این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آموزش مش با کلاه در خانه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آموزش مش با کلاه در خانه را از این سایت دریافت کنید.

  (نظر20+) آموزش مش با کلاه در منزل + فرمول چند ترکیب رنگساژ مو

  HOME آرشیو نقشه سایت تماس با ما تبلیغات در سایت

  آموزشگاه آرایشگری زنانه

  آموزشگاه آرایشگری زنانه معرفی بهترین مراکز معتبر آموزشگاه آرایشگری زنانه در تهران با مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای , کرج , شیراز

  معرفی آموزشگاه آرایشگری در تهران

  معرفی آموزشگاه آرایشگری کرج

  10

  (نظر۲۰+) آموزش مش با کلاه در منزل + فرمول چند ترکیب رنگساژ مو

  فروردین ۲۳, ۱۳۹۹   آموزش آرایشگری, آموزش آرایشگری زنانه, آموزش رنگ مو, آموزشگاه آرایشگری   40442 بازدید

  آموزش مش با کلاه در منزل + فرمول چند ترکیب رنگ مو

  رنگ کردن مو یکی از دغدغه خانم ها در همه جای دنیا و رشته های پرطرفدار در اکثر آموزشگاه های آرایشگری زنانه در دنیا و ایران میباشد که میخواهند موهایشان حرفه ای رنگ کنند. البته رنگ کردن معمولی مو هم خودش دردسر هایی دارد که بتونید رنگ موی دلخواه تون را در بیارید . اگر خانه دار و فردی مبتدی هستید توصیه میکنیم موهایتان را در آرایشگاه و سالن های زیبایی رنگ کنید تا آسیبی به موهایتان و خودتان نرسد . اگر رنگ کردن و دکلره کردن مو را بلند نباشد و تازه کار باشید ممکن است اتفاقات ناگواری برای خودتان رقم بزنید .

  وسایل لازم برای مش کردن مو

  مش کردن مو انواع مختلفی دارد که هر کدام، وسایل لازم خود را می طلبد. به طور کلی فرآیند مش کردن مو به موارد ذیل نیاز دارد:

  کلاه مش قلاب شماره ۶ پودر دکلره اکسیدان شانه

  آموزش مش کردن مو با کلاه

  برای مش کردن مو روش های مختلفی وجود دارد که یکی از رایج ترین آن ها مش کردن مو با کلاه است، مش کردن مو با کلاه یکی از روش های پرطرفدار برای مش کردن موها است که در این بخش از دنیای مد نمناک آموزش کامل ان را به شما میگوییم.

  آموزش مش کردن مو با کلاه

  نکات مهم در باره مش کردن مو با کلاه

  ۱- اولین کار : مطمئن باشید موهایتان خشکی و عاری از رطوبت میباشد زیرا موهای خیس و نم دار به سختی از سوراخ کلاه بیرون می آید مخصوصا اگر موهای بلندی دارید بهتر است آن ها را کمی کوتاه کنید.

  ۲- بعد موها را به خوبی شانه کنید تا اگر موهایتان گره ای داشته باشد باز شود، موهای گره خورده از سوراخ کلاه بیرون نمی آید و دردناک خواهد بود.

  ۳- کلاه مش را روی سر تان گذاشته و با دو دست کلاه را کاملا بر روی سرتان به سمت پایین بکشید.

  ۴-با استفاده از قلاب مخصوص مش کلاهی شروع کنید به بیرون کشیدن موها از کلاه . هنگام بیرون کشیدن موها با قلاب به صورت عمودی لازم نیست خیلی محکم قلاب را به داخل فرو ببرید زیرا این کار باعث میشود قلاب به پوست سر برخورد کند و ایجاد زخم کند.

  آموزش آرایشگری زنانه در تهران

  نحوه انجام مش کلاهی

  ۵- حالا که موها را به تعداد دلخواه از کلاه خارج کردید و شروع کنید به آماده کردن مواد دکلره (پودر دکلره +قطره آنتی دمیج +اکسیدانه ۳ یا همون ۱۲ درصد) تا مواد ما یه حالت ماست مانند پیدا کند مواد نه باید زیاد سفت باشد نه شل .

  ۶- در مرحله بعد مواد کاملا به کل موها و با دقت میزنیم با دستکش تمام موها را یکی به یکی باز میکنیم تا رنگ به کل موها نفوذ کند.

  ۷- سپس باید روی موها رو با کلاه سیلیکونی یا نایلونی بپوشانید یک حوله به اندازه لازم بردارید تا روی موها بگذارید، این کار باعث میشود موها گرم بماند و به پایه برسد. (موها باید با حرارت سر گرم بماند و به موها نباید گرما دهید)

  ۸- مدت زمان لازم برای ماندن مواد روی سر حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه میباشد. (البته در طی این مدت مدام مقاومت مو رو چک میکنیم)

  آموزش رنگ کردن موی زنانه در تهران

  مراحل قدم به قدم مش کردن مو با کلاه

  ۶- بعد از اینکه مو به پایه مورد نظر رسید ان ها را بشویید البته نباید نرم کننده بزنید و بعد از گرفتن آب اضافی موها رنگساژ مورد نظر را میزنیم .

  ۷- بعد از گذشت مدت زمان حدودا یک ربع رنگساژ را از روی موها میشوریم و یک کاندیشنر به موها میزنیم سپس کلاه رو بیرون میاوریم و موها را خشک میکنیم.

  فرمول ترکیبی ساخت انواع رنگساژ هافرمول رنگساژ دودی: ۱۰ سانت بلوند روشن ۸.۰ + ۱۰ سانت واریاسیون دودی ۰/۱۱ + ۳۰ سی سی اکسیدان نمره یکفرمول رنگساژ زیتونی :رنگ M8 زیتونی ۱/۴ تیوپ (ده سانت) +۳۰ الی ۵۰ CCاکسیدان شماره ۱ بر روی پایه ۸فرمول رنگساژ طلایی : رنگ G9 طلایی ۱/۴ تیوپ+۱ قرص + ۳۰ الی ۵۰ CC اکسیدان شماره ۱ روی پایه ۹فرمول رنگ مو صورتی (رنگساژ صورتی ):۱۰ سانتیمتر بلوند دودی روشن ۸.۱ + ۱۰ سانت واریاسیون دودی ۰/۱۱ + ۳ سانت قهوه ای قرمز متوسط ۴.۶۶ + ۳۰ سی سی اکسیدان نمره یکفرمول رنگ مو قرمز (رنگساژ قرمز ):۱۰ سانت بلوند قرمز تیره ۶.۶۶ + ۲ سانت واریاسیون قرمز + ۳۰ سی سی اکسیدان نمره یکفرمول رنگ مو نقره اییخی (رنگساژ نقره ای یخی): ۱۰ سانت بلوند نقره ای C9 + سه سانت واریاسیون نقره ای ۰/۲۲ + ۳ سانت واریاسیون خاکستری + ۳۰ سی سی اکسیدان نمره یکفرمول رنگساژ دودی طلایی: ۱۰ سانت بلوند دودی طلایی ۸.۳۱ + ۱ سانت واریسیون دودی ۰.۱۱ + ۲سانت واریسیون نقره ای ۰.۲۲ +۳۰ سی سی اکسیدان نمره یک

  آموزش کار با مواد و رنگ مو در تهران

  منبع مطلب : amoozesh-arayshgari.ir

  آموزش قدم به قدم مش کلاهی مو (آموزش مش با کلاه در 10 مرجله)

  مش کلاهی مو یکی از رایج ترین تکنیک های مش مو است. در اینجا آموزش مش با کلاه را به صورت کامل در 10 مرحله همراه با نکات مهم و ترفندها می خوانید

  مش با کلاه یکی از روش های رایج در لاین رنگ و مش مو است. در مش کلاهی مو از یک کلاه برای رنگ کردن موها استفاده می شود. با کمک کلاه مخصوص مش می توان دسته ای از تارهای مو را جدا کرده و هایلایت مورد نظر را روی آن اجرا کرد. به این ترتیب دیگر همه موها دکلره نمی شوند.

  در مش کلاهی زمینه مو تیره است و می تواند رنگ طبیعی موهای فرد باشد. در صورتی که می توان موهای جدا شده را حتی تا ۱۰ درجه نیز روشن تر از رنگ زمینه رنگ آمیزی کرد. با توجه به اینکه وسیله جداسازی در این متد، کلاه مش است به این شیوه، مش کلاهی می گویند. در ادامه به بررسی اموزش مش کلاهی مرحله به مرحله می پردازیم.

  لوازم مورد نیاز برای مش کردن با کلاه

  کلاه استاندارد مش قلاب باریک پودر مخصوص دکلره اکسیدان دوازده درصد روغن های چرب کننده سشوار

  آموزش مش با کلاه

  اجرای مش با این کلاه مخصوص بسیار ساده تر است و نتیجه نیز هایلایت زیبایی خواهد شد. اگر بخواهید این کار را انجام دهید نیاز به کمک دارید زیرا دسترسی به موهای پشت سر، نیست و نمی توانید تارهای موی پشت سرتان را به راحتی جدا کنید. نحوه کار به این صورت است که ابتدا باید موها را برای مش آماده کنید و بعد رنگ را روی تارهای مو اجرا نمایید.

  آماده کردن موها قبل از مش کلاهی

  قبل از اجرای هر نوع رنگ، مش و هایلایت لازم است تا موها را بشویید. شستن موها به باز شدن کوتیکول مو کمک می کند و ماده رنگی بهتر و سریع تر روی موها را پوشش می دهد. قبل از انجام مش کلاهی نیز شستن مو توصیه شده است.

  سپس موها را با حوله خشک کنید تا آب اضافی مو خشک شود. بعد با استفاده از سشوار موها کامل خشک می شود. موهای خیس و نم دار موقع خارج شدن از سوراخ های کلاه، کشیده می شوند و به مو آسیب وارد می شود. جهت سهولت کار بهتر است با استفاده از کمی روغن زیتون موها را ماساژ دهید. روغن زیتون موها را نرم می کند و جلوی آسیب به مو در موقع مش کردن را می گیرد.

  قبل از مش سوزنی موها را شانه کنید تا گره های مو باز شود. موهای گره دار موقع خارج شدن از کلاه، کنده می شوند و دشواری ایجاد می کنند. موها را به سمت عقب شانه بزنید از فرق باز کردن یا هر استایل دیگری بپرهیزید خیلی ساده با شانه موها را به سمت عفب فرم دهید. بنابراین روتین قبل از مش عبارت است از:

  شستن مو خشک کردن مو ماساژ روغن زیتون شانه زدن به مو

  طریقه صحیح کلاه گذاشتن روی سر

  این کلاه از جنس پلاستیک لاتکس است و روی سر محکم فیکس می شود. قبل از اینکه کلاه روی سر گذاشته شود از یک کیسه نایلونی مثل کیسه فریزر روی موها استفاده می شود. یک کیسه فریزر را باز کرده و به طور کامل روی موها قرار دهید. هر نوع پلاستیکی که روی موها را کامل بپوشاند برای این منظور، مناسب است. ( سفره های پلاستیکی یکبار مصرف و …) حالا کلاه را روی سر بگذارید.

  نحوه صحیح خارج کردن موها

  مرحله بیرون کشیدن مو از کلاه شاید سخت ترین قسمت کار باشد به خصوص اگر موهای بلندی داشته باشید. حتما قبل از به سر گذاشتن کلاه، موها را شانه زده و با روغن ریتون مو را چرب کنید. در غیر این صورت گره ها مانع از خارج شدن تارهای مو می شوند.

  برای خارج کردن موها از قلاب استفاده کنید. با یک دست قلاب را کنترل کنید. دو انگشت دست دیگر را کنار یکی از این سوراخ ها قرار داده مراقب باشید تا موهای اضافی به همراه قلاب خارج نشود. با قلاب و به آرامی تارهای مو را به بیرون بکشید. قلاب را خیلی فشار ندهید و فقط موهای سطحی را بردارید.

  بر روی یک به یک سوراخ ها همین روش را اجرا کنید تا همه تارهای مورد نظر از سوراخ کلاه خارج بشوند. حالا با یک برس موی مناسب، تارهای خارج شده مو را شانه بزنید تا گره های مو کامل باز بشود. حتی اگر گره ای وجود ندارد نیز موها را شانه بزنید تا تارهای مو کامل به بیرون بیایند و قسمتی از موها زیر کلاه باقی نمانده باشد.

  اموزش قدم به قدم مش کلاهی

  در این روش از کلاه مخصوص و قلاب برای مش کردن مو استفاده می شود.

  ابتدا موهای سر شسته شده را به سمت پشت سر شانه کنید.

  دست ها را به مقدار کمی روغن گیاهی آغشته کرده و موها را ماساژ دهید. با این کار موها راحت تر از کلاه بیرون آورده می شوند.

  کلاه مخصوص را روی سر گذاشته و به وسیله سنجاق سر، قسمت بالا و کناره های کلاه را محکم کنید تا کلاه حین کار جابه جا نشود.

  با قلاب شماره ۶، موها را از سوراخ های کلاه بیرون آورید. هنگام بیرون کشیدن مو، انگشت خود را کنار سوراخ ها قرار دهید تا موی اضافه به بیرون نیاید.

  پس از بیرون کشیدن، کل موها را شانه کنید.

  پودر دکلره و اکسیدان مناسب با جنس مو را خوب مخلوط کنید. مخلوط می بایست به غلظت ماست باشد.

  از پشت سر، موها شروع به رنگ کردن کنید تا جلوی موها. پس از رنگ کردن، موها را با پلاستیک پوشش داده و باسشوار دستی به موها یکدست و دورانی حرارت بدهید تا مواد دکلره حالت کف دار شوند.

  هر ده دقیقه رنگ موها را چک کنید.

  پس از زمان مذکور موها را بشویید و پس از در آوردن کلاه موها را رنگساژ کنید.

  برای رنگساژ مو، رنگ مورد نظر را با چند قطره اکسیدان و آب مخلوط کرده تا مواد هم غلظت دوغ شوند. پس از گذشت زمان مناسب رنگ مو، موها را بشویید. برای شستن موها حتماً از نرم کننده استفاده کنید. پس از انجام مش، موها را ۳ روز نشویید.

  نحوه دکلره کردن در مش کلاهی

  موهای روی کلاه با مواد دکلره مو، آغشته خواهد شد تا برای استفاده از رنگ روشن آماده باشند. برای این کار به پودر دکلره و اکسیدان نیاز دارید. بعد از اینکه همه موهای روی کلاه به مواد دکلره آغشته شد روی موها را با پلاستیک بپوشانید. برای اینکه موها سریع تر رنگ باز کند از سشوار استفاده کنید. سشوار را به حالت دورانی حرکت دهید تا حرارت روی یک قسمت مو نباشد.

  اگر موها شروع به کف کردن کرد، فوری سشوار را خاموش کنید. صبر کنید تا موها کامل رنگ باز کند. هر از گاهی تست کنید که موها رنگ باز کرده یا خیر. زمانی که به میزان دلخواه موها روشن شد باید موها را بشویید.

  کلاه را برندارید و در همین وضعیت تنها موهای روی کلاه را شستشو دهید تا مواد دکلره کامل پاک بشود. سپس می توانید رنگ روشن مورد نظر را روی موهای دکلره شده، اجرا کنید. حداقل رنگ مویی ۳ پایه روشن تر انتخاب کنید اما امکان روشن کردن موها حتی تا ۱۰ پایه روشن تر هم هست.

  منبع مطلب : golgisamoz.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید