این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بازگشایی مدارس شیراز

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بازگشایی مدارس شیراز را از این سایت دریافت کنید.

  شهرداری شیراز آماده استقبال از مهر و بازگشایی مدارس است

  شهردار منتخب شیراز ،گفت: شهرداری شیراز تمام قد و با همه ظرفیت در کنار آموزش و پرورش به استقبال مهر و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید می‌رود.

  استان فارس

  پنجشنبه / ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ / ۲۰:۴۵

  دسته‌بندی: فارس

  کد خبر: 1401061713591

  خبرنگار : 50029

  شهردار منتخب شیراز:

  شهردار منتخب شیراز: شهرداری شیراز آماده استقبال از مهر و بازگشایی مدارس است

  ایسنا/فارس شهردار منتخب شیراز ،گفت: شهرداری شیراز تمام قد و با همه ظرفیت در کنار آموزش و پرورش به استقبال مهر و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید می‌رود.

  محمدحسن اسدی شامگاه چهارشنبه ۱۶ شهریور همراه با همراهی اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین شهرداری و شهرداران مناطق در جلسه ای که با مدیرکل آموزش و پرورش و رؤسای نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شیراز برگزار شد با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، افزود: شهرداری و مسئولین آن وظیفه خود می‌داند که در کنار آموزش و پروش باشد و تا آنجا که امکان دارد کمک کند تا مشکلات حل شود.

  او با تشکر از برگزاری این جلسه توسط مسئولین آموزش و پرورش که در نوع خود بی نظیر است و موجب پیشرفت هرچه بهتر در حوزه آموزش و شهروندی می‌شود، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم قدم‌های شایسته‌ای را برداریم و شاهد رشد و شکوفایی بیشتر شهر عزیزمان که سومین حرم اهل بیت(ع) و شهری فرهنگی، ادبی و مذهبی است باشیم.

  شهردار منتخب شیراز با بیان اینکه بیشتر مباحث این جلسه موضوع فرهنگی است، عنوان کرد: یکی از وظایف مهم شهرداری حوزه فرهنگی اجتماعی است و فرهنگ شهروندی و شهروند مسئولیت پذیر مواردی بسیار عمیق و اساسی است و اگر حل شود کار شهرداری در بسیاری از مسائل با پیشرفت رو به رو خواهد شد.

  اسدی به جایگاه مهم آموزش و پروش اشاره کرد و گفت: مسائل آموزش و پرورش بسیار زیاد است چون دارای اهمیت بسیاری است و بنابراین مسائل آموزشی، پرورشی و فرهنگی بسیار عمیق است که می طلبد همه در آن سهم داشته باشند و کمک کنند.

  او با بین اینکه از دور و نزدیک شاهد مشکلات و کمبودهای آموزش و پرورش از تجهیزات، مدرسه و غیره هستیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم در این دوره از شورای ششم و شهرداری که در خدمت همه شهروندان شیرازی هست با لطف خدا و همت همه مسئولین بتوانیم قدمی مثبت و رو به جلو برداریم.

  شهردار منتخب شیراز در ادامه به انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه که از سوی آموزش و پرورش مطرح شد اشاره کرد و خواستار پرداختن به موضوع فرهنگ شهروندی و ترافیکی به صورت ویژه و برجسته شد و افزود: اجرای مراسم‌های فرهنگی را وظیفه خود می دانیم اما اعتقادمان این است که فرهنگ شهروندی باید ارتقا پیدا کند.

  اسدی در خصوص استفاده از حمل و نقل عمومی در آغاز سال تحصیلی، اظهار کرد: استفاده دانش آموزان چند روز در اوایل سال تحصیلی به صورت رایگان روال هرساله هست که امسال هم استمرار پیدا خواهد کرد.

  او در ارتباط با اماکن آموزشی و اراضی مرتبط با آن، عنوان کرد: قانون در این رابطه مشخص است و زمانی که می خواهد تفکیک انجام شود سرانه‌ها از جمله خدمات، ورزشی، بهداشتی و آموزشی مشخص است و اگر جایی می‌بینید مدرسه‌ای پیش بینی نشده است آنجا کوتاهی از سازمان و مجموعه دیگری است که چرا در طرح دیده نشده است.

  شهردار منتخب شیراز همچنین به مسائل آموزشی دیگر پرداخت و عنوان کرد: با ورود ویروس منحوس کرونا  تحولی بزرگ و فوری نمایان شد و بسیاری از مسائل را تحت تاثیر قرار داد و امروز می بینیم اماکن آموزشی و اقامتی وجود دارد که با قدمت زیاد و پس از ۲ سال هم تعطیلی قطعا برای بازگشایی با مشکلاتی روبه رو می‌شوند.

  اسدی با اشاره به جایگاه شورا و شهرداری، گفت: در کشورهای در حال توسعه می‌بینیم که مدیریت واحد یکپارچه خدمات شهری شکل گرفته و موجب رشد خوبی در حوزه شهر و شهروندی شده است و آموزش و پرورش همراه با دیگر دستگاه های خدمات رسان کلا زیر نظر شهرداری آن شهر و مخصوصا شورای آن شهر که می‌خواهد قانون گذاری کند و مسائل را پیش ببرد، است.

  او در ادامه به خدمات دیگر شهرداری جهت بازگشایی مدارس اشاره کرد و افزود: طرح ایمنی مدارس شامل خط کشی ترافیکی ، علائم هشدار دهنده به صورت نوشتاری در کف آغاز شده است و برای اول مهر آماده خواهد شد.

  شهردار منتخب شیراز به اجرای ۴۵۰ برنامه فرهنگ ترافیک با اجرای برنامه‌های موزیکال در مقطع ابتدایی در نواحی ۴گانه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در سه روز اول مهر شهروندان می‌توانند به صورت رایگان ار مترو استفاده نمایند و استقرار ۴۰۰ نفر یاور و همراه فرهنگی شهر در ذیل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز در مقابل مدارس در محدوده ترافیکی هست.

  اسدی در ادامه به سرعت گیرهای قابل حمل پرتابل جهت نصب در مکان‌های پیش بینی شده اشاره کرد و افزود: بازگشایی پارک‌های ترافیکی که به علت شیوع کرونا تعطیل شده بود مجددا در خدمت دانش آموزان است.

  او گفت: در حال حاضر بیش از ۷۴۰ دستگاه اتوبوس، ۶۴ دستگاه مینی بوس و ۱۴ رام قطار شامل ۷۰ واگن درحال ارائه خدمات به شهروندان هستند.

  انتهای پیام

  خبرنگار زینب شهریاری

  دبیر علی‌محمد پشوتن

  نظرات

  منبع مطلب : www.isna.ir

  بازگشایی مدارس

  کلمات کلیدی :

  بازگشایی مدارس

  تعداد اخبار: ۶۸۷

  ساعت کاری ادارات استان اردبیل در هفته اول مهر تغییر می‌یابد/ صدور مجوز دورکاری یک‌سوم کارکنان

  ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۱-۶-۳۱

  ساعت کاری ادارات در تبریز شناور شد

  ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۱-۶-۳۱

  صفر تا صد طرح ترافیک جدید در تهران/ ترافیک اول مهر چگونه مهار خواهد شد؟

  ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۱-۶-۳۱

  ساعت کاری مدارس و ادارات شهر اصفهان در مهرماه اعلام شد+ جزئیات

  ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۱-۶-۳۰

  شرایط برای بازگشایی مدارس لرستان مطلوب است/ فرمانداران مانع جذب معلمان تبصره ۱۷ نشوند

  ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۱-۶-۳۰

  اجرای تمهیدات ترافیکی و انتظامی برای بازگشایی مدارس

  ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۱-۶-۳۰

  تمهیدات پلیس برای بازگشایی مدارس/ پیش بینی افزایش ۳۰ درصدی ترافیک در مهرماه

  ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۱-۶-۳۰

  کلاس‌ اولی‌ها را چطور برای ورود به دبستان آماده کنیم؟+فیلم

  ۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱-۶-۲۹

  تمهیدات پلیس راه برای بازگشایی ۱۲۰ مدرسه حاشیه جاده‌های البرز

  ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۱-۶-۲۹

  پلیس مدرسه در آستانه سال تحصیلی در اصفهان ایجاد شد

  ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۱-۶-۲۹

  فرزندان‌تان را برای ورود به مدرسه آماده کنید؛ با آرامش و بدون استرس

  ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱-۶-۲۹

  رایگان شدن بلیت مترو و بی آر تی در هفته اول مهر در تبریز

  ۰۵:۱۵ - ۱۴۰۱-۶-۲۹

  رایگان شدن بلیت مترو و اتوبوس در هفته اول مهر

  ۱۷:۵۲ - ۱۴۰۱-۶-۲۸

  تغییر ساعت بازگشایی مدارس همدان/ پیش‌دبستانی‌ها سی‌ام شهریور به مدرسه می‌روند

  ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۱-۶-۲۸

  آمادگی کامل آموزش و پرورش مازندران برای آغاز سال تحصیلی جدید

  ۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱-۶-۲۸

  اجرای تمهیدات عمرانی ویژه استقبال از مهر در شرق تهران

  ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱-۶-۲۸

  کیف‌هایتان را ببندید؛ آماده بازگشایی مدارس هستیم

  ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱-۶-۲۸

  ساعت طرح ترافیک دوباره تغییر می‌کند؟/شمارش معکوس برای آغاز ترافیک مهر

  ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۱-۶-۲۸ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

  منبع مطلب : www.farsnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید