اوراق بهادار، فرابورس و بورس کالا ۱۴۰۱

  ساعت کاری بورس و شروع معاملات آن از اولین مواردی است که هر معامله‌گری باید از آن اطلاع داشته باشد. ساعت کاری بازار بورس اوراق بهادار در سال ۱۴۰۱، از روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت 9 الی 12:30می‌باشد. همچنین ساعت ثبت سفارش در سال 1401، در بازه‌ زمانی 8:45 الی 9 صبح صورت می‌گیرد. در ادامه با این مقاله از سری محتواهای آموزش بورس کارگزاری اقتصاد بیدار همراه باشید تا با جزییات دقیق ساعت کاری انواع بازار بورس ایران، بیشتر آشنا شوید.

  ساعات معاملات در بازارهای مالی ایران

  در ایران بازارهای مالی مختلفی فعال هستند که می‌توان به بازار بورس اوراق بهادار تهران، بورس کالا و آتی، بازار اختیار معامله و… اشاره کرد. ساعت معامله در هر کدام از این بازارها متفاوت است. در ابتدا برای فعالیت در هر کدام از این بازارها، لازم است با ساعات معاملات و ثبت سفارش آن‌ها آشنا شوید.

  ساعت کار بازار بورس و شروع معاملات چند است؟

  بازار بورس ایران از یک ساعت کاری معینی پیروی می‌کند. در خارج از ساعات کاری بازار سهام، امکان خرید و فروش سهم وجود ندارد، معاملات بسته می‌شوند و فقط امکان دسترسی به پرتفوی خود را به منظور بررسی دارید.

  ساعت کاری تعیین شده برای بازار بورس ایران، از روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت 9 الی 12:30می‌باشد. باید خاطر نشان شد که شروع معاملات از ساعت 9 صبح امکان پذیر است.

  ساعت ثبت سفارش در بورس

  همچنین در بازه‌ زمانی 8:45 الی 9 صبح، سهامداران و معامله‌گران امکان ثبت سفارشات خود را دارند. ثبت سفارش به این معناست که معامله‌گران مابین این ساعت سفارش خرید و فروش سهم را ثبت کرده و با توجه به ترتیب ثبت سفارش، در صف قرار می‌گیرند تا ساعت 9 تمامی سفارشات به مرحله پرداخت و ثبت برسند.

   ساعات کاری تمامی بازارهای بورس ایران

  نام بازار مالی روزهای کاری ساعات کاری ساعت ثبت سفارش

  بازار بورس اوراق بهادار تهران

  شنبه – چهارشنبه 12:30 – 9:00 8:45 - 9:00 نام بازار مالی روزهای کاری ساعات کاری

  بازار قراردادهای مشتقه (آتی و اختیار معامله) سهام

  شنبه - چهارشنبه 12:30 – 9:00

  بازار قراردادهای مشتقه (آتی و اختیار معامله) کالا

  شنبه - چهارشنبه 17:00 – 10:00 پنجشنبه 16:00 – 10:00

  معاملات نمادهای گواهی سپرده کالایی سکه تمام بهار آزادی تحویل یک روزه

  شنبه - چهارشنبه 15:30 – 12:30

  معاملات نمادهای گواهی سپرده کالایی محصولات کشاورزی

  شنبه - چهارشنبه 15:30 – 8:30 تالار پتروشیمی شنبه - چهارشنبه 13:30

  تالار محصولات صنعتی و معدنی

  شنبه - چهارشنبه 11:00 تالار صادراتی شنبه - چهارشنبه 11:30

  تالار فرآورده های نفتی

  شنبه - چهارشنبه 12:00 تالار طلا شنبه - چهارشنبه 12:30 تالار پریمیوم شنبه - چهارشنبه 14:30

  تالار املاک و مستغلات

  شنبه - چهارشنبه 12:30 – 9:00

  تالار معاملات مناقصه

  شنبه - چهارشنبه 14:30 تالار حراج باز شنبه - چهارشنبه 14:30

  تالار محصولات کشاورزی

  شنبه - چهارشنبه 13:00 بازار فرعی شنبه - چهارشنبه 12:30

  با توجه به اینکه در بازار بورس بازه‌ی زمانی خاصی برای انجام معاملات در نظر گرفته شده است می‌توان گفت نحوه معاملات در این بازار، پیوسته است. در مقابل، نحوه معاملات در برخی از تالارهایی که در جدول بالا آمده‌اند به صورت گسسته و حراج تک قیمت است. به این صورت که در این تالارها، افراد سفارش خود را به کارگزاری مربوطه اعلام می‌کنند و در زمان ذکر شده، کارگزار سفارش را ثبت می‌کند.

  ساعت ثبت سفارش عرضه اولیه

  در رابطه با زمان خرید عرضه اولیه همیشه سوالاتی همچون "در روز ارائه عرضه اولیه، چه ساعتی می‌توان خرید را شروع کرد؟"پیش می‌آید. در جواب این سوال باید گفت: ساعت سفارش‌گذاری توسط ناظر بازار اعلام می‌شود و معمولا یک بازه زمانی 2 ساعته به منظور ثبت سفارش تعیین می‌گردد.

  معاملات برخی نمادها خارج از ساعات کاری

  گاهی اوقات با توجه به مشکلاتی که در هسته معاملات رخ می‌دهد، معاملات برخی از نمادها به ساعات بعد از بازار موکول می‌شود. در چنین شرایط، برای اطلاع از ساعات دقیق معاملات نمادهای مورد نظر، پیغام ناظر بازار را مشاهده کنید.

  علاوه بر این، در خارج از چارچوب ساعات کاری هم امکان ثبت معاملات همراه با مبلغ آن وجود دارد ولی کارگزاری مربوطه در اولین فرصت در روز کاری بعد، سفارش شما را ثبت نهایی می‌کند.

  بورس چه روزهایی تعطیل است؟

  بازار بورس و اوراق بهادار ایران در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته تعطیل می باشد. همچنین در تمامی تعطیلات رسمی کشور که در تقویم آورده شده‌اند، بازار بورس اوراق بهادار ایران نیز تعطیل است.

  تعطیلات نوروز

  همچنین در تعطیلات 2 هفته‌ای عید نوروز، روزهای اول، دوم، سوم، چهارم، دوازدهم و سیزدهم که تعطیلات رسمی هستند، بازار بورس نیز تعطیل می‌باشد.

  علاوه بر این، به روزهای پنجشنبه و جمعه در عید نوروز که در هر سال متغیر هستند، هم توجه شد.

  ساعت طلایی خرید و فروش سهم

  در کل، مدت زمان مجاز برای انجام معاملات در بازار بورس سه ساعت و نیم است. در واقع، در بعضی از ساعات، حجم معاملات سهم بیشتر از ساعات دیگر است.

  یکی از ر‌وش‌های تحلیل بازار در ساعات آخر، تکنیک الگوی ساعت است. با بهره‌گیری از این الگو در ساعات آخر بازار می‌توانید شرایط روز آینده سهم را تشخیص دهید و به منظور نوسان‌گیری، خرید و فروش به موقعی داشته باشید. معمولا بیشترین حجم معاملات را بین ساعت ۹ تا ۹:۱۵ صبح و همچنین ساعت ۱۲:۱۵ تا ۱۲:۳۰ ظهر شاهد هستیم. حال این سوال پیش می‌آید که بهترین زمان خرید یک سهم در چه ساعتی است؟ به طور کلی زمان به تنهایی عامل مناسبی برای خرید یک سهم نیست ولی معمولا بهترین زمان برای خرید یک سهم بررسی شده، بین ساعت 12:15 تا 12:30 است. در واقع نیم ساعت اولیه به علت هیجانی بودن معاملات، زمان مناسبی برای خرید سهم نیست و توصیه می‌شود در این بازه‌ زمانی برای فروش سهم اقدام کنید.

  منبع مطلب : bidarex.com

  ساعت کاری معاملات بورس در سال 1401

  ساعت کاری بورس از ۹ صبح روزهای شنبه تا چهارشنبه شروع شده و تا ساعت ۱۲:۳۰ همان روز معاملاتی پایان می‌یابد.

  ساعت کار معاملات بورس

  بورس   |   آخرین بروزرسانی : ۲۷ روز پیش

  ساعت معاملات بورس چه ساعاتی است؟

  پیش‌گشایش بورس اوراق بهادار در چه ساعتی آغاز می‌شود؟

  ساعت کاری بازارهای مالی مختلف چگونه است؟

  ساعت ثبت سفارش عرضه اولیه چگونه است؟

  بورس‌های بزرگ دنیا در چه ساعاتی فعالیت می‌کنند؟

  بورس اوراق بهادار تهران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر فعال است و سرمایه گذاران می‌توانند در این ساعت ها فرآیند ثبت سفارش، حذف سفارش، خرید و فروش سهام و سایر اوراق بهادار را انجام دهند.

  بورس اوراق بهادار ایران در چه روزهایی فعالیت می‌کند؟

  ساعت معاملات بورس در کشورهای مختلف، متفاوت است. بورس اوراق بهادار ایران در روزهای شنبه تا چهارشنبه و در ساعاتی معین باز بوده و فعالان بازار در این روزها قادر به ثبت سفارش خرید یا فروش سهام و سایر اوراق بهادار هستند. در روزهای پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی، بورس در ایران تعطیل بوده و انجام معاملات در این روزها امکان‌پذیر نیست.

  ساعت کاری بورس در سال 1401

  آگاهی از ساعت معاملات بورس، اولین گام به منظور فعالیت در این بازار است. ساعات کاری بورس اوراق بهادار در ایران به دو بخش پیش‌گشایش و ساعت انجام معاملات تقسیم می‌شود. در زمان انجام معاملات نیز بر اساس رفتار معامله‌گران می‌توان زمان را به دو بخش تقسیم کرد. در ادامه به بررسی هر یک از بازه‌های زمانی مربوط به ساعت معاملات بورس می‌پردازیم.

  ساعت ۸:۴۵ الی ۹

  از ساعت ۸:۴۵ الی ۹ صبح روزهای شنبه تا چهارشنبه، به عنوان زمان پیش‌گشایش در ساعت معاملات بورس اوراق بهادار شناخته ‌می‌شود. این فاصله زمانی کوتاه، زمان سفارش‌گیری بوده و معامله‌گران قادر به ثبت سفارشات و همچنین، حذف سفارشات ثبت شده‌شان در این مدت هستند. اما خرید و فروش در این بازه صورت نمی‌گیرد.

  مراقب باشید که در زمان پیش‌گشایش، به هیجانات بازار و صف‌های خرید و فروش چندان توجه نکنید و آن را معیار عمل خود قرار ندهید. زیرا بسیاری از بازیگران بازار، از این فرصت جهت جلب توجه سرمایه‌گذاران به سهم‌های مورد نظر خود استفاده می‌کنند.

  به این صورت که با ایجاد صف‌های خرید یا‌ فروش در سهم مورد نظر، سرمایه‌گذاران را نسبت به خرید یا فروش آن سهم راغب می‌کنند. اما نکته اینجاست که این صف‌ها صرفاً برای جلب نظر سرمایه‌گذاران بوده و در ساعت ۹ صبح و قبل از انجام معاملات، به حالت عادی برمی‌گردند.

  لازم به ذکر است که در گذشته‌ای نه چندان دور، ساعت پیش‌گشایش کمی طولانی‌تر بود و از ساعت ۸:۳۰ شروع می‌شد و تا ۹ صبح ادامه داشت. اما در سال ۱۴۰۰، سازمان بورس اوراق بهادار، این زمان ۳۰ دقیقه‌ای را به ۱۵ دقیقه کاهش داد.

  ساعت ۹ الی ۱۲:۳۰

  از ساعت ۹ صبح، ساعت انجام معاملات بورس آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۲:۳۰ ظهر همان روز ادامه پیدا می‌کند. اما در این مدت، معامله‌گران رفتارهای مختلفی از خود بروز می‌دهند. برخی از این رفتارها پایه علمی نداشته و صرفاْ براساس هیجانات معامله‌گران و رفتارهای گلّه‌ای بروز می‌کند.

  اما به‌طور کلی، از ساعت ۹ تا ۱۰:۳۰ صبح، اغلب، نمادهایی که تکنیکال خوبی دارند، با حجم بالا معامله می‌شوند. بقیه سهم‌ها در ساعات اولیه با حجم زیاد خرید و فروش نمی‌شوند. در حقیقت، این بازه زمانی در ساعت معاملات بورس، زمانی است که بازار هنوز به شکل جدی فعال نشده‌است.

  علت این امر این است که تا ساعت ۱۰:۳۰، هنوز قیمت برخی از ارزها و نیز برخی از کالاها در آن روز معاملاتی مشخص نشده‌است. همچنین، تعدادی از حقوقی‌ها قبل از ساعت ۱۰:۳۰ وارد معامله نمی‌شوند. زیرا می‌خواهند ابتدا رفتار حقیق‌ها را ارزیابی کنند.

  ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲:۳۰

  همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، ساعت معاملات بورس از ۹ صبح تا ۱۲:۳۰ روزهای شنبه تا چهارشنبه است. اما خود ساعت معاملات بورس نیز بر اساس تجربه فعالیت در بازار، به دو بخش قابل تقسیم است : ساعت ۹ تا ۱۰:۳۰ و ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰.

  از ساعت ۱۰:۳۰ معاملات بورس شکل جدی‌تری به خود می‌گیرند. دلیل این امر این است که نرخ ارزهایی چون یورو، دلار و ... و همچنین، نرخ کالاهایی چون فلزات و ... که جهانی است، از این ساعت به بعد مشخص می‌شود که این امر بر روند معاملات اثرگذار است.

  همچنین، در این ساعت، اشخاص حقوقی به طور کامل رفتار اشخاص حقیقی را ارزیابی کرده‌اند و آمادگی فعالیت در بورس را دارند. تمامی این عوامل منجر به جدی‌تر شدن بازار از ساعت ۱۰:۳۰ به بعد است. لازم به ذکر است که ساعت معاملات بورس در ساعت ۱۲:۳۰ به پایان رسیده و بازار بسته می‌شود.

  بهترین ساعت معامله در بورس

  اگرچه انجام معاملات در بورس از ساعت ۹ صبح شروع شده و تا ۱۲:۳۰ ادامه پیدا می‌کند، اما در برخی ساعات شاهد حجم معاملاتی بیشتر و در برخی ساعت نیز شاهد حجم معاملاتی کمتر هستیم. به عنوان مثال، عموماً در نیم ساعت ابتدایی شروع معاملات و همچنین، در نیم ساعت پایانی بازار، شاهد بیشترین حجم معاملات هستیم.

  بهترین ساعت خرید در بورس

  با توجه به اینکه معمولاً در دقایق پایانی معاملات، فشار فروش افزایش پیدا کرده و قیمت کاهش می‌یابد، معامله‌گران می‌توانند سهم مورد نظر را به قیمت مناسب‌تری در بازار خریداری کنند. بنابراین، در صورتی که تصمیم به خرید یک سهم دارید، بهترین زمان برای خرید آن سهم، در ساعت ۱۲:۱۵ الی ۱۲:۳۰ یک روز معاملاتی است.

  بهترین ساعت فروش در بورس

  در دقایق ابتدایی بازار، معاملات به شکل هیجانی بوده و فشار خرید افزایش پیدا می‌کند. این امر باعث افزایش قیمت سهام می‌شود. بنابراین، در صورتی که تصمیم به فروش یک سهم دارید، بهترین زمان برای فروش آن سهم، یک ربع اول شروع کار بازار یعنی از ساعت ۹ تا ۹:۱۵ صبح است.

  منبع مطلب : rahavard365.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید