این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  انشا در مورد مهمانی خدا

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  انشا در مورد مهمانی خدا را از این سایت دریافت کنید.

  انشا درباره ماه مهمانی خدا

  رمضان ماه تمرین نیکی کردن به یکدیگر، پرهیز از تهمت زدن، پرهیز از دروغ گفتن، پرهیز از سخن ناروا به

  انشا درباره ماه مهمانی خدا

  می 10, 2019 مدیریت انشا یک نظر بنویسید

  رمضان ماه تمرین نیکی کردن به یکدیگر، پرهیز از تهمت زدن، پرهیز از دروغ گفتن، پرهیز از سخن ناروا به زبان آوردن، پرهیز از دل شکستن و در یک کلمه تزکیه نفس است و این مهم باید بیش از پیش مد نظر روزه داران قرار بگیرد.

  ماه رمضان صرف تحمل گرسنگی و تشنگی نیست، فرصتی است تا انسان به دورن خود رجوع کند و بار دیگر انجام کارهای نیک و پرهیز از انجام کارهای ناپسند را به خود یادآوری کند.

  رمضان ماه انسان سازی است و انسان روزه دار تمرین می کند همان گونه که در بر نیازهای مادی مانند وابستگی به آب و غذا غلبه می کند در برابر نیازهای غیرمادی مانند هوا و هوس پا می گذارد.

  رمضان ماه میهمانی خداوند بخشنده و مهربان است و ما نیز به عنوان یک مسلمان و شیعه در این ماه باید بر تقویت خصلت بخشندگی و مهربانی در خود تلاش کنیم.

  ماه مبارک رمضان فرصتی برای توجه به خصلت های پسندیده اخلاقی است، فرصتی برای انسانی کامل شدن و مومنی که دل در گرو محبت خدا می بندد و از هر وابستگی دل می برد.

  رمضان یادآور دلیری ها و رشادت های مولای متقیان امام علی(ع) است، امامی که همواره به فکر یتیمان و مسکینان بود و در تاریکی شب به کمک نیازمندان می شتافت و این ویژگی باید در ماه رمضان در جامعه تقویت شود و همه به فکر هم نوعان خود باشیم و در این بین نباید از کمک به هم وطنان‌مان که در روزهای ابتدای سال به دلیل وقوع سیل خانه هایشان ویران شد غافل شویم.

  آری فلسفه ماه مبارک رمضان بیش از تحمل گرسنگی و تشنگی است رمضان ماه نزول قرآن است، قرآنی که آیه آیه آن درس زندگی می آموزد اما افسوس که آن چنان شایسته است از این کتاب آسمانی درس نمی گیریم.

  خداوند در قرآن راه درست زندگی کردن، درست بندگی کردن را قدم به قدم به ما می آموزد خداوند در قرآن می فرماید «بنده ام یک قدم به سویم بیا، من هزار قدم به سوی تو می آیم» اما همه ما این جملات را بارها و بارها شنیده ایم ولی چقدر به آن عمل کرده ایم باید به درون خود بازگردیم و با خود رو راست باشیم.

  رمضان در لغت از رمضاء به معنای شدت حرارت گرفته شده و به معنای سوزاندن است و چون در این ماه گناهان انسان بخشیده می شود، به این ماه مبارک رمضان گفته می شود و در روایتی آمده است: هر کس همه این ماه را روزه بگیرد بر خدا واجب است که همه گناهانش را ببخشد و بقیه عمرش را تضمین کند و او را از تشنگی و عطش دردناک روز قیامت امان دهد.

  روزه داری با تقویت کارهای خداپسندانه در وجود انسان، زمینه آرامش و سلامتی روح و روان را فراهم می کند و همچنین با استراحت دادن به بدن موحب تندرستی جسم می شود.

  به گزارش ایرنا، رمضان نهمین ماه سال قمری و ماهی مبارک در دین اسلام بوده و روزه بر مسلمانان در این ماه واجب ‌است.

  طبق اعتقاد مسلمانان شب قدری که در آن قرآن بزرگترین معجزه بشریت بر رسول الله(ص) نازل شده است در همین ماه رمضان قرار دارد.

  شما میتوانید انشاهای خود را به آدرس ایمیل enshasara.ir@gmail.com ارسال کنید تا با نام شما در سایت انشا سرا قرار بگیرد.

  منبع مطلب : enshasara.ir

  انشا زیبا و دلنشین درباره رمضان ماه مهمانی خداوند :: انشا 20

  انشا درباره افطار و سحری و روزه گرفتن انشا در مورد ماه رمضان با مقدمه انشا در مورد ماه رمضان پایه هفتم انشا در مورد ماه تابان انشا در مورد افطار مطلب در مورد ماه رمضان انشا درباره روزه ...

  انشا 20

  جواب نگارش و انشا پایه های مختلف تحصیلی

  انشا 20 جواب نگارش و انشا پایه های مختلف تحصیلی انشا زیبا و دلنشین درباره رمضان ماه مهمانی خداوند

  انشا درباره افطار و سحری و روزه گرفتن

  انشا در مورد ماه رمضان با مقدمه انشا در مورد ماه رمضان پایه هفتم انشا در مورد ماه تابان انشا در مورد افطار مطلب در مورد ماه رمضان انشا درباره روزه گرفتن انشا درمورد ماه رمضان و روزه انشا درمورد ماه اسمان

  انشا در ادامه

  انشا ساده درباره ماه رمضان

  ماه رمضان ماه مهمانی خداوند است و روزهای آن با روزهای دیگر سال تفاوت زیادی دارد. روزه گرفتن برای من کمی سخت است اما این ماه را خیلی دوست دارم و به نظرم تحمل سختی غذا نخوردن و گرسنگی و تشنگی ارزش لحظه های افطار را دارد که همه ما دور سفره افطار چمع می شویم و در حالی که به دعاهای بعد از اذان مغرب گوش می کنیم روزه خود را با یک خرما یا یک قاچ هندوانه و یا یک استکان چای باز می کنیم.

  مادرم همیشه به من یاداوری می کند که ماه رمضان فقط تحمل گرسنگی و تشنگی نیست بلکه در طول روزهای این ماه باید به این فکر کنیم که چگونه با روزه گرفتن انسان بهتری شویم، مثلا باید زبان خود را از گناه های غیبت و دروغ و تهمت زدن به دیگران پاک نگه داریم و با چند ساعت گرسنگی، بیشتر بتوانیم افراد فقیر را که خیلی وقت ها گرسنه می مانند درک کنیم.

  من افطار را خیلی دوست دارم اما بیدار شدن در سحری برایم سخت است چون در آن موقع میل زیادی به غذا خوردن ندارم اما اگر در زمان بین افطار تا خوابیدن در خوردن زیاده روی نکنیم راحت تر می توانیم سحری بیدار شده و یک وعده غذای کامل بخوریم تا برای روزه گرفتن انرژی کافی داشته باشیم.

  من در شب های قدر به همراه پدر و مادرم به مسجد می رویم و تا سحر بیدار می مانیم، می دانم که شب قدر از هزار ماه بهتر است و سعی می کنم از این شب ها خوب استفاده کنم.

  از زمانی که بچه بودم یادم هست که مادرم برای پختن غذای افطار و سحری زحمت های زیادی می کشد، او هر شب قبل از سحری زودتر از ما از خواب بیدار می شود و غذا را آماده می کند چون می گوید ما غذای تازه را بهتر می توانیم بخوریم. او سفره را می چیند، ما را از خواب بیدار می کند و بعد از غذا و نماز که ما می خوابیم بیشتر بیدار می ماند و کارهای باقی مانده را انجام می دهد.

  مادرم نقش مهمی در روزه داری من دارد و من همیشه و مخصوصا در ماه رمضان از خداوند می خواهم که سلامتی و عمر طولانی به مادرم بدهد.

  انشا ادبی درباره ماه رمضان

  خداوند در ماه پرفضیلت رمضان سفره ای پربرکت می چیند و تمامی بندگانش را به ضیافتی بزرگ دعوت می کند، چقدر زیباست مهمان مهمانی خداوند باشی و کنار سفره ای بنشینی که خداوند آن را برایت تدارک دیده است اما آیا از آداب مهمان شدن در محضر خداوند چیزی می دانیم و آیا شایستگی حضور در چنین مهمانی را داریم؟

  اگر عمری باقی بماند، رمضانی دیگر فرا برسد و ما در صحت و سلامت کامل به سر ببریم یعنی خداوند از ما دعوت کرده، شاید لیاقت این مهمانی را نداشته باشیم، شاید از آداب مهمانی اش چیز زیادی ندانیم، اما او از ما دعوت می کند و در همین رمضان هایی که می آید و می رود آداب مهمانی اش را به ما یاد خواهد داد.

  رمضان تمرین است، تمرین تسلیم، از خود گذشتن، دل بریدن از غرایز انسانی، تمرین گناه نکردن، تمرین استغفار و توبه کردن و شایسته و لایق مهمانی خدا شدن به خود ما بستگی دارد که رمضان بگذرد و بتوانیم از آن چه یاد گرفته ایم به خوبی در روزهای دیگر سال استفاده کنیم.

  فقیران را بهتر درک کنیم، با مردم مهربان تر برخورد کنیم، اعضای بدن را از گناه کردن دور نگه داریم و چشم ها را از آن چه نباید دید، دست ها را از آن چه نباید کرد، زبان را از آن چه نباید گفت و گوش ها ار از آن چه نباید شنید برحذر داریم.

  بیا رمضان امسال را دریابیم و توفیق حضور را از دست ندهیم که بسیاری در رمضان های قبل بودند و امسال در میان ما حضور ندارند و بسیاری امسال هستند و سال دیگر نخواهند بود …. شاید ما نیز جزو همان بسیاری ها باشیم!

  انشا درباره افطار و سحری و روزه گرفتن

  ۹۸/۰۲/۲۰ ۰ ۰ ادمین

  نظرات (۰)

  هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

  منوی اصلی خانه درباره من سرآغاز تماس با من طبقه بندی موضوعی

  نگارش دهم

  (۳۵)

  انشا عمومی

  (۷۱)

  نگارش دوازدهم

  (۳)

  نگارش یازدهم

  (۱۴)

  نگارش هفتم

  (۱۳)

  نگارش هشتم

  (۲۲)

  نگارش نهم

  (۲۲)

  نگارش پنجم

  (۷)

  نگارش ششم

  (۳)

  پایه چهارم

  (۷) کلمات کلیدی

  انشا مقایسه دو چیز

  انشا مقایسه کتاب با انسان

  انشا مقایسه مرگ و زندگی

  انشا سنجش و مقایسه رفتگر با افتاب

  انشا در مورد قطره باران

  انشا تضاد معنایی پیری و جوانی

  انشا عادی در مورد باران

  انشا درمورد صدای باران صفحه 53 پایه هشتم

  انشا مقایسه میز با درخت

  انشا مقایسه شب و روز

  انشا درباره ایران سرزمین ما

  شعر پرواز بدون بال

  انشا مقایسه رفتگر با افتاب

  انشا سنجش و مقایسه ذهنی

  انشا ناسازی معنایی خنده و گریه

  انشا تضاد معنایی خنده و گریه

  انشا تضاد شب و روز

  انشا در مورد غروب دریا

  انشا در مورد دریا پایه دهم

  انشا در مورد وطن کلاس ششم

  انشا در مورد ایران کلاس هفتم با مقدمه

  داستان کوتاه درباره ی زبان سرخ سرسبز میدهد برباد

  انشایی کوتاه در مورد ضرب المثل زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد

  انشا کوتاه درباره زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد

  انشا درمورد صدای وزش شدید باد

  انشا درمورد صدای لالایی مادر

  انشا مقایسه ذهنی

  انشا مقایسه جنگ و صلح

  انشا تضاد معنایی سکوت و فریاد

  انشا تضاد معنایی عشق و نفرت

  بایگانی ارديبهشت ۱۳۹۹(۱۰) دی ۱۳۹۸(۱۴) خرداد ۱۳۹۸(۳۹) ارديبهشت ۱۳۹۸(۱۰۶) فروردين ۱۳۹۸(۳۷) آخرین مطلب

  انشا درباره سفر خانوادگی به مشهد مقدس و زیارت حرم امام رضا ع

  انشا کوتاه در مورد شهر مشهد و خاطره سفر به مشهد

  انشا در مورد شخصیت معلم

  انشا ادبی در مورد معلم و سپاس از او

  منبع مطلب : ensha20.blog.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید