این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  افزایش اعتماد به نفس در زنان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  افزایش اعتماد به نفس در زنان را از این سایت دریافت کنید.

  افزایش اعتماد به نفس در زنان با چند راهکار ساده

  اعتماد به نفس، تأثیر زیادی در زندگی دارد. کسانی که اعتماد به نفس دارند از زندگی راضی‌اند. با ما باشید تا با راه‌های افزایش اعتماد به نفس در زنان آشنا شوید

  افزایش اعتماد به نفس در زنان با چند راهکار ساده

  نیلوفر شهدوست به‌روزرسانی: خرداد 1397 ۶ دقیقه

  اعتماد به نفس

  ۱۱اشتراک‌گذاری

  اعتماد به نفس، تأثیر زیادی در لذت‌بردن از زندگی دارد. کسانی که اعتماد به نفس دارند از زندگی خود راضی‌اند. به‌طور ناخودآگاه دیگران را تحت تأثیر قرار می‌دهند. اگر می‌خواهید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، باید عاداتی جدید به رفتارهای خود اضافه کنید. برای افزایش اعتماد به نفس باید عادت‌هایی جدید کسب کنیم. یکی از این عادات مفید تغییر در استفاده از زبان بدن است. همیشه بایستید و با دیگران ارتباط چشمی برقرار کنید. سعی کنید همیشه راحت باشید. در این مقاله مخاطب ما زنان هستند. به هر دلیلی اگر احساس می‌کنید در تصمیم‌گیری‌ها و یا رفتارهای‌تان اعتماد به نفس کافی ندارید، سبک زندگی‌تان را تغییر دهید؛ شروع به تغییر در سبک زندگی‌تان کنید. شما می‌توانید با افزایش قدرت خطرپذیری‌تان، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. با ما باشید تا با راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در زنان آشنا شوید.

  راهنمای مطالعه نمایش

  حتما بخوانید: ۱۱ قانون برای موفقیت زنان

  ۱. زبان بدن را بشناسید

  صاف بایستید

  اگر می‌خواهید با اعتماد به نفس به‌نظر بیایید، محکم و صاف بایستید و شانه‌های‌تان را افتاده نگیرید. خمیده و بی‌انرژی راه نروید. سرتان را بالا بگیرید. وقتی راه می‌روید، پاهای‌تان را به هم نزدیک کنید و قدم‌های محکم و منظم بردارید.

  حتما بخوانید: ۶ تمرین برای درست ایستادن

  ارتباط چشمی داشته باشید

  افراد دارای اعتماد به نفس، شور و هیجان درونی بیشتری را در گفتگوهای‌شان با دیگران از خود بروز می‌دهند. اگر شما می‌خواهید فردی با اعتماد به نفس بالا جلوه کنید، باید در هنگام صحبت با دیگران ارتباط چشمی خود را با او حفظ کنید. وقتی با دیگران حرف می‌زنید، در چشم‌های‌شان نگاه کنید. ارتباط چشمی را در هر دو حالت، زمانی که دیگران صحبت می‌کنند و زمانی که خودتان متکلم هستید، داشته‌باشید. در زمانی که با دیگران صحبت می‌کنید با تلفن خود بازی نکنید. حواس‌تان صد‌در‌صد به فرد مقابل باشد.

  در هنگام صحبت‌کردن از دست‌ها کمک بگیرید

  وقتی از دستان خود در صحبت‌کردن کمک می‌گیرید، ناخودآگاه احساس اشتیاق و هیجان شما به دیگران نیز منتقل می‌شود. البته زیاده‌روی نکنید. استفاده افراطی از حرکات بدن مثل دست‌ها می‌تواند اعصاب مخاطب را خرد کند. روانشناسان معتقدند وقتی با کسی صحبت می‌کنید، حرکات دست‌ها به طوری که کف دست قابل مشاهده باشد، اعتماد افراد را بیشتر جلب می‌کند. دست خود را در هنگام حرف‌زدن پنهان نکنید. البته بدانید دست به سینه ایستادن هم زیاد جذاب نیست.

  حتما بخوانید: تاثیر حرکات دست در گفتگو و ۲۰ حرکتی که باید حتما یاد بگیرید

  ۲. نگرش‌تان را تغییر دهید

  نواقص خود را بپذیرید

  شاید عجیب به نظر برسد، اما افرادی که نقص‌ها و ایرادات خود را بهتر می‌پذیرند و به آنها اعتراف می‌کنند، افرادی با اعتماد به نفس بیشتری به نظر می‌رسند. هیچ کس کامل نیست، پس چرا سعی می‌کنیم با ماسک، مشکلات و نواقص خود را بپوشانیم؟ در عوض سعی کنیم آنها را بپذیرید و درصدد رفع‌شان برآییم. اگر خود را همان‌طور که هستیم، بپذیریم نیاز به مخفی‌کاری کمتر می‌شود. با خودمان کنار می‌آییم.

  حتما بخوانید: ۹ دلیلی که می‌گوید شما به تغییر نگرش نیاز دارید

  مسئولیت کارهای‌تان را بر عهده بگیرید

  افرادی که اعتماد به نفس کافی ندارند، برای اشتباه‌های خود دلیل‌تراشی می‌کنند و سعی دارند روی آنها سرپوش بگذارند. باید پذیرفت که همه اشتباه می‌کنند. نکته مهم این است که مسئولیت آنچه انجام داده‌ایم را بپذیریم، چه کارهای درست و چه اشتباه؛ این کار باعث می‌شود شما برای اطرافیان‌تان با اعتماد به نفس بیشتری جلوه کنید. به یاد داشته باشید شما تنها فردی هستید که می‌توانید اتفاقات زندگی خود را بسازید. شما می‌توانید از این قدرت برای هدایت زندگی خود به سمت بهتر یا بدتر‌شدن استفاده کنید. وقتی اشتباه خود را بپذیرید، دفعه‌ی بعد آن را تکرار نمی‌کنید. این نکته ساده باعث موفقیت و کامیابی در زندگی می‌شود.

  نگرانی را برای خود تعریف کنید

  خیلی از مواقع اضطراب و نگرانی ما به این خاطر است که چشم‌انداز دقیقی از آنچه رخ خواهد داد، در اختیار نداریم. مثلا خود را از سخنرانی‌کردن می‌ترسانیم و با افکار مغشوش، وحشت خود را از این کار بیشتر می‌کنیم. اما کافی است از خود بپرسیم: «چرا نگران هستم؟» یا «نگرانی من به چه علت است؟». با تعریف‌کردن دلایل خود از نگرانی، درمی‌یابید که نهایتا چه اتفاقی می‌افتد؟ متوجه می‌شوید که در بیشتر موارد اصلا دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. مثلا به خودتان بگویید اگر به مهمانی بروم و هیچ‌کسی را در آنجا نشناسم چه اتفاقی می‌افتد؟ در ادامه باید برای نگرانی خود، دلیلی منطقی بیاورید. در پاسخ به نگرانی خود بپرسید: «در این موقعیت چه می‌شود؟». با این کار به افزایش اعتماد به نفس خود کمک کنید.

  حتما بخوانید: درمان استرس و اضطراب با ‍‍۱۹ راهکار طبیعی

  از به‌کار‌بردن عبارات خاص در هنگام صحبت‌کردن بپرهیزید

  شیوه حرف‌زدن تأثیر زیادی در اعتماد به نفس شما دارد. افراد خجالتی، کم‌رو و کسانی که اعتماد به نفس پایینی دارند، در هنگام حرف‌زدن مدام تردید دارند و از عباراتی استفاده می‌کنند که نشانه‌ی عدم قطعیت و اطمینان است. مثلا با وجود اینکه به‌طور کامل در خصوص موضوعی اطلاعات دارند و به آن واقف‌اند، می‌گویند «شک دارم»، «نمی‌دانم»، «شاید» و… . کلماتی مانند «فقط» در هنگام صحبت‌کردن ضروری نیست؛ این کلمه در هنگام صحبت، شما را عصبی جلوه می‌دهد. همچنین سعی نکنید صحبت‌تان را با سوأل به پایان برسانید. این کار حس عصبی‌بودن شما را به دیگران منتقل می‌کند و اعتماد به نفس‌تان را پایین نشان می‌دهد.

  ۳. سبک زندگی‌تان را عوض کنید

  منبع مطلب : www.chetor.com

  12 تکنیک واقعی برای افزایش اعتماد به نفس در زنان!

  متاسفانه زنان ایرانی طی دهه‌های گذشته، اعتماد به نفسشان کم شده اما این 12 تکنیک واقعی باعث افزایش اعتماد به نفس در زنان می شود.

  افزایش اعتماد به نفس در زنان با 12 تکنیک واقعی!

  افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس, توسعه فردی و طرز فکر

  تیم فنی بیشتر از یک نفر

  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

  سرفصل های مهم این مقاله:

  روانشناسان می‌گویند کم و زیاد بودن اعتماد به نفس انسان‌ها، با کودکی و رفتاری که بزرگ‌ترها با آنها داشته‌اند ارتباط زیادی دارد. با توجه به این و البته ساختار فرهنگی نامناسب کشور ما که اغلب باعث رفتار نامناسب با کودکان و مخصوصا دختران می‌شود، می‌توان حدس زد که چرا در ایران اینقدر با مشکل اعتماد به نفس زنان روبرو هستیم. البته خب نمی‌توانیم همه تقصیرها را گردن والدین و رفتار آنها با ما در کودکی بیندازیم چراکه آنها هم ناآگاه بوده‌اند، اما قطعا اگر هنوز در زمینه اعتماد به نفس مشکل دارید و تصمیم جدی برایش نگرفته‌اید، می‌توانید خودتان را مقصر بشناسید! در ادامه بهترین راه حل‌ها برای افزایش اعتماد به نفس در زنان را برای شما عزیزان قرار داده‌ایم، پس با ما همراه باشید.

  تعریفی از اعتماد به نفس

  اعتماد به نفس به معنی باور داشتن به توانایی‌ها و مهارت‌هایمان است. ما در مجموعه بیشتر از یک نفر، یک تعریف خاص هم از اعتماد به نفس داریم و آن این است: ما زمانی اعتماد به نفس خواهیم داشت که: مهارت کافی در انجام کاری داشته باشیم و همچنین تصویر ذهنی ما نسبت به توانایی انجام آن مثبت باشد.

  مطلب مرتبط: اعتماد به نفس چیست؟ اهمیت داشتن اعتماد به نفس

  چرا افزایش اعتماد به نفس در زنان بسیار مهم است؟

  همه انسان‌ها نیاز به درک شدن، تحسین شدن و موردتوجه قرار گرفتن دارند. زنان هم از این قاعده مستثنی نیستند. زنان هم دوست دارند توانایی‌هایشان به اندازه مردان دیده شود نه کمتر از آنان. زنان از اینکه طی دهه‌ها، به‌عنوان جنس دوم شناخته‌شده‌اند، سرخورده شده و اعتمادبه‌نفسشان را از دست داده‌اند. نیمی از جمعیت جهان، زنان هستند. در جامعه ما هم زنان، نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند. اهمیت اعتماد به نفس زنان را می‌توان در چند گزینه زیر خلاصه کرد:

  1- باعث ارائه توانایی‌های واقعی و رشدشان می‌شود

  همان‌طور که در تعریف اعتماد به نفس گفتیم، اعتماد به نفس، باور به توانایی انجام کارها و مهارت‌هاست. اگر زنان اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند، بدون شک شکوفاتر شده و کارهای بزرگ و به نظر غیرممکنی انجام می‌دهند.

  2- باعث بهبود وضعیت امنیت روانی در جامعه می‌شود

  وقتی زنان رشد کنند، به خودباوری برسند و همپای مردان، در جامعه نقش ایفا کنند، احساس سرخوردگی و انزوا ندارند. همین نقش فعالشان در جامعه، می‌تواند هم جلوی سوءاستفاده دیگران را تا حد زیادی بگیرد و هم به بلوغ و توسعه جامعه کمک کند.

  3- افزایش اعتماد به نفس در زنان به بهبود زندگی مردان هم کمک خواهد کرد

  شاید بعضی از افراط‌گرایان و زن‌ستیزان، نگران افزایش اعتماد به نفس در زنان هستند تا اجازه ندهند تسلطشان روی زنان کاهش یابد. بااین‌حال، افزایش خودباوری زنان و اعتمادبه‌نفسشان، به‌طورکلی روی سلامت زندگی زناشویی‌شان هم تأثیرگذار است.

  چرا اعتماد به نفس در زنان کم شده است؟

  همانطور که بالاتر هم گفتم، دلیل عمده کمبود اعتماد به نفس هر انسانی، رفتار بزرگ‌ترها با او در کودکی است. اما خب علاوه بر این، هرکسی ممکن است برای کمبود اعتماد به نفسش دلایلی داشته باشد. مخصوصا که در کشور ما دلایل مشترکی برای این موضوع وجود دارد.

  شاید یکی از عمده‌ترین دلایل کمبود اعتماد به نفس خانم ها در ایران، نوع دیدگاه‌های خودشان به زندگی است. دیدگاه‌هایی که به‌خاطر آموزش‌های نادرست به‌ناچار آن‌ها را پذیرفته‌اند. مثلا متاسفانه در کشور ما دختران از کودکی خودشان را در نقش مادری می‌بینند که قرار است برای یک خانواده دائما فداکاری کند و ذره‌ذره آب شود. دقیقا همین موضوع باعث می‌شود آنها ارزش خودشان را پایین بیاورند و اعتماد به نفس کم‌تری داشته باشند.

  اما علاوه بر این، یک دلیل عمده دیگر هم وجود دارد که این یکی فقط مختص کشور ما نیست. همانطور که باربارا دی آنجلیس در کتاب اعتماد به نفس خود می‌گوید:

  در واقع اینکه هیچ تلاش خاصی برای افزایش اعتماد به نفس‌مان نمی‌کنیم هم دلیل بسیار مهمی است که باعث شده نتوانیم در این حوزه موفقیتی داشته باشیم.

  روش‌های افزایش اعتماد به نفس در زنان

  همانطور که بالاتر هم گفتم، افزایش اعتماد به نفس چه در زنان و چه در مردان، نیاز به یک محرک به نام “خواستن” دارد! تا زمانی‌که شما واقعا نخواهید اعتماد به نفس‌تان را بالا ببرید، قطعا حاضر نیستید برای تمرین‌هایش زمان صرف کرده و سختی‌هایش را تحمل کنید.

  آیا می‌دانید زنان با اعتماد به نفس چگونه رفتار می کنند؟ اینجا راههای بالا بردن اعتماد به نفس در خانمها را با هم مرور کنیم و یاد بگیریم چگونه یک زن با اعتماد به نفس و قوی باشیم:

  مطلب مرتبط: ۹ تکنیک “علمی و عملی” افزایش اعتماد به نفس

  1- سعی کنید مهارت زبان بدن را یاد بگیرید!

  شناخت بهتر از تکنیک‌های زبان بدن می‌تواند به کاریزماتیک‌تر شدن و جذاب‌تر به نظر رسیدنتان کمک کند و در نهایت منجر به افزایش اعتماد به نفس در زنان شود.

  همچنین می‌توانید در دوره رایگان زیر که تاکنون بیش از ۳ هزار نفر در آن شرکت کرده‌اند، ثبت‌نام کنید! (روی تصویر بزنید)

  2- در راه رفتن خمیده و بی انرژی نباشید

  صاف بِایستید! اگر می‌خواهید با اعتماد به نفس بالا به نظر برسید، محکم و صاف بایستید و شانه‌ها و سرتان را بالا بگیرید. علاوه بر این، وقتی راه می‌روید، پاهایتان را به هم نزدیک کنید و قدم‌های محکم و منظم بردارید.

  منبع مطلب : www.bishtarazyek.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید