این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آموزش سفره هفت سین

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آموزش سفره هفت سین را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش تزیین سفره هفت سین با ایده های جدید و خاص

  آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید, آموزش هفت سین با وسایل دورریختی, تزیین وسایل سفره هفت سین داخل لوستر,تزیین وسایل سفره هفت سین فنجونی, هفت سین روی سبزه

  آموزش تزیین سفره هفت سین با ایده های جدید و خاص

  سوربان تصاویر دکوراسیون و دیزاین

  جدیدترین مدل های آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین با ایده های جدید در این مطلب سوربان ببینید. این عکس ها و مطالب توسط بانوان هنرمند ایرانی نوشته و در بخش تحریریه سوربان جمع آوری شده. امیدورایم که مورد توجه شما قرار بگیرد.

  آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید با شاخه های شکوفه

  شاخه شکوفه رو خریدم وسایل هفتسین رو داخل طوری سفید ریختم و با روبان صورتی به شاخه وصل کردم پرنده هارو هم با گواش سفید کردم و به نوکشون سکه چسبوندم و روی لونه پرنده هم تخم بلدرچین با چسب یک دو سه چسبوندم و قفسها رو از شاخه ها آویزون کردم.. شاخه رو با روبان روی آینه نصب کردم.

   آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید با آینه شکسته

  من اين هفت سين رو با استفاده از آينه شكسته كار كردم.

  اول آينه ها رو با انبردست شكندوم و ريز ريز كردم سپس شيشه هاي پايه دار گرفتم و روي شيشه ها رو چسب چوب زدم و دونه دونه آينه ها رو چسبوندم جوري كه زياد جاي خالي وسطشون نمونه

  تقريبأ يك ساعته خشك ميشه و بعد از خشك شدن دوغاب درست كردم و روش كشيدم تا اگه آب هم خورد بهش اصلأ نريزن.

  دوغاب هر رنگي ميتونه باشه من قهوه اي گرفتم و روش زدم چند دقيقه صبر كردم و بعدش پاك كردم مهم اينه كه جاهاي خالي رو بگيره. براي زيبايي روي ميزم آناناس گذاشتم و داخلش ميوه هارو چيدم كه خيلي شيك شد.

  آموزش تزیین گل در ظرف بلور سفره هفت سین

  من این تنگ های بلور رو خودم درست کردم..تو بازار کلی قیمت داره ولی خودمون میتونیم با چیزای دم دستی درستشون کنیم.فقط تنگ بلور استوانه ایی میخواد که من از قبل داشتم تو خونه خانما میتونن از گل فروشیا بخرن قیمتی نداره..داخلشون هم با گل مصنوعی و شمع ال ای دی و مهره تزیین کردم واسه مناسبت ها خیلی شیکه.

  داخلش مهره ی پلاستیکی و شیشه ایی هست

  شمع هم ال ای دی هستش با گل مصنوعی و آب

  شمع هم تا یک هفته روشن میمونه یکسره

  .

  ابتدا مهره پلاستیکی میریزیم یه مقدار بعد روش شمع ال ای دی میذاریم بقیه مهره ارو هم میریزیم اطراف شمع که سنگین بشه نیاد روی آب..بعد روشون آب میریزیم تا لبه تنگ درآخرهم گلارو میذاریم توی آب و مابین مهره ها...شمع ال ای دی تا یک هفته روشن میمونه توی آب..درضمن میتونید بجای این شمع از وارمر هم استفاده کنید که به اندازه شمع از بطری آب معدنی برش می‌زنیم بعد شمع وارمر میزاریم روش و روی آب شناور میمونه‌..فقط ساقه گل هارو باید کوتاه تر کنید که با شعله شمع وارمر نسوزه.

   آموزش تزیین سیزه سفره هفت سین جدید داخل پارچ

  از داخل پارچ سفالی یه مفتول ضخیم رد کردم و با چسب حرارتی محکم کردم بعد م کردم و چسبودنم به کف دیس، دور مفتول رو با پنبه ی خیس پوشوندم و تخم شاهی که کمی خیسونده بودم و لعاب دار شده بود به پنبه ها مالیدم ،بخاطر لعابش خودش میچسبه .هر روز با اسپری بهش آب بدین زود به سمت نور رشد میکنه.  رای کف سینی هم قسمتهای خالی رو بذر گندم بپاشین.

   آموزش تزیین سفره هفت سین جدید با وسایل دور ریختی

  هفت سین اول رو توی چمدون جهاز مامانم چیدم البته قهوه ای بود و رنگش کردمو پارچشم عوض کردم کنار هفت سین هم یه تلوزیون کوچیک و رنگ و دکوپاژ کردم و به عنوان دکور گذاشتم.

  آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین - تخم مرغ هفت سین با طرح بنفشه

  برای نقاشی تخم مرغ سفالی از رنگ اکرولیک استفاده کردم .ابتدا تخم مرغهارو سمباده کشیدم تا صاف و یکدست بشه .بعد هر رنگی که دوست دارین برای زمینه تخم مرغ با قلموی بزرگ یک بار رنگ میکنم .رنگ اکرولیک سریع خشک میشه وقتی خشک شد یک بار دیگه رنگ کردم .برای کشیدن شکوفه های بهاری از قلموی سه صفر استفاده کردم با رنگ قهوه ای شاخه کشیدم برای کشیدن شکوفه با قلموی شماره ۳ رنگ صورتی و سفید رو ترکیب کردم .این دو رنگ رو خیلی ترکیب نمیکنم که موقع کشیدن سایه روشن داشته باشه تا طبیعی دیده بشه

  .

  برای کشیدن بنفشه هم با قلموی متوسط مثل شماره ۴ با رنگ بنفش ابتدا دو گلبرگ بالا رو میکشم بعد گلبرگ پایین که یه گلبرگ بزرگ هست رو با بنفش کشیدم بعد گلبرگهای وسطی که با رنگ بنفش و سفید ترکیب کردم رو میکشم و بعد با قلموی سه صفر سایه های سیاه وسط بنفشه رو هم میکشم و بعد با رنگ زرد وسط بنفشه پرچم گل رو میکشم و با رنگ سبز برگهارو میکشم

  آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدیدبا تنگ های شیشه ای

  اول ی شاخه ی درخت رو با رنگ سفید رنگ کردم.

  بعد شاخه ی درخت رو داخل ی سطل یک بار مصرف گذاشتم و پر از گچ و آب کردم.

  وقتی گچ سفت شد روی اون رو با گل فومی پوشوندم.کریستالها رو به حبابها وصل کردم .اجزا هفت سین رو توی هر کدوم گذاشتم.

  آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین سفید

  اين شاخه هارو از گل فروشي خريدم سبد ها هم آمادس كه گذاشتم تو گلدون شيشه اي توش سنگ ريختم اون ٢ تا شيشه ديگرو داشتم كه سنگ ريختم گل گذاشتم داخلش.

  آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید روی سبزه

  ایــن هفت سین مال پــارسالمه.به جای خاک کف ظــرف یــه پــارچه نخی پــهن کــردم وبــا چــسب حــرارتی از چــنــد جــا چــسبوندم بــه ظــرف وبــعــد تــخم شاهی کــه قبلا خـیس کــردم رو ریختم...

  داخل کــوزه هم بــاز پــارچــه نــخــی چــســبــونــدم(باچــسـب حــرارتــی) وتــخـمشاهی رو ریختم رو پــارچــه ...بــعدسبزه رو گــذاشــتــم داخــل یــه مــشــمــای بــزرگ چــنــد جــاشــو پــاره کــردم کــه هوا بــره داخــلــش و روش خشـک نــشــه روزی دو بــار آب اسـپــری کــردم بــعــد دو روز کــه جــوانــه زدن دیــگــه از مــشــمــا در اوردم فــقــط آب اســپــری کــردم... اون خــونــه رو هم بــا چــوب بـستـنی و چسب حرارتی درســت کــردم ...ظــرفــزیــرش هم ســیــنــی پــلــاستیکی کیک تــولــد .

  آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین داخل لوستر

  یه لوستر خوشگل از مامانم داشتم که یه گوشه افتاده بود تمیزش کردم و هفت سینو توش چیدم . خیلی شیک شد . همه ازش تعریف کرند.

  آلبوم آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید 3

  اینم سفره پارسال من که جامها رو با مروارید و نگین متری تزیین کردم و با سیم به سی دی وصل کردم و برا اینکه بمونه وسنگین بشه وسط cd رو سنگ گذاشتم و روشو با اسپری طلایی رنگ زدم و با گل و هفت سین تزیین کرد.

  منبع مطلب : www.soorban.com

  آموزش ساخت و تزیین سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی

  برای ساخت هفت سین با وسایل دور ریختنی مهم‌ترین چیز، ایده پردازی و خلاقیت شماست. در این جا شما را با تزیین سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی، آموزش سفره هفت سین با بطری نوشابه، ساخت جام های هفت سین با بطری های پلاستیکی و... آشنا خواهیم کرد.

  ستاره » ⚜️ تزیین و تشریفات » سفره آرایی » سفره هفت سین » آموزش ساخت و تزیین سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی

  آموزش ساخت و تزیین سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی

  برای ساخت هفت سین با وسایل دور ریختنی مهم‌ترین چیز، ایده پردازی و خلاقیت شماست. در این جا شما را با تزیین سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی، آموزش سفره هفت سین با بطری نوشابه، ساخت جام های هفت سین با بطری های پلاستیکی و... آشنا خواهیم کرد.

  آخرین به روز رسانی: اسفند 15, 1400

  با نزدیک‌شدن به سال نو، بسیاری از افراد با ذوق و هنرمند به فکر ایده‌های جدید برای تزیین سفره هفت سین خود میفتند تا هر سال سفره‌ای متنوع‌تر و زیباتر داشته باشند و ذوق و هنر خود را به رخ دیگران بکشند. از طراحی ظروف کریسالی و سفالی با رنگ‌های طبیعی و شیمیایی گرفته تا ساخت ظروف، گلدان، جا شمعی و … با “وسایل دور ریختنی”.

  در واقع با هر وسیله‌ کوچکی که حتی فکر آن را هم نمی‌‌توانید بکنید، می‌توانید یک عالم وسایل جدید بسازید یا وسایل قدیمی‌تر را تزیین کرده و تغییر دهید و دوباره از آن‌ها استفاده کنید. ستاره در این آموزش روش ساخت هفت سین با وسایل دور ریختنی را با توضیحات کامل همراه با تصویر به شما یاد می‌دهد. برای درست کردن این هفت سین‌ها تنها به چسب، بطری نوشابه، بطری پلاستیکی و خلاقیت نیاز دارید.

  ایده های جالب برای سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی

  برای خلاقیت هیچ محدودیتی نیست و شما می‌توانید از هر وسیله‌ بی استفاده‌ای، یک شاهکار هنری خلق کنید. در ادامه شما را با ۶ روش جالب برای ساخت سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی آشنا خواهیم کرد.

  ۱. آموزش سفره هفت سین با بطری نوشابه

  برای درست کردن این هفت سین کوچک و جمع و جور به ۸ عدد بطری نوشابه نیاز دارید.

  مراحل انجام کار:

  ابتدا قسمت‌های پایینی بطری‌ها را هم اندازه ببرید. بهتر است ارتفاع آن‌ها ۵ الی ۶ سانتی‌متر بیشتر نباشد.

  حال باید هر دانه از آن‌ها را تزئین کنید. می‌توانید آن‌ها را رنگ کنید و یا روی قسمت بالایی آن‌ها ربان تزئینی بچسبانید. همچنین از پولک و نگین‌های رنگی هم می‌توانید استفاده کنید.

  یک عدد ته بطری را وسط بگذارید و ۶ عدد دیگر از آن‌ها را دور آن بچسبانید.

  بعد یک چوب یا نی را محکم زیر آخرین ته بطری بچسبانید و سر دیگر چوب را داخل ته بطری وسطی قرار داده و با چسب آن را ثابت کنید.

  داخل ته بطری وسط را می‌توانید با پوشال پر کنید تا کار زیبا‌تر شود و روی چوب را با پاپیون یا عروسک مقوایی تزئین کنید.

  بطری نوشابه: تزیین سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی

  اکنون مینی هفت سین زیبای شما آماده استفاده است. همچنین می‌توانید از این ظرف به عنوان شکلات خوری نیز استفاده کنید. در ادامه می‌توانید مدل‌های مختلف هفت سین با ته بطری نوشابه را مشاهده کنید.

  ۲. روش ساخت جام سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی

  برای درست کردن هر جام به دو عدد بطری پلاستکی نیاز دارید.

  مراحل انجام کار:

  ابتدا بطری که می‌خواهید قسمت بالای جام باشد را انتخاب کرده و آن را از قسمت سر بطری طوری برش دهید تا حالت کاسه‌ای نیز داشته باشد. همچنین قسمت بالای بطری که برای پایه جام در نظر گرفته‌اید را تا ابتدای شروع انحنای آن برش دهید.

  نکته: برای اینکه قسمت بالای جام حالت شکیل‌تری داشته باشد، می‌توانید لبه‌های برش خورده را با اتو گرم کنید و به سمت داخل تا بزنید.

  اکنون باید دو قسمت جام را به هم بچسبانید. برای این کار باید سر‌های بطری را چسب زده و روی هم بگذارید. بهتر است از چسب قطره‌ای استفاده کنید. بعد از اینکه چسب خشک شد روی قسمت‌های وسط را رنگ کنید تا جام شما زیبا‌تر شود.

  توجه: اگر می‌خواهید در این جام‌ها مایعات بریزید می‌توانید در بطری بالای جام را ببندید و سپس آن را به قسمت پایینی بچسبانید.

  اکنون ظروف هفت سین ساخته شده با بطری‌های دور ریختنی آماده استفاده است.

  همچنین می‌توانید این کار را با یک بطری پلاستیکی باریک انجام دهید. به این صورت که قسمت بالایی بطری را تا ۴ سانتی‌متر بعد از انحنای آن ببرید و آن را برعکس کرده و روی ته بطری بچسبانید.

  در انتها می‌توانید هر مدل تزئینی که می‌خواهید به جام‌های خود اضافه کنید.

  ۳. تزیین هفت سین با گونی کنفی

  وسایل مورد نیاز:

  پارچه گونی چسب چوب چسب حرارتی

  لوله مقوایی دستمال کاغذی

  قیچی گل های تزیینی روبان توری قلمو کاغذ روغنی

  روش انجام کار:

  ۱- پارچه گونی را با عرض ۷ سانتی‌متر و طولی به اندازه یک سانتی‌متر بیشتر از دور لوله مقوایی اندازه کنید، شش نوار از پارچه گونی با ابعاد گفته شده برش دهید. نوار روغنی را بردارید و دور لوله مقوایی بپیچید سپس لبه‌های آن را به داخل لوله هدایت کنید تا کاغذ از دور لوله مقوایی باز نشود.

  ۲- قلمو را به چسب چوب آغشته کنید و روی نوار‌های آماده شده را با چسب چوب کامل بپوشانید. نوار گونی آغشته به چسب چوب را دور لوله مقوایی بچسبانید و خوب محکم کنید. نوار گونی باید کاملا سفت شود تا حالت بگیرد.

  ۳- نوار‌های گونی پیچیده شده دور لوله مقوایی را کنار بگذارید، منتظر بمانید تا کاملا خشک شود. در این مدت چند بار لوله را بچرخانید تا همه قسمت‌ها خوب خشک شود.

  ۴- بعد از گذشت زمان کافی، پارچه گونی باید حالت گرفته باشد، ممکن است کمی مرطوب باشد اما دقت کنید که حالت لوله‌ای را حفظ کند. برای جدا کردن نوار گونی از دور لوله مقوایی، کاغذ روغنی را بگیرید و به آرامی نوار گونی را از جهت دیگر لوله مقوایی خارج کنید.

  ۵- حلقه را از لبه روی میز قرار دهید، کمی دیگر صبر کنید تا نوار‌های گونی لوله شده خوب خشک شوند.

  ۶- حال با گل‌های نمدی، تور یا گل‌های گونی می‌توانید ظرف لوله‌ای گونی شکل خود را تزیین کنید. اگر درست کردن گل با نمد را بلد نیستید می‌توانید از مطلب ۴ روش ساده ساخت گل نمدی تزئینی دیدن نمایید.

  برای تزیین ظرف‌های گونی سفره هفت سین، ۶ گل نمدی تهیه کنید، گل را روی میز بگذارید و با چسب حرارتی لوله‌های گونی را روی گل نمدی بچسبانید، دقت داشته باشید که باید لوله گونی روی گل قرار بگیرد؛ با این کار از تغییر حالت لوله جلوگیری می‌کنید، زیرا ظرف گونی ممکن است هنوز کمی مرطوب باشد.

  منبع مطلب : setare.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید