این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  امسال سال چه حیوانی است 1399

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  امسال سال چه حیوانی است 1399 را از این سایت دریافت کنید.

  حیوان سال 99 ، نوید یک سال عجیب و پر جنب و جوش را می دهد!

  با نزدیک شدن به نوروز، درکنار کارهایی که اغلب به آن ها می پردازیم، مواردی هم هست که حتما جست و جو می کنیم. یکی از آن ها گشتن به دنبال حیوان سال 99 است.

  حیوان سال ۹۹ خوش یمن تر است!

  1398-12-17

  چیزی به سال نوی شمسی باقی نمانده است و با این که شرایط امسال با سال های پیش تفاوت دارد، اما پرداختن به این آیین باستانی می تواند کمی شادی را به دل های خسته بیاورد. نکته جالبی که درمورد سال ها وجود دارد، نام حیواناتی است که بر روی هر سال می گذارند. همگی با اینکه هر سالی نام حیوانی را بر خود دارد، آشنا هستیم. با آن ها افسانه می سازیم و اگر اتفاق خوب یا بدی بیوفتد، به این نمادها مرتبط می دانیم. اما آیا می دانید حیوان سال ۹۹ چیست؟

  امسال که نماد خوک را بر خود داشت، باعث شده بود تا از ابتدا افرادی به آن حس ناخوشایندی داشته باشند و رخدادهای ناگوار امسال را به این حیوان نسبت می دهند؛ اما این موضوع چقدر صحت دارد و آیا واقعا سال آینده، نام حیوان خوش اقبال تری را بر خود دارد؟ درحقیقت، این نوع نامگذاری سال ها به تقویم چینی باز می گردد که قبلا در مجله الی گشت به آن پرداخته ایم. در این مقاله از ویژگی های سال ۹۹ و حیوانی که بر اساس نماد آن نام گذاری شده است می گوییم؛ پس با ما همراه باشید.

  از چه زمانی حیوانات به تقویم گره خوردند؟

  مطالب مرتبط:حقایقی که در مورد سال نو چینی نمی دانستید!آداب و رسوم سال نو در کشورهای مختلف دنیاآیا می دانید نوروز و کریسمس تنها عیدهای سال نو نیستند؟

  انسان از زمان های دور به دنبال چیزی می گشت که بتواند زندگی را توجیه کند. آن ها تقویم را اختراع کردند و روزها، هفته ها، ماه ها و سال ها را آفریدند. در ابتدا این کار را برای تخمین زدن زمان برای کشاورزی و زمان بذر پاشی یا درو انجام می دادند اما همانطور که نسل انسان در تاریخ به پیش می آمد، زندگی پیچیده تری را تجربه می کرد. نوعی از زندگی که نیازمند تخمین های دقیق تر بود.

  طبق چیزی که در تاریخ آمده، در سال ۶۲۲ میلادی و مقارن با اولین سال هجری قمری این نوع از نام گذاری برای سال ها رواج می یابد. چیزی که مردم کمتر در مورد آن اطلاعات دارند، این است که این نوع نام گذاری تنها مختص به چینی ها نبوده و بنا به آنچه گفتیم، احتمالا با ایجاد تقویم قمری پا به عرصه وجود گذاشته است. علاوه بر این، ترکان قدیم نیز چنین اسم هایی برای هر ماه از سال در نظر گرفته بودند که علت این اتفاق هم ارج و مرتبه ای بود که در آن زمان به منجمان  ستاره شناسان داده می شد. آن ها قدرت این را داشتند تا آن چه را که می خواستند، تغییر بدهند.

  آن ها این گاه شمار را براساس تقویم جلالی یا شمسی، تقویم قمری و گاه شمار چینی ها ایجاد کردند. نکته جالب این است که سال تا حمله مغول به ایران چنین چیزی در تقویم وجود نداشت. آنچه در تاریخ آمده می گوید که تا دوره صفویه، در کشور تقویم حیوانات با سال های قمری سنجیده می شد اما در همین دوره، بنا گشت تا سال ها قمری نیز به این گاه شمار اضافه شوند.

  چطور گاه شمار حیوانات به تقویم خورشیدی راه پیدا کرد؟

  با رسیدن به عصر صفویه، ستاره شناسان مانند مغول ها که برای سال های قمری حیواناتی تعیین می کردند، اسم گذاری کردند. با این اوصاف، از آن جا که گاه شمار شمسی با تقویم تفاوت داشت، یک سال شمسی نامی نداشت یا دو سال متوالی به نام یک حیوان خوانده میشد.

  این حیوانات به ترتیب در تقویم فارسی و ترکی موش، گاو، پلنگ، خرگوش، نهنگ، مار، اسب، گوسفند، میمون، مرغ، سگ و خوک بودند. اما نام سال ها در تقویم چینی متفاوت بود و برای ماه اول تا ماه دوازدهم سال، به ترتیب نام های موش، گاو، ببر، گربه، اژدها، مار، اسب، گوسفند، میمون، خروس، سگ و خوک را انتخاب کرده بودند. بنابراین، حیوان سال ۹۹ هم از این قاعده مستثنی نیست و یکی از همین حیوانات به حساب می آید.

  با یک معادله ساده، نحوه چرخش سال ها را محاسبه کنید!

  برای اینکه بتوانید تخمین بزنید که هر نماد جانوری هر سال چه حیوانی است، یک فرمول خاص وجود دارد. برای اینکار باید سال خورشیدی موردنظرتان را بنویسید و عدد ۶ را از آن کم کنید. در ادامه عدد به دست آمده را باید بر عدد ۱۲ تقسیم نمایید. حالا، متوجه می شوید که باقی مانده این تقسیم عددی بین ۰ تا ۱۱ است. هر کدام از این اعداد نشانگر یکی از حیوانات تقویم است. برای مثال، نماد سال آتی یا سال ۹۹ موش است که با انجام فرمول بالا می توان به این نماد رسید. گفته می شود که هرکدام از این حیوانات ویژگی های خاصی دارند و یکی از نکاتی که در نام گذاری آن ها دخیل بوده، وضعیت ستارگان است. به طور کلی، در دوران گذشته ستاره شناسی یکی از علوم مورد احترام تلقی می شد و ستاره شناسان مورد علاقه مردم و حاکمان بودند.

  حیوان سال ۹۹ جالب، عجیب و خوش یمن!

  مهم نیست کدام تقویم را بررسی می کنید، اولین سال از هر دوره دوازده ساله درتقویم های ترکان، قبچاقیان و اویغوران به شمار می آید. اگر با این گاه شمارها آشنا نیستید، چندان جای تعجب ندارد. این تقویم ها در ترکستان قدیم رواج داشتند که با حمله مغول به ایران آورده شدند. از نظر آن ها، هر سال تحت تاثیر نمادش قرار داشت و برخی ها ثروت و شادی به همراه می آوردند و برخی بیماری و خکسالی. در هر صورت، از زمان های قدیم نامگذاری سال ها بر اساس حیوانات در ایران نیز رایج بوده و هست. اما ویژگی سال موش که حیوان سال ۹۹ نیز هست، سرشار از جذابیت و شوخ طبیعی به حساب می آید و گفته می شود ک پر از روابط اجتماعی و خوش شانی است.

  با وجود اینکه تمام این ها زاده افسانه ها و داستان های فرهنگ های گوناگون است، اما گفتن از آن ها خالی از لطف نیست و می تواند در شما انگیزه خوبی برای سال جدید ایجاد کند. گفتنی است، مشاهیری مانند شکسپیر، تولستوی، ژول ورن و آنتوان دوسنت اگزوپری از متولدین سال موش هستند.

  در این مطلب، از نماد حیوانات در سال ها پرداختیم و از سال ۹۹ و نماد آن گفتیم. آیا شما از فرمولی که ذکر کردیم استفاده کردید؟ این داستان های جالب می تواند چند دقیقه افراد خانواده را از دغدغه ها جدا کند و سرحال بیاورد. بنابراین، از به اشتراک گذاشتن آن را اهالی منزل کوتاهی نکنید.

  منبع مطلب : www.eligasht.com

  حیوان سال 99 چیست؟

  حیوان سال 98 چیست؟ سال 98 سال خوک است. سال 98 به نام چه حیوانی است؟ طبق طالع‌بینی چینی سالها با نام حیوانات نامگذاری شده‌اند، که در ایران هم استفاده می‌شود

  444 ۲۵۶۴۳۸

  حیوان سال 99 چیست؟

  سال 1399 به نام چه حیوانی است؟

  سال 99 سال موش است

  طبق طالع‌بینی چینی سالها با نام حیوانات نامگذاری شده‌اند و از دیرباز هم در ایران از این نامگذاری استفاده می شود.

  طبق این طالع‌بینی سال 1399 سال موش است.

  در زیر می‌توانید جدول نامگذاری سالها به نام حیوانات را مشاهده نمایید:

  سال 99 سال موش است.

  مشاهده اطلاعات بیشتر

  تاریخچه نامگذاری سالها به نام حیوانات

  مطالب مرتبط

  تقویم 1402 در یک نگاه

  تعطیلات رسمی سال 1402 مصوب شورای فرهنگ عمومی

  حیوان سال 1402 چیست؟

  11 دیدگاه ها

  خسرو امیری گفت:

  17 بهمن 1399 در ساعت 1:47 قظ

  سال 99بدترین سال دنیا بره گم شه پرازمرگ وبیماری گرانی وکثافت نحس ترین وکثیف ترین سال

  پاسخ یلدا گفت:

  26 بهمن 1399 در ساعت 5:52 قظ

  ان شاءالله زود زود بره

  پاسخ دانیال گفت:

  8 اسفند 1399 در ساعت 5:10 قظ

  دقیقا حق باشما بود خودم ازپرگ برگشتم برادرمو یهو ازمون گرفت زندگیمون نیست ونابود شد الهی بره ودیگه برنگرده

  پاسخ احمد سلمانزاده گفت:

  7 اسفند 1399 در ساعت 3:05 قظ

  بدترین سال ایرانی ها تو صد سال اخیر سال 1399

  بیماری،مرگ،تحریم،گرانی،فساد،اختلاص،دزدی

  پاسخ آزیتا گفت:

  8 اسفند 1399 در ساعت 10:26 قظ

  سال 99 باندازه صد سال طول کشید. سال سیاه، بیماری، خونه نشینی، افسردگی… امسال جون سالم بدر ببریم شانس آوردیم. امیدوارم تا آخره عمرمون این روزای لعنتی تکرار نشه.

  پاسخ اميد عقاب گفت:

  18 اسفند 1399 در ساعت 12:31 قظ

  واقعاً لعنت به سال 99 كرونا و گراني و خانه نشيني و بيكاري و اينا يه طرف نامزدم هم بعد ٧ ماه رابطه فهميدم داره بهم خيانت ميكنه و لاشي از آب درومد ديگه به هيچ كسي و هيچ چيزي اعتماد ندارم

  پاسخ حسین فلاح گفت:

  20 اسفند 1399 در ساعت 6:03 قظ

  خدا کنه شاخ و لنگ و لگد نخوریم. یا خدا

  پاسخ 😠😠😠 گفت:

  22 اسفند 1399 در ساعت 7:04 قظ

  واقعا حق با همگی شماست سال خونه نشینی بیکاری افسردگی بدبختی گرانی تحریم لعنت به ای سال خدا کنه این سال زود بره وسال ۱۴۰۰بیاد انشالله🙏🙏

  پاسخ ملیحه گفت:

  24 اسفند 1399 در ساعت 1:30 قظ

  لعنت ب سال ۹۹ زجرآورترین و بدترین سال برام بود تا آخرین روزش خدا عذابم دادو منو حسابی با سختیها و بدبختیها چروند. بره که برنگرده لعنت به این سال لعنت لعنت لعنت

  پاسخ فاطمه گفت:

  29 اسفند 1399 در ساعت 8:10 قظ

  سال ۹۹ سال موش بود خود موش چه سود و فایده ای داره که سالش داشته باشه البته به غیر از از موش ازمایشگاهی که البته ما هم امسال موش ازمایشگاهی بودیم

  پاسخ مارادونا گفت:

  30 اسفند 1399 در ساعت 11:41 قظ

  بد ترین سال از لحاظ اقتصادی و مرگ و میر فراوان بود

  خیلی تلاش کردم و خیلی زجر کشیدم

  هم افسرده شدم هم بی پول شدم هم مریض شدم

  پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  منبع مطلب : calendar.nagsh.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید