این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ایجاد حساب وکالتی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ایجاد حساب وکالتی را از این سایت دریافت کنید.

  حساب وکالتی چیست؟

  حساب وکالتی بورس کالا برای خرید خودرو از بورس کالا و خرید خودرو در طرح های فروش خودرو شرکتهای خودروسازی استفاده میشود وافتتاح ضروری است.

  Twitter Telegram WhatsApp صفحه اصلی آموزش

  فصل اول: آشنایی با بورس کالا

  حساب وکالتی چیست؟ | دریافت معرفی نامه حساب وکالتی

  حساب وکالتی چیست؟ | دریافت معرفی نامه حساب وکالتی

  سیگنال 9722 بازدید

  حساب وکالتی یکی از عبارت‌های پرتکرار این روزهای مردم شده است. دقیقا همانند سال 98-99 که به خاطر رونق بازار بورس و اقبال مردم به سمت سرمایه گذاری در این بازار، عبارت هایی همچون سجام و کد بورسی بسیار پرتکرار شده بود. این روزها هم با رونق گرفتن بورس کالا، شما هم ممکن است زیاد این عبارت را شنیده باشید . چراکه در حال حاضر علاوه بر خرید خودرو از طریق طرح های فروش دو شرکت سایپا و ایران خودرو، امکان خرید خودرو از بورس کالا هم ممکن شده است. و این نوع از حساب، برای هردوی این موارد لازم و ضروری است.

  اگر شما هم برایتان سوال پیش آمده باشد که حساب وکالتی چیست و چطور انجام میشود؟ در این مقاله سعی کردیم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم. همراه ما بمانید:

  حساب وکالتی چیست؟

  حساب وکالتی یا حساب وکالتی بورس کالا تفاوتی با یکدیگر ندارند و هردو به یک معنا به کار می روند. این حساب که برای انجام معاملات در بورس کالا استفاده می شود؛ حسابی است که به حساب معاملاتی مشتری لینک میشود. در این حالت، مشتریان می توانند برای واریز وجه لازم برای انجام معاملات خود در بورس کالا، در یکی از بانک های منتخب حساب کنند.

  این افتتاح حساب در بورس کالا ؛ کمک میکند که به جای شارژ حساب مالی خود برای انجام شدن معامله، وجه به طور مستقیم از اکانت کاربری شما برداشت شود.

  برای باز کردن این حساب، لازم است مراحل و فرم های مرتبط را کامل کنید و به کارگزاری مودرنظر خود این اختیار را میدهید تا وجوه موردنیاز برای سفارش ها را مستقیما در حساب بانکی مشتری مسدود کند. بعد از انجام معامله، این وجه مسدودی به حساب کارگزاری منتقل می شود و اگر معامله ای انجام نشود، این وجه از مسدودی خارج خواهد شد.

  بر اساس دستورالعل های ثبت سفارش که در بورس کالا ذکر شده است؛ کلیه نقل و انتقالات وجوه بین کارگزار و مشتری باید از طریق انتقال بین حساب های بانکی کارگزاری و مشتری انجام شود . روش های دیگر برای انتقال وجه در بورس کالا ممنوع است. به همین دلیل که حساب وکالتی راهی برای انتقال وجه پیش پرداخت به ح‌ساب کارگزاری است.

  افتتاح حساب وکالتی چطور انجام میشود؟

  برای افتتاح حساب وکالتی می توان از دو راه استفاده کرد.

  اگر شما متقاضی خرید خودرو از بورس کالا هستید، می توانید با روش زیر اقدام به باز کردن حساب وکالتی شوید.

  ابتدا به سایت Ebgo.ir مراجعه کنید و روی بخش کارگزاری های فعال کلیک کنید تا بتوانید کارگزاری موردنظر خود را انتخاب کنید.

  بعد از انتخاب کارگزاری مدنظر خود، به سامانه EBGO هدایت خواهید شد. در این صفحه روی گزینه اخذ کد آنلاین بورس کالا کلیک کنید و در مرحله بعدی به ترتیب مشخصات فردی، اطلاعات نشانی و اطلاعات مالی خود را وارد کنید. همچنین لازم است مدارک موردنیاز را در سامانه بارگزاری کنید.

  بعد از اتمام این مراحل، حالا نام شما برای دریافت کدبورسی ثبت شده است. در این مرحله میتوانید در بخش اطلاعات بانکی، معرفی نامه خود را دریافت کنید و با در دست داشتن آن به بانک مربوطه مراجعه کرده و اقدام به باز کردن حساب برای بورس کالا کنید.

  بعد از دریافت معرفی نامه، لازم است بار دیگر به سامانه EBGO مراجعه و از بخش اعلام شماره حساب وکالتی مشخصات حساب وکالتی خود را در اختیار کارگزاری مورد خود قرار دهید.

  در حال حاضر نیز تنها بانک های ملت، کشاورزی، تجارت، توسعه صادرات، سامان، رفاه کارگران، صنعت و معدن، پاسارگارد ، اقتصاد نوین ، شهر و ملی وظیفه انجام فرایند وکالتی کردن را دارند.

  اما اگر شما متقاضی خرید خودرو در طرح پیش فروش خودرو هستید، بر اساس بخشنامه سایپا باید از روش زیر اقدام به افتتاح حساب کنید:

  ابتدا علاوه بر امکان مراجعه حضوری به دو بانک ملی و تجارت، با مراجعه به سایت car.farava.ir ( برای بانک تجارت) و سایت https://firoozeh.bmi.ir/signin ( برای بانک ملی) مراجعه کرده و اقدام به افتتاح حساب کنید.

  بعد از ثبت نام در سایت بانک های اعلام شده از سوی شرکت خودروسازی ، لازم است برای خرید خودروهای شرکت سایپا، وجه موردنظر را تا تاریخ مشخص شده در بخشنامه سایپا واریز کنید.

  شرایط افتتاح حساب وکالتی بورس کالا چیست؟

  شرایط این افتتاح حساب چندان سخت نیست. پیش از همه باید بدانید که برای انجام این کار لازم است که احراز هویت در سجام را انجام دهید. اگر تا کنون احراز هویت در سامانه سجام را انجام نداده اید، می توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن سیگنال، احراز هویت غیرحضوری سجام را با سرعت و سهولت انجام دهید.

  شرط بعدی ، دریافت نامه درخواست از یکی از کارگزاری های معتبر بورس است .

  همچنین حساب بانکی‌ای که به نام مشتری است (حساب مبدا) باید حساب سپرده کوتاه مدت یا پس انداز باشد.

  سوالات متداول:

  حساب وکالتی چیست؟

  حسابی که برای خرید کالا از بورس کالا استفاده می شود. در این حساب، شما مبلغ موردنیاز برای ورود به بازار بورس کالا را در این حساب قرار میدهید و به کارگزاری خود وکالت می دهید که تا پایان معامله، این وجه مسدود شود. در صورت انجام معامله این پول از حساب شما برداشت خواهد شد و در صورت انجام نشدن معامله، پول شما از حالت مسدودی خارج خواهد شد.

  افتتاح حساب وکالتی چطور انجام میشود؟

  ابتدا لازم است برای باز کردن حساب وکالتی از طریق سامانه EBGO مراجعه کنید و معرفی نامه دریافت کنید. در مقاله اطلاعات تکمیلی درباره نحوه افتتاح حساب وکالتی شرح داده شده است.

  شرایط افتتاح حساب وکالتی بورس کالا چیست؟

  انجام احراز هویت سجام، دریافت نامه درخواست از یکی از کارگزاری های معتبر بورس و داشتن حساب سپرده کوتاه مدت یا پس انداز جزو شروط اصلی باز کردن حساب وکالتی بورس کالا است.

  منبع مطلب : isignal.ir

  آموزش دریافت حساب وکالتی در بورس کالا

  حساب وکالتی، یک نوع حساب بانکی است که برای خرید خودرو در بورس کالا یا سایر محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  آموزش دریافت حساب وکالتی در بورس کالا

  18 می 2022 75 Comments

  مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

  خانه » آموزش دریافت حساب وکالتی در بورس کالا

  حساب وکالتی، یک نوع حساب بانکی است که برای خرید خودرو در بورس یا سایر محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب قصد داریم شما را با این حساب و نحوه افتتاح آن آشنا کنیم.حساب وکالتی چیست و چه کاربردی دارد؟

  حساب وکالتی، در واقع یک نوع حساب بانکی است که برای واریز وجوه پیش‌پرداخت مشتری نزد یکی از بانک‌های منتخب افتتاح می‌شود. در حساب وکالتی، به بورس وکالت داده می‌شود وجوه واریزی مشتری را مسدود کرده تا پس از انجام معامله به نام مشتری در بورس کالا، وجه مسدودی به حساب اتاق پایاپای بورس کالای ایران  منتقل شود. توجه داشته باشید که اگر معامله‌ای به نام مشتری انجام نشود، وجه مسدود شده در همان روز آزاد می‌شود.

  * براساس دستورالعمل ثبت سفارش در بورس کالا، کلیه نقل و انتقالات وجوه بین کارگزار و مشتری باید از طریق انتقال بین حساب‌های بانکی کارگزاری و مشتری انجام شود و هرگونه انتقال وجه از روش‌های دیگر ممنوع است؛ بنابراین حساب وکالتی راهی برای انتقال وجه پیش‌پرداخت به حساب کارگزاری است.

  نحوه افتتاح حساب وکالتی چگونه است؟

  افتتاح حساب وکالتی برای افرادی که قصد خرید محصولات از بورس کالا را دارند، الزامی است. برای افتتاح حساب وکالتی ابتدا باید کد معاملاتی بورس کالا را دریافت کنید. برای این کار باید از طریق ثبت‌نام در سامانه خرید آنلاین بورس کالای کارگزاری فارابی به نشانی farabi.ebgo.ir، فرایند اخذ کد آنلاین در بورس کالا را تکمیل کنید. در صورتی که برای ثبت‌ نام کد بورس کالا سوال دارید، می‌توانید فایل راهنمای اخذ کد آنلاین بورس کالا را از طریق این لینک مشاهده کنید یا با مشاوران بورس کالای کارگزاری فارابی با شماره 02121561130 تماس بگیرید.

  در فرایند ثبت‌نام کد بورس کالا، معرفی‌نامه‌ای از سوی کارگزاری فارابی به‌طور آنلاین در سامانه EBGO صادر می‌شود که فرد باید با معرفی‌نامه مذکور به‌ یکی از بانک‌های منتخب مراجعه کرده و پس از افتتاح حساب، اطلاعات آن را به کارگزاری فارابی اعلام کند.

  در کدام بانک‌ها امکان افتتاح حساب وکالتی وجود دارد؟

  درحال حاضر عاملیت وکالتی کردن حساب مشتریان تنها برعهده بانک‌های ملت، کشاورزی، تجارت،توسعه صادرات، سامان، رفاه کارگران، صنعت و معدن، پاسارگاد، اقتصاد نوین، شهر و ملی است. بنابراین مشتری نمی‌تواند در بانک‌های غیر از بانک‌های اعلام شده، حساب وکالتی افتتاح کند. معرفی حساب‌های وکالتی مشتریان از سوی بانک‌های عامل و لینک آن‌ها به حساب کارگزاری‌ها، از طریق سامانه ثبت سفارش انجام می‌شود که این سامانه در دسترس کارگزاران قرار دارد؛ بنابراین مشتریان بعد از افتتاح حساب وکالتی، فقط باید مشخصات حساب خود را به کارگزاری اعلام کنند.

  در ضمن لازم است بدانید که نوع حساب بانکی به نام مشتری(حساب مبدا)، باید حساب سپرده کوتاه مدت یا پس انداز باشد.

  هر مشتری می‌تواند چه تعداد حساب وکالتی افتتاح کند؟

  امکان افتتاح حساب وکالتی از سوی مشتریان به تعداد همه کارگزاری‌ها و بانک‌های عامل، وجود دارد؛ اما توجه داشته باشید که هر مشتری فقط می‌تواند برای هر کارگزاری، یک حساب وکالتی و نزد یک بانک معرفی کند. لازم به ذکر است افراد دارای چک برگشتی امکان افتتاح حساب وکالتی را ندارند و همچنین امکان افتتاح این حساب به صورت مشترک نیز وجود ندارد.

  Prev قبل

  آموزین، راهکار حرفه‌ای شدن در بورس

  بعدی

  آموزش نحوه دریافت کد بورس کالا برای خرید خودرو

  Next

  این پست دارای 75 دیدگاه است

  وحید شیراوند پاسخ 23 مه 2022

  این کارتون خیلی خوبه فقط اینکه ب قیمت کارخونه ماشین دست مردم قرار میگیره دیگه ن؟

  amoozin پاسخ 29 مه 2022

  با توجه به اینکه یکی از اهداف عرضه خودرو در بورس شفافیت در قیمت‌گذاری و نزدیک شدن قیمت کارخانه به بازار آزاد است، در آگهی عرضه هر خودرو قیمتی به‌عنوان قیمت پایه مشخص می‌شود که برحسب میزان تقاضا، ممکن است با مبلغی بالاتر از پایه عرضه شود.

  سعید پاسخ 29 مه 2022

  زیاد روی قیمت کارخونه حساب نکن. این طرح برای پر کردن فاصله قیمت کارخونه وبازار آزاد به نفع دولته!

  محمدرضا پاسخ 11 آگوست 2022 با احترام

  آیا از همین حسابی که در بازار سرمایه(سهام) در اختیار کارگزاری میباشد نمیتوان استفاده کرد؟چراکه اختیار این حساب هم در اختیار کارگزاریست یعنی وقتی سهمی از شرکتی را سفارش میگذاری مبلغ مورد نظر توسط کارگزاری بلوکه میشود پس چه نیاز به حساب دیگری است؟

  amoozin پاسخ 3 اکتبر 2022

  حساب آنلاین سرمایه‌گذاران در کارگزاری‌ها صرفاً برای خرید سهام و انواع اوراق بهادار کاربرد دارد که مدیریت آن هم در اختیار سرمایه‌گذار است؛ اما با توجه به متفاوت بودن سروکار و مطابق دستورالعمل بورس کالای ایران، برای صدور کد بورس کالا و واریز پیش‌پرداخت خرید از این بازار، نیاز است تا سرمایه‌گذاران نسبت به افتتاح حساب وکالتی اقدام کنند.

  امین پاسخ 14 دسامبر 2022 نه دوست عزیز

  بیشتر به خاطر اینکه افراد شرکت کننده در آن، امکان افزایش قیمت در صورت رقابتی بودن و به کارگزاری میدن باعث میشه یه بازی افزایش قیمت تا نزدیکی قیمت بازار پیش میره

  این کار بیشتر به نفع کارخانه ها و فروشنده ها شده تا مصرف کننده

  در کل مصرف کننده بفناست

  یا علی جهانشاه پاسخ 26 مه 2022

  بنده ازاین برنامه ناراضی هستم

  اباذر پاسخ 20 دسامبر 2022

  بنده ازاین برنامه ناراضی هستم چون سرمایه گذارو اذیت می کنندوبراش دردسر درست می‌کنند

  majid پاسخ 2 ژوئن 2022

  سلام متاسفانه برای خرید خودرو که جز کالای مورد نیاز می باشد مجبور به حضور در بورس کالا وایجاد مقدمات وقت گیر وتقریبا” خارج از عهد عموم اقشار ملت و ایحاد بازار ثانویه و ارائه قیمت غیر واقعی خودرو وایجاد فساد در اقتصاد کشور می شود. و این کار بسیار فکر ابلهانه ودر راستای سو استفاده از ملت است . خودرو باید در نمایندگیها ارائه و افراد با حضور در نمایندگی شرایط نقدی واقساط خود را مشخص وبلافاصله خودرو خود را تحویل گیرند . این طرح خسانت به ملت و اسلام وکشور است.

  منبع مطلب : irfarabi.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید