این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  امیر امارات

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  امیر امارات را از این سایت دریافت کنید.

  بیوگرافی محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی + عکس

  بیوگرافی محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی : حاکم 65 سال سن دارد و دارای 21 فرزند از 2 همسرش می باشد.

  بیوگرافی محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی + عکس

  بیوگرافی محمد بن راشد حاکم دبی

  19 0

  زمان مطالعه: 14 دقیقه

  محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی 65 سال سن دارد او دو همسر و 21 فرزند دارند. در این مقاله نگاهی به زندگی شخصی و شغلی حاکم دبی می اندازیم با دلگرم همراه باشید.

  بیوگرافی محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی

  شیخ محمد بن راشد آل مکتوم که همچنین به اسم شیخ محمد شناخته می‌شود نخست‌وزیر (رئیس مجلس وزیران) و نایب رئیس امارات متحده عربی و همچنین حاکم دبی است. وی در ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۴۹ در شهر دبی متولد شد. از او به عنوان «معمار دبی نوین» یاد می‌شود.

  وی از زمان الحاقش در سال ۲۰۰۶، اصلاحات عمده‌ای در دولت امارات متحده عربی انجام داده‌است، که اولین آن‌ها استراتژی دولت فدرال امارات متحده عربی در آوریل ۲۰۰۷ بود.

  در سال ۲۰۱۰، او چشم‌انداز ۲۰۲۱ امارات متحده عربی را با هدف «تبدیل امارات متحده عربی به یکی از بهترین کشورهای جهان» تا سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرد.

  او عامل رشد دبی به شهری جهانی و همچنین راه‌اندازی تعدادی شرکت بزرگ از جمله هواپیمایی امارات، دی‌پی ورلد و گروه جمیرا است.

  شیخ محمد بر توسعه پروژه‌های تحول اقتصادی متعدد در دبی نظارت کرده‌است که از جمله می‌توان به ساخت برج خلیفه، بلندترین ساختمان در جهان اشاره کرد.

  اوایل زندگی و تحصیلات محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی

  او سومین پسر از چهار پسر راشد بن سعید آل مکتوم است. مادر او شیخه لطیفه بنت حمدان آل نهیان (دختر شیخ حمدان بن زاید آل نهیان، حاکم ابوظبی) است.

  وی از چهار سالگی به‌طور خصوصی زبان عربی و تعلیمات اسلامی را آموخت. سپس تحصیلات ابتدائی را در مدرسه الاحمدیه در دیره گذراند. در ده سالگی به مدرسه الشعب رفت و دو سال بعد به مدرسه متوسطه دبی رفت.

  پدربزرگ شیخ محمد در ۲ سپتامبر ۱۹۵۸ در گذشت و پدرش به جای او حاکم دبی شد و از آن پس تمهیدات ویژه‌ای را برای آماده‌سازی محمد برای ورود به حکومت در آینده به کار گرفت.

  در اوت ۱۹۶۸ شیخ محمد به همراه عموزاده‌اش شیخ محمد بن خلیفه آل مکتوم به لندن سفر کرد و در مدرسه زبان بل در شهر کمبریج ثبت نام کرد تا زبان انگلیسی بیاموزد.

  او پس از آن در مدرسه آموزش Mons Officer Cadet در آلدرشات درس خواند و به عنوان دانش آموز برتر مشترک‌المنافع با شمشیر افتخار قبول شد. او از کودکی به شکار و سوارکاری علاقه داشت.

  زندگی شخصی محمد بن راشد حاکم دبی

  شیخ محمد در سال ۱۹۷۹ با همسر اولش «شیخه هند بنت مکتوم بن جمعه آل مکتوم» ازدواج کرد. شاهدخت هیا بنت الحسین دختر ملک حسین پادشاه پیشین اردن و خواهر ناتنی ملک عبدالله دوم پادشاه کنونی اردن هاشمی نیز در ۱ آوریل ۲۰۰۴ به همسری شیخ محمد درآمد. این دو دختری به نام الجلیله (متولد ۲۰۰۷) و زاید (متولد ۲۰۱۲) دارند.

  شیخ محمد تولد زاید را در توییتر اعلام کرد.

  شیخ محمد رسماً ۲۱ فرزند دارد، ۸ پسر و ۱۳ دختر.

  در جولای ۲۰۱۹ وبگاه دیلی بیست گزارش داد شاهدخت هیا بنت الحسین به همراه دو فرزندش (زاید و جلیله) از امارات گریخته و به آلمان پناهنده شده است. شیخ محمد در شعری که توسط یکی از نزدیکانش در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر شد، فرار همسرش را بشدت محکوم کرد.

  اینستاگرام محمد بن راشد حاکم دبی

  https://www.instagram.com/hhshkmohd/

  زندگی سیاسی محمد بن راشد حاکم دبی

  شیخ محمد در ۳ ژانویه ۱۹۹۵ با حکم شیخ مکتوم بن راشد به عنوان ولیعهد دبی منصوب شد.

  پروژه‌های عمرانی متعددی زیر نظر وی در دبی اجرا شده‌است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره‌های نخلی دبی، برج العرب و برج خلیفه اشاره کرد.

  شیخ محمد در پی مرگ برادر بزرگ ترش شیخ مکتوم بن راشد آل مکتوم در ۴ ژانویه ۲۰۰۶، بعد از حدود یک دهه حکومت بالفعل به امیری دبی برگزیده شد.

  طبق فرمول تقسیم قدرت بین ابوظبی و دبی در کشور امارات، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان امیر امارات متحده عربی، شیخ محمد را در همان تاریخ به نخست‌وزیری و نایب رئیسی امارات برگزید و اعضای دیوان عالی امارات نیز موافقت خود را با این انتخاب اعلام کردند.

  در آوریل ۲۰۰۷ شیخ محمد یک بررسی استراتژیک از حکومت فدراسیون در هر دو سطح فدرال و دولت محلی اعلام کرد. این موضوع با اعلامیه فوریه ۲۰۱۰ به نام «چشم‌انداز ۲۰۲۱»، یک استراتژی بلند مدت و دستور کار ملی پیگیری شد.

  در جهان عرب، شیخ محمد به اعتقاد و حمایت از حقوق زنان و جنبش‌های فمینیستی معروف است. او بر این باور است که توسعه همه‌جانبه جامعه را باید از اِحقاق حقوق زنان و برابر دانستن و برابر ساختن آنان با مردان شروع کرد.

  در سال ۱۳۸۵ برای نخستین بار در کشور امارات متحده عربی انتخابات پارلمانی برگزار شد و طی آن با حمایت شیخ محمد، حاکم دبی، و فعالین بنیاد زنان امارات از کاندیداهای زن، ۹ تن از اعضای کارزار تغییر برای برابری در امارات متحده عربی (بنیاد زنان دبی) وارد پارلمان کشورشان شدند.

  روابط محمد بن راشد با ایران

  به نقل از وبسایت دیپلماسی ایرانی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دبی در محفلی خصوصی به حاضران گفته بود:

  «من ایران را دوست دارم. فرهنگ و تمدن آن را دوست دارم و به آن ارج می‌نهم. من شیعه را دوست دارم و به هیچ وجه دوست ندارم در کشورم جایی برای بحث‌های شیعه – سنی وجود داشته باشد.»

  همچنین برخلاف بسیاری از حکام کشورهای عربی در زمان گفتگوهای هسته‌ای در سال ۲۰۱۴، امیر دبی در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی خواستار برچیدن تحریم‌ها علیه ایران شد و بر تمایل خود جهت روابط بهتر با ایران تأکید کرد.

  این سخن امیر دبی با واکنش منفی سایر سران اماراتی روبرو گردید.

  همچنین شیخ محمد بن راشد به عنوان نخست‌وزیر امارات متحده عربی برخلاف امیرنشین‌های دیگر به ویژه ابوظبی، از همراه کردن کشورش با تحریم‌های جامعه جهانی علیه ایران خودداری می‌کرد و تا آخرین لحظه بر خلاف دیگر مقام‌های اماراتی تلاش داشت تا تحریم‌ها را علیه ایران اعمال نکند حتی با وجود همکاری نهایی امارات با طرف آمریکایی امیرنشین تحت حاکمیت او، دبی، نهایت همکاری را با طرف ایران داشت.

  منبع مطلب : www.delgarm.com

  محمد بن راشد آل مکتوم

  محمد بن راشد آل مکتوم

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  شیخ محمد بن راشد آل مکتوم

  معاون رئیس‌جمهور امارات متحده عربی

  متصدیآغاز به کار

  ۵ ژانویهٔ ۲۰۰۶

  رئیس‌جمهور خلیفه بن زاید آل نهیان (۲۰۰۴ – ۲۰۲۲)

  محمد بن زاید ال نهیان (۲۰۲۲ - تاکنون)

  پس از شیخ مکتوم بن راشد آل مکتوم

  نخست‌وزیر امارات متحده عربی

  متصدیآغاز به کار

  ۱۱ فوریهٔ ۲۰۰۶

  رئیس‌جمهور خلیفه بن زاید آل نهیان (۲۰۰۴ – ۲۰۲۲)

  محمد بن زاید ال نهیان (۲۰۲۲ - تاکنون)

  قائم‌مقام سلطان بن زايد آل نهيان (۱۹۹۰ - ۲۰۰۹)

  حمدان بن زايد آل نهيان (۱۹۹۷ - ۲۰۰۹)

  منصور بن زايد آل نهيان (۲۰۰۹ - تاکنون)

  سيف بن زايد آل نهيان (۲۰۰۹ - تاکنون)

  مكتوم بن محمد آل مكتوم (۲۰۲۱ - تاکنون)

  پس از شیخ مکتوم بن راشد آل مکتوم

  وزیر دفاع امارات متحده عربی

  دوره مسئولیت

  ۱۹۷۱ – تاکنون

  رئیس‌جمهور زاید بن سلطان آل نهیان (۱۹۷۱ - ۲۰۰۴)

  خلیفه بن زاید آل نهیان (۲۰۰۴ – ۲۰۲۲)

  محمد بن زاید ال نهیان (۲۰۲۲ - تاکنون)

  پس از جایگاه ایجاد شد

  دهمین حاکم امارت دبی

  دوره مسئولیت

  ۴ ژانویهٔ ۲۰۰۶ – تاکنون

  پس از شیخ مکتوم بن راشد آل مکتوم

  اطلاعات شخصی

  زاده محمد بن راشد بن سعید بن مکتوم بن حشر بن مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم الفلاسی

  ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۴۹ ‏(۷۳ سال) ۷۲ سال

  الشندغه، دبی، ساحل آشتی (اکنون امارات متحده عربی)

  ملیت  امارات متحده عربی

  همسر(ان) شیخه هند بنت مکتوم بن جمعه آل مکتوم(۱۹۷۹ - تاکنون)

  شاهدخت هیا بنت حسین(۲۰۰۴ - ۲۰۱۹ طلاق)

  شیخه رندا بنت محمد آل بنا(۱۹۷۲ - ۱۹۷۸ طلاق)

  دليله العُلیٰ حورية أحمد لامارا

  فرزندان ۱۰ پسر و ۱۶ دختر

  مادر لطیفه بنت حمدان آل نهیان

  پدر راشد بن سعید آل مکتوم

  پیشه سیاستمدار دین اسلام سنی وبگاه

  http://www.sheikhmohammed.co.ae

  لقب(ها) والاحضرت شیخ محمد

  شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (زادهٔ ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۴۹ در دبی) حاکم دبی است که با نام شیخ محمد نیز شناخته می‌شود. از او به عنوان «معمار دبی نوین» یاد می‌کنند.

  وی از زمان الحاقش در سال ۲۰۰۶، اصلاحات عمده‌ای در دولت امارات متحده عربی انجام داده‌است، که اولین آن‌ها استراتژی دولت فدرال امارات متحده عربی در آوریل ۱۹۴۹ بود. در سال ۲۰۱۰، او چشم‌انداز ۲۰۲۱ امارات متحده عربی را با هدف «تبدیل امارات متحده عربی به یکی از بهترین کشورهای جهان» تا سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرد.[۱] او عامل رشد دبی به شهری جهانی[۲] و همچنین راه‌اندازی تعدادی شرکت بزرگ از جمله هواپیمایی امارات، دی‌پی ورلد و گروه جمیرا است.

  شیخ محمد بر توسعه پروژه‌های تحول اقتصادی متعدد در دبی نظارت کرده‌است که از جمله می‌توان به ساخت برج خلیفه، بلندترین ساختمان در جهان اشاره کرد.

  او که سوارکاری مشتاق است، مؤسس اصطبل در مالکیت خانواده مکتوم گادولفین وشرکت پروش اسب دارلی است که در شش کشور فعال است. او در سال ۲۰۱۲ اسب ماجی دو پانت را ۱۶۰ کیلومتر دواند و قهرمان استقامت جهان در مسابقات قهرمانی فدراسیون بین‌المللی سوارکاری شد.[۳] شیخ محمد در شاعری نیز شناخته شده‌است و به زبان مادری خود - عربی - شعر می‌گوید.[۴]او روابط نزدیک و صمیمانه ای با محمد بن زاید ال نهیان ولایتعهد امارت ابوظبی و معاون فرماندهی عالی نیروهای مسلح امارات متحده عربی دارد.[۵]

  اوایل زندگی و تحصیلات[ویرایش]

  او سومین پسر از چهار پسر راشد بن سعید آل مکتوم است. مادر او شیخه لطیفه بنت حمدان آل نهیان (دختر شیخ حمدان بن زاید آل نهیان، حاکم ابوظبی) است.[۶]

  وی از چهار سالگی به‌طور خصوصی زبان عربی و تعلیمات اسلامی را آموخت. سپس تحصیلات ابتدائی را در مدرسه الاحمدیه در دیره گذراند. در ده سالگی به مدرسه الشعب رفت و دو سال بعد به مدرسه متوسطه دبی رفت. پدربزرگ شیخ محمد در ۲ سپتامبر ۱۹۵۸ در گذشت و پدرش به جای او حاکم دبی شد و از آن پس تمهیدات ویژه‌ای را برای آماده‌سازی محمد برای ورود به حکومت در آینده به کار گرفت. در اوت ۱۹۶۸ شیخ محمد به همراه عموزاده‌اش شیخ محمد بن خلیفه آل مکتوم به لندن سفر کرد و در مدرسه زبان بل[۷] در شهر کمبریج ثبت نام کرد تا زبان انگلیسی بیاموزد. او پس از آن در مدرسه آموزش Mons Officer Cadet در آلدرشات درس خواند و به عنوان دانش آموز برتر مشترک‌المنافع با شمشیر افتخار قبول شد. او از کودکی به شکار و سوارکاری علاقه داشت.

  زندگی شخصی[ویرایش]

  شیخ محمد بن راشد آل مکتوم در سال ۱۹۷۹ با همسر اولش «حلاوه شریفی از اهالی رودان هرمزگان» ازدواج کرد.همسر دوم او شاهدخت هیا بنت الحسین دختر ملک حسین پادشاه پیشین اردن و خواهر ناتنی ملک عبدالله دوم پادشاه کنونی اردن هاشمی نیز در ۱ آوریل ۲۰۰۴ به همسری شیخ محمد بن راشد آل مکتوم درآمد. این دو دختری به نام الجلیله (متولد ۲۰۰۷) و زاید (متولد ۲۰۱۲) دارند. شیخ محمد بن راشد آل مکتوم تولد زاید را در توییتر اعلام کرد.[۸]

  شیخ محمد بن راشد آل مکتوم رسماً ۲۱ فرزند دارد، ۸ پسر و ۱۳ دختر.

  در ژوئیه ۲۰۱۹ وبگاه دیلی بیست گزارش داد شاهدخت هیا بنت الحسین به همراه دو فرزندش (زاید و جلیله) از امارات گریخته و به آلمان پناهنده شده‌است. شیخ محمد بن راشد آل مکتوم در شعری که توسط یکی از نزدیکانش در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر شد، فرار همسرش را بشدت محکوم کرد.[۹][۱۰]

  بنا بر اسناد دادگاه عالی بریتانیا، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی پس از اطلاع پیدا کردن از وجود ارتباط جنسی بین شاهدخت هیا با محافظ شخصی بریتانیایی‌اش، او را بدون اطلاع طلاق داد و به گونه‌ای عمل کرد که به ارعاب و ترساندن شاهدخت هیا منجر شد.[۱۱][۱۲]

  زندگی سیاسی[ویرایش]

  پلیس دبی[ویرایش]

  پس از اتمام آموزش نظامی و بازگشت به دبی، پدر شیخ محمد او را به سمت رئیس پلیس دبی و نیروی دفاعی دبی منصوب کرد که بعدها بخشی از نیروی دفاعی اتحاد شد.[۱۳]

  وزیر دفاع[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید