این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  امونیوم کربنات

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  امونیوم کربنات را از این سایت دریافت کنید.

  آمونیوم کربنات

  آمونیوم کربنات

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  Ammonium carbonate

  نام‌گذاری آیوپاک [نهفتن] Ammonium carbonate شناساگرها

  شماره ثبت سی‌ای‌اس ۵۰۶-۸۷-۶

  کم‌اسپایدر ۱۰۰۴۸ UNII PDP691CN28

  جی‌مول-تصاویر سه بعدی Image 1

  گسترش SMILES گسترش InChI خصوصیات

  فرمول مولکولی (NH4)2CO3

  جرم مولی 96.09 g/mol

  شکل ظاهری White powder

  چگالی 1.50 g/cm3

  دمای ذوب ۵۸ درجه سلسیوس (۱۳۶ درجه فارنهایت؛ ۳۳۱ کلوین)

  دمای جوش Decomposes

  انحلال‌پذیری در آب Soluble decomposes in hot water

  خطرات MSDS External MSDS خطرات اصلی Irritant ترکیبات مرتبط

  دیگر آنیون‌ها بی‌کربنات آمونیوم

  دیگر کاتیون‌ها سدیم کربنات

  کربنات پتاسیم

  به استثنای جایی که اشاره شده‌است در غیر این صورت، داده‌ها برای مواد به وضعیت استانداردشان داده شده‌اند (در 25 °C (۷۷ °F)، ۱۰۰ kPa)

  (بررسی) (چیست: /؟) Infobox references

  آمونیوم کربنات (به انگلیسی: Ammonium carbonate) با فرمول شیمیایی (NH۴)۲CO۳ یک ترکیب شیمیایی است؛ که جرم مولی آن ۹۶٫۰۹ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، پودر سفید است. گفته شده‌است که نخستین بار زکریای رازی آن را از ترکیب نشادر (کلرید آمونیوم) با کربنات سدیم تهیه کرده‌است:

  2NH4Cl + Na2CO3 → 2NaCl + (NH4)2CO3

  4

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  ترکیب شیمیایی

  نام‌گذاری اتحادیه بین‌المللی شیمی محض و کاربردی

  منابع[ویرایش]

  «IUPAC GOLD BOOK». دریافت‌شده در ۱۸ مارس ۲۰۱۲.

  این یک مقالهٔ خرد شیمی است. می‌توانید با گسترش آن به ویکی‌پدیا کمک کنید.

  رده‌ها: ترکیب‌های آمونیومکربنات‌ها

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  آمونیوم کربنات چه نوع ترکیبی است؟ خواص، تولید، تجزیه و کاربردها

  آمونیوم کربنات به عنوان یک پودر کریستالی سفید رنگ با بوی قوی آمونیاک و از خانواده بازهای معدنی می باشد. این ماده یک نمک تولید شده از کاربامات آمونیوم و...

  آمونیوم کربنات چه نوع ترکیبی است؟ خواص، تولید، تجزیه و کاربردها

  کم کام > بازهای معدنی > آمونیوم کربنات چه نوع ترکیبی است؟ خواص، تولید، تجزیه و کاربردها

  M. Gh-Farahani ۱۳۹۹-۰۸-۰۳ بازهای معدنی, مقالات

  آمونیوم کربنات به عنوان یک پودر کریستالی سفید رنگ با بوی قوی آمونیاک و از خانواده بازهای معدنی می باشد. این ماده یک نمک تولید شده از کاربامات آمونیوم و بی کربنات آمونیوم است.

  از آنجا که از لحاظ تاریخی با تقطیر مخرب مورچه ها از هارت (گوزن سرخ) تهیه شده بود، کربنات آمونیوم، معمولاً به نام ترشورن نیز شناخته می شود.

  آمونیوم کربنات، در هوا به آرامی به آمونیاک و دی اکسید کربن تجزیه می شود. این ماده در نمک بودار، مواد خاموش کننده آتش مانند کپسول های آتش نشانی، چسب کازئین آمونیوم، سرامیک و رنگرزی نساجی استفاده می شود.

  همچنین از آن به عنوان یک عامل خنثی سازی یا قلیایی سازی آب برای کاغذ استفاده می شود. کربنات آمونیوم در توسعه عکاسی، شستشوی پشم، پارچه های متداول و رنگ آمیزی فلزات استفاده می شود.

  این ترکیب یک نمک بلوری غیر سمی است که در صنعت غذایی با عنوان E503 شناخته شده است.

  خواص و مشخصات شناسایی آمونیوم کربنات

  خواص  مشخصات

  شکل فیزیکی                                                      پودر کریستالی سفید فرمول شیمیایی                                                                 NH۴)۲CO۳)

  دانسیته                                                                            (g/cm۳) ۱.۵۰ وزن مولکولی                                                                (g/mol) 96.09

  نقطه ذوب                                                                                  (۰C) 58 شماره                                                                   (CAS No) 506-87-6

  حلالیت در آب (در ۰C 20)(تخریب ساختار در آب داغ)       (g/100ml) 100 نام ها                         Ammonium carbonate، نمک هارتشورن

  تولید آمونیوم کربنات

  کربنات آمونیوم، با واکنش سولفات آمونیوم، کلرید آمونیوم و کربنات کلسیم در کوره ساخته می شود. همچنین با واکنش دی اکسید کربن با آمونیاک می توان آن را تولید کرد. از سال ۱۹۹۷ میلادی حدود ۸۰۰۰۰ تن در سال تولید شده است.

  تجزیه آمونیوم کربنات

  کربنات آمونیوم، به آرامی در دمای و فشار استاندارد از طریق دو مسیر تجزیه می شود. بنابراین هر نمونه خالص اولیه از کربنات آمونیوم به زودی به ترکیبی از محصولات جانبی مختلف تبدیل می شود.

  کربنات آمونیوم، می تواند به طور خود به خودی از بی کربنات آمونیوم و آمونیاک تجزیه شود:

  NH۴)۲CO۳ → NH۴HCO۳ + NH۳)

  که بیشتر به دی اکسید کربن، آب و مولکول دیگری از آمونیاک تجزیه می شود:

  NH۴HCO۳ → H۲O + CO۲ + NH۳

  طیف IR آمونیوم کربنات

  کاربردهای آمونیوم کربنات،

  در پخت نان

  آمونیوم کربنات وقتی گرم می شود نسبتاً سریع به دی اکسید کربن و آمونیاک گازی تجزیه می شود، به همین دلیل نانوایان به طور سنتی از آن برای رها کردن کالاهای پخته استفاده می کنند. یونانی ها قرن هاست که از آن برای تولید کالوریا (نان شیرینی تهیه شده با عسل و دانه کنجد) استفاده می کنند.

  کربنات آمونیوم برای تهیه کیک یا نان ضخیم مناسب نیست، زیرا گاز آمونیاک به دام می افتد و بو و طعم ناخوشایندی به غذا می بخشد. این یکی از دلایلی است که آشپزها به ندرت از آن استفاده می کنند. در عوض، آنها از جوش شیرین، که بی کربنات سدیم (NaHCO۳) استفاده می کنند.

  نمک های با بوی ناخوشایند

  آمونیوم کربنات، برای سیستم تنفسی تحریک کننده است، بنابراین به عنوان روشی برای احیای افرادی که دچار بیهوشی شده اند به طور سنتی از آن استفاده می شود. این کار با نگه داشتن بطری نمک بو در زیر بینی شخص بیهوش شده انجام می شود. احساس استنشاق آن به قدری تکان دهنده است که فرد کاملا هوشیار می گردد.

  استفاده از کربنات آمونیوم برای نمکی غشایی بدون اشکال نیست. ایالت نیوجرسی این ماده را به عنوان یک ماده خطرناک ذکر کرده و هشدار می دهد که می تواند باعث سرفه و تنگی نفس شود. در صورت استفاده مکرر، ممکن است باعث سرطان شود.

  این ماده در محصولات دخانیات برای افزایش pH مخلوط در نظر گرفته می شود و بدین ترتیب مقدار نیکوتین موجود برای جذب توسط بدن افزایش می یابد.

  جهت خرید این محصول اینجا جستجو کنید.خرید محصولات از این سایت تحت گارانتی دکتر شاهرضایی می باشد.

  هیدروکسید باریم چه نوع ترکیبی است؟ خواص، تولید، کاربردها و سمیت

  کربنات باریم یک باز معدنی است! خواص، تولید، طیف IR و کاربردها و سمیت

  منبع مطلب : www.chemcome.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید