این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بازیابی رمز کارت سوخت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بازیابی رمز کارت سوخت را از این سایت دریافت کنید.

  رمز کارت سوخت: بازیابی رمز و آدرس مکان‌های بازگردانی رمز کارت بنزین

  آیا بازیابی رمز کارت سوخت خودرو ⛽ممکن است؟ در صورت فراموشی رمز کارت بنزین چه کنیم؟ آدرس‌های بازگرداندن رمز کارت بنزین را در این مقاله بخوانید!

  ۰۵ تیر ۱۴۰۱

  رمز کارت سوخت: بازیابی رمز و آدرس مکان‌های بازگردانی رمز کارت بنزین

  نویسنده مطلب نویسنده بیمه

  تمامی خودروهای صفر کیلومتر دارای رمز هستند. به دلیل سوءاستفاده‌­هایی که از کارت­‌های سوخت در گذشته می‌­شد، بعد از آن، شاهد تغییراتی در سیستم کارت بودیم که یکی از آن­ها، اصلاحاتی در شرایط داشتن رمز بود. رمزی که کد آن، ۴ رقم آخر کد ملی صاحبان کارت سوخت است. از آنجا که کد ملی در هیچ جایی از کارت ثبت نشده است، هیچ فردی در صورت پیدا کردن نمی‌­تواند از آن سوءاستفاده کند. البته در خصوص رمز کارت سوخت همیشه سؤالات و چالش‌­هایی وجود دارند؛ مانند اینکه اگر رمز را فراموش کرده بودید یا به صورت اشتباهی چند بار وارد کردید، چه اقدامی باید انجام داد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالاتتان را در این مقاله بدهیم.

  رمز کارت سوخت جدید چیست؟

  رمز کارت سوخت، شامل ۴ عدد است که فرد باید قبل از اقدام به سوخت‌گیری، آن را وارد کند. بعد از وارد کردن و تائید شدن، پیام «نازل را بردارید» برای او نمایش داده می‌شود. آنگاه می‌­تواند عملیات سوخت­‌گیری را آغاز کند. رمز کارت سوخت جدید شامل ۴ رقم آخر صاحب کارت است. همه کارت‌­های جدید دارای رمز هستند.

  چرا کارت‌­های سوخت جدید دارای رمز هستند؟

  یکی از مهم‌­ترین دلایلی که کارت‌­های سوخت جدید دارای رمز هستند، به منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی در هنگام سرقت است. از آنجا که کد ملی برای همه منحصر به فرد است، برای همین تا وقتی کسی به رمز دسترسی نداشته باشد، هیچ وقت نمی‌­تواند از آن استفاده کند.

  میزان اعتبار رمزهای جدید چقدر است؟

  زمانی که کارت سوخت جدیدی را تحویل می­‌گیرید، تا یک ماه فرصت دارید که اقدام به سوختگیری کنید. با این کار، کارت سوخت شما فعال خواهد شد؛ در غیر این صورت، کارت سوخت غیرفعال خواهد شد. دقت داشته باشید که حتما یک بار از کارت باید برای  سوخت‌گیری استفاده شود. حالا اینکه چه خودرویی باشد، اهمیتی ندارد.

  رمز کارت­‌های سوختی قدیمی را باید چه کار کرد؟

  در دوره اول که بسیاری کارت سوخت داشتند، برای آن رمزی تعیین کردند. اگر فراموش کرده باشند، باید به یکی از دفتر نواحی شرکت پالایش نفت، مراجعه کنند که در ادامه مراحل و مدارک را توضیح داده‌­ایم. اگر خودرویی را به صورت دوم خریداری کرده‌اید و کارت سوخت آن دارای رمز بود، مالک خودرو باید آن را در اختیار شما قرار دهد. این عمل باید انجام شود. حالا اگر به هر دلیلی مالک از دادن رمز امتناع کرد؛ باید با مدارک شناسایی و مدارک و سند خودرو به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه و درخواست سوزاندن و دریافت المثنی کارت سوخت کنید.

  کد خطای ۲۵ چیست؟

  کد خطای ۲۵ به دو دلیل در صفحه نمایش جایگاه نشان داده می شود: مشکل فیزیکی در کارت یا غیرفعال و باطل شدن توسط مالک قبلی. وقتی با این کد خطا مواجه شدید، در ابتدا بهتر است که آن را درآورده و دوباره وارد دستگاه کنید. اگر باز هم این کد خطا نمایش داده شد، به این معناست که دیگر نمی‌­توانید از کارت سوخت استفاده کنید و باید درخواست دریافت کارت سوخت المثنی در دفتر پلیس+۱۰ را ثبت کنید.

  کارت سوخت چه زمانی غیرفعال می شود؟

  کارت سوخت گاهی غیر فعال می‌شود که زمان غیر فعالی آن به شرح زیر است:

  زمانی که شما سه بار رمز کارت سوخت را پشت سر هم به اشتباه وارد کنید.

  هنگامی که خودتان به دلیل سرقت یا فراومشی رمز کارت بنزین، اقدام به سوزاندن کارت در پلیس+۱۰ کنید.

  زمانی که مالک قبلی اقدام به سوزاندن کارت سوخت کند.

  درخواست سوزاندن و دریافت کارت المثنی فقط از طریق پلیس+۱۰ انجام می‌­شود. برای این کار شما باید همراه با مدارک شناسایی و خودرو به نزدیک­ترین دفتر پلیس+۱۰ محل زندگی خود مراجعه کنید.

  فراموشی و تغییر رمز کارت سوخت چگونه است؟

  روش بازگرداندن رمز کارت سوخت

  اگر رمز کارت سوخت خود را  فراموش کردید یا قصد تغییر آن را داشتید، فقط باید به نواحی شرکت ملی پخش نفت مراجعه کنید. در این حالت، کارت دستتان است و نیازی به صدور المثنی آن را ندارید.

  مدارک مورد نیاز برای تغییر رمز کارت سوخت

  در هنگام تغییر رمز کارت سوخت باید مدارک زیر را همراه داشته باشید:

  حضور مالک اصلی یا وکیل او همراه با وکالت نامه

  مدارک شناسایی مالک و وکیل

  مدارک شناسایی وسیله نقلیه

  اصل کارت سوخت تکمیل فرم تغییر رمز

  برای کسب اطلاعات جامع در مورد کارت سوخت خودرو به اینجا مراجعه کنید.

  آدرس مراکز نواحی بازگشایی رمز کارت سوخت

  برای پیدا کردن نزدیک‌­ترین آدرس نواحی بازگرداندن رمز کارت سوخت می­‌توانید با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرید. البته در ادامه آدرس تعدادی از این نواحی در کل کشور نوشته شده است.

  شهر تهران

  آدرس بازگرداندن رمز کارت سوخت برای تهرانی‌های عزیز:

  ناحیه مرکزی: میدان آرژانتین، جنب فروشگاه شهروند، جایگاه گاز بیهقی.ناحیه شمال: پاسداران، خیابان گیلان شرقی، خیابان شهید عراقی شمالی، روبروی بانک آینده، پلاك ۱۰۰، واحدهای ۴ و ۶.منطقه جنوب: میدان راه آهن، میدان بهداری، پشت بیمارستان بهارلو، خیابان انبار نفت، شرکت ملی پخش.ناحیه غرب: خیابان ستارخان، نبش خیابان بهبودیناحیه شرق: نارمک، دردشت، پایین‌تر از ایستگاه مدرسه، روبروی کوچه شهید ثابتی، پلاك ۲۲۸.شهرری: میدان معلم، خیابان شهید بیات، ۲۴ متری سابق، طبقه فوقانی بانک گردشگری.ناحیه پاکدشت: جاده خراسان، شهر پاکدشت، شهرك الهیه، روبروی درب شمالی شهرداری، پلاك ۲۹۴.ورامین: ورامین، خیابان شهید باهنر، روبروی سیلو، جنب فرش پارس نگین.اسلامشهر: اسلامشهر، خیابان موسی امام کاظم (ع)، روبروی دفتر امام جمعه، پلاك ۲۵.رباط کریم: رباط کریم، خیابان شهید نظربیگی (گرجی)، پلاك ۵۶.شهریار: شهریار، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان فرمانداری، روبروی بانک مسکن، کوچه استاد شهریار، پلاک ۱۳.

  منبع مطلب : bimeh.com

  تغییر و بازیابی رمز کارت سوخت

  راهنمای گرفتن رمز کارت سوخت جدید، تغییر رمز کارت هوشمند سوخت و بازیابی رمز کارت سوخت در صورت فراموشی به همراه آدر مراکز رمزگشایی کارت

  تغییر و بازیابی رمز کارت سوخت

  04 خرداد 1400 - 10:49

  خرداد 1400: رمز کارت سوخت را در اختیار کسی قرار ندهید. خانم کاهی (سخنگوی شرکت ملی پخش) با اعلام این خبر گفته که دارندگان کارت هوشمند سوخت، باید مراقب محرمانه‌بودن رمز کارت باشند. البته امکان سواستفاده از کارت سوخت مفقودی برای افرادی که رمز کارت را نمی‌دانند، وجود ندارد. چراکه کارت هوشمند سوخت، طوری طراحی شده که اگر 3 مرتبه رمز را اشتباه وارد کنید، کارت غیرفعال می‌شود که در این صورت باید برای فعالسازی رمز کارت سوخت، اقدام کنید.

  سخنگوی شرکت ملی پخش، همچنین از شهروندان خواسته که به محض مفقودی کارت سوخت، باید بلافاصله به دفاتر پلیس+10 مراجعه کرده و آنرا غیرفعال کنند. سپس برای دریافت کارت سوخت المثنی، دوباره اقدام کنند.

  بعد از آنکه ثبت نام کارت سوخت را انجام دهید و سپس با روش‌های مختلف استعلام و پیگیری کارت سوخت، توانستید کارت هوشمند سوخت خودروی‌تان را تحویل بگیرید، حالا نوبت استفاده از آن است؛ اما استفاده از کارت سوخت بدون داشتن رمز، ممکن نیست! پس باما همراه شوید تا همه چیز درباره تغییر و بازیابی رمز کارت سوخت خودرو و موتور سیکلت را برای شما توضیح دهیم.

  رمز کارت سوخت جدید

  اگر خودرو صفر کیلومتری دارید که کارت سوخت آنرا تازه گرفته‌اید یا اگر درخواست کارت سوخت المثنی داده‌اید و کارت سوخت جدیدتان را تحویل گرفته‌اید، باید این نکته را بدانید که رمز پیش‌فرض کارت سوخت جدید، چهار شماره آخر کارت ملی شماست؛ یعنی 4 رقم سمت راست کارت ملی.

  رمز کارت سوخت قدیمی

  بیشتر بخوانید:

  # راهنمای معاینه فنی

  # راهنمای طرح ترافیک تهران

  # راهنمای شماره گذاری خودرو

  # راهنمای سهمیه بنزین خودروها

  اگر خودروی کارکرده خریده‌اید که کارت سوختش «به نام شما نیست»، باید رمز را از مالک قبلی کارت بگیرید چراکه طبق قانون، بعد از معامله خودرو، تمامی اسناد و مدارک خودرو باید تحویل خریدار شود که کارت سوخت نیز، یکی از همین مدارک است.

  اما اگر به هر دلیلی، فروشنده خودرو، کارت سوخت را به خریدار خودرو تحویل نداد، خریدار می‌تواند با همراه داشتن مدارک خودرو، به پلیس+10 مراجعه کرده و برای ثبت نام کارت سوخت المثنی اقدام کند. با این کار، کارت سوخت قبلی خودرو، باطل و غیرقابل استفاده می‌شود.

  خطای کد 25 کارت سوخت

  اگر در هنگام سوختگیری با پیغام «کد 25 یا ابطال کارت» مواجه شدید، کارت را از دستگاه خارج کنید و دوباره تلاش کنید. اما اگر بازهم، این پیغام برای‌تان نمایش داده شد، به این معنی است که کارت سوخت‌تان از بین رفته است؛ پس باید به دفاتر پلیس+10 بروید و درخواست کارت سوخت المثنی دهید.

  نمایش پیغام خطای «کد 25 یا ابطال کارت» یا به علت نقص فیزیکی کارت سوخت است یا بدلیل باطل شدن آن توسط مالک قبلی کارت.

  فراموشی رمز کارت سوخت

  اگر رمز کارت سوخت را فراموش کردید، اولین توصیه ما این است که 4 شماره آخر کارت ملی‌تان را امتحان کنید. اما اگر پیغام خطا دیدید، باید برای حذف و تغییر رمز کارت سوخت، اقدام کنید.

  تغییر رمز کارت سوخت خودرو

  اگر رمز کارت سوخت را به یاد ندارید یا با پیغام خطا مواجه می‌شوید، باید به مدارک زیر، به یکی از نواحی رمزگشایی شرکت ملی پخش، مراجعه کنید:

  حضور مالک یا وکیل او (با ارائه وکالتنامه یا انحصار وراثت)

  مدارک شناسایی مالک (معرفی نامه سازمانی برای اشخاص حقوقی)

  مدارک شناسایی وسیله نقلیه

  تکمیل فرم درخواست تغییر رمز

  ارائه اصل کارت هوشمند سوخت

  آدرس مراکز بازیابی رمز کارت سوخت

  برای پیدا کردن مراکز رمزگشایی کارت سوخت، ابتدا با شماره تلفن 09627 شرکت ملی پخش، تماس بگیرید تا آدرس نزدیک‌ترین «مرکز بازیابی رمز کارت سوخت» را به شما بگویند. ساکنین کلانشهرها نیز می‌توانند به آدرس‌های زیر مراجعه کنند:

  آدرس مراکز بازیابی رمز کارت سوخت در تهران

  1- ناحیه مرکزی: میدان آرزانتین، جنب فروشگاه شهروند، جایگاه گاز بیهقی.

  2- ناحیه شمال: پاسداران، خیابان گیلان شرقی، خیابان شهید عراقی شمالی، روبروی بانک آینده، پلاك 100، واحدهای 4 و 6.

  3- ناحیه جنوب: میدان راه آهن، میدان بهداری، پشت بیمارستان بهارلو، خیابان انبار نفت، شرکت ملی پخش.

  4- ناحیه غرب: خیابان ستارخان، نبش خیابان بهبودی

  5- ناحیه شرق، نارمک، دردشت، پایین تر از ایستگاه مدرسه، روبروی کوچه شهید ثابتی، پلاك 228.

  6- ناحیه شهرری: میدان معلم، خیابان شهید بیات، 24 متری سابق، طبقه فوقانی بانک گردشگری.

  7- ناحیه پاکدشت: جاده خراسان، شهر پاکدشت، شهرك الهیه، روبروی درب شمالی شهرداری، پلاك 294.

  8- ناحیه ورامین: ورامین، خیابان شهید باهنر، روبروی سیلو، جنب فرش پارس نگین.

  9- ناحیه اسلامشهر: اسلامشهر، خیابان موسی امام کاظم (ع)، روبروی دفتر امام جمعه، پلاك 25.

  10- ناحیه رباط کریم: رباط کریم، خیابان شهید نظربیگی (گرجی)، پلاك 56.

  11- ناحیه شهریار: شهریار، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان فرمانداری، روبروی بانک مسکن، کوچه استاد شهریار، پلاک 13.

  12- ناحیه دماوند: دو راهی گیلاوند، خیابان سپاه پاسداران، کوچه دوم.

  13- ناحیه فیروزکوه: جاده تهران فیروزکوه، نرسیده به فیروز کوه، جنب هواشناسی

  آدرس مراکز بازیابی رمز کارت سوخت در البرز

  1- کرج، خیابان تهران، روبروی سینما هجرت.

  2- هشتگرد قدیم، بلوار آیت الله خامنه ای، پایین تر از میدان صنعت، روبروی سازمان تامین اجتماعی.

  3- کرج، جاده چالوس، کیلومتر 62 روستای نسا.

  4- کرج، بالاتر از میدان طالقانی، شهرک اداری، جنب فرمانداری.

  آدرس مراکز بازیابی رمز کارت سوخت در اصفهان

  1- اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، جنب بانک صادرات، کوچه فرشادی (سیچان).2- کاشان، میدان شهیدمحمد منتظری، ابتدای خیابان 22 بهمن.

  3- نائین، کیلومتر 3 محور نائین اصفهان.

  4- شاهین شهر،خیابان عطار، بین فرعی 9 و 10، پلاک 63.

  5- زیرن شهر، میدان امام حسین (فلکه ورودی)، ابتدای بلوار شهدای بسیج.

  منبع مطلب : bama.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید