این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آکواریوم قشم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آکواریوم قشم را از این سایت دریافت کنید.

  آکواریوم قشم

  آکواریوم قشم جزیره زیبای قشم در جنوب کشورمان و در میان آبهای نیلگون خلیج فارس یکی از مقاصد مهم گردشگری است و در تمامی ایام سال به خصوص در 6 ماه دوم سال که هموا

  آکواریوم قشم

  آکواریوم قشم آکواریوم قشم

  جزیره زیبای قشم در جنوب کشورمان و در میان آبهای نیلگون خلیج فارس یکی از مقاصد مهم گردشگری است و در تمامی ایام سال به خصوص در 6 ماه دوم سال که هموا بسیار دلپذیر است این جزیره میزبان مسافرای بسیاری است که از تمامی نقاط کشور به این منطقه سفر می کنند. جزیره قشم به دلیل قرار گرفتن در ناحیه خلیج فارس و جزیره هرمز از تنوع زیست دریایی بسیار متنوعی برخوردارد است و آبزیان بسیار زیادی در گونه های منحصر به فردی در سواحل آن دیده می شوند. البته مشاهده این آبزیان احتیاج به مهارت دارد و به سادگی نمی توان محیط زیر آب را مشاهده کرد. در این مطلب شما را با مکانی آشنا می کنیم که می توانید در آنجا این گونه های آبزیان را به راحتی مشاهده کنید و از دیدن آنها به وجد بیایید.

  اگر به قشم سفر کردید به شما توصیه می کنیم حتما از آکواریوم جزیره قشم که به نام آکواریوم پروانه طلایی نام گرفته است دیدن کنید. این مجموعه دیدنی در مرکز شهر قشم و نزدیک به مراکز خرید قشم و در ظلع غربی میدان امام قلی خان قرار دارد و در زیرزمین مجتمع و مرکز خرید سیمرغ واقع شده است.

  آکواریوم پروانه طلایی در فضایی به مساحت 100 متر محیطی را فراهم کرده است که شما می توانید با حضور در آنجا در حدود 180 نوع گونه آبزی را از نزدیک مشاهده نمایید. در بین این آبزیان برخی موجودات دریایی نیز وجود دارند که برخی از آن‌ها مانند فرشته ماهیان، بلورینگ و امپراطور از نمونه‌های بسیار کمیاب در جهان به شمار می آیند.

  آبزیان موجود در این آکواریوم فقط منحصر به خلیج فارس نیستند و از دریاهای دیگری از جهان نیز آبزیانی به این آکواریوم اضافه شده است. از آبزیان جالب توجه برخی از موجودات دریای کارائیب هستند که می‌توان از شاه میگو (لابستر)، مار ماهی، مار ماهی گرگی، ماهیان جراح دم بادبانی، لب ماتیکی را نام برد. برخی دیگر گونه‌های آبزی آکواریوم قشم،  دم سل آزور ، روباه ماهی و لاک پشت‌های زیبای جزیره قشم است که می‌توانید آنها را مشاهده کنید. گونه های جذابی از آبزیان اکواریوم قشم نیز بومی دریای سرخ  می باشد که برخی از آنها عبارتند از برخی گونه های دلقک ماهیان مانند دلقک پیک، کلارکی، تو می تو و دلقک آفریقایی و جراح دلقک در آکواریوم پروانه طلائی گرد آوری شده اند.

  آکواریم قشم که به همت مسوولان منطقه آزاد قشم برپا شده است همه روزه میزبان بازدید کنندگان است و از صبح تا شب باز می باشد و آماده خدمت رسانی به هم وطنان عزیز و گردشگران جزیره قشم است.

  منبع مطلب : www.asemanpaytakht.com

  (آکواریوم پروانه طلایى) آکواریوم جزیره قشم کجاست

  آکواریوم جزیره قشم یا آکواریوم پروانه طلایى از دیدنی های قشم به شمار می رود و با مساحتی معادل ۱۰۰۰ متر مربع، شامل ۱۸۰ نوع گونه از آبزیان جهان می‌ شود.

  آکواریوم جزیره قشم (آکواریوم پروانه طلایى)

  prev next

  اطلاعات جاذبه گردشگری

  ایران، هرمزگان، قشم، ضلع غربى میدان امامقلى خان، زیرزمین ساختمان سیمرغ قشم

  مدت زمان بازدید از این جاذبه: بین ۱ تا ۲ ساعت

  مسیر یابی

  پروانه طلایی از اماکن تفریحی و جاهای دیدنی قشم بود که بخشی از زیبایی‌های زیر آب‌های خلیج فارس و آبزیان خاص و کمیاب دریای سرخ و دریای کارائیب را پیش چشم تماشاگران قرار می‌داد. این آکواریوم کم‌نظیر در ساحل جنوبی شهر قشم و در زیرزمین مرکز خرید سیمرغ قرار داشت و بیش از ۱۸۰ نوع از موجودات دریایی از نقاط مختلف جهان در آن نگهداری می‌شدند.

  طبق اطلاعات دریافتی، آکواریوم جزیره قشم چند سال پیش تعطیل شد و کلیه آبزیان و ماهی‌های این آکواریوم به اصفهان منتقل شدند.

  آنچه از آکواریوم قشم باید بدانید:

  آکواریوم قشم کجاست؟

  امکانات تفریحی آکواریوم قشم

  شرایط بازدید از آکواریوم قشم

  جاهای دیدنی اطراف اکواریوم قشم

  آکواریوم قشم کجاست؟

  آدرس: استان هرمزگان، جزیره قشم، شهر قشم، ضلع غربی میدان امام قلی خان، مرکز خرید سیمرغ، طبقه زیرزمین (مشاهده روی نقشه)

  منبع عکس: سایت بلد؛ نام عکاس: ناشناس

  آکواریوم جزیره قشم که با نام آکواریوم پروانه طلایی قشم نیز شناخته می‌شد، از اماکن تفریحی این جزیره بود. این آکواریوم در نزدیکی مراکز خرید مهم جزیره قرار داشت و دیدار از آن فرصت خوبی برای رفع خستگی پس از خرید بود.

  آکواریوم قشم در طبقه زیرزمین مجتمع چهار طبقه سیمرغ قرار داشت. مرکز خریدی که با معماری نوین خود در میان دیگر پاساژهای تجاری آن محدوده، توجه بینندگان را به خود جلب می‌کرد. علاوه بر بخش تجاری، این مجتمع دارای بخش خدماتی و تفریحی است که آکواریوم قشم، از جمله این مراکز تفریحی به حساب می‌آمد.

  این آکواریوم در فضایی حدود ۱,۰۰۰ متر مربع، ۱۸۰ نوع آبزی منحصربه‌فردی از آب‌های دریای سرخ و گونه‌های کمیابی چون مجستیک یا فرشته ماهى، امپراتور، بلورینگ و نمونه‌های دیگر را نگهداری می‌کرد.

  امکانات تفریحی آکواریوم قشم

  منبع عکس: hormozganmag؛ نام عکاس: ناشناس

  آکواریوم پروانه طلایی قشم مکانی رویایی برای تماشای زندگی زیر آب بود؛ به‌ویژه برای آنان که غواص نیستند و هیچگاه، فرصتی برای تماشای آبزیان کمیاب قعر دریاها ندارند. در این مجموعه دیدنی، محیطی فراهم شده بود تا بتوان برخی از این موجودات دریایی زیبا و خاص را از نزدیک تماشا کرد و با نحوه زندگی آن‌ها در اعماق دریا آشنا شد.

  بیش از ۱۸۰ نوع آبزی خاص و منحصربه‌فرد از آب‌های خلیج‌فارس،‌ دریای سرخ و دریای کارائیب در آکواریوم جزیره قشم نگهداری می‌شد

  آبزیان این مجموعه تنها منحصر به موجودات خلیج‌فارس نمی‌شدند و برخی از آن‌ها از دریاهای دیگر جهان به آکواریوم قشم آورده شده‌ بودند. ماهی‌های دریای کارائیب (شاه میگو یا لابستر، ناسو یا  ماهی لب ماتیکى، مارماهى، مارماهى گرگ، ماهیان جراح دم بادبانى و جراح دلقک) نمونه‌ای از مهمانان خاص آکواریوم پروانه طلایی بودند.

  دلقک‌ماهی‌هایی ‌مانند تومی‌تو، کلارکی، پینک و دلقک آفریقایی، به‌همراه گونه‌هایی چون روباه‌ ماهی، ماهی دامسل آزرو و لاک‌پشت‌های بومی جزیره قشم، از دیگر موجودات آکواریوم جزیره قشم به شمار می‌رفتند.

  از سوی دیگر، کشتی کف شیشه‌ای قشم نیز فرصتی برای تماشای یک آکواریوم طبیعی در اختیار گردشگران می‌گذارد. این شناور تفریحی، مسافران و گردشگران را همه‌روزه از اسکله بندر بهمن به جزایر هنگام، هرمز و لارک منتقل می‌کند.

  کشتی آکواریوم قشم نخستین کشتی گردشگری کف شیشه‌ای در این جزیره است که در عمق ۲۸۰ ‌متری دریا فرو می‌رود و زیبایی‌های چشم‌نواز آب‌های خلیج فارس را از فاصله‌ای نزدیک به گردشگران نشان می‌‌‌دهد. تماشای دنیای زیبای زیر آب و لذت بردن از حالت آکواریوم طبیعی، در آب‌های ساحلی جزیره لارک که بسیار شفاف هستند، دو چندان خواهد شد.

  شرایط بازدید از آکواریوم قشم

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید