این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اصول چیدمان هفت سین

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اصول چیدمان هفت سین را از این سایت دریافت کنید.

  چیدن سفره هفت سین بر اساس اصول فنگ شویی!

  بسیاری از باورهای فنگ شویی با باورهای سنتی ایرانی همخوانی های فراوانی دارد پس عجیب نخواهد بود اگر ردپای باورهای فنگ شویی را در سفره هفت سین و عناصر آن ببینیم. در این مقاله به مفهوم هر یک از عناصر هفت سین از نگاه فنگ شویی اشاره ای کوتاه خواهیم داشت با ما همراه باشید

  چیدن سفره هفت سین بر اساس اصول فنگ شویی!

  بسیاری از باورهای فنگ شویی با باورهای سنتی ایرانی همخوانی های فراوانی دارد پس عجیب نخواهد بود اگر ردپای باورهای فنگ شویی را در سفره هفت سین و عناصر آن ببینیم. در این مقاله به مفهوم هر یک از عناصر هفت سین از نگاه فنگ شویی اشاره ای کوتاه خواهیم داشت با ما همراه باشید

  43337 چیدمان فضا 1401/12/19

  فنگ شویی و سفره هفت سین

  سفره هفت سین در حکم مولد انرژی سازنده و حیاتی در خانه است و برای کارایی بیشتر آن، بهتر است روی پارچه ای مربع شکل، ترجیحا به رنگ های خاکی (تنالیته کرم) چیده شود. در کل، هنگامی که سفره در خانه پهن است و ساکنان در خانه هستند، بهتر است شمع های شمعدان ها روشن باشند.

  بیشتر بدانید : تزیین سفره هفت سین سنتی برای نوروز

  سنجد در سفره هفت سین

  سنجد نماد روابط کاری و خانوادگی است، اگر در سال گذشته چندان معاشرت نداشتید و تمایل دارید در سال پیش رو معاشرت خود را افزایش دهید، امسال ظرفی بزرگ برای سنجدهای خود انتخاب کنید.

  تخم مرغ رنگی در سفره هفت سین

  از دیگر عناصر سفره هفت سین باید به تخم مرغ رنگی اشاره کرد که بسیار اهمیت دارد، به خصوص برای زوج های جوان که می خواهند به زودی پذیرای عضوی جدید در خانواده ی خود باشند، ولی بدانید که باید از خالی کردن تخم مرغ ها و استفاده از پوست رنگ شده آن و یا تخم مرغ های پلاستیکی و سنگی و یا سفالی خودداری کنید.

  بیشتر بدانید : تزیین تخم مرغ هفت سین با دستمال های طرح دار!!

  سماق در سفره هفت سین

  سماق به خاطر هم رنگ بودن با طلوع خورشید، یادآوری می کند که پس از هر سختی آسانی است! سماق را در سفره ی نوروز خود فراموش نکنید.

  ماهی قرمز در سفره هفت سین

  همان طور که در چند سال اخیر بحث غیر ایرانی بودن ماهی قرمز به عنوان سمبل سر سفره ی هفت سین بسیار مطرح شده، بهتر است به نشانه احترام به آب، در سرزمین های کم آب نظیر کشورمان، از سمبل ایرانی یعنی نارنج شناور در آب تنگ بلور استفاده کنید که تداعی گر جایگاه کره زمین در جهان هستی نیز هست.

  سبزه در سفره هفت سین

  سبزه نماد رویش دوباره و شروع دوباره است، ولی باید توجه کرد که حتما دور سبزه ها با روبا بسته شده باشد تا از آشفتگی آن جلوگیری شود.

  بیشتر بدانید : آموزش 3 مدل سبزه عید

  سنبل در سفره هفت سین

  سنبل و لاله نیز مثل سبزه یادآور رویش و تولدی دوباره در مفاهیم سفره هفت سین می باشد.

  سرکه در سفره هفت سین

  سرکه نمادی از صبر و بردباری در زندگی و سال پیش رو است.

  سیب در سفره هفت سین

  سیب سمبل سلامتی و عشق ساکنان خانه به یکدیگر است و باید به تعداد افراد خانه، سیب سالم و رسیده در سفره گذاشته شود. بهتر است در طول مدتی که سفره پهن است سیب ها خورده و سیب جدید جایگزین شود.

  کتاب در سفره هفت سین

  کتاب بر سر سفره نوروز نماد حمایت و هم نماد دانش است.

  سمنو در سفره هفت سین

  سمنو سمبل برکت است و بهتر است برای تقویت و تکمیل نقش آن، همراه با شیرینی بر سر سفره آورده شود.

  بیشتر بدانید : طرز تهیه سمنو

  سکه در سفره هفت سین

  کاملا مشخص است که سکه نماد ثروت است و چه بهتر که آن را به همراه گندم یا برنج سر سفره بیاوریم تا ثروتی را که به زندگی خود می آوریم پر برکت باشد.

  سیر در سفره هفت سین

  سیر نقش محافظ را در سفره ایفا می کند و خانه و ساکنان آن را از انرژی منفی و چشم زخم دور نگه می دارد.

  آینه در سفره هفت سین

  آینه که در مکاتب مختلف فنگ شویی در مورد استفاده و عدم استفاده از آن توافق ندارند، ولی منطق استفاده از آن این است که افراد لحظه ی تحویل سال در آینه به خود نگاه کنند تا ببینند آیا توان رو به رو شدن با خود را دارند و از عملکرد خود در سال گذشته راضی هستند یا خیر.

  سفره هفت سین امسال تان را سفید بچینید!! بیشتر بدانید : سفره هفت سین تان را فانتزی بچینید بیشتر بدانید : تزیین هفت سین سه سوته با پتینه کاری + آموزش تصویری بیشتر بدانید : تزیین سفره هفت سین با ظروف سفالی، یک ایده ارزان و زیبا بیشتر بدانید : سفره هفت سین تان را برای امسال عمودی بچینید!! بیشتر بدانید : هفت سین امسال را هفت سین معلق درست کنید + آموزش بیشتر بدانید : تزیین سفره هفت سین کلاسیک برای نوروز

  گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

  seemorgh.com/lifestyle

  منبع : chidaneh.com برچسب ها: عید نوروز سفره هفت سین فنگ شویی

  منبع مطلب : seemorgh.com

  فنگ شویی در هفت سین : درسال 1402 سال خرگوش بهترین ها را برای خود بسازید

  با فنگ شویی سفره هفت سین در سال 1400 و قرار دادن اصولی نمادهای سفره هفت سین در جهات مناسب می توانید بهترین انرژی را از جذب برکت و شادی برای خود فعال کنید.

  فنگ شویی در هفت سین : درسال 1402 سال خرگوش بهترین ها را برای خود بسازید

  فاطمه دایی زاده ۲۵ اسفند ۱۴۰۱

  عرض سلام و ادب داریم خدمت همه شما عزیزان و کاربران سایت فنگ شویی ایران در این مقاله قصد داریم به شما عزیزان  فنگ شویی در هفت سین و چگونگی فعال نمودن انرژی ها در سفره هفت سین مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهد.

  همیشه بعد از یک خانه تکانی  و پاکسازی محیط که یکی از اصول اولیه علم فنگ شویی نیز هست همه ما ایرانیان در تکاپوی چیدن سفره هسین هستیم .گفته اند هر یک از سین های هفت سین ، نماد اهورامزدا، شش امشاسپندان (هفت فرشته بزرگ ) آیین زرتشت هستند عدد هفت برای ایرانیان باستان مقدس بوده و برای مفاهیم مثبت، خوش یمنی و فال نیک از عدد هفت استفاده می کردند مثلا هفت رنگ رنگین کمان، هفت خان رستم در شاهنامه، هفت آسمان، هفت اقلیم، هفت روز هفته، هفت فرشته، هفت شهر عشق در عرفان، هفت پیکر و هفت  آسمان و خلقت انسان در هفت شبانه روز است و … چندین فلسفه دیگر که مقدس بودن عدد هفت را نمایان می کند.

  نمادهای اصلی سفره هفت سین بر اساس ایران باستان

  سیر نماد اهورامزدا نماد پاکی و نماد میکروب زدایی و پاکیزگی محیط زیست و سلامت بدن و نیز زدودن چشم زخم است. زرتشتیان به این علت سیر بر سفره هفت سین می گذاشتند زیرا معتقد بودند بوی سیر دیوان را می گریزاند. آنها پوست سیر را می کنند و سپس آن را بر سفره می گذارند.

  سبزه نماد آبهای پاک جامه نو طبیعت و نمودار نرمی و صلح و آرامش سبزه در طبیعت اثرات شفا بخش شگفت انگیزی روی سلامت جسم و جان انسان دارد و حالت عصبی شدن را به حداقل می رساند روی قوای ایمینی بدن اثر مثبت دارد.

  سیب فرشته زن نماد زیبایی ، نماد بارداری و پرستاری سلامتی

  سنجد نماد دلبستگی و عطر برگ و شکوفه های آن محرک عشق و مهر و نماد زایندگی ، عشق و دلباختگی است.

  سرکه نماد جاودانگی و پاکی محیط، زدودن آلودگی و باطل کردن سحر و جادو بر سر سفره قرار می گرفت.سرکه طبیعی کنترل کننده متابولیسم بدن می باشد و خاصیت ضد ویروس و ضد پارازیت های معده را پاک کرده باعث آرامش مجرای تغذیه می شود سرکه سیب دارای پتاسیم، سدیم ، کلر، منیزیم ، کلسیم، گوگرد، آهن، فلوئور و سیلیسیم و غیره است و مواد معدنی لازم را به بدن می رساند. مثل سرکه تغییر و تبدیل داشته باشیم تا بتوانید خود را از قید عادت های نامناسب نجات دهید.

  سمنو نماد نماد زایش و باروری گیاهان و فراوانی خوراک و غذاهای خوب و پر نیرو

  سماق نماد باران نماد عشق و مهر پیوند دلها

  علاوه بر این این سین ها المان های دیگری در زمان های قدیم روی سفره هفت سین قرار میدادن که امروزه بسیار از آنها تغییر پیدا کرده و مواردی مثل ماهی و سکه و… اضافه شده ولی اصلی ترین موارد آن سیر، سبزه، سیب، سنجد، سرکه ، سمنو و سماق است.

  شمعدان یا شمع آتش مقدس

  اسپند نماد مادر زمین

  آینه نماد پاکی دل و روشنایی ضمیر

  ماهی نماد صورت فلکی حوت و نشان حلول سال از اسفند به برج فروردین صورت فلکی حمل ( در زمان های بسیار قدیم به جای ماهی از آب نماد زلالی و پاکی و یک نارنج یا سیب شناور داخل آن استفاده می کردند.)

  پس چه بهتر که اصول این علم رو در سفره هفت سین خود رعایت کنیم و انرژی ها را برای خود فعال نماییم !

  چيدمان سفره هفت سين بر اساس علم فنگ شویی

  به شمسی : سه شنبه 1402/01/01

  به قمری : ۲۸ شعبان ۱۴۴۴ هجری قمری

  به میلادی : 21 مارس 2023 میلادی

  ساعت: ۰۰:۵۴:۲۸ بامداد

  سال ۱۴۰۲ نیز سال خرگوش آب یین میباشد.

  چه قسمتی از اتاق پذیرایی و در چه جهتی می توانید سفره هفت سین خود را قرار دهیم؟

  قبل از پهن کردن سفره هفت سین صدقه کنار ‎بگذارید. (حتما حتما)

  برای سال ۱۴۰۲ بخش هایی که ستاره های مثبت فعال هستند بهترین مکان برای قرار دادن سفره هفت سین هست .

  اگر به دنبال روابط عاشقانه می گردید و یا مجرد هستید و به دنبال زوج مناسب هستید در بخش مرکز بر اساس ستارگان سال 2023 و با زمینه پارچه سبز رنگ

  اگر به دنبال شانس ثروت، موفقیت ، سلامت، طول عمر و کسب آگاهی هستید بخش  شمال بر اساس ستارگان سال 2023  با زمینه فیروزه‌ای

  اگر به دنبال باروری و خلاقیت بیشتر و ثروت هستید بخش غرب و یا اساس ستاره ثروت سال 2023 با رنگ کرم و قهوه ای استفاده کنید

  اگر به دنبال شانس موفقیت در کار و حرفه و به دنبال شهرت هستید در بخش جنوب بر اساس شانس سال 2023 با زمینه پارچه صورتی و کرم و بنفش

  اگر به دنبال شانس و اقبال و پیروزی و موفقیت  در سال هستید سفره هفت سین خود را در  شمال بنا یا غرب اتاق نشیمن خودتون قرار دهید با پارچه به رنگ فیروزه‌ای و‌کرم استفاده کنید.

  اگر به دنبال ثروت، جذب انرژی های کیهانی ، موفقیت و پشبرد اهداف آینده هستید سفره هفت سین خود را در جنوب غربی اتاق نشیمن قرار دهید با  رنگ فیروزه ای

  بهترین جهاتی هستند که شما می توانید سفره هفت سین خود را پهن کنید و اصول فنگ شویی در هفت سین را رعایت کنید تا  بهترین انرژی ها را برای خود فعال کنید .

  برای امسال جهت شمال شرق، شرق ، جنوب شرق و شمال غرب اتاق نشیمن خود سفره هفت سین را قرار ندید

  نماد های سفره هفت سین و فنگ شویی :

  نماد گندم ، برنج و سکه در سفره هفت سین :

  نشانه ثروت و مکنت هستند(ظرف گندم بذارید و توی اون رو سکه بذارید نتیجه ش رو می بینید. تعداد سکه ها فرد باشه) در جهت جنوب شرق سفره هفت سین قرار دهید.

  نماد سکه در سفره هفت سین :

  سکه نشان ثروت هست بنابر این می توانید بخش ثروت و جنوب شرق سفره قرار دهید و می توانید زیر سکه های خود از یک آینه استفاده کنید و یا در جهتی قرار دهید که سکه ها در آینه مشخص باشد.

  منبع مطلب : fengshuiiran.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید