این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  الماس جوبیلی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  الماس جوبیلی را از این سایت دریافت کنید.

  الماس ها و برلیان های مشهور جهان کدامند؟

  معرفی بزرگترین و معروف ترین الماس ها و برلیان های جهان، برلیان های مشهور جهان، در این مقاله با بزرگترین و مشهور ترین الماس های جهان آشنا شوید.

  دانستنی های طلا جواهر

  الماس های مشهور جهان

  گالری جواهرات هاتف ساعتچی, ۱ سال قبل ۰ ۱۳ دقیقه خواندن ۲۱۶۲

  الماس طبیعی یکی از گرانبها ترین و نادر ترین سنگ های قیمتی بر روی زمین است. نمونه های بزرگ و با کیفیت از این سنگ گران قیمت، مورد توجه قشر خاصی از مردم، پادشاهان، کلکسیونر ها، سلبیریتی ها و افراد ثروتمند و عاشق جواهرات است. در حراجی های معروف جهان، اینگونه الماس ها به صورت راف یا به شکل جواهرات زیبا، معامله می شوند. یکی از علاقمندی هایی که در بین دوستداران جواهرات و سنگ های قیمتی و حتی کسانی که قدرت خرید چنین الماس هایی را ندارند وجود دارد و در جستجوی دانستن آن هستند، این است که بدانند، کدام الماس ها در تاریخ بشر، الماس های مشهور جهان و خاص ترین به حساب می آیند؟ و از کدام معادن استخراج شده اند و کدام یک از همه نادرتر است. داستان کشف و شناختن صاحبان این دسته الماس ها، یکی دیگر از مواردی است که جالب و خواندنی خواهد بود. در این مقاله شما را با تعدادی از الماس های مشهور جهان آشنا می کنیم.

  لیست محتوا

  معرفی الماس های مشهور جهان

  با ما همراه باشید تا در این مقاله با ۲۱ برلیان و الماس های مشهور جهان آشنا شوید.

  1. الماس کولینان (THE CULLINAN)

  Weight: 3106ct rough

  Origin: Transvaal, South Africa

  کولینان، بزرگترین و با کیفیت ترین الماس های مشهور جهان ، در ۲۶ ژانویه ۱۹۰۵ کشف شد. الماس راف تقریباً بی عیب بود و به افتخار سر توماس کولینان، بنیانگذار معدن “Premier Mine”، کولینان نامگذاری شد. این الماس به چندین سنگ الماس که اکنون از بزرگترین و مشهورترین الماس های جهان هستند تقسیم شد، از جمله الماس کولینان 1 (The Cullinan1) بوزن 20/530 قیراط است.

  2. الماس یورکا (THE EUREKA)

  Weight: 10.73ct polished, one of two diamonds cut from 21.25ct of rough

  Shape: Oval Brilliant

  Color: Yellow

  Origin: Northern Cape, South Africa

  یورکا توسط یک پسر بچه 15 ساله، در ساحل جنوبی رودخانه اورنج در نزدیکی هاپ تاون” Hopetown” کیمبرلی در سال 1867 کشف شد بعداً الماس را به همسایه اش، کشاورز شالک ون نیکرک ” Schalk van Niekerk” ، که یک مجموعه دار بود، تحویل داد. در نهایت به قیمت 1500 پوند به ” Sir Phillip Wodehouse” فروخته شد.

  3. الماس ستاره افریقا (CULLINAN I, STAR OF AFRICA)

  Weight: 47.75ct polished, 83.50ct rough

  Shape: Pear Shape Brilliant

  Color: Unrecorded Clarity: Unrecorded

  Origin: Zandfontein Farm, South Africa

  الماس Cullinan I یا ستاره آفریقا، بزرگترین الماس تراش خورده در جهان است. اشکی با 74 وجه، در عصای سلطنتی قرار دارد (که با جواهرات تاج دیگر در برج لندن نگهداری می شود). این قطعه از 3106 قیراط کولینان، بزرگترین کریستال الماس یافت شده بریده شده است. Cullinan توسط Frederick Wells ، ناظر معدن در Transvaal ، آفریقای جنوبی در سال 1895 در یک تور بازرسی از معدن کشف شد. کولینان توسط جوزف اششر” Joseph Asscher” و کمپانی آمستردام بریده شد ، آنها کریستال عظیم را حدود شش ماه قبل از تعیین نحوه تقسیم، بررسی کردند. در نهایت نه سنگ بزرگ و 96 سنگ کوچکتر با تراش درخشان بدست آورد. هنگامی که کولینان برای اولین بار کشف شد، علائم خاصی نشان می داد که این ماده می تواند بخشی از یک کریستال بسیار بزرگتر باشد، اما هیچ کشفی از “نیمه گمشده” تاکنون تأیید نشده است.

  4. الماس امید (HOPE DIAMOND)

  Weight: 45.52ct

  Shape: Oval Brilliant

  Color: Dark Blue

  Clarity: Reported Flawless

  Origin: Unknown but believed to originate from India

  الماس Hope که به طور گسترده ای مشهورترین الماس در جهان شناخته می شود، نام خود را از هنری توماس هوپ دریافت می کند و قرن ها پیش در منطقه جنوب هند کشف شد. مدتها پیش از بدشانسی افسانه ای که با صاحبان آن در ارتباط بود، Hope Diamond تاریخچه ای درخشان دارد. اعتقاد بر این بود که دارای یک قدرت عرفانی عالی است که این اندازه غیر معمول و رنگ منحصر به فرد (آبی عمیق نیلی) را احاطه کرده است. مشهور است که الماس امید، برای آراستن مجسمه بت هندو استفاده می شد. در سال 1642 ، الماس معروف Blue Tavernier Diamond از اروپا در دست پادشاه لوئی چهاردهم بود که برای استفاده خود، آن را برش داد. بعداً کشف شد که این الماس در جریان انقلاب فرانسه به سرقت رفته است. برای دهه های طولانی ، Hope Diamond یافت نمی شد. در اوایل قرن، در سال 1911، الماس توسط یک وارث جوان سوسیال آمریکایی به نام اوالین والش مک لین” Evalyn Walsh McLean” خریداری شد که Hope Diamond را از کارتیه به مبلغ 185000 دلار خریداری کرد. این هدیه توسط همسرش به اوالین داده شد. پس از گذشت زمان، اوالین متقاعد شد که قدرت واقعی الماس امید از شادی و هیبت ناشی از چهره کسانی است که به آن چشم دوخته اند. خانم مک لین، 36 سال و تا زمان مرگش در سال  1947 صاحب این الماس بود. هری وینستون در سال 1949 آن را از املاک خود خریداری کرد و 9 سال بعد به موسسه ” Smithsonian Institute” در واشنگتن داده شد.

  5. الماس عالی (THE EXCELSIOR)

  Weight: 995.2ct rough

  Origin: Jagersfontein Mine, South Africa

  این الماس احتمالاً دومین سنگ بزرگ یافت شده است. سنگی با وضوح بالا، سفید آبی، که در سال ۱۸۹۳ توسط یک کارگر معدن آفریقای جنوبی پیدا شد و آن را از بیل پر از شن برداشت. به دلیل شکل نامنظم، آن را به ۲۱ سنگ صیقلی تراشیدند که بزرگترین آنها ۶۹.۸۰ قیراطی است.

  منبع مطلب : hsaatchi.com

  با ۵ الماس مشهور دنیا و داستان های آن ها آشنا شوید

  مشهورترین الماس دنیا نه تنها گران قیمت و زیباست، بلکه مملو از رمز و راز و داستان های تاریخی نیز هست. البته این مساله فقط به گران ترین الماس دنیا محدود نمی شود، چندین قطعه دیگر از این سنگ گرانبها نیز در دنیا هستند که داستان، اندازه و رنگ های خاص خود را دارند. داستان هایی که بدون شک، آگاهی از آن ها برایتان جذابیت بسیاری دارد. به همین خاطر، از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با این الماس ها و داستان های آن ها بیشتر آشنا شوید. الماس امید (Hope Diamond) «امید» مشهورترین الماس دنیاست و بارزترین ...

  با ۵ الماس مشهور دنیا و داستان های آن ها آشنا شوید

  با ۵ الماس مشهور دنیا و داستان های آن ها آشنا شوید

  فروغ بیداری یکشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

  ۲ نظر دانستنی ها سبک زندگی

  بیمه سامان

  مشهورترین الماس دنیا نه تنها گران قیمت و زیباست، بلکه مملو از رمز و راز و داستان های تاریخی نیز هست. البته این مساله فقط به گران ترین الماس دنیا محدود نمی شود، چندین قطعه دیگر از این سنگ گرانبها نیز در دنیا هستند که داستان، اندازه و رنگ های خاص خود را دارند.

  داستان هایی که بدون شک، آگاهی از آن ها برایتان جذابیت بسیاری دارد. به همین خاطر، از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با این الماس ها و داستان های آن ها بیشتر آشنا شوید.

  الماس امید (Hope Diamond)

  رایتل

  «امید» مشهورترین الماس دنیاست و بارزترین و ارزشمندترین ویژگی آن نیز رنگ آبی تیره ای است که دارد. در مورد پیشینه این الماس گمانه زنی های گوناگونی وجود دارد. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که این الماس از معدن های کشور هند استخراج و در اواسط دهه ۱۶۰۰ میلادی به اروپا منتقل شده است. گفته می شود که در آن زمان ۱۱۰ قیراط وزن و شکلی بی نظم داشته است.

  در اوایل دهه ۱۸۰۰ میلادی، یک قطعه الماس آبی رنگ با برش کوسنی و وزن ۴۵.۵۲ قیراطی در لندن به نمایش گذاشته شد. هنری فیلیپ هوپ آن را در سال ۱۸۳۰ خریداری کرده و نام خود را روی آن گذاشت. پس از آن بود که این الماس به شهرت جهانی رسید.

  پس از فوت هوپ، الماس او به وارثان و دیگر صاحبان اصلی آن رسید. در حوالی سال ۱۹۱۰ میلادی، شعبه پاریس کارتیه آن را خریداری کرد و سپس آن را به «اوالین والش مکلین»، یک فرد مشهور آمریکایی فروخت.

  پس از مرگ مک لین در سال ۱۹۷۴، هری وینستون که دلال الماس بود، آن را خریداری کرد. در سال ۱۹۵۸ آن را به بنیاد اسمیسونیان در واشنگتن دی سی بخشید. در حال حاضر، این الماس در همان جا به معرض نمایش گذاشته شده است.

  یوبیل طلایی (The Golden Jubilee)

  یوبیل طلایی بزرگ ترین الماس تراش خورده در جهان است که ۵۴۵.۶۷ قیراط وزن دارد. این الماس زرد-طلایی توسط «سر گابی تولکاسکی» تراش خورده است. در آن زمان، گابی توسط DeBeers برای تراشیدن مشهورترین الماس قرن استخدام شد. در آن زمان ابزار لازم برای برش دادن این سنگ موجود نبود و از هر وسیله ای که دیگران برای برش دادن این سنگ بزرگ و قهوه ای پیشنهاد می دادند، استفاده می کرد. تا اینکه دو سال بعد توانست الماس یوبیل طلایی را به همگان معرفی کند.

  این الماس در حال حاظر در اختیار پادشاه تایلند قرار دارد و ارزش آن نیز حدود ۴-۱۲میلیون دلار است.

  کولینان یک (The Cullinan I)

  بزرگ ترین سنگ الماسی که در جهان پیدا شد، کولینان نامگذاری شد. این سنگ ۳۱۰۶.۷۵ قیراط (۶۲۱ گرم) وزن داشت. از این سنگ، ۹ قطعه الماس تراشیده شده و به دست آمد. بزرگ ترین آن ها کولینان ۱ نام داشت که ۵۳۰.۴ قیراط وزن داشت و اکنون نیز در تاج سلطنتی پادشاه انگلستان قرار دارد. گفته می شود که این الماس حدود ۴۰۰ میلیون دلار آمریکا قیمت دارد. در مورد این الماس داستان هایی هم وجود دارد؛ گفته می شود جوزف آشچر وظیفه شکافتن آن را به عهده داشته. در آن زمان یک پزشک و پرستار نیز در کنار وی حضور داشته اند و وقتی که موفق به شکستن این سنگ بزرگ می شود، خودش هم غش کرده و از حال می رود.

  الماس صدساله (The Centenary Diamond)

  در پشت الماس سده، یک داستان باورنکردنی وجود دارد. این الماس به این خاطر که در جشن صدساله DeBeers در آفریقای جنوبی نمایش داده شد، به این نام شهرت یافت. مراسم معرفی این الماس بسیار تعجب برانگیز بوده و از همه مهم تر اینکه این سنگ، از طرف بنیاد گوهرشناسی آمریکا، گواهی نامه کیفیت به عنوان یک الماس ۵۹۹ قیراطی با رنگ D خالص را دریافت کرده بود.

  درج رنگ D در جواهرشناسی به معنی عالی است. همچنین، خلوص بالای این سنگ نیز آن را به یکی از بهترین و ارزشمندترین کشف های آن زمان تبدیل کرد.

  DeBeers در آن زمان، وظیفه تراشیدن این الماس را به گروه آنتوِرپ و «سر گابی تولکاسکی» مشهور محول نمود. وی فقط یک سال را به مطالعه در مورد این سنگ سپری کرده و سپس نخستین گام ها برای تراش دادن این الماس گرانبها را آغاز کرد. او از روش های تراش دستی برای اینکه کمترین دورریز را از سنگ داشته باشد، استفاده کرد. بخش رویی سنگ را نیز به صورت دست نخورده باقی گذاشت.

  تولکاسکی که یکی از پیشگامان تراش الماس در آن زمان به شمار می رفت، شکل قلب را برای الماس سنچری (صدساله) در نظر گرفت. او با ۲۴۷ تراش، شکل موردنظر را روی الماس یاد شده پیاده سازی کرد.

  الماس براق و تراش خورده سنچری حدود ۲۷۴ قیراط وزن دارد. شکل نهایی این الماس نخستین بار در سال ۱۹۹۱ میلادی به نمایش عموم گذاشته شد و سپس به طور موقتی در برج لندن در کنار دیگر جواهرات سلطنتی به نمایش در آمد. در اینکه این الماس اکنون کجاست اطلاعاتی در دست نیست اما گفته می شود دست کم ۱۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

  فلورنتین (The Florentine)

  الماس فلورانس، یکی از افسانه ای ترین و مرموزترین الماس های زردرنگ دنیاست. این سنگ از دهه ۱۴۰۰ میلادی وجود داشته اما هیچ گونه مدرک رسمی از آن تا زمان جنگ جهانی اول وجود نداشت. تصور می شد این الماس زردرنگ با تنالیته سبز بوده و ۹ ضلع و دو برش به شکل گل رز داشته است. وزنش هم گویا ۱۳۷.۲۷ قیراط بوده است.

  منبع مطلب : rooziato.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید