این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اب ماهی قرمز باید چگونه باشد

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اب ماهی قرمز باید چگونه باشد را از این سایت دریافت کنید.

  راهنمای نگهداری از ماهی قرمز شب عید

  برای داشتن یک ماهی قرمز خوشحال باید تمام تصوراتی را که درباره نگهداری از ماهی قرمز شب عید دارید، دور بریزید و برای آشنایی با این مقوله، این مطلب را بخوانید.

  راهنمای نگهداری از ماهی قرمز شب عید

  آخرین بروزرسانی ۱ دی ۱۴۰۰ ۰ زمان مطالعه ۷ دقیقه

  برای نگهداری از ماهی قرمز شب عید به‌مدت طولانی باید با یک سری اصول آشنا باشید. دیدن یک ماهی قرمز کوچک که مدام در آب شنا می‌کند و با بازوبسته‌کردن دهانش گویی در حال آوازخواندن است، بسیار هیجان‌انگیز و شادی‌آور خواهد بود. حیف است این ماهی‌های زیبا که نشاط را به خانه شما هدیه می‌کنند، طول عمر کوتاهی داشته باشند و خیلی زود از پیش شما بروند.

  شما با دانستن چند نکته اصولی درباره نگهداری از ماهی قرمز شب عید می‌توانید کیفیت زندگی او را افزایش دهید و خودتان هم از داشتن یک حیوان خانگی بی‌آزار لذت ببرید. مراقبت از ماهی قرمز در منزل چندان کار پیچیده‌ای نیست؛ اما بهتر است بدانید که برای داشتن یک ماهی قرمز خوشحال‌تر باید تمام تصوراتی را که درباره نگهداری از ماهی قرمز شب عید دارید، دور بریزید و برای آشنایی بیشتر با این مقوله، مطلب زیر را بخوانید.

  اصول نگهداری از ماهی قرمز شب عید

  @=img=@#=img=#

  تنگ جای مناسبی برای مراقبت از ماهی قرمز نیست

  اجازه دهید همین ابتدای کار با معرفی مهم‌ترین اصل مراقبت از ماهی قرمز، چهارچوب ذهنی شما را در این باره کمی بشکنیم. برای نگهداری از ماهی قرمزتان باید یک مخزن بزرگ در نظر بگیرید، نه یک تنگ کوچک که ماهی‌تان حتی به‌زحمت می‌تواند کمی در آن بچرخد.

  برای نگهداری از ماهی قرمز زمانی که قرار است به مدت طولانی‌تری زنده بماند باید بدانید که بسته به نژاد آن ممکن است در سن بلوغ حتی به ۳۰ سانتی‌متر هم برسد. استفاده از یک مخزن بزرگ در شروع کار چند ویژگی مثبت دارد. اول این که باعث می‌شود مجبور نباشید مدام با بزرگ‌شدن ماهی خود، مخزن آن را عوض کنید.

  از طرف دیگر همان‌طور که احتمالا خودتان هم شاهدش بوده اید، می‌دانید که اصلا مهم نیست چقدر به ماهی قرمز غذا می‌دهید؛ در هر صورت شکم ماهی‌تان بدون ایجاد هر گونه وقفه‌ای مدام کار می‌کند. مدفوع ماهی قرمز از طریق فرایندهای میکروبی تجزیه می‌شود و اکسیژن را مصرف می‌کند که باعث تولید محصولات سمی مثل آمونیاک خواهد شد.

  استفاده از یک مخزن بزرگ برای نگهداری از ماهی قرمز کمک می‌کند شما بتوانید یک سیستم تصفیه آب مناسب در آن نصب کنید. اگر فضای زیادی در خانه ندارید و همچنان مصر هستید که با نگهداری از ماهی قرمز شب عید کمی سرگرم شوید، می‌توانید به دنبال انواعی از ماهی‌های قرمز بگردید که به مرور زمان خیلی بزرگ نمی‌شوند. همچنین در نظر داشته باشید که هرچه تعداد ماهی‌هایتان بیشتر باشد باید مخزن هم بزرگ‌تر باشد.

  برای مراقبت از ماهی قرمز، حواستان به تغذیه آن باشد

  ماهی قرمز همه‌چیزخوار است و تقریبا هر چیزی را که به سمت او پرتاب کنید، ممکن است آن را بخورد؛ ماهی قرمز یک موجود شکمو به معنای واقعی کلمه ا‌ست! اما این بدان معنی نخواهد بود که شما نسبت به تغذیه او بی‌تفاوت عمل کنید و هر چه را که دم دستتان آمد، برای او بریزید. لطفا خیلی خوشحال نباشید که برای نگهداری از ماهی قرمز شب عیدتان هزینه زیادی نمی‌کنید!

  همچنین در نظر داشته باشید که نباید به او غذای زیادی دهید. ماهی قرمز سیری‌ناپذیر است و ظاهرا دست رد به سینه هیچ غذایی نمی‌زند؛ بنابراین این شما هستید که باید با کنترل میزان غذای ماهی قرمز، از آسیب‌دیدن او جلوگیری و از آن مهم‌تر از ایجاد فضولات اضافه در محیط پیشگیری کنید.

  در جهت مراقبت از ماهی قرمز چه‌بسا به بخاری احتیاج داشته باشید

  فقط این شما نیستید که استرس می‌گیرید. این ماهی‌های کوچک جذاب هم ممکن است از استرس رنج ببرند. در نگهداری از ماهی قرمز باید بدانید که تحمل تغییرات شدید دمای روزانه خیلی برای آن‌ها آسان نیست. دمای محیط زندگی او نباید به‌صورت سینوسی تغییر کند. استفاده از یک بخاری، دما را ثابت نگه می‌دارد و از تغییراتی که ممکن است به ماهی شما استرس دهد جلوگیری می‌کند.

  بعضی از انواع ماهی‌ قرمز از محیط گرم رنج می‌برند. احتمالا برای نگهداری از ماهی قرمزی که با دمای زیاد مشکل دارد نیازی به بخاری نداشته باشید، اما در صورتی که  دمای خانه شما در تمام طول سال ثابت باشد. لطفا ماهی‌تان را این‌قدر حرص ندهید و دمای ثابتی برای او مهیا کنید!

  به یک برنامه مشخص برای تعویض آب نیاز دارد

  @=img=@#=img=#

  برای نگهداری از ماهی قرمز شب عید باید به‌طور منظم آب محیط ماهی را عوض کنید. به نحوه شنا‌کردن ماهی خود، ظاهر آن و محلی که بیشترین وقت خود را می‌گذراند توجه داشته باشید. در هنگام نگهداری از ماهی قرمز اگر متوجه تغییر رفتار او شدید، آب آن را تعویض کنید. از ماهی‌های خود غافل نشوید.

  تماشاکردن آن‌ها کاری بسیار لذت‌بخش است. این لذت را از خودتان دریغ نکنید. با چک‌کردن هر روز آن‌ها متوجه بعضی از تغییراتی خواهید شد که خیلی سریع رخ می‌دهند.

  برای مراقبت از ماهی قرمز باید رفتار خوبی با آن داشته باشید

  ماهی قرمز رفتاری دوستانه و اجتماعی دارد و تهاجمی عمل نمی‌کند. اما اگر در نگهداری از ماهی قرمز شرایطی مثل کم‌غذایی، استرس یا دیگر شرایط سخت وجود داشته باشد، اوضاع ممکن است تغییر کند. این شرایط اگر برای انسان هم به وجود بیاید تغییر رفتار خواهد داد و چه‌بسا دست به قتل بزند. این که فقط یک ماهی قرمز کوچک است!

  برای مراقبت از ماهی قرمز و جلوگیری از خودکشی آن‌ها از درپوش استفاده کنید

  مثل این که نگهداری از ماهی قرمز دارد به جاهای باریک کشیده می‌شود! بعضی از ماهی‌های قرمز می توانند سریع شنا کنند و از مخزن خود خارج شوند. برای جلوگیری از خودکشی ماهی‌تان در زمان‌هایی که در کنارشان نیستید، یک درپوش برای محیط زندگی آن‌ها تعبیه کنید.

  از فیلتر بهره ببرید

  نگهداری از ماهی قرمز یعنی حضور مواد زائد، این‌جا، آن‌جا، همه‌جا! از آن جایی که این ماهی به‌صورت مداوم مواد زائد تولید می‌کند، استفاده از سیستم فیلتراسیون ضروری‌ست. ماهی قرمز برای سالم‌ماندن به آب بسیار تمیز و فیلترشده نیاز دارد.

  خیال نکنید با استفاده از فیلتر از عوض‌کردن آب خلاص می‌شوید. ماهی شما آن‌قدر ضایعات تولید خواهد کرد که روی شما را کم کند. بنابراین به خاطر داشته باشید که برای نگهداری از ماهی قرمز باید حتی با وجود فیلتر، در تعویض آب کوشا باشید و پشت گوش نیندازید.

  منبع مطلب : snapp.market

  نکاتی درباره آب ماهی قرمز

  - بيش از دو عدد ماهي در يک ظرف نگهداري نکنيد. - ظرف نگهداري ماهي بايد هر چند مدت یک بار ضد عفونی شود. براي اين کار مي ‌توانيد...

  - بیش از دو عدد ماهی در یک ظرف نگهداری نکنید. - ظرف نگهداری ماهی باید هر چند مدت یک بار ضد عفونی شود. برای این کار می ‌توانید...

  بازدید : 47808

  زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه

  تاریخ : شنبه 1388/01/08

  نکاتی درباره آب ماهی قرمز

  - بیش از دو عدد ماهی در یک ظرف نگهداری نکنید.

  - ظرف نگهداری ماهی باید هر چند مدت یک بار ضد عفونی شود. برای این کار می ‌توانید از محلول نمك طعام 3 درصد یا ترکیبات آمونیوم (به مقدار 0/1 تا یك گرم در لیترآب) به مدت 10 تا 15 دقیقه و یا ترکیبات ید دار (به مقدار 200 میلی ‌گرم در لیتر آب) به مدت 10 ثانیه استفاده كنید.

  - باید توجه داشت که مواد ضد عفونى کننده که نام آنها در بالا ذکر شد، براى ماهى‌ ها خطرناک هستند، لذا باید حتما ظرف را بعد از ضدعفونی کردن به دقت بشویید.

  - هر ماهی قرمز برای ماندگاری طولانی، حداقل به یك لیتر آب نیاز دارد كه ترجیحا می‌ بایست روزانه تعویض شود.

  - توجه داشته باشید هنگام عوض کردن آب ماهی، آب خیلی سرد یا گرم نباشد، زیرا تغییر ناگهانی دمای آب ظرف، باعث ایجاد استرس در ماهی می ‌‌شود. آب مناسب برای نگهداری ماهی آب ولرم است.

  - چون آب لوله کشی شهری دارای کلر است و ماهی قرمز در مقابل افزودنی‌ های شیمیایی مانند کلر بسیار حساس

  است، این آب را قبل از استفاده برای نگهداری ماهی، باید کلرزدایى کنید. برای این کار باید آب را قبل از استفاده، حداقل به مدت 48 ساعت در ظرفی دهان گشاد نگه دارید تا ضمن حفظ تعادل گازها در آب، کلر موجود در آن خارج گردد.

  - از ریختن نمک یا انداختن حبه قند در داخل آب ماهی خودداری کنید.

  - از انداختن سکه و دیگر فلزات در آب خودداری کنید.

  - ریشه های بامبو، صدف‌ های ریز و گوش‌ ماهی منابع خوبی برای تامین مواد معدنی آب ماهی محسوب می ‌‌شوند.

  - از ریختن سنگ ریزه به داخل ظرف ماهی خودداری کنید، زیرا علاوه بر این که می ‌توانند سبب آلودگی ظرف شوند، لبه های تیز آن نیز می ‌تواند موجب آسیب رساندن به ماهی و ایجاد عفونت‌ های ثانویه در آن شود.

  دكتر حسین جعفری - همشهری

  *مطالب مرتبط:

  علل مرگ ماهی‌ قرمز

  غذا و خانه ماهی قرمز نوروز

  ماهی قرمز خطرناك نیست

  روش نگهداری از ماهی قرمز خانگی

  آیا ماهی های قرمز خطرناكند

  بخش تغذیه و سلامت تبیان

  مشاوره

  در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.

  مطالب مــــــرتبط

  به ماهی قرمز دست نزنید

  به ماهی قرمز دست نزنید

  هنگام تهیه ماهی قرمز سعی کنید ماهی سالم را انتخاب نمایید تا دچار مشکلات پوستی و آلرژی نشوید. البته ماهیان زینتی و قرمز در شمار آبزیان خانگی محسوب می شوند...

  ارســال نظر 24 نظر - 2 پاسخ

  عدد زیر را وارد کنید

  نظرات کاربران ( انتشاریافته:26 ,در حال بررسی :0 )

  ناشناس‎1401/02/06‎-‎02:27

  من داخل اب ماهیم اشتباهی وایتکس ریختم باید چیکار کنم نمیرن؟؟؟😢😢

  00

  پاسخ کاربران به این نظر

  پاسخ

  ناشناس‎1399/01/06‎-‎02:03

  باید هم دمای محیط خانه باشد

  00

  پاسخ کاربران به این نظر

  پاسخ

  ناشناس‎1398/12/25‎-‎18:25

  سلام ببخشید ایا بوی عود و عطرو ...... برای ماهی گلی ضرر داره ممنون میشم پاسخ بدید

  10

  پاسخ کاربران به این نظر

  پاسخ

  ناشناس‎1396/06/11‎-‎09:23

  سلام. ببخشید سوالی داشتم در مورد ماهی تلسکوپی

  00

  پاسخ کاربران به این نظر

  پاسخ

  ناشناس‎1395/12/29‎-‎18:56

  اب ماهی قرمز سرد باشه یا گرم؟؟؟؟

  30

  پاسخ کاربران به این نظر

  پاسخ

  ناشناس‎1395/01/25‎-‎12:05

  عالی بود 00

  پاسخ کاربران به این نظر

  پاسخ

  ناشناس‎1395/01/13‎-‎23:28

  سلام ماهی من سمت گوشش جراحت کرده چیکارش کنم؟؟

  00

  پاسخ کاربران به این نظر

  پاسخ

  ناشناس‎1394/12/13‎-‎14:44

  آیا ریختن تیله ی ژله ای در آب ماهی گلی ضرر دارد؟

  00

  پاسخ کاربران به این نظر

  پاسخ

  بيتا ‎1394/01/20‎-‎14:14

  مررررررررسی 00

  پاسخ کاربران به این نظر

  پاسخ

  ناشناس‎1394/01/20‎-‎14:13

  مررررررررررررسی 00

  پاسخ کاربران به این نظر

  پاسخ بیشتر

  منبع مطلب : article.tebyan.net

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید