این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اسامی دخترانه جدید

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اسامی دخترانه جدید را از این سایت دریافت کنید.

  [2022] بیش از 4,500 اسم دختر جدید و شیک

  لیست بهترین و جدیدترین اسامی دخترانه را به همراه معنی و توضیحات ثبت احوال، با کلیک روی این لینک می توانید مشاهده نمایید.

  اسم های دخترانه

  اسم دختر شما، مهمترین نقش را در معرفی هویت و شخصیت او در آینده ایفا می کند. فرزندان شما در آینده با این نام ها در اجتماع بزرگتر شناخته می شوند و به همین خاطر انتخاب یک نام نیکو برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. همخوانی این نام ها با نام خواهر و برادر کودک، نام خانوادگی و.. نیز یکی از مسائل مهمی است که افراد در انتخاب نام به آن می پردازند.

  اسم دختر مذهبی، اسم دختر ایرانی همچنین اسم های  با ریشه های کردی، ترکی و... وجود دارد. به همین خاطر در نظر گرفتن رگ و ریشه و اصالت کودک نیز در حین انتخاب این اسامی مورد توجه قرار می گیرد. برخی افرد روش های دیگری را برای انتخاب این اسامی انتخاب می کنند.

  به طور مثال بر روی فرزند خود نام بزرگ خاندان را می گذارند و به این ترتیب یاد و خاطره او را تا همیشه در ذهن نگاه می دارند. این مسئله نشان از احترام افراد به بزرگترهای خانواده دارد. در انتخاب نام های دختر و پسر برخی فاکتورهای مهم در خور توجه می باشند.

  چگونه یک نام نیکو انتخاب کنیم؟

  در وهله اول برای انتخاب این اسامی به معنای لغوی کلمه دقت داشته باشید. نامی که برای فرزند خود انتخاب می کنید، معنا و مفهوم به خصوصی را در بر می گیرد که بر هویت کودک تاثیر می گذارد.

  چند بخشی بودن نام انتخابی نیز یک مسئله بسیار مهم تلقی می شود. برخی از اسامی یک بخشی هستند و برخی از آن ها نیز دو بخشی می باشند. نام های دو بخشی تلفظ سخت تری دارند و گاها به کار بردن آن ها دشوار می باشد.

  الگو برداری برای انتخاب نام نیز یک فاکتور بسیار مهم تلقی می شود. به طور مثال برخی نام فرزندان خود را بر اساس نام ائمه و بزرگان دینی انتخاب می کنند.

  عدم انتخاب نام های تجاری؛ برخی از کلمات پیش تر به عنوان نام برندها و محصولات تجاری انتخاب شده اند و به همین خاطر انتخاب آن ها به عنوان اسم دختر یا پسر شما چندان کار عاقلانه ای نیست. بی شک شما نمی خواهید، نام فرزندتان هم نام کمپانی تاید و یا مواد شوینده باشد!

  اهمیت توافق والدین برای انتخاب اسم دختر

  اسم دختر  و پسر شما باید با در نظر گرفتن رضایت پدر و مادر انتخاب شود. در غیر این صورت مشکلات بسیاری در جریان نام گذاری کودک ایجاد خواهند شد. در برخی موارد عدم توافق طرفین بر این مسئله، سبب دو اسمی شدن کودک خواهد شد.

  توجه به ریشه اسامی انتخابی نیز یک مسئله بسیار مهم است. بهتر است نامی که برای کودک انتخاب می شود، اصالت پارسی او را به درستی حفظ کند. انتخاب نام کودک یکی از مهمترین بخش های زندگی او را تشکیل می دهد و از مهمترین وظایف پدر و مادر است. بهتر است که پدر و مادر در انجام این وظیفه مهم کوتاهی نکرده و بهترین ها را برای فرزند خود گزینش کنند.

  اسامی دختر گاها با نام های پسران مشترک هستند. بهتر است از این اسامی مشترک برای فرزندان خود استفاده نکنید.

  فیلتر های اعمال شده : دختر

  آسنا

  سرشت درونی، سرشت مادرزادی

  فاطمه

  رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، دختری پاک و بزرگوار، هدایت کننده به سوی بهشت

  همتا

  نظير، مانند، همسر، همدم، رفيق

  ریحانه

  نام مادر امام رضا (ع)، از القاب حضرت فاطمه (س)، نام گیاهی خوشبو

  نفس

  جان و روح، دم و لحظه

  رستا (رَستا)

  رهایی یافته، کامیاب، رستگار شده

  هانا

  پناه، امید، نفس، فریاد

  زهرا

  روشن‌تر، درخشان‌تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

  فاطمه زهرا

  ترکیب دو اسم فاطمه و زهرا (رانده شده از آتش و درخشنده روی)

  یسنا

  ستایش، پرستش، نماز، جشن، نام مهم‌ترین بخش از پنچ بخش اوستا

  دلسا

  همچون دل، مثل قلب، (به مجاز) داراي احساس و عاطفه

  حلما

  دختران صبور و بردبار، از القاب حضرت زینب (س)

  کوثر

  خیر فراوان، نیکوکار و بخشنده، نام چشمه‌ای در بهشت، نام سوره صد و هشتم قرآن مجید، لقب حضرت فاطمه (س)

  سلما

  صلح، آشتی، زن صلح طلب

  رقیه

  دعا، افسون، نام دختر امام حسين (ع)

  هلن روشنایی و نور راحیل

  نام زیبارو‌ترین و خوش‌بیان‌ترین فرشته الهی، پاک، مسافر، نام همسر حضرت یعقوب و مادر حضرت یوسف (ع)

  نازنین زهرا

  ترکیب دو اسم نازنین و زهرا (درخشنده روی و دوست داشتنی)

  آوینا

  دختر پاک، بانویی که مثل آب زلال است

  سلین مانند سیل خروشان اسرا

  در شب سير كردن، معراج پيامبر اسلام (ص)، نام هفدهمین سوره قرآن مجید

  مهنا

  در خور، شایسته، (در قدیم) گوارا و خوش، دور از رنج

  ارغوان

  گل سرخ رنگ، صورت سرخ و زیبا

  هستی

  وجود، زندگی، جهان، دارایی

  یکتا

  یگانه، بی‌نظیر، بی‌همتا، تنها، صميمي، يك رنگ، بي‌ريا

  دلارام

  آرامش دهنده دل، محبوب، معشوق

  لیانا

  بانوی درخشان و زیباروی

  آوا آواز، شهرت، عقیده آیلا هاله‌ی ماه سلنا

  الهه ماه، خدای ماه، (به مجاز) ماه و دختر زیبارو

  ایل ماه زيباروي ايل مهدا

  اول شب، پاسي از شب، آرامش شب

  مهیاس

  ماهی که چون گل یاس است، یاسی که چون ماه است، (به مجاز) زیباروی و با طراوت

  مهرسا

  شبیه به مهر، مهربان و با محبت، زیبارو مانند خورشید

  هلنا روشنایی، نور زینب

  زینت پدر، نام درختی خوشبو و زیبا، نام خواهر امام حسین (ع)

  الیسا

  وعده خدا، سوگند خدا، دختری که مانند گل انار لطیف است

  روژان

  روزها، روشنایی، زندگی

  سدنا

  سجده کننده بر خانه خدا

  رها نجات یافته، آزاد مرسانا هدیه خداوند الین

  منسوب به ایل، (به مجاز) هم نژاد و هم خون

  کیانا

  طبیعت، هریک از عناصر چهارگانه

  سلاله فرزند، نسل مانلی

  بمان برایم، نام شخصیتی در شعر نیما یوشیج

  نورا

  نورانی، درخشان، (به مجاز) زیبا

  آیه نشانه، معجزه، دلیل هلیا دختر خورشید مهدیس

  مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

  آرنیکا

  آریایی نیک پندار، آریایی نیک خو، هميشه بهار كوهی

  پانیذ پانید، شکر، شیرین ثنا

  ستایش، دعا، شكر، سپاس

  محیا (مَحيا) زندگی، حیات دیانا

  نیکی رسان، نیکی بخش، رب النوع رومی، دختر ژوپیتر ولاتون

  منبع مطلب : nameniko.com

  اسم دختر جدید ، بیش از 1500 اسم دختر باکلاس ایرانی · جدید ۱۴۰۱

  اسم دختر,اسم دختر جدید,اسم دختر ایرانی باکلاس,اسم دختر ایرانی,اسم دختر جدید,اسم دختر ترکی,اسم دخترانه,اسم دختر مذهبی,اسم دختر با م,اسم دختر کردی,اسم دختر تک,اسم دختر با س,اسم دختر عربی,اسم دخترانه ترکی,اسم دختر با ف,اسم دختر 97,اسم دختر قرانی,اسم دختر ثبت احوال,اسم دختر ایرانی جدید,اسم دختر با آ,اسم دختر امروزی

  اسم دختر جدید ، اسم دختر ایرانی باکلاس

  اگر به تازگی صاحب فرزند دختر شده اید و به دنبال اسامی دختر ایرانی و جدید، همچنین اسم دختر زیبا و زیباترین و باکلاس ترین اسم دختر هستید این بخش گهر را تا پایان دنبال نمایید چرا که اسامی دختر جدید و اسامی دختر ایرانی باکلاس را بیان می کنیم.

  اسم دختر جدید و ایرانی

  اسم دختر ایرانی با حرف الف :

  افرا: ستایش کردنافشید: شکوه خورشیدآپامه : خوشرنگ و آبآتری : آذرآتشگون : سرخ فام، سرخ رنگآتوسا : نام دختر کورش ، زن داریوشآدخت : خجسته و نیکوآذر : آتش، فروغ، روشناییآذربانو : بانوی آتش گونآذرچهر : همانند روشناییآذرگون : گل همیشه بهارآراسته : با نظم و ترتیبآرام : قرار، سکونآرام دخت : از نام های برگزیدهآرام دل : از نام های برگزیدهآرامش : آرمیدنآرمیتا : آرمان، عشق پاکآرمیتی : فروتنی و پاکی و محبتآرمیدخت : از نام های برگزیدهآزادچهر : آزاده نژادآزاده : نام مادر گشتاسبآزیتا : از نام های برگزیدهآژند : نام گلی استآشتی : مهر و دوستی، یکرنگیآشنا : یار، دوستآشوب : شور، انقلابآشیان : لانه و کاشانهآفتاب : گرمی، روشناییآفرین : درود و سپاسآلاله : نام گلی استآمی‌تیس : پادشاه ماد، نام زن کورشآناهیتا : بانوی پاک و بیگناه، پاکبانوادامه اسم های دختر با حرف آ  ( کلیک کنید)

  اسم دختر زیبا

  اسم دختر ایرانی با حرف ب :

  زیباترین و باکلاس ترین اسم دختر

  باختر : مغرب؛  به معنی ستاره است.بادام : نام میوه‌ای کوچک و کشیده با دو پوسته که یکی نرم و سبز بوده و دیگری سخت و چوبی است.بادامک : بادام کوچک، نوعی درخت بادامباران : قطره‌های آب که بر اثر مایع شدن بخار آبِ موجود در جو زمین ایجاد می‌شودبارنک : نام درختی است.بافرین : بآفرین، لایق تحسین و تشویق، درخور آفرینباستیان : بردبار، شکیبابالنده : آن که یا آنچه در حال رشد یا ترقی و پیشرفت است.بالیده : رشد و نمو کردهبامک : بامداد، صبحبامی : درخشان، لقب شهر بلخبامین : نام روستایی در نزدیکی هراتبانو : عنوانی احترام آمیز برای زنان، ملکه، خانمبانوگشسب : از شخصیتهای شاهنامه،باور : مجموعه اعتقادهایی که در یک جامعه مورد پذیرش قرار گرفته است،بخت آفرید : آفریده بخت و اقبالبخشایش :  گذشت و چشم پوشی کردن گناه یا کار نادرست کسی، عفو، رأفت، رحمت و شفقت.بخشنده :  آنکه چیزی را بی آنکه عوضی بخواهد میبخشد؛ عطا کننده.بدن گل : آن که بدنی لطیف و زیبابرزآفرید : آفریده با شکوه، نام مادر فرودبرشید : بر(میوه) + شید (خورشید)، میوه خورشیدبرگ : به ضم ب، ابروبرومند : (اسم دختر و پسر) خوش قامت، نام مادر بابک خرمدینبرهون : هاله، خرمن ماهبرفین : برفی، از جنس برف؛ سفید مانند برف؛ (به مجاز) زیبا چهره.بلوط : گیاهی درختی و جنگلی که میوه آن خوراکی است.بمانی : نامی که با آن طول عمر کودک را بخواهند.بنفشه : نام گل، (به مجاز) مو، زلف؛بنیتا : دختر بی همتای منبوستان : بستان، باغ و گلزاربوژنه : شکوفه، غنچه اسم دختربویه : آرزوبه‌آفرید :  نام دختر گشتاسپ پادشاه کیانی و خواهر اسفندیاربِه‌آفرین : خوب آفریده؛ خوش سیما، خوش منظربه‌آیین : دارای آیین بهتربهار : فصل اول سالبهارآفرین : آفریننده بهاربهارا : بهاربهاران : هنگام بهار، موسم بهار؛ (به مجاز) زیبا و با طراوت.بهارک : به معنای مانند بهار، همچون بهار؛ (به مجاز) زیبا با طراوتبهاره : مربوط به بهار؛ به عمل آمده در بهار؛ منسوب به بهار.بهاردخت : دختر بهاربرای مشاهده ادامه اسم های دختر با حرف ب کلیک کنید

  اسم دختر ایرانی با حرف پ :

  اسم دختر جدید و شیک

  پادمیرا : جاویدان، نگهبان مهر، نگهدارنده عشقپادنا : اسم یکی از بخش‌های تابعه شهرستان سمیرم،پادینا : در گویش همدانی به گل پونه یا پودینه گفته می‌شود.پارامیدا : پارامیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی،پاردیس : پردیسپارمیدا : پارامیدا، پارامیس، پرمیسپارمیس : پرمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش بزرگ پادشاه هخامنشی

  منبع مطلب : gahar.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید