این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  امتحان علوم فنون دوازدهم انسانی 1400

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  امتحان علوم فنون دوازدهم انسانی 1400 را از این سایت دریافت کنید.

  امتحان نهایی علوم و فنون ادبی دوازدهم انسانی خرداد 1400 با پاسخنامه + دانلود pdf سوال امتحان

  دانلود پی دی اف سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی دوازدهم انسانی خرداد 1400 | pdf امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3 با پاسخنامه | گزینه دو

  گزینه دو » محتوای آموزشی » امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3 پایه دوازدهم رشته علوم انسانی خرداد 1400 با پاسخ تشریحی

  امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3 پایه دوازدهم رشته علوم انسانی خرداد 1400 با پاسخ تشریحی

  گزینه دو 4 خرداد 1401 بدون دیدگاه بازدید : 55 فهرست مطالب

  امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3 رشته علوم انسانی به صورت کتبی و از کل کتاب در قالب 20 نمره می باشد. علوم و فنون شامل 4 فصل و 12 درس است. در هر فصل نیز سه درس به صورت ترکیبی از مباحث علوم و فنون مطرح می شود. این مباحث عبارتند از : تاریخ ادبیات و سبک شناسی؛ موسیقی شعر (عروض)؛ زیبایی شناسی شعر و نثر (آرایه های ادبی.) در ادامه شما می توانید فایل پی دی اف سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی رشته علوم انسانی خرداد 1400 را با پاسخنامه آن مشاهده و دانلود کنید:

  سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3 رشته انسانی خرداد 1400

  1-  واژه مناسب را از داخل کمانک انتخاب کنید؟ (0.25 نمره)

  الف) اولین کسی که در ایران به نوشتن نمایشنامۀ فارسی پرداخت، (میرزا آقا تبریزي – میرزا جهانگیر خان صور اسرافیل) بوده است.

  پاسخ : میرزا آقا تبریزی (0.25)

  2-  در جاهای خالی کلمات مناسب بنویسید؟ (0.5 نمره)

  الف) اندیشۀ حاکم بر داستان‎‎ های دهۀ اول پس از پیروزی انقلاب، ابتدا سیاسی و در مرحلۀ بعد،…….. است.

  پاسخ : اجتماعی (0.25)

  ب) در شعر سنّتی دوره انقلاب اسلامی تقلید از سبک عراقی و ………………. و تمایل به آنها زیاد است.

  پاسخ : خراسانی (0.25)

  3- در بیت “خانه زندان است و تنهایی ضلال / هر که چون سعدی گلستانیش نیست”: (0.75 نمره)

  الف) در کدام واژه، آرایه «ایهام» به کار رفته است؟

  پاسخ : گلستان

  ب) معانی مختلف این واژه را بنویسید.

  پاسخ : 1- باغ و گلزار  2- کتاب گلستان سعدی

  4- دو مورد از ویژگی های نثر جمال زاده را بنویسید؟ (0.5 نمره)

  « گفتم ای بابا، خدا را خوش نمی آید این بدبخت ها سال آزگار یک بار برایشان چنین پایی می افتد و شکم را مدتی است صابون زده اند که کباب غاز بخورند و ساعت شماری می کنند.  چطور است از منزل یکی از دوستان و آشنایان یک دست  دیگر ظرف و لوازم عاریه بگیریم “

  پاسخ : 1- بسیاري از واژه ها، کنایات و اصطلاحات عامیانه در آن به کار رفته است 2- نثر داستانی تحت تأثیر زبان گفتار و محاوره است. 3- کوتاهی جملات و کاربرد افعال فراوان در متن دیده می شود. (4- در این متن گونه هاي نثر فنی و مصنوع جایگاهی ندارند (به ذکر موارد صحیح دیگر نمره تعلّق میگیرد) 0/5 نمره

  5- در بیت : “روي و چشمی دارم اندر مهر او    کاین گهر میریزد آن زَر می زند” (0.75 نمره)

  الف) “لفّ اوّل” کدام کلمه است؟

  پاسخ : روی (0.25)

  ب)”نشر دوم” را بنویسید.

  پاسخ : گهر (0.25)

  ج) این نوع “لفّ و نشر” چه نام دارد؟

  پاسخ : نامرتب (مشوّش) (0.25)

  شما می توانید فایل pdf سوالات، را از لینک زیر دانلود کنید…

  دانلود نمونه سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی علوم انسانی خرداد 1400

  بخش بندی کتاب علوم و فنون ادبی 3

  کتاب علوم و فنون ادبی پایه دوازدهم از چهار فصل تشکیل شده است. محتوای هر فصل نیز شامل سه درس به صورت ترکیبی از علوم و فنون ادبی به شرح زیر است:

  درس یکم: تاریخ ادبیات و سبک شناسی؛

  درس دوم: موسیقی شعر (عروض)؛

  درس سوم: زیبایی شناسی شعر و نثر (آرایه های ادبی.)

  هر فصل با درس تاریخ ادبیات یا سبک شناسی آغاز می شود. در درس های تاریخ ادبیات و سبک‌شناسی، سیر تاریخی زبان و ادبیات فارسی از قرن دوازدهم تا امروز تبیین می شود و در کنار ویژگی های تاریخی، به ویژگی های سبکی آثار نظم و نثر ادبی نیز پرداخته می شود. به این ترتیب خواننده با ویژگی های زبانی، ادبی و فکری متون ادبی آشنا می شود. بدین ترتیب در هر فصل بعد از تاریخ ادبیات یا سبک شناسی، یک درس عروض آموزش داده می شود تا خواننده با یادگیری آن بتواند در برخورد با متون نظم وزن آن را تشخیص دهد. درس سوم هر فصل به زیبایی شناسی می پردازد. در زیبایی شناسی دانش آموز با سطحی دیگر از قلمرو ادبی؛ یعنی با بدیع معنوی (مراعات نظیر، تلمیح، تضمین و)… آشنا می شود و آموخته هایش را در متون ادبی به کار می بندد.

  بارم بندی امتحان نهایی علوم و فنون ادبی

  بارم بندی امتحان نهایی علوم و فنون ادبی بر مبنای مباحث کتاب صورت می پذیرد. بر این اساس از مباحث ” تاریخ ادبیات” و “سبک شناسی” 4 نمره، از بخش “موسیقی شعر” 6 نمره، از مبحث “زیبایی شناسی” 6 نمره و از “نقد و تحلیل نظم و نثر” 4 نمره سوال طراحی می شود.

  با تمرین سوالات امتحانی سال های قبل علوم و فنون ادبی می توانید با نقاط ضعف خود آشنا شده و آنها را برطرف نمایید.

  نکاتی درباره امتحان نهایی علوم و فنون ادبی

  برای فهم بهتر مبحث موسیقی شعر نیاز است که تمرین زیادی داشته باشید. با توجه به 6 نمره ای که این بخش در امتحان دارد سعی کنید که مهارت خود در این زمینه را بالا ببرید.

  در امتحان نهایی آرایه ادبی سوالات هر بخش متناسب با بارم بندی که دارند تفکیک شده اند.

  در امتحان علوم و فنون حدود 25 سوال مطرح خواهد گردید و همین موضوع نشان دهنده تنوع بالای سوالات می باشد.

  وقت امتحان نهایی علوم و فنون ادبی حدود 90 دقیقه می باشد.

  مرور و تمرین سوال های امتحانی سال های گذشته به شما در فهم بهتر مطالب و کشف نقاط ضعفتان کمک می کند.

  سوالات متداول

  بارم بندی امتحان نهایی علوم و فنون ادبی انسانی چگونه است؟

  حذفیات درس علوم و فنون ادبی در امتحان نهایی چیست؟

  تعداد سوالات و مدت زمان امتحان نهایی علوم و فنون چگونه است؟

  برچسب ها: امتحان نهایی دوازدهمامتحان نهایی رشته علوم انسانیامتحان نهایی علوم و فنون ادبیامتحان نهایی علوم و فنون ادبی دوازدهم رشته علوم انسانی

  اشتراک گذاری در facebook

  اشتراک گذاری در twitter

  منبع : mag.gozine2.ir

  سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3 پایه دوازدهم علوم انسانی خرداد ماه 1400 همراه با جواب

  در این مقاله تمامی سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی​ 3​ پایه دوازدهم علوم انسانی خرداد ماه ۱۴۰۰ به همراه پاسخنامه برای دانش آموزان ارائه شده است .

  سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3 پایه دوازدهم علوم انسانی خرداد ماه 1400 همراه با جواب

  دانش آموزان پایه دوازدهم رشته علوم انسانی برای اطلاع از نحوه طراحی سوالات امتحان نهایی درس علوم و فنون ادبی​ 3​ خرداد ماه ۱۴۰۰ می توانند نمونه سوال مربوطه را دریافت کرده و به مطالعه آن ها بپردازند . همچنین برای اطلاع از جواب های درست آزمون باید اقدام به دریافت پاسخنامه این درس نمایند .

  برای مشاوره برنامه ریزی کنکور انسانی

  برای مشاوره برنامه ریزی کنکور انسانی

  امتحانات نهایی خرداد ماه 1400 پایه دوازدهم علوم انسانی همواره برای دانش آموزان این پایه تحصیلی موجب نگرانی و اضطراب بوده است . سوالات امتحان نهایی خرداد ۱۴۰۰ درس علوم و فنون ادبی​ 3​ رشته علوم انسانی توسط ادارات آموزش و پرورش هر منطقه طراحی شده و به مدارس ابلاغ می گردد ، بنابراین نمی توان در مورد مباحث در نظر گرفته شده در طراحی سوالات این درس اظهار نظر داشت .

  راه حل پیشنهاد شده توسط مشاوران و افراد مجرب مطالعه سوالات امتحان نهایی خرداد ماه 1400 علوم و فنون ادبی​ 3​ علوم انسانی و یادگیری نکات مهم امتحانی می باشد .

  بهتر است دانش آموزان رشته علوم انسانی پایه دوازدهم متوسطه دوم برای آمادگی بیشتر در امتحان خرداد ماه علوم و فنون ادبی​ 3​ در کنار آموزش و یادگیری از روش های مختلف با سوالات این درس نیز تمرین کرده و از این طریق به اشکالات و ضعف های خود در یادگیری درس علوم و فنون ادبی​ 3​ رشته علوم انسانی پی ببرند .

  در ادامه مقاله به منظور کمک و راهنمایی دانش آموزان برای موفقیت در امتحان دین زندگی 3 دوازدهم علوم انسانی نمونه سوال امتحان نهایی خرداد ماه ۱۴۰۰ سوالات این آزمون همراه با کلید سوالات ارائه می گردد .

  سوال امتحان نهایی علوم و فنون ادبی​ 3​ علوم انسانی خرداد ۱۴۰۰ با جواب

  دانش آموزانی که خود را برای امتحان نهایی علوم و فنون ادبی​ 3​ پایه دوازدهم علوم انسانی آماده می سازند باید با حفظ آرامش و تسلط بر ذهن خود موارد یادگرفته شده از طریق آموزش های تمرین با سوالات خرداد ماه 1400 درس علوم و فنون ادبی​ 3​ علوم انسانی را به خاطر آورده و با تمرکز بر این موارد به پاسخگویی به سوالات امتحانی این درس بپردازند .

  برای اطمینان پاسخ های عنوان شده در آزمون نهایی خرداد ۱۴۰۰ درس علوم و فنون ادبی 3 رشته علوم انسانی می توانید جواب های خود را با کلید سوالات آزمون که در این قسمت قرار گرفته شده ، مقایسه کرده و نمره تقریبی خود را پیش بینی کنید .

  سوال و جواب امتحان نهایی علوم و فنون ادبی​ 3 رشته علوم انسانی و بزرگسالان

  همچنین دانش آموزان رشته انسانی برای دریافت به موقع سوال و جواب امتحان جغرافیا 3 که در تاریخ 13 خرداد ماه برگزار می شود می توانند به مقاله زیر مراجعه فرمایند.

  بیشتر بخوانید: سوالات امتحان نهایی جغرافیا 3 پایه دوازدهم علوم انسانی خرداد ماه 1400

  سوالات آزمون نهایی علوم و فنون ادبی​ 3​ علوم انسانی خرداد ۱۴۰۰

  برای آشنایی بیشتر دانش آموزان پایه دوازدهم علوم انسانی با سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی​ 3​ خرداد ماه 1400 در ادامه این بخش به ذکر چند مورد از سوالات مطرح شده در آزمون پرداخته و جزئیات آن را بررسی می نماییم .

  برای هر یک از ابیات زیر، آرایه مناسب را از داخل کمانک انتخاب کنید.

  این آرایه و هنر شاعرانه چه نام دارد؟

  چگونه به وجود این آرایه در بیت زیر پی برده اید؟

  بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحانی پایه دوازدهم رشته علوم انسانی

  برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به سوالات امتحانی نهایی پایه دوازدهم می توانید عضو کانال تلگرامی هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام هیوا را دنبال نمایید . همچنین برای مشاوره نحوه برنامه ریزی دروس پایه دوازدهم می توانید با مشاورین مرکز خدمات مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از آن ها کمک بگیرید .

  در ادامه بخوانید: سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3 پایه دوازدهم ادبیات و علوم انسانی خرداد ماه ۱۴۰۱ همراه با جواب

  سوالات متداول

  1- ✔️ چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3​ پایه دوازدهم رشته علوم انسانی خرداد ماه 1400 را دانلود کنیم ؟

  ✔️ می توانید با مراجعه به مقاله فوق سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3​ پایه دوازدهم رشته علوم انسانی خرداد 1400 با پاسخنامه آزمون را مشاهده کرده و دانلود نمایید .

  2- ✔️ یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات نهایی خرداد 1400 چیست ؟

  ✔️ حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید سوال امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3​ پایه دوازدهم رشته علوم انسانی خرداد 1400 با جواب را دریافت کنید .

  3- ✔️ آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3​ پایه دوازدهم رشته علوم انسانی متفاوت است ؟

  ✔️ بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان نهایی علوم و فنون ادبی 3​ پایه دوازدهم رشته علوم انسانی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

  برای مشاوره برنامه ریزی کنکور انسانی

  برای مشاوره برنامه ریزی کنکور انسانی

  مطالب مرتبط

  ...

  منبع : www.heyvagroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید