این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  استفاده از

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  استفاده از را از این سایت دریافت کنید.

  استفاده از برنامه‌های فوری Android

  توجه: «برنامه‌های فوری Android» درحال‌حاضر فقط در بعضی از دستگاه‌ها دردسترس است. پیوسته تلاش می‌کنیم آن را

  استفاده از برنامه‌های فوری Android

  توجه: «برنامه‌های فوری Android» درحال‌حاضر فقط در بعضی از دستگاه‌ها دردسترس است. پیوسته تلاش می‌کنیم آن را برای دستگاه‌های بیشتری دردسترس قرار دهیم. با ما در ارتباط باشید.

  با «برنامه‌های فوری Android»، می‌توانید بدون نصب کردن برنامه‌ها در دستگاهتان از آن‌ها استفاده کنید.

  استفاده از «برنامه‌های فوری»

  «برنامه‌های فوری Android» چگونه کار می‌کنند

  دیدن برنامه‌های فوری اخیر

  نصب برنامه

  پاک کردن داده برنامه فوری خاص

  مدیریت مجوزهای برنامه‌های فوری

  استفاده از «برنامه‌های فوری» «برنامه‌های فوری Android» چگونه کار می‌کنند دیدن برنامه‌های فوری اخیر نصب برنامه پاک کردن داده برنامه فوری خاص مدیریت مجوزهای برنامه‌های فوری دریافت راهنمایی برای برنامه‌های فوری

  اگر برای استفاده از «برنامه‌های فوری Android» با مشکل روبرو هستید، راهنمایی دریافت کنید و مشکل را عیب‌یابی کنید.

  منبع مطلب : support.google.com

  طرز استفاده از کاندوم؛ نکات و توصیه‌هایی برای استفاده درست و ایمن

  طرز استفاده کاندوم ساده است اما احتمال استفاده اشتباه از آن زیاد است. در این مطلب طرز استفاده از کاندوم به‌طور صحیح را توضیح خواهیم داد.

  طرز استفاده از کاندوم؛ نکات و توصیه‌هایی برای استفاده درست و ایمن

  محمدرضا عاشوری به‌روزرسانی: شهریور 1400 ۵ دقیقه

  سلامت جنسی

  ۰اشتراک‌گذاری

  استفاده درست از کاندوم از بیماری‌های مقاربتی و بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند و در نتیجه، نقش مؤثری در بهبود کیفیت زندگی زناشویی و حفظ آرامش و سلامت روان زوج‌ها خواهد داشت. طرز صحیح استفاده از کاندوم کار چندان دشواری نیست. با وجود این، احتمال استفاده اشتباه از این وسیله هم بسیار زیاد است. در این مطلب، طرز استفاده از کاندوم مردانه و زنانه را توضیح می‌دهیم. در انتها به سؤالات رایج در این مورد نیز پاسخ خواهیم داد.

  راهنمای مطالعه نمایش

  طرز استفاده از کاندوم مردانه

  مرحله اول: بررسی سالم‌بودن کاندوم

  اولین کاری که برای بررسی سالم‌بودن کاندوم باید انجام دهید، بررسی تاریخ انقضای کاندوم پیش از خرید آن است. احتمال پاره‌شدن کاندوم تاریخ گذشته در حین برقراری رابطه جنسی وجود دارد.

  البته باید کار دیگری هم برای کسب اطمینان از سالم‌بودن کاندوم انجام دهید. بسته‌بندی کوچک کاندوم را بین دو انگشت شست و انگشت اشاره قرار دهید و فشارش دهید. هنگام فشاردادن کاندوم، باید حباب کوچکی از هوا زیر انگشتانتان احساس کنید. اگر حباب هوا باشد، می‌توانید مطمئن باشید که کاندوم دست‌نخورده و کاملا سالم است.

  مرحله دوم: پاره‌کردن بسته‌بندی کاندوم با احتیاط کامل

  برای پاره‌کردن بسته‌بندی کوچک کاندوم، از ناخن بلند یا قیچی استفاده نکنید. معمولا این بسته‌بندی‌‌ها را از جنس آلومینیم درست می‌کنند که خیلی ظریف‌اند و به‌راحتی باز می‌شوند. نیازی نیست خیلی فشار وارد کنید، چون ممکن است به کاندوم آسیب بزنید.

  مرحله سوم: گذاشتن کاندوم از جهت درست

  روش گذاشتن کاندوم این‌طور است که کاندوم باید حالت استوانه‌ای‌شکل داشته باشد، نه گنبدی‌شکل. فرورفتگی و حالت‌های دیگر برای کاندوم طبیعی نیست و در چنین مواقعی، احتمالا کاندوم دچار مشکل است. در ضمن، کاندوم مردان باید طوری باشد که برای بستن آن به دردسر نیفتید و به‌راحتی روی آلت تناسلی قرار گیرد.

  اگر به‌اشتباه کاندوم را برعکس گذاشتید، باید به‌سراغ کاندوم دیگری بروید، نه اینکه آن را دربیاورید و به حالت قبلی برگردانید و دوباره بگذارید.

  پیش از گذاشتن کاندوم، بهتر است آلت تناسلی را کاملا بشویید و تمیز کنید. در غیر این صورت، ویروس یا باکتری امکان رشد پیدا می‌کند و احتمال بروز بیماری های مقاربتی افزایش می‌یابد.

  مرحله چهارم: نگه‌داشتن فضای خالی کافی در قسمت بالایی کاندوم

  معمولا اندازه قسمت بالایی کاندوم (نوک کاندوم) به‌اندازه‌ای نیست که گنجایش تمامی اسپرم خارج‌شده از آلت تناسلی را داشته باشد؛ پس بهتر است بعد از گذاشتن کاندوم، کمی نوک آن را بکشید تا جا باز کند. قبل از بستن کاندوم هم می‌توانید این کار را انجام دهید.

  مرحله پنجم: بستن کاندوم

  کاندوم را تا جایی که می‌توانید روی آلت تناسلی پایین بیاورید. اجازه دهید کامل باز شود و تا جای ممکن آلت را بپوشاند. در این صورت، احتمال سرایت بیماری‌های مقاربتی کمتر می‌شود. همین‌طور، احتمال آنکه کاندوم به‌اشتباه از روی آلت بیفتد نیز کاهش می‌یابد.

  اگر قبل از گذاشتن کاندوم کمی ژل آمیزشی یا محلول روان‌کننده داخل آن بریزید، در کاندوم شما حباب هوا ایجاد نمی‌شود. اگر هم این کار به شما حس مطلوبی نمی‌دهد، فقط کافی است که هنگام گذاشتن کاندوم، بررسی کنید که هوا از آن خارج شود. در هر صورت، کاندومی که روی آلت قرار می‌گیرد نباید نوکش یک بادکنک کوچک ظاهر شده باشد!

  مرحله ششم: نگه‌داشتن کاندوم به‌هنگام انزال

  هنگام انزال بهتر است کاندوم را با دست نگه دارید. با این کار، احتمال آنکه اسپرم بیرون بریزد یا کاندوم تکان بخورد کمتر می‌شود.

  حتما بخوانید: زود انزالی در مردان؛ دلایل، روش تشخیص و درمان و حقایقی که باید بدانید

  مرحله هفتم: دورانداختن کاندوم

  پس از استفاده از کاندوم، آن را همیشه در سطل زباله بیندازید و هیچ‌وقت آن را در فاضلاب نیندازید. توصیه می‌شود پیش از دورانداختنِ آن، کاندوم را در دستمال‌کاغذی بپیچید تا کثیف‌کاری نشود.

  طرز استفاده از کاندوم زنانه

  کاندوم زنانه که با اسم‌های دیگری مثل کاندوم واژینال هم شناخته می‌شود، از لحاظ شکل و شمایل متفاوت از کاندوم مردان است. به همین خاطر، نحوه استفاده از آن کمی فرق می‌کند.

  روش استفاده از کاندوم زنانه در مراحل زیر توضیح داده شده است:

  کاندوم را با احتیاط کامل از بسته‌بندی آن خارج کنید (مراقب باشید کاندوم همراه با بسته‌بندی پاره نشود)؛

  قسمت حلقه‌مانند داخلی کاندوم را بین دو انگشت شست و اشاره کمی فشار دهید؛

  کاندوم را وارد کانال واژن کنید و تا جای ممکن آن را به‌سمت داخل دهید (واردکردن کاندوم به کانال واژن شبیه به واردکردن کاپ قاعدگی در آن است. با فروکردن انگشت در کاندوم، مطمئن شوید به عمق کافی رسیده باشد)؛

  انگشت را که بیرون می‌آورید، توجه کنید حلقه بیرونی کاندوم باید دقیقا روی ناحیه خارجی واژن قرار گیرد و بیرون بزند؛

  پس از استفاده، بهتر است کاندوم در همان حالت درازشده با احتیاط خارج شود تا احیانا اگر اسپرمی در آن بود، بیرون نریزد. کاندوم را در دستمال‌کاغذی بپیچید و در سطل زباله بیندازید.

  حلقه بیرونی کاندوم زنانه باید در تمامی طول آمیزش جنسی دقیقا بیرونِ ناحیه خارجی واژن قرار گیرد. اگر وارد کانال واژن شد، آمیزش را متوقف کنید و کاندوم را کمی بیرون بیاورید تا جای آن درست شود.

  حتما بخوانید: بهداشت واژن و ۱۲ نکته مهم درباره آن که هر زنی باید بداند

  سوالات رایج درباره استفاده از کاندوم

  – آیا استفاده از دو کاندوم به‌جای یکی ایمن‌تر و بهتر است؟

  خیر. اگر از دو کاندوم استفاده کنید، احتمال پارگی کاندوم‌ها بیشتر می‌شود. این مسئله درباره استفاده هم‌زمان از کاندوم‌های زنانه و مردانه هم صدق می‌کند؛ این دو را هم نباید هم‌زمان باهم استفاده کرد. از یک کاندوم استفاده کنید، اما درست و اصولی و با رعایت تمامی نکات و موارد احتیاطی.

  منبع مطلب : www.chetor.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید