این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ایده برنامه هفتگی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ایده برنامه هفتگی را از این سایت دریافت کنید.

  روش برنامه ریزی هفتگی (6 نکته و برنامه 8 قدمی من)

  برنامه ریزی هفتگی، فرایند سازماندهی اهداف و اولویت های شما برای هفته آینده است. یادگیری نحوه برنامه ریزی از یک هفته قبل به شما کمک می کند تا زمان تان را بهتر

  مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

  روش برنامه ریزی هفتگی (6 نکته و برنامه 8 قدمی من)

  میلاد حیدری28 شهریور 14000 خواندن این مطلب 11 دقیقه زمان میبرد

  برنامه ریزی هفتگی، فرایند سازماندهی اهداف و اولویت های شما برای هفته آینده است. یادگیری نحوه برنامه ریزی از یک هفته قبل به شما کمک می کند تا زمان تان را بهتر مدیریت کرده و با تمرکز و بهره وری بالاتری هفته تان را آغاز کنید.

  این کار باعث صرفه جویی در وقت، افزایش بهره وری و انجام کار های بیشتر می شود. وقتی در روز های پنجشنبه یا جمعه برنامه ریزی می کنید، کارهای تان نظم پیدا می کنند و کنترل بهتری روی زمان خواهید داشت. علاوه بر این می توانید راحت تر و بدون استرس در مورد زمان انجام اولویت های اصلی تان در طول هفته تصمیم گیری کنید.

  وقتی برنامه ریزی هفتگی را انجام دادید، سعی کنید به اهداف و اولویت هایی که مشخص کرده اید، پایبند باشید و در کار ها وقفه نیندازید. با برنامه ریزی حواس پرتی و سر در گمی دیگر معنایی ندارد و شما می توانید هر روز طبق برنامه به انجام کارهای تان بپردازید.

  توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!

  به جای اینکه نگران کاهایی که باید انجام بدهید باشید، هفته تان را با اراده شروع کنید.

  6 نکته برای هر برنامه ریزی هفتگی

  در این بخش به 6 نکته برای برنامه ریزی هفتگی می پردازیم.

  1-برنامه های بلند مدت تان را مرور کنید

  اگر در برنامه ریزی هفتگی تان اهداف آن هفته را مشخص نکنید، برنامه خیلی تاثیرگذار نخواهد بود. هنگام برنامه ریزی برای یک هفته، با مرور اهداف بلند مدت و کوتاه مدت تان شروع کنید. کاملا مشخص کنید که کجا هستید و می خواهید تا پایان هفته چه پیشرفتی داشته باشید.

  اگر میزان پیشرفتی که می خواهید را مشخص کنید، هر هفته وقت تان را فقط صرف مهم ترین و پر بازده ترین کارهای تان می کنید. وقتی هدف روشن باشد، آسان تر می توانید مراحل کار یا پروژه ای که باید در هفته آینده روی آن تمرکز کنید، را فهرست بندی و در وقت و انرژی صرفه جویی کنید.

  با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

  از اهداف بلند مدت خود برای تعیین پنج هدفی که می خواهید در آن هفته به آن ها برسید، استفاده کنید.

  2- برنامه ریزی هفتگی را در روز جمعه انجام دهید

  برای برنامه ریزی موثرتر، روز های جمعه را به این کار اختصاص دهید. یک مکان آرام پیدا کنید و ده تا پانزده دقیقه برای برنامه ریزی هفته آینده تان وقت بگذارید.

  برنامه ریزی در روز جمعه باعث می شود صبح شنبه را با تمرکز و بهره وری بیشتری آغاز کنید. با انجام این کار صبح روز شنبه تان هدر نمی رود و به انجام کارهای ارزشمندتر سپری می شود. در این صورت دیگر نگران نخواهید بود که روز شنبه چه کاری را باید انجام دهید و بدون اتلاف وقت و طبق برنامه تا آخر هفته به اهدافتان رسیدگی می کنید.

  3-اولویت های هفتگی تان را تعیین کنید

  هنگام تعیین اولویت های هفته پیش روی تان، برنامه ها و اهداف بزرگتر تان را مرور کنید تا مطمئن شوید که اولویت های هفتگی شما با چشم انداز بلند مدت تان مطابقت دارد.

  با تهیه یک لیست از تمام کار هایی که می خواهید در آن هفته انجام شوند، شروع کنید. سپس همه را بررسی کرده و در مورد چهار یا پنج اولویت اصلی تان در هفته تصمیم بگیرید. اگر هفته را بدون اولویت بندی برنامه ریزی کنید، در شروع کار ها گیج خواهید شد.

  شناسایی اولویت های هفتگی باعث می شود تا زمان را بهتر مدیریت کرده و بهره وریتان را افزایش دهید.

  4-کار های یک هفته تان را زمان بندی کنید

  وقتی اولویت های یک هفته تان را مشخص کردید، می توانید بر اساس اهمیت کار ها، آن ها را زمان بندی کنید. هنگام برنامه ریزی برای هر روزتان، حتما به اولویت هایی که به شما در رسیدن به اهداف هفتگی تان کمک می کند، بیشتر دقت کنید.

  نوشتن برنامه روی کاغذ، یک اپلیکیشن برنامه ریز هفتگی و یا کاغذ های برچسبی به شما کمک می کند تا لیست وظایف روزمره تان را به طور موثرتری مدیریت کنید.

  زمان بندی کار ها بازدهی تان را بالاتر می برد. وقتی برای هر ساعت برنامه ریزی می کنید، می دانید که در آن ساعت خاص باید یک کار مشخص را انجام دهید و حواس تان پرت نمی شود.

  5-روتین هفتگی تان را پی ریزی کنید

  هنگامی که برنامه هفتگی تان را زمان بندی کردید، عادات روزمره موثری که به شما در رسیدن به اهداف هفتگی تان کمک می کند را هم اضافه کنید. این کار به کاهش استرس و افزایش تمرکزتان کمک می کند.

  برای تعیین کار های روزمره هفتگی تان، با خلاصه بندی فعالیت هایی که می توانید برای افزایش بهره وری هر روز انجام دهید، شروع کنید. از آن ها یک لیست تهیه کنید و همچنین می توانید یک برنامه روتین عصرانه هم برای بررسی پیشرفت روزانه و هفتگی تان بگذارید.

  حتما بخوانید: 14 گام ساده برای رسیدن به موفقیت (جدیدترین تحقیقات)

  برنامه هفتگی شما می تواند شامل استراحت (البته طبق قاعده) یا یک کار مشخص در یک سری زمانهای خاص باشد. مثلا ممکن است بخواهید در طول روز پیاده روی طولانی داشته باشید تا انرژیتان را بالا نگه دارید.

  چند عادتی که فکر می کنید به پر بازده شدن برنامه روزانه تان کمک می کند را به لیست روتین روزانه تان اضافه کنید. اگر از آنها نتایج مثبتی دیدید ، این عادات را در برنامه روتین هفتگی تان هم بگنجانید.

  6-پیشرفت هفتگی تان را آنالیز کنید

  بهترین راه برای داشتن یک برنامه هفتگی موثر این است که برای بررسی کار هایی که در هفته گذشته انجام داده اید، برنامه ریزی هفته آینده و اطمینان از مطابقت لیست کار ها با اهداف تان وقت بگذارید.

  منبع مطلب : honarfardi.com

  چند نمونه باحال برنامه هفتگی بولت ژورنال که حتما باید امتحان کنید!

  چند نمونه برنامه هفتگی بولت ژورنال ! اگر معمولا برنامه ریزی هاتون رو به صورت هفتگی انجام میدید، این پست حتما خیلی به درتون می خوره! چندتا ایده ی خوب و کاربردی رو به همراه منبع براتون گذاشتم و توضیح دادم!

  چند نمونه برنامه هفتگی در بولت ژورنال

  زهرا نجاری–بولت ژورنال–۲ آبان ۱۳۹۸

  این پست رو به خاطر همه ی دوستانی گذاشتم که بارها ازم خواهش کردند نمونه های خارجی صفحه های بولت ژورنال رو نشون بدم و درموردشون توضیح بدم. پس اینم از نمونه های برنامه هفتگی! امیدوارم خوشتون بیاد!

  فهرست مطالب

  ۱- نمونه ساده و اصولی!

  خب با یک نمونه ی ساده شروع می کنیم که اصلی ترین اجزای یک برنامه هفتگی رو در خودش داره یعنی روزهای هفته رو! توی این دو صفحه، فضای لازم برای یادداشت های تمام روزهای هفته فراهم شده. به همین سادگی میشه یک برنامه ی هفتگی داشت. خیلی هم کاربردیه! توی هر کادر میشه وظایف مربوط به اون روز، ایده ها، رویدادها و چیزهای دیگه رو یادداشت کرد.

  منبع

  ۲- نمونه با لیست کار و ترکر

  خب توی این یکی برنامه هفتگی ، چند تا قسمت اضافه شده. علاوه بر کادرهای مربوط به هر روز هفته، در قسمت پایین سمت چپ یک قسمت لیست کارها داریم. این کادر وقتی به درد می خوره که وظایفی رو باید در طول هفته انجام بدیم، اما تاریخ مشخصی ندارند پس اونها رو در لیست کارها می نویسیم و بعد به تناسب شرایطمون در یکی از روزهای هفته انجامشون می دیم.

  این برنامه به جز لیست کارها، یک قسمت ردیاب هفتگی هم داره. ما معمولا از ردیاب ها به صورت ماهانه استفاده می کنیم. (همون هبیت ترکر خودمون!) اما این ایده هم برای عادت ها و یا کارهای کوتاه مدت خیلی خوبه.

  منبع

  ۳- نمونه ساده افقی!

  این یکی رو دوست دارم چون بالا و پایین صفحه پر از فضای خالیه که میشه در هنگام نیاز توش یادداشت های مختلف نوشت مثلا ایده هایی که به ذهنمون می رسه، کارهای جدیدی که باید این هفته انجام بدیم، خاطره های کوتاه و از این دست چیزها. البته من به شخصه مدل علامت وظایف رو در این تصویر که با یک مربع خالی و یک ضربدر بزرگه دوست ندارم. ترجیحم همون مدل اصلی بولت ژورناله که رایدر کارول معرفی می کنه. یعنی یک نقطه برای وظیفه و یک ضربدر روش وقتی انجام میشه.

  منبع

  ۴- نمونه شلوغ و همه چیزدار!

  از این یکی نترسید! دلیل داشتم که توی این پست آوردمش. می دونم در نگاه اول ممکنه شلوغ و پیچیده به نظر برسه، اما در اصل صاحب این دفتر نشسته با خودش فکر کرده دیده در طول هفته به چه چیزهایی نیاز داره و باید به چه چیزهایی توجه کنه، بعد همونا رو آورده توی برنامه هفتگیش. مثلا:

  تعداد قدم ها (step) ، لیست خرید هفتگی (shop) ، ردیاب هفتگی (tracker) ، مقدار آبی که روزانه می خوره (water) ، کارهای هفته بعد (nex week) ، غذا و سبزیجات (food and vegetables) و تازه یک سری قسمت دیگه که به خاطر خلاصه نوشتن من نتونستم متوجه بشم، اما حدس می زنم برنامه ساعتی برای هر روز، اولویت های هر روز و این موارد باشند.

  این مدل برنامه هفتگی وقتی به درد می خوره که شما نخواهید تعداد صفحه های زیادی داشته باشید. نخواهید مدام از این صفحه به اون صفحه برید و این جا یک چیزی رو علامت بزنید و اونجا یک چیزی رو بنویسید. با این مدل برنامه بیشتر چیزهایی رو که باید بهشون توجه کنید یک جا دارید. هم یادتون نمی ره و هم وقت کمتری برای درست کردن و پر کردنش نیازه.

  منبع

  ۵- نمونه دارای ثبت ساعتی

  تمرکز این یکی روی برنامه ریزی ساعتیه و من از این مدل جدول کشیدنش خیلی خوشم اومد. توی این صفحه ها، فضای مربوط به هر روز هفته مشخص شده و برای هر روز، یک جدول ۲۴ تایی کشیده. این ۲۴ خونه ی جدول نشون دهنده ی ساعت های هر روز هستند. یک تایم لاگ روزانه!

  منبع

  اینم از این! من خیلی پیام می گرفتم که ازم می خواستید نمونه های خارجی بولت ژورنال رو بذارم و در موردشون توضیح بدم در نتیجه تصمیم گرفتم این پست رو بذارم!  امیدوارم خوشتون اومده باشه!

  منبع مطلب : nerdishme.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید