این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  استفاده از واریاسیون به تنهایی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  استفاده از واریاسیون به تنهایی را از این سایت دریافت کنید.

  آیا روشی برای استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو وجود دارد ؟

  واریاسیون یکی از راه های اصلاح رنگ و گرفتن تنازهای اضافی رنگ مو است.با شناخت انواع آن و نحوه استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو می توانید...

  آیا روشی برای استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو وجود دارد ؟

  حسنی 09 اسفند 1399 | 15:30

  در حال حاضر بیشتر خانم های هنرمند و خوش سلیقه به منظور زیبا و جذاب کردن چهره خود به استفاده از رنگ مو رو می آورند. اگر شما هم از آن دسته خانم هایی هستید که موی خود را رنگ می کنید، بدون شک بارها برایتان پیش آمده که پس از رنگ کردن موی خود از رنگ آن راضی نباشید. در چنین مواقعی قطعا به فکر اصلاح رنگ موی خود هستید. اینجاست که پای واریاسیون ها به میان می آید، چرا که عمده ترین کاربرد واریاسیون، اصلاح رنگ مو می باشد. اگر می خواهید با واریاسیون، انواع و نحوه استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو آشنا شوید، این مقاله را از دست ندهید.

  واریاسیون چیست و چه کاربردی دارد؟

  واریاسیون به رنگ های با خلوص بالا گفته می شود. در حال حاضر استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو در میان خانم ها بسیار شایع شده است. درست است که از واریاسیون ها در مواردی چون سایه روشن کردن موها، تغییر رنگ موی فعلی، براق کردن رنگ مو، زیبا کردن رنگ مو، تیره تر کردن رنگ مو بدون تغییری در اصل رنگ، رنگ های فانتزی در مش و دکلره استفاده می شود، اما عمده ترین کاربرد آن برای از بین بردن زردی یا قرمزی مو می باشد.

  انواع واریاسیون

  شباهتی که واریاسیون با رنگ مو دارد، این است که واریاسیون نیز انواع مختلفی دارد و لازم است تا آن دسته از بانوانی که قصد استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو را دارند، با انواع آن آشنا شوند. انواع مختلف واریاسیون به شرح زیر است.

  واریاسیون سبز: واریاسیون سبز یکی از پر کاربردترین انواع واریاسیون است، که از آن برای خنثی کردن قرمزی موها استفاده می شود.واریاسیون طلایی: اگر بخواهید به موهای خود تناژ طلایی بدهید، بهترین راه حل استفاده از واریاسیون طلایی است. مهم ترین حسن این واریاسیون این است که تقریبا با تمامی رنگ موها سازگاری دارد.واریاسیون نقره ای: برای از بین بردن زردی مو استفاده از واریاسیون نقره ای بهترین گزینه است، چرا که علاوه بر این که کمک می کند زردی مو از بین برود، باعث درخشان شدن هر چه بیشتر مو نیز می شود.واریاسیون آبی: واریاسیون آبی کمک می کند تا رنگ نارنجی موها خنثی شود.واریاسیون دودی: به جز واریاسیون نقره ای که برای رفع زردی مو مورد استفاده قرار می گیرد، واریاسیون دودی نیز به همین منظور استفاده می شود.واریاسیون قرمز: هنگامی که بخواهیم رنگ های گرم را با هم ترکیب نماییم، از واریاسیون قرمز استفاده می کنیم.واریاسیون بنفش: استفاده از واریاسیون بنفش در کنار رنگ هایی که تناژ قرمزی دارند، باعث می شود تا درخشش رنگ قرمز در مو بیشتر جلوه کند.واریاسیون روشن کننده: ممکن است واریاسیون روشن کننده 000 را با نام واریاسیون 000 نیز شنیده باشید. این واریاسیون همانطور که از نامش بر می آید، برای روشن کردن رنگ مو مورد استفاده قرار می گیرد و حتما باید با سایر رنگ ها ترکیب شوند و اصلا نباید به تنهایی به کار برده شود.

  مزایای استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو

  به کمک واریاسیون ها شما قادر خواهید بود تناژهای زرد، قرمز، نارنجی یا سبزی مو را از بین ببرید؛ در صورتی که این امر به وسیله رنگ محقق نخواهد شد.

  یکی دیگر از مزیت های استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو این است، که میزان آسیبی که به مو وارد می کند، از رنگ مو کمتر است. بنابراین می توان بدون نگرانی مدت زمان بیشتری آن را روی موها نگه داشت.

  با استفاده از واریاسیون می توانید موهای خود را به رنگ های شیک و فانتزی درآورید؛ در صورتی که در رنگ مو این تنوع دیده نمی شود.

  برای آن دسته از بانوانی که موی خود را کراتینه یا ریباندینگ کرده اند، استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو انتخاب هوشمندانه تری می باشد، چرا که واریاسیون از رنگ مو ضعیف تر است و از آسیب به مو جلوگیری می کند.

  واریاسیون به رنگ های با خلوص بالا گفته می شود که وظیفه اصلاح رنگ مو را بر عهده دارند.

  نحوه استفاده از واریاسیون بجای رنگ

  ممکن است بخواهید بدانید که در هر بار استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو چقدر از آن را باید استفاده کنید.

  در پاسخ می توان گفت، برای این که به مقدار مورد نیاز خود دست پیدا کنید، می توانید از عدد ۱۲ کمک بگیرید. به این صورت که پایه رنگ مدنظر خود را باید از ۱۲ کم کنید. عدد به دست آمده همان مقدار دقیق مورد نیاز واریاسیون در واحد سانتی متر می باشد. به عنوان مثال اگر بخواهید از رنگ پایه طبیعی ۱۰ و واریاسیون نقره ای استفاده کنید. با توجه به این که از کسر عدد پایه رنگ یعنی ۱۰ از ۱۲ عدد ۲ به دست می آید، بنابراین فقط به ۲ سانتی متر واریاسیون نقره ای نیاز خواهید داشت.

  از واریاسیون به دو روش می توانید استفاده کنید که در ادامه هر روش به صورت مجزا توضیح داده شده است. نکته ای که در استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو با هر روشی باید به آن توجه کنید، این است که ترکیب را به هیچ عنوان روی موهای خشک نگذارید و حتما قبل از گذاشتن ترکیب روی موهای خود، قدری موهایتان را خیس و نمدار کنید.

  روش اول:

  ابتدا مقداری اکسیدان که درجه آن با رنگ موهایتان متناسب است را با چند سانتی متر واریاسیون ( مقدار استفاده از واریاسیون بستگی به دو عامل حجم و بلندی مو دارد و از یک تا ۱۰ سانتی متر از آن را می توان استفاده نمود) ترکیب کنید. اکنون ترکیب حاصله را به موهای خود بمالید. اجازه دهید حدود ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند، نیازی به حرارت برای مو در این مدت زمان وجود ندارد. پس از پایان این مدت زمان، موهای خود را با شامپو مخصوص آبکشی کنید.

  روش دوم:

  این روش مخصوص آن دسته از بانوانی است که موی مش یا هایلایت شده دارند و نگران آسیب بیشتر واریاسیون هستند.

  در ابتدا لازم است به واریاسیون دلخواه خود علاوه بر این که اکسیدان اضافه می کنید، یک تا دو قطره شامپو (در حقیقت اضافه کردن شامپو به ترکیب باعث شفاف شدن رنگ مو می شود) هم اضافه نمایید. ترکیب به دست آمده را به مدت ۲۰ دقیقه روی موهای خود که از قبل خیس کرده اید، قرار دهید. در پایان نیز آبکشی نمایید. درست است که استفاده از واریاسیون بجای رنگ مو، دوام و ماندگاری بالایی ندارد، اما در عوض شاهد رنگ های فانتزی و شیکی خواهیم بود که در رنگ های عادی، نمونه آن را پیدا نخواهیم کرد.

  منبع مطلب : www.missomister.com

  با استفاده از واریاسیون ها خودتون تو خونه موهاتونو رنگساژ کنید

  گاهی اوقات موهایمان را رنگ می کنیم ولی از نتیجه کار راضی نیستیم، در این صورت واریاسیون ها هستند که به داد ما می رسند. برای یادگیری طریقه صح…

  با استفاده از واریاسیون ها خودتون تو خونه موهاتونو رنگساژ کنید

  گاهی اوقات موهایمان را رنگ می کنیم ولی از نتیجه کار راضی نیستیم، در این صورت واریاسیون ها هستند که به داد ما می رسند. برای یادگیری طریقه صحیح استفاده از واریاسیون ها همراه ما باشید.

  واریاسیون یا مکمل رنگ مو چیست؟

  واریاسیون همان رنگهای قوی و خالص است که ب تنهای مصرف نمیشود و برای مخلوط کردن با سایر رنگها برای ایجاد تن های مختلف دلخواه و از بین بردن رفله های نامطلوب و ناخواسته از روی مو و تنوع در رنگهای مو بکار میرود.

  آشنایی با انواع واریاسیون

  واریاسیون ها رنگ موهای خالص و قوی هستند که برای ایجاد سایه دلخواه به مقدار کم با سایر رنگ ها مخلوط می گردند و یا برای از بین بردن زردی یا قرمزی مو استفاده می شوند. بنابراین در تهیه فرمول ترکیب رنگ مو های خود باید 1 الی 10 سانت واریاسیون را هم با توجه به حجم و بلندی مو در نظر داشته باشید تا در رنگ یا رنگساژ مخلوط شود؛ با توجه به این که هر چه واریاسیون و مکث آن بیشتر باشد رنگ تیره تر خواهد شد. واریاسیون ها هیچگاه به تنهایی مصرف نمی شوند.

  واریاسیون سبز رنگ قرمز را خنثی می کند، زرد تن طلایی می دهد، نقره ای و خاکستری ضد زردی، آبی ضد نارنجی و قرمز جهت ترکیب با رنگ های گرم می باشد.

  آشنایی با رنگ های گرم و سرد

  رنگ موهای گرم، شفاف هستند، مثل:

  K : قهوه‌ای متمایل به قرمز

  R: قرمز یا شرابی N: رنگهای طبیعی

  : Copperفندقی یا مسی

  ·         : Violetبنفش

  رنگ موهای سرد، مات هستند، مثل:

  M: زیتونی A: خاکستری یا دودی C: دودی این رو هم بخون:

  نکات مهم هنگام رنگ کردن مو

  نکات مهم در استفاده از واریاسیون ها

  واریاسیون آبی خاصیت ضد نارنجی دارد و با رنگ های گروه N قابل ترکیب است.واریاسیون دودی و نقره ای خاصیت ضد زردی دارند و همچنین تن دودی یا سیلور رنگ را شدت می بخشند.واریاسیون بنفش خاصیت ضد زردی دارد و با گروه C (دودی) و A (خاکستری) قابل ترکیب است.واریاسیون طلایی با همه گروه ها قابل ترکیب است و تن طلایی رنگ را شدت می بخشد.واریاسیون سبز را بهتر است با گروه M (زیتونی) و A و C مخلوط کنید.واریاسیون قرمز را بهتر است با رنگ های گروه زیتونی M، دودی C و خاکستری A مخلوط نکنید!واریاسیون نقره ای باعث براق شدن موها می شود.واریاسیون بنفش در ترکیب با رنگ های دارای تن قرمز، شدت و درخشش رنگ قرمز را بیشتر می کند.

  عمل کردن واریاسیون ها طبق چرخه رنگ می باشد

  دانش رنگ بر پایه چرخه رنگ بنا شده است. رنگ های مختلف از سه رنگ آبی ،زرد و قرمز تشکیل شده اند. این سه رنگ رنگ های اولیه می باشند و با ترکیب این رنگ ها رنگ های ثانویه پدید می آیند. رنگ های مقابل در چرخه رنگ اثر یکدیگر را خنثی میکنند .در نتیجه هنگام رنگ کردن مو وقتی می خواهیم زردی مو را از بین ببریم طبق چرخه رنگ از واریاسیون بنفش و یا هنگام دکلره میتوان از پودر دکلره بنفش استفاده کرد و یا برای گرفتن تن نارنجی به طریق مشابه طبق چرخه رنگ عمل میکنیم؛ خنثی کننده هر رنگ رو به روی آن قرار دارد.

  منبع: نحوه استفاده از انواع واریاسیون

  منبع مطلب : virgool.io

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید