این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ارشد پیوسته و ناپیوسته

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ارشد پیوسته و ناپیوسته را از این سایت دریافت کنید.

  تفاوت کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته + توضیحات کامل

  فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد از مراحل آموزش عالی است می توانید به صورت کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته تفاوت کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته

  تفاوت کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته + توضیحات کامل

  جهت مشاوره در زمینه تفاوت کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته + توضیحات کامل

  از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

  پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

  فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد یکی از مراحل آموزش عالی است که شما می توانید به دو صورت کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته آن را به سرانجام برسانید. در کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته تفاوت هایی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. با آگاهی از تفاوت کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته می توانید با اطمینان قدم در راه تحصیل بگذارید.

  سر فصل ها

  کنکور کارشناسی ارشد پیوسته

  کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته

  تفاوت کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته

  لیست رشته های کارشناسی ارشد پیوسته

  ✔️کنکور کارشناسی ارشد پیوسته مخصوص چه کسانی است؟

  ✔️مدت زمان تحصیل کنکور کارشناسی ارشد پیوسته چند سال است؟

  ✔️تفاوت کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته در چیست؟

  کنکور کارشناسی ارشد پیوسته

  یکی از راه های تحصیل در درجات عالی، شرکت در کنکور کارشناسی ارشد پیوسته می باشد. کنکور کارشناسی ارشد پیوسته مخصوص افرادی است که قصد دارند به صورت مستقیم مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کنند. بدین منظور شما می توانید پس از اتمام مقطع پیش دانشگاهی، در کنکور کارشناسی ارشد پیوسته شرکت کنید. این دوره 6 ساله است و بدون هیچ گونه وقفه ای در تحصیل انجام می شود. بیاد داشته باشید امکان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته در بعضی از رشته ها و دانشگاه های خاص وجود دارد. مدت زمان مجاز برای تحصیل در این مقطع در نهایت 7 سال می باشد و فقط از طریق کنکور سراسری می توانید در این مقطع پذیرش داشته باشید.

  کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته

  کارشناسی ارشد ناپیوسته یکی دیگر از راه های تحصیلی می باشد که در آن داوطلبان به صورت پیوسته تحصیل نمی کنند و در تحصیل آن ها وقفه ایجاد می شود. مدت زمان تحصیل از طریق کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته 2 ساله می باشد. این شرایط مخصوص افرادی است که دارای مدرک کارشناسی می باشند. بدین صورت که پس از اتمام تحصیلات و فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی، می توانید در کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته شرکت کنید. کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته هر ساله در اردیبهشت ماه برگزار می شود و متقاضیان زیادی از سرتاسر کشور در آن شرکت می کنند.

  تفاوت کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته

  در این بخش به تفاوت کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته اشاره شده است. شما می توانید با آگاهی از تفاوت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، به راحتی انتخاب خود را انجام دهید.

  پیش نیاز پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته، داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم است. داوطلبان این مقطع با توجه به رشته ای که در آن پذیرش می شوند، باید حدود 172 تا 182 واحد را پاس کنند. داوطلبان باید برای پذیرش در این مقطع در کنکور سراسری شرکت کنند. این شیوه آموزشی مخصوص رشته های خاص می باشد.

  اما پیش نیاز پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته، داشتن مدرک کارشناسی می باشد. دانشجویان با شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی می توانند برای شرکت در این دوره اقدام کنند. متقاضیان این مقطع با توجه به رشته ای که در آن تحصیل می کنند، باید حدود 28 تا 32 واحد را پاس کنند تا بتوانند مدرک کارشناسی ارشد ناپیوسته را ازان خود کنند. دوره تحصیلی این مقطع معمولا 2 سال و درنهایت 3 سال می باشد.

  لیست رشته های کارشناسی ارشد پیوسته

  در جدول زیر لیست رشته های کارشناسی ارشد پیوسته به همراه نام دانشگاه های دارای مقطع کارشناسی ارشد مستقیم ارائه شده است.

  رشته های ارشد پیوسته دانشگاه

  کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری

  کارشناسی ارشد پیوسته الهیات و معارف اسلامی و ارشاد، گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا(ع)-مشهد

  کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق  دانشگاه شهید باهنر-کرمان

  در صورتی که هر گونه سوال راجع به شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته یا ناپیوسته دارید، همین حالا با همکاران ما در مشاور گروپ تماس  بگیرید.

  برای آگاهی از اخبار مربوط به کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، تاکید می شود که هر چه سریعتر وارد کانال زیر شوید.

  ✔️کنکور کارشناسی ارشد پیوسته مخصوص چه کسانی است؟

  ✔️کنکور کارشناسی ارشد پیوسته مخصوص افرادی است که قصد دارند به صورت مستقیم مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کنند. این دوره ۶ ساله است و بدون هیچ گونه وقفه‌ای در تحصیل انجام می‌شود. امکان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته در بعضی از رشته‌ها و دانشگاه‌های خاص وجود دارد.

  ✔️مدت زمان تحصیل کنکور کارشناسی ارشد پیوسته چند سال است؟

  ✔️این دوره ۶ ساله است و بدون هیچ گونه وقفه‌ای در تحصیل انجام می‌شود، مدت زمان مجاز برای تحصیل در این مقطع در نهایت ۷ سال می‌باشد و فقط از طریق کنکور سراسری امکان تحصیل در این مقطع وجود دارد.

  ✔️تفاوت کنکور کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته در چیست؟

  ✔️پیش نیاز پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته، داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم است. داوطلبان این مقطع با توجه به رشته‌ای که در آن پذیرش می‌شوند، باید حدود ۱۷۲ تا ۱۸۲ واحد درسی را پاس کنند. داوطلبان باید برای پذیرش در این مقطع در کنکور سراسری شرکت کنند. این شیوه آموزشی مخصوص رشته‌های خاص و محدود است. در صورتیکه پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته، داشتن مدرک کارشناسی می‌باشد. دانشجویان با شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی می‌توانند برای شرکت در این دوره اقدام کنند. متقاضیان این مقطع با توجه به رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنند، باید حدود ۲۸ تا ۳۲ واحد درسی را پاس کنند تا بتوانند مدرک کارشناسی ارشد ناپیوسته را از آن خود کنند. دوره تحصیلی این مقطع معمولا ۲ سال و درنهایت ۳ سال می‌باشد.

  منبع مطلب : moshavergroup.com

  شرایط ارشد مستقیم

  در این مقاله هیوا ، شرایط و نحوه تحصیل کارشناسی ارشد مستقیم بررسی شده و لیست رشته ، زمان و مراحل ثبت نام دانشگاه های کارشناسی ارشد پیوسته ارائه شده است .

  داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته را دارند، می توانند با ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید خود بدون وقفه وارد دوره تحصیلات تکمیلی شوند و خود را برای شرکت در کنکور سراسری آماده نمایند.

  تحصیل کارشناسی ارشد مستقیم در تمامی رشته ها امکان پذیر نبوده و تنها برخی از دانشگاه ها در رشته های خاصی اقدام به جذب دانشجو می نمایند که معمولا شرایط پذیرش هر دانشگاه نیز در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی (لیسانس) توضیح داده شده است. با توجه به اهمیت این شرایط در قبولی متقاضیان، در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی جزئیات پذیرش ارشد مستقیم پرداخته و لیست رشته های کارشناسی ارشد پیوسته را ارائه دهیم.

  شرایط کارشناسی ارشد مستقیم

  داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد پیوسته را دارند در ابتدا باید مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم خود را دریافت نموده و سپس در ثبت نام کنکور سراسری شرکت نمایند. این دسته از داوطلبان می بایست به مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور بپردازند تا از ضوابط پذیرش ارشد مستقیم مطلع شوند. از جمله شرایط و نکات مهمی که داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد پیوسته باید از آن ها مطلع باشند عبارت است از :

  داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیثبت نام در کنکور سراسری

  اطلاع از رشته و دانشگاه های پذیرنده مقطع ارشد مستقیم

  قبولی در کنکور و انتخاب رشته های کارشناسی ارشد پیوسته

  رعایت مهلت حداکثر 7 سال مجاز به تحصیل در این مقطع

  از جمله دانشگاه هایی که به پذیرش دانشجو کارشناسی ارشد پیوسته می پردازند می توان دانشگاه امام صادق، دانشگاه علوم قضایی، دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا و دانشگاه شهید باهنر را نام برد، که برخی از آن ها برای ثبت نام دارای مراحلی مانند آزمون کتبی یا مصاحبه علمی-عقیدتی بوده و نحوه پذیرش آن ها به طور کامل در بخش پیوست دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری به توضیح داده شده است.

  بنابراین متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته باید توجه داشته باشند که در موعد مقرر در کنکور سراسری ثبت نام کرده و از طریق مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور اطلاعات لازم از نحوه پذیرش دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد پیوسته را دریافت نمایند.

  علاقمندان به ادامه تحصیل در رشته های با آزمون کنکور سراسری و آزاد می بایست به سایت سنجش مراجعه و به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

  بیشتر بخوانید: ثبت نام کنکور سراسری

  لیست رشته های کارشناسی ارشد مستقیم

  همانطور که گفته شد امکان ثبت نام کارشناسی ارشد پیوسته همانند ثبت نام لیسانس به دکتری در تمامی رشته های تحصیلی وجود نداشته و فقط برخی از دانشگاه ها در رشته های محدودی اقدام به جذب دانشجو از این طریق می نمایند. برای رفاه حال داوطلبان کنکور، در جدول زیر لیست رشته ها به همراه دانشگاه های دارای مقطع کارشناسی ارشد مستقیم ارائه شده است.

  رشته های ارشد پیوسته دانشگاه

  کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری

  کارشناسی ارشد پیوسته الهیات و معارف اسلامی و ارشاد، گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا(ع)-مشهد

  کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق  دانشگاه شهید باهنر-کرمان

  همانطور که از جدول بالا می توان دریافت، پذیرش کارشناسی ارشد مستقیم محدود بوده و تعداد کمی از داوطلبان که علاقه مند به رشته های ذکر شده هستند در آن ها موفق می شوند. به همین دلیل اکثر داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور ارشد ناپیوسته بوده تا از این طریق در رشته های مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.

  سازمان سنجش برای اطلاع داوطلبان از رشته های کارشناسی ارشد ناپیوسته، دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را بر روی سایت خود منتشر می نماید. متقاضیان می توانند برای آشنایی با لیست رشته های کارشناسی ارشد ناپیوسته به مقاله زیر مراجعه نمایند.

  بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی ارشد ناپیوسته

  تفاوت کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته

  برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مستقیم یا همان پیوسته باید از طریق مدرک دیپلم اقدام نموده و در کنکور سراسری ثبت نام نمود. اما برای شرکت در کنکور ارشد ناپیوسته در ابتدا باید از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شد و سپس در زمان مشخص در کنکور ارشد شرکت نمود. بنابراین برای ثبت نام در ارشد پیوسته، معدل دیپلم و برای ارشد ناپیوسته، معدل مقطع لیسانس مهم است.

  طول مدت تحصیل در هر کدام از دوره ها نیز متفاوت می باشد. داوطلبانی که در کنکور ارشد مستقیم پذیرفته شده اند بر اساس رشته تحصیلی خود می توانند از 5 تا 7 سال به تحصیل بپردازند، اما مدت زمان تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته بین 2 تا 3 سال می باشد.

  نوع دیگری از پذیرش کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور بوده که فارغ التحصیلان واجد شرایط دوره کارشناسی امکان ثبت نام و شرکت در رشته های دارای ظرفیت دانشگاه های سراسری و آزاد را از آن طریق خواهند داشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به مطالعه مقاله زیر بپردازید.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید