این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  باز کردن کاپوت 206

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  باز کردن کاپوت 206 را از این سایت دریافت کنید.

  چگونه کاپوت پراید ،پژو ۲۰۶، سمند و ال ۹۰ را باز کنیم ؟ + آموزش تصویری

  نحوه بازکردن کاپوت پراید ،دکمه باز کردن کاپوت ال ۹۰ ،نحوه باز کردن کاپوت ٢٠۶ ،اهرم کاپوت بی ام و ،دکمه کاپوت پراید ،سیم کاپوت سمند ،باز نشدن کاپوت پراید شاید برای شما پیش آمده باشد که نیاز به نگاه کردن روغن موتور داشته باشید یا داخل موتور را قبل از حرکت کردن چک کنید تا […]

  چگونه کاپوت پراید ،پژو ۲۰۶، سمند و ال ۹۰ را باز کنیم ؟ + آموزش تصویری

  آموزش مکانیک خودرو

  بوسیله کارستان در ۲۹ آبان ۱۳۹۷

  ۲به اشتراک گذاری

  نحوه بازکردن کاپوت پراید ،دکمه باز کردن کاپوت ال ۹۰ ،نحوه باز کردن کاپوت ٢٠۶ ،اهرم کاپوت بی ام و ،دکمه کاپوت پراید ،سیم کاپوت سمند ،باز نشدن کاپوت پراید

  شاید برای شما پیش آمده باشد که نیاز به نگاه کردن روغن موتور داشته باشید یا داخل موتور را قبل از حرکت کردن چک کنید تا از خراب نشدن ماشین کاملا خیالتان راحت باشد

  حتما نباید مکانیک یا ماشین‌باز باشید که دست به کاپوت بزنید، اگر یک روزی ماشین جوش آورد یا برای چک کردن ضدیخ و بررسی سطح روغن‌موتور لازم است که بدانید چه شکلی کاپوت ماشین‌‌تان باز می‌شود.

  عده‌ی زیادی هیچ‌وقت دست به ماشین نمی‌زنند، ولی امروز به شما کمک می‌کنم که جزء این گروه نباشید. در این نوشته از باز کردن کاپوت ۱۲ ماشین داخلی گفتم تا از جزئیات این کار سر درآورید.

  باز کردن قفل کاپوت

  از آن‌جایی که رها شدن کاپوت در هنگام رانندگی ممکن است به قیمت جان شما تمام شود، برای آن قفل دو مرحله‌ای در نظر گرفته‌اند. ماشین را پارک کنید و ترمز دستی را بکشید.

  موقعیت اهرم باز کننده کاپوت در سمند

  نزدیک به زیر فرمان و در سمت راننده در جستجوی یک اهرم باشید. روی این اهرم معمولا تصویر ماشینی با کاپوت باز شده وجود دارد.

  اهرم داخلی با یک سیم به قفل کاپوت در جلوی خودرو متصل است. اهرم را به سمت خود بکشید تا کاپوت با صدای کلیک مانندی به سمت بالا ‌بپرد.

  اگر اهرم را به میزان مناسب کشیده باشید، بین کاپوت و جلو پنجره کمی فاصله افتاده. گاهی به دلیل خشک‌شدن گریسِ قفل کاپوت، این اتفاق نمی‌افتد و باید نوک انگشتان را بین کاپوت و جلو‌پنجره ببرید و به بالا فشار دهید.

  در زمان نیمه‌باز بودن کاپوت با بررسی چشمی ضامن را خواهید یافت، همچنین می‌توانید از دفترچه‌راهنمای خودرو یا تصاویر زیر کمک بگیرید.

  در ماشین‌هایی مثل پژو ۴۰۵، پارس یا سمند باید ضامن چپی را به سمت خود بکشید، محل قرارگیری در مدل‌های دیگر در وسط است. ضامن قفل کاپوت را در تصاویر به رنگ قرمز و جهت باز کردن هر کدام را با فلش سفید‌رنگ مشخص کردم. با یک دست ضامن را به جهت مشخص شده تا انتها بکشید و با دست دیگر کاپوت را از زیر بگیرید و بلند کنید.

  کاپوت را ثابت کنیددر بیشتر مدل‌های جدید که کاپوت با جک گازی بالا می‌رود، فقط برای چند سانتی‌متر ابتدایی نیاز به زورِ بازو دارید. ولی در ماشین‌های ارزان قیمت، کاپوت را با نیروی دست بالا ببرید.

  کاپوت دوج چلنجر با جک گازی بالا می‌رود

  اگر اندام قوی ندارید نگران نباشید، کاپوت خودروهای داخلی مثل پَر کاغذ می‌مانند. بعد از بالا بردن کامل کاپوت به دنبال میله‌‌ی نگهدارنده‌ی کاپوت باشید. این میله معمولا در قسمت جلو موازی با دماغه‌ی خودرو یا در طرفین فضای موتور قرار گرفته.

  با یک دست کاپوت را بگیرید و با دست دیگر، میله را از جای خود خارج کنید. حالا قلاب انتهای آن را در محل مخصوصش که در زیر کاپوت وجود دارد متصل کنید.

  کاپوت را ببندیدبرای این منظور کاپوت را با یک دست بگیرید، میله را آزاد کنید و در جای خود قرار دهید. سپس کاپوت را به آرامی تا ۱۵ سانتی‌متری محل بسته شدن پایین آورید و رهایش کنید.

  اگر فاصله کم باشد کاپوت کامل بسته نمی‌شود. با کمی حوصله ضامن قفل را آزاد کنید و با فاصله‌‌ای بیشتر از قبل کاپوت را رها کنید. برخی کاپوت را تا درگیر شدن قفل پایین می‌آورند و با فشار ملایم کف دست، کاپوت را چفت می‌کنند.

  استثناء هم وجود دارد

  اهرم دو مرحله‌ای در ب‌ ام و

  کاپوت در ساخته‌های جدید ب ام و، با دومرتبه کشیدن اهرم از داخل اتاق باز می‌شود و ضامنی برای آزاد کردن قفل در زیر کاپوت ندارد، اگر کاپوت ماشین شما هم با روش متفاوتی باز می‌شود، برایم کامنت بگذارید تا من و خوانندگان کارنوتر بیشتر بدانیم.

  مطالب مرتبط :

  برای حفظ تایرها در شرایط ایده آل چه باید کرد؟

  نکات مهم در مورد استفاده از ضدیخ

  آموزش بهترین روش برای کشیدن بنزین از باک ماشین

  منبع مطلب : carstan.ir

  باز کردن کاپوت ماشین + نحوه چک کردن آن

  اگر تازه ماشین خریده اید و قبل از حرکت ماشین نیاز به چک کردن روغن موتور یا داخل موتور دارید باید با نحوه باز کردن کاپوت ماشین آشنا باشید.

  Skip to content

  تماس با تهران کلید 09122342696 (کلیک جهت برقرای تماس)

  کلید سازی شبانه روزی تهران کلید

  بزرگترین کلید سازی شبانه روزی در تهران، کلیدساز سیار در تمام نقاط تهران 09122342696

  نحوه باز کردن کاپوت ماشین

  نحوه باز کردن قفل کاپوت ماشین های مختلف

  کشیدن اهرم باز کننده کاپوت خودرو

  فشار دادن ضامن چپی زیر کاپوت

  نگه داشتن کاپوت با میله نگه دارنده

  نحوه بستن کاپوت ماشین

  اهرم دو مرحله ای در ب ام و

  در صورتی که تازه ماشین خریده اید و قبل از حرکت ماشین نیاز به چک کردن روغن موتور یا داخل موتور دارید باید با نحوه باز کردن کاپوت ماشین آشنا باشید. برای چک کردن میزان روغن موتور خودرو، دلیل جوش آمدن نیازی به بردن ماشین نزد مکانیک یا ماشین باز نیست کافیست کاپوت ماشین را باز کنید. به طور معمول برای باز کردن کاپوت ماشین های مختلف نیاز به زدن اهرم زیر فرمان و سپس ضامن بین کاپوت و پنجره است البته کمی تفاوت وجود دارد که در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

  می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید:

  آموزش نصب محافظ قفل کاپوت ماشین

  برخی از سارقان به راحتی با استفاده از پیچ گوشتی می توانند کاپوت ماشین را باز کنند که بهتر است از محافظ قفل کاپوت استفاده کنید. در صورت نیاز به خرید محافظ قفل کاپوت و نصب محافظ قفل کاپوت کافیست با شماره تلفن کلید سازی شبانه روزی تهران کلید تماس بگیرید.

  نحوه باز کردن قفل کاپوت ماشین های مختلف

  رها شدن کاپوت ماشین ممکن است باعث اختلال در رانندگی و حتی به قیمت جان شما تمام شود. از این رو برای بستن کاپوت ماشین یک قفل دو مرحله ای در نظر گرفته شده است.

  بستن کاپوت ماشین توسط اهرم باز کننده زیر فرمان ماشین

  بستن  کاپوت ماشین توسط قفل کاپوت بین کاپوت و جلو پنجره ماشین

  کشیدن اهرم باز کننده کاپوت خودرو

  تمامی ماشین ها دارای یک اهرم باز کننده زیر فرمان سمت راننده هستند که قبل از باز کردن کاپوت ماشین باید آنرا به سمت خود بکشید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید اهرم باز کننده کاپوت به صورت یک ماشین با کاپوت باز شده وجود دارد. اهرم داخلی با یک سیم به قفل کاپوت در جلوی خودرو متصل است. اهرم را به سمت خود بکشید تا کاپوت با صدای کلیک مانندی به سمت بالا ‌بپرد.

  فشار دادن ضامن چپی زیر کاپوت

  در صورت کشیدن اهرم باز کننده کاپوت فاصله ای بین کاپوت و جلو پنجره خودرو ایجاد می شود که حال با فشار دادن ضامن چپی امکان باز شدن کاپوت ماشین وجود دارد.

  در ماشین‌هایی مثل پژو ۴۰۵، پارس یا سمند باید ضامن چپی را به سمت خود بکشید.

  محل قرارگیری در مدل‌های دیگر در وسط است.

  ضامن قفل کاپوت را در تصاویر به رنگ قرمز و جهت باز کردن هر کدام را با فلش سفید‌رنگ مشخص کردم. با یک دست ضامن را به جهت مشخص شده تا انتها بکشید و با دست دیگر کاپوت را از زیر بگیرید و بلند کنید.

  نگه داشتن کاپوت با میله نگه دارنده

  پس از بالا کشیدن کاپوت با یک دست کافیست میله مخصوص که در جلوی کاپوت وجود دارد باز کنید و قلاب میله را در محل مخصوصش زیر کاپوت قرار دهید.

  نحوه بستن کاپوت ماشین

  در اینجا اگر می خواهید کاپوت ماشین را ببندید کافیست میله را در جلوی دماغه کاپوت قرار دهید و سپس کاپوت را به آرامی تا ۱۵ سانتی‌متری محل بسته شدن پایین آورید و رهایش کنید.

  توجه داشته باشید که اگر فاصله خیلی کم باشد و سپس آنرا رها کنید کاپوت بسته نمی شود. در این موقع با کمی حوصله ضامن قفل را آزاد و با فاصله‌‌ای بیشتر از قبل کاپوت را رها کنید. برخی کاپوت را تا درگیر شدن قفل پایین می‌آورند و با فشار ملایم کف دست، کاپوت را چفت می‌کنند.

  اهرم دو مرحله ای در ب ام و

  کاپوت در ساخته‌های جدید ب ام و، با دومرتبه کشیدن اهرم از داخل اتاق باز می‌شود و ضامنی برای آزاد کردن قفل در زیر کاپوت ندارد.

  نتیجه گیری :

  باز کردن درب کاپوت خودرو و طرز صحیح باز کردن آن موضوعی مهم می باشد که زمانی که مکانیک ها در دسترس شما نیستند باید بتوانید این کار را انجام دهید. ممکن است پیش بیاید که بر اثر اتفاقی دانستن آن مهم باشد که با مطالعه این مقاله تا حدودی می توانید با نحوه صحیح باز کردن کاپوت ماشین به صورت اصولی آشنا شوید.

  کلیدواژه‌ها:نحوه باز کردن کاپوت ماشین

  ← نحوه روشن کردن ماشین بدون سوئیچ

  علت کار نکردن درب بازکن در آیفون الکتروپیک →

  مطالب مرتبط

  آسانسور هوشمند

  اجرت ساخت کلید برای قفل های بدون کلید

  کلید سازی شبانه روزی در ستارخان

  2 دیدگاه در “نحوه باز کردن کاپوت ماشین”

  سعید

  مرداد 2, 1400 at 1:43 ق.ظ

  Permalink

  عالی بود نحوه باز کردن کاپوت بنز مایلر روهم توضیح بدین لطفا

  پاسخ

  Pingback:آموزش نصب محافظ قفل کاپوت ماشین – درخواست 24

  دیدگاهتان را بنویسید

  نوشته‌های تازه

  تعمیر قفل درب خودرو سمند و تعویض آن

  تعمیر قفل درب خودرو 206 و صندوق عقب آن

  تعمیر و نصب آرام بند درب

  قفل گاو صندوقی درب ضد سرقت چیست؟

  تعمیر و ساخت ریموت پژو ۲۰۶

  آخرین دیدگاه‌ها

  ناشناس در نحوه رگلاژ درب خودرو

  ناشناس در کار نکردن ریموت دزدگیر ماشین و تعمیر آن

  شایگان حسابی در نحوه ساخت و کپی سوئیچ های ضد سرقت ایموبلایزر

  رضا در عیب یابی سیستم قفل مرکزی خودرو

  رحیم ترابی در عیب یابی سیستم قفل مرکزی خودرو

  دسته‌ها

  آیفون تصویری بلاگ درب ضد سرقت قفل و سیلندر درب قفل و کلید گاو صندوق محصولات

  منبع مطلب : tehrankey.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید