این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آخرین نقشه مترو تهران

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آخرین نقشه مترو تهران را از این سایت دریافت کنید.

  نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ + برنامه و راهنمای کامل خطوط و فایل pdf گوشی

  نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ به روزرسانی شده است. در این مقاله می‌توانید علاوه بر مشاهده تصویر ۷ خط فعال و ۱۴۴ ایستگاه مترو تهران و ۳ خط در دست احداث ، فایل pdf (پی دی اف) نقشه مترو تهران برای گوشی های موبایل و نیز نقشه مترو تهران برای تردد با ویلچر معلولان عزیز و نیز نقشه متروتهران از ایستگاه های مناسب سازی شده برای تردد نابینایان عزیز را نیز دانلود کنید.

  نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ + برنامه و راهنمای کامل خطوط و فایل Pdf گوشی

  نویسنده :‌ پریسا جعفری

  @=img=@#=img=#

  نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ به روزرسانی شده است. در این مقاله می‌توانید علاوه بر مشاهده تصویر ۷ خط فعال و ۱۴۴ ایستگاه مترو تهران و ۳ خط در دست احداث ، فایل pdf (پی دی اف) نقشه مترو تهران برای گوشی های موبایل و نیز نقشه مترو تهران برای تردد با ویلچر معلولان عزیز و نیز نقشه متروتهران از ایستگاه های مناسب سازی شده برای تردد نابینایان عزیز را نیز دانلود کنید. در این نوشتار ابتدا نگاه کلی به نقشه مترو تهران براساس آخرین تغییرات خواهیم داشت سپس جزئیات بیشتری درباره تمام خطوط و ایستگاه های مترو تهران و نرخ جدید بلیط متروتهران در ۱۴۰۱ ارایه می شود.

  نقشه مترو تهران

  در ادامه می توانید نقشه مترو تهران در سال ۱۴۰۱ را با کیفیت خوب مشاهده کنید. این نقشه به دو شکل (۱) نقشه خطوط و ایستگاه های بهره برداری شده و (۲)  نقشه کامل شامل خطوط و ایستگاه های در حال احداث یعنی غیرفعال است.

  ۱. نقشه خطوط بهره برداری شده مترو

  با کلیک روی تصویر زیر می توانید به فایل pdf (پی دی اف) نقشه خطوط بهره برداری شده مترو تهران در ۱۴۰۱ با کیفیت بالا دسترسی داشته باشید.

  @=img=@#=img=#

  شما همچنین می توانید فایل پی دی اف نقشه خطوط بهره برداری شده مترو تهران را از لینک زیر دانلود کنید و در صورت تمایل آن را در انواع گوشی ها استفاده کنید.

  دانلود نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ – فایل پی دی اف  pdf مخصوص انواع گوشی ها

  ۲. نقشه کامل مترو تهران شامل خطوط فعال و غیرفعال

  با کلیک روی تصویر زیر می توانید به فایل pdf (پی دی اف) نقشه کامل مترو تهران دسترسی داشته باشید.

  @=img=@#=img=#

  شما همچنین می توانید فایل پی دی اف نقشه کامل مترو تهران را از لینک زیر دانلود کنید و در صورت تمایل آن را در انواع گوشی ها استفاده کنید.

  دانلود نقشه کامل مترو تهران ۱۴۰۱ – فایل پی دی اف pdf مخصوص انواع گوشی

  خطوط مترو تهران

  سامانه ی مترو تهران از ۷ خط به شرح زیر تشکیل می شود:

  خطوط فعال

  رنگ نشانه خط مسیر ایستگاه‌ها درازا (کیلومتر) افتتاح اولیه

  قرمز

  خط ۱ تجریش به کهریزک ۲۹ ۳۷٫۵ ۱۳۸۰

  خط فرودگاه امام خمینی شاهد-باقرشهر به فرودگاه امام خمینی ۳ ۳۰٫۴ ۱۳۹۵

  آبی

  خط ۲ فرهنگسرا به تهران (صادقیه) ۲۲ ۲۴٫۶ ۱۳۷۸

  فیروزه‌ای

  خط ۳ قائم به آزادگان ۲۵ ۳۳٫۷ ۱۳۹۱

  زرد

  خط ۴ شهید کلاهدوز به ارم سبز ۱۹ ۲۱٫۰ ۱۳۸۷

  خط فرودگاه مهرآباد بیمه به پایانه ۴ و ۶ فرودگاه مهرآباد ۳ ۲٫۰ ۱۳۹۴

  سبز

  خط ۵ تهران (صادقیه) به هشتگرد (شهید سلیمانی) ۱۲ ۶۷٫۵ ۱۳۷۷

  صورتی

  خط ۶، نیمه شرقی دولت‌آباد به امام حسین ۷ ۱۰٫۰ ۱۳۹۸

  خط ۶، نیمه غربی دانشگاه تربیت مدرس به شهید ستاری ۶ ۶٫۵ ۱۳۹۹

  بنفش

  خط ۷ بسیج به میدان صنعت ۱۸ ۲۰٫۵ ۱۳۹۶

  کل: ۱۴۴ ۲۵۳٫۷

  نقشه كلی ايستگاه های مناسب سازی شده برای تردد با ويلچر افراد دارای معلولیت

  @=img=@#=img=#

  دانلود نقشه کامل مترو تهران ۱۴۰۱ برای تردد با ویلچر– فایل پی دی اف pdf مخصوص انواع گوشی

  نقشه مترو تهران مناسب سازی شده برای تردد نابینایان

  @=img=@#=img=#

  دانلود نقشه کامل مترو تهران ۱۴۰۱ برای تردد نابینایان– فایل پی دی اف pdf مخصوص انواع گوشی

  در ادامه می توانید مطالب بیشتری را درباره مترو تهران مطالعه بفرمایید.

  مترو تهران در ۱۴۰۱

  مترو تهران به مجموعه قطارهای شهری تهران و همچنین شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفته می‌شود. تا فروردین ۱۴۰۱ این مترو در هفت خط اصلی در حال فعالیت است که پنج خط آن (۲، ۳، ۴، ۶، ۷) کاملاً درون‌شهری، یک خط آن (۵) نسبتاً برون‌شهری (میان تهران و کرج و هشتگرد) و یک خط آن (۱، انشعاب خط ۱) به صورت دو بخشی است. بخش نخست درون‌شهری و بخش دوم برون‌شهری (به سمت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و سپس شهر جدید پرند) است. طبق برنامه‌های توسعه قرار است خطوط مترو تهران به ۱۱ خط افزایش یابد. تا اسفند ماه ۱۴۰۰، طول خطوط مترو بهره‌برداری شده، برابر ۲۵۳٫۷ کیلومتر با ۱۴۴ ایستگاه است و شمار واگن‌های فعال در مترو تهران ۱۵۱۴ واگن، برابر ۲۱۷ قطار است که روزانه به‌طور میانگین بیش از ۲٫۵ میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کنند. مترو تهران به رکورد جابه‌جایی ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار سفر در روز نیز دست یافته‌است.در اسفند ۱۳۹۹ اعلام شد که مجموع شمار سفرهای مترو تهران به ۹۵۴۰ میلیون سفر رسیده که معادل ۱۱۹ برابر جمعیت ایران است.

  فهرست خطوط و ایستگاه های مترو تهران

  در جداول زیر ایستگاه‌ها و یا تقاطع‌های در حال ساخت با علامت  مشخص شده‌اند.

  خط ۱ مترو تهران ۲۹ ایستگاه دارد.

  ایستگاه‌ها تقاطع‌ها تجریش قیطریه شهید صدر قلهک دکتر شریعتی میرداماد شهید حقانی شهید همت مصلای امام خمینی شهید بهشتی شهید مفتح شهدای هفتم تیر طالقانی دروازه دولت سعدی امام خمینی پانزده خرداد خیام میدان محمدیه شوش پایانه جنوب شهید بخارایی علی‌آباد جوانمرد قصاب شهرری پالایشگاه شاهد – باقرشهر انشعاب خط ۱ حرم مطهر امام خمینی کهریزک

  انشعاب خط ۱ (خط فرودگاه امام خمینی)

  انشعاب خط ۱ مترو تهران (خط فرودگاه امام خمینی) ۵ ایستگاه (۳ ایستگاه فعال) دارد.

  ایستگاه‌ها تقاطع‌ها شاهد – باقرشهر نمایشگاه شهر آفتاب واوان فرودگاه امام خمینی شهر پرند

  شروع ساعت کاری مترو تهران در خط ۱ از ساعت ۰۵:۳۰ صبح آغاز می شود و تا ساعت ۲۲:۳۰ ادامه دارد. همچنین خط فرودگاه امام خمینی از ساعت ۰۶:۱۰ صبح الی ساعت ۲۰:۱۰ باز می‌باشد.[۱]

  خط ۲ 

  خط ۲ مترو تهران ۲۲ ایستگاه دارد.

  ایستگاه‌ها تقاطع‌ها فرهنگسرا تهرانپارس شهید باقری دانشگاه علم و صنعت سرسبز جانبازان فدک سبلان شهید مدنی امام حسین دروازه شمیران بهارستان ملت امام خمینی حسن‌آباد دانشگاه امام علی میدان حر شهید نواب صفوی

  منبع مطلب : bazdeh.org

  جدیدترین نقشه مترو تهران (1401)؛ راهنمای کامل خطوط مترو

  نقشه مترو تهران و راهنمای خطوط آن به شما کمک می‌کند که مسیریابی بهتری داشته و بتوانید نزدیک‌ترین ایستگاه را به مقصد مورد نظرتان انتخاب کنید.

  تهران پرجمعیت‌ترین شهر ایران و دومین کلانشهر خاورمیانه است. شهری که بیش‌ترین حجم جابجایی و تردد روزانه را دارد. جمعیت و جابجایی زیاد در این شهر باعث به وجود آمدن ترافیک‌های سرسام آوری شده است؛ ترافیک‌هایی که گاهی چندین ساعت طول می‌کشند. به همین علت از نظر مردم بهترین شیوه جابجایی در تهران استفاده از مترو است. مترو تهران که در حال حاضر با هفت خط و سه انشعاب فعالیت می‌کند، روزانه مسئول جابجایی بخش زیادی از شهروندان است. در این مطلب قصد داریم نقشه مترو تهران، بهترین ایستگاه‌های مترو برای گردشگران، ایستگاه‌های مناسب رفت و آمد معلولین و چگونگی پرداخت هزینه مترو را بررسی کنیم.

  فهرست مطالب:

  نقشه مترو تهران

  راهنمای خطوط مترو تهران

  ایستگاه‌های مترو برای گردشگران

  ایستگاه‌ های مناسب رفت و آمد معلولین

  چگونگی پرداخت هزینه مترو

  نقشه مترو تهران

  وسعت شهر تهران به حدی است که نمی‌توان بدون وسیله نقلیه در آن جابه‌جا شد. از طرف دیگر وجود مشغله‌های فراوان ایجاب می‌کند که سریع‌ترین و راحت‌ترین وسیله حمل و نقل را برای جابجایی انتخاب کنیم. در تهران زیرساخت‌های فراوانی برای تردد شهری وجود دارد؛ مواردی مانند تاکسی، موتور، اتوبوس‌های شرکت واحد، آژانس، BRT، دوچرخه و مترو. طبیعتا مترو می‌تواند بهترین وسیله برای تردد شهری باشد؛ زیرا علاوه‌ بر این‌ که با سرعت زیادی حرکت می‌کند، از ترافیک نیز دور است. از طرف دیگر برای استفاده از مترو هزینه کمی را پرداخت می‌کنید.

  اما اگر تازه ساکنین این شهر شده‌اید و یا به تازگی تصمیم گرفته‌اید که از مترو استفاده کنید، بهتر است همیشه نقشه متروی تهران را به همراه داشته باشید. زیرا نقشه به شما کمک می‌کند که مسیریابی بهتری داشته و بتوانید نزدیک‌ترین ایستگاه را به مقصد مورد نظرتان انتخاب کنید. نقشه مترو تهران در تمامی ایستگاه‌ها و واگن‌ها نصب شده است و شما با دانستن اطلاعاتی کلی پیرامون این نقشه می‌توانید به راحتی مقاصد خود را مشخص کنید. همچنین می‌توانید نقشه مترو تهران را در موبایلتان ذخیره کنید تا در هنگام نیاز به آن مراجعه نمایید.

  راهنمای خطوط مترو تهران

  اگر به نقشه مترو تهران نگاه کنید متوجه می‌شوید که در این نقشه هفت خط اصلی و سه انشعاب وجود دارد که تقریبا تمام سطح استان تهران و بخشی از کرج را پوشش می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت مترو تهران گستردگی بسیار زیادی دارد. در ادامه ایستگاه‌های فعال مترو را معرفی می‌کنیم تا راهنمای کاملی از خطوط مترو تهران در دست داشته باشید.

  خط یک مترو تهران و ایستگاه‌های آن

  اگر به نقشه مترو تهران نگاه کنید، خطی طولانی و قرمز رنگ توجه شما را به خود جلب می‌کند. خطی که حدود ۳۷.۵ کیلومتر طول دارد و شمال و جنوب تهران را به هم متصل می‌کند. این خط که از تجریش شروع و به کهریزک ختم می‌شود، ۲۹ ایستگاه را در بر می‌گیرد. اگر بخواهید از ابتدا تا انتهای خط یک را طی کنید، حدود ۷۱ دقیقه زمان نیاز دارید. این خط از ساعت ۵:۳۰ صبح فعال می‌شود و در ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه به فعالیت خود خاتمه می‌دهد. ایستگاه‌های خط یک مترو تهران عبارتند از:

  تجریش قیطریه شهید صدر قلهک دکتر شریعتی میرداماد شهید حقانی شهید همت مصلی امام خمینی شهید بهشتی شهید مفتح شهدای هفتم تیر طالقانی دروازه دولت سعدی امام خمینی پانزده خرداد خیام میدان محمدیه شوش پایانه جنوب شهید بخارایی علی آباد جوانمرد قصاب شهر ری پالایشگاه شاهد – باقرشهر حرم امام خمینی کهریزک

  خط دو مترو تهران، صادقیه تا فرهنگسرا

  خط آبی پررنگ موجود در نقشه تهران پرترددترین خط مترو است که شرق و غرب تهران را به یکدیگر متصل می‌کند. این خط آبی رنگ ۲۲ کیلومتر طول دارد که برای طی کردن آن ۴۵ دقیقه زمان نیاز است. خط دو مترو ۲۲ ایستگاه دارد که عبارتند از:

  صادقیه طرشت دانشگاه شریف شادمان شهید نواب صفوی میدان حر دانشگاه امام علی حسن آباد امام خمینی ملت بهارستان دروازه شمیران امام حسین شهید مدنی سبلان فدک جانبازان سرسبز دانشگاه علم و صنعت شهید باقری تهرانپارس فرهنگسرا

  خط سه مترو، قائم به آزادگان

  خط سه نقشه مترو تهران با رنگ آبی کمرنگ مشخص شده است. این خط حدود ۳۳ کیلومتر طول دارد و برای طی کردن آن چیزی حدود ۶۰ دقیقه زمان نیاز است. خط سه از منطقه قائم شروع و به آزادگان ختم می‌شود و ۲۵ ایستگاه را در بر می‌گیرد. این ایستگاه‌ها عبارتند از:

  آزادگان نعمت آباد عبدل آباد شهرک شریعتی زمزم جوادیه راه آهن مهدیه منیریه تئاتر شهر میدان حضرت ولیعصر میدان جهاد میرزای شیرازی شهید بهشتی سهروردی شهید قدوسی شهید صیاد شیرازی

  خواجه عبدالله انصاری

  شهید زین الدین میدان هروی حسین آباد نوبنیاد اقدسیه شهید محلاتی قائم

  خط چهار مترو تهران، شهید کلاهدوز به ارم سبز

  یکی دیگر از خطوط پر تردد نقشه مترو تهران خط چهار مترو، یعنی خط زرد رنگ است که از کلاهدوز به ارم سبز می‌رسد و ۱۹ ایستگاه و ۲۱ کیلومتر را در بر می‌گیرد. برای سفر از ابتدا تا انتهای این خط حدود ۴۲ دقیقه زمان نیاز دارید. ایستگاه‌های خط ۴ عبارتند از:

  شهید کلاهدوز نیروی هوایی نبرد پیروزی ابن سینا میدان شهدا دروازه شمیران دروازه دولت فردوسی تئاتر شهر میدان انقلاب اسلامی توحید شادمان دکتر حبیب الله استاد معین میدان آزادی بیمه شهرک اکباتان ارم سبز

   خط پنج مترو، گلشهر به صادقیه

  کوتاه‌ترین خط مترو تهران خط پنج است که دو نقطه گلشهر و صادقیه را به هم وصل می‌کند و شما به واسطه این خط می‌توانید به‌ شهر کرج سفر کنید. خط پنج حدود ۴۲ کیلومتر طول دارد که طی کردن آن ۵۷ دقیقه زمان می‌برد. ساعت کاری این خط از ساعت پنج صبح آغاز می‌شود و ساعت ۲۲:۳۰ به پایان می‌رسد. خط پنج که با رنگ سبز در نقشه مترو تهران مشخص شده است، شامل ایستگاه‌های زیر می‌شود.

  منبع مطلب : blog.radar361.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید