این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  باغ وحش بابلسر

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  باغ وحش بابلسر را از این سایت دریافت کنید.

  باغ وحش بابلسر ؛ آدرس، اطلاعات و تصاویر

  باغ وحش بابلسر باغ‌وحشی خصوصی و متعلق به فردی بنام محمد رضا داشاد واقع در شهرستان بابلسر می‌باشد. این باغ‌وحش که از آن با عنوان پارک‌وحش ...

  باغ وحش بابلسر

  در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ توریست شما را با باغ وحش بابلسر آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این حیات وحش در شهر بابلسر در ادامه با ما باشید.

  بابلسر یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران، در شمال ایران، بین دریای مازندران و رشته کوه البرز قرار دارد. این شهر مرکز شهرستان بابلسر است. بابلسر شهری ساحلی با آب و هوایی عالی است که باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده است.

  باغ‌وحش بابلسر (Zoo Garden Shapoor Dashad) باغ‌وحشی خصوصی و متعلق به فردی بنام محمد رضا داشاد واقع در شهرستان بابلسر می‌باشد. این باغ‌وحش که از آن با عنوان پارک‌وحش نیز یاد می‌شود در خیابان دریا در نزدیکی مرکز سرطان‌شناسی بابلسر واقع شده‌ است.

  لیدوما

  | اجاره سوئیت در مشهد | اجاره ویلا در چالوس

  باغ وحشی به نسبت کوچک و نه چندان تمیز. نزدیک تر که می روی زیبایی حیوانات خیره ات می کند. طوطی هایی به غایت زیبا با بال هایی رنگارنگ، لک لک ها و طاووس هایی زیبا که در محیطی نه چندان مناسب نگهداری می شوند. از دیگر حیواناتی که در این باغ وحش نگهداری می شوند می توان حیواناتی همچون گرگ، شیر، شتر، گوش‌سیاه، خرس، میمون و حیوانات دیگری را نام برد.

  باغ وحش بابلسر

  ماجرای دریافت یک توله خرس سرقت شده از حیات وحش استان گیلان توسط این باغ وحش و نگهداری آزارنده این خرس در زنجیر، باغ وحش بابلسر را جهانی کرد. در مورد نقل و انتقال بی‌ضابطه حیوانات به این باغ‌وحش، ساختمان و تاسیسات ناکارآمد و همینطور شرایط نامناسب نگهداری حیوانات در آن انتقادهای فراوانی صورت گرفته و به رسانه‌های اروپایی نیز کشیده شد. از جمله روزنامه گاردین در گزارشی به شکنجه حیوانات در این باغ وحش اشاره کرد. نهایتا با حکم دادستانی حیوانات این باغ وحش تا زمان بهبود وضعیت در اختیار سازمان محیط زیست قرار گرفت. ناصر مهردادی، مدیر کلی محیط زیست استان مازندران نیز گفت که به دلیل نداشتن شرایط استاندارد این باغ وحش باید تعطیل شود.

     سپنجا   

  | اجاره ویلا در ماسال | اجاره ویلا چالوس |

  سال هاست گزارش هایی درباره وضعیت این باغ وحش در رسانه ها منتشر می شود اما همچنان کسی از مسوولان برای خاتمه دادن به وضعیت ناگوار نگهداری از حیوانات در این باغ وحش اقدامی نکرده است. قفس های کوچک و کثیف این باغ وحش با استانداردهای بین المللی باغ وحش فاصله های بسیاری دارد. با وجود این همچنان باغ وحش بابلسر نه تنها به کار خود ادامه می دهد که در برخی موارد گونه های نادر جانوری هم به این باغ وحش ارسال می شود.

  آدرس باغ وحش بابلسر: استان مازندران، بابلسر، خیابان دریا، در نزدیکی مرکز سرطان‌ شناسی بابلسرساعت بازدید از باغ وحش بابلسر: همه روزه از ساعت 10:00 تا 22:00مقالات گردشگری بیشتر بخوانید:

  سفر به نمک آبرود و معرفی تفریحات آن | Namakabrud

  روستای لاویج ، طبیعتی بکر در استان مازندران | Lavij

  جاهای دیدنی ساری ، مازندران | Sari

  پارک جنگلی سی سنگان نوشهر ، مازندران | Si Sangan

  جاهای دیدنی تنکابن ، مازندران | Tonekabon

  جاهای دیدنی چالوس ، مازندران | Chalus

  تبلیغات

  تور کیش    |    بهترین اتاق فرار تهران

  منبع : toptourist.ir

  باغ وحش بابلسر

  باغ وحش بابلسر در منطقه شریعتی این شهرستان واقع شده است. این باغ وحش به دلیل رعایت نکردن یک سری نکات در نگه داری از حیوانات منجر به تعطیل شدن آن شد.

  باغ وحش بابلسر

  1400-07-12 ارسال توسط نسیم بابایی در تاریخ 1400-06-30

  0

  محتوا پنهان

  1 همه چیز درباره باغ وحش بابلسر

  2 ماجرای خرس قهوه ای باغ وحش بابلسر

  3 دستور تعطیل شدن باغ وحش بابلسر

  4 بازگشایی باغ وحش بابلسر

  5 موقعیت مکانی باغ وحش بابلسر

  6 باغ وحش بابلسر کجاست

  هنگام سفر و گردشگری به استان های شمالی کشور، بد نیست کمی تغییر و تحول در تفریحات و گردشگری خود بدهیم. برای مثال اگر به شهر بابلسر رفتیم، در میان گردشگری در جنگل و دریا سری هم به باغ وحش بابلسر بزنیم. شهرستان بابلسر یکی از مهمترین شهرهای استان مازندران است که سالانه گردشگران و مسافران زیادی به این شهر می روند. در سال 1366 باغ وحش بابلسر تنها  باغ وحش این استان بود.

  همه چیز درباره باغ وحش بابلسر

  در شهر بابلسر باغ وحشی به نام باغ وحش بابلسر وجود دارد که مالکیت خصوصی داشته و به شخصی به نام محمدرضا داشاد تعلق دارد. در این باغ وحش حیواناتی نظیر: خرس، میمون، شتر، گرگ، شیر، گوش سیاه و برخی حیوانات دیگر نگه داری می شود. هنگامی که نام باغ وحش را می شنوید در ذهن خود یک مکان بزرگ با سر دری عظیم نقش می بندد. اما باغ وحش یا پارک وحش بابلسر جزو آن دسته از باغ وحش های بزرگ نیست.

  متاسفانه محیط پذیرش و دریافت بلیط محیطی نامناسب می باشد و هنگام ورود به باغ وحش بوی تند و نامطبوعی به مشام می رسد. هرچه به داخل باغ وحش پیش تر بروید بوی نامطبوع بیشتر می شود که گاهی به ترک این مکان منجر می شود.

  یکی از مشکلات این باغ وحش مربوط به چدمان و ابعاد قفسه ها است، بدین صورت که موجب دیده نشدن حیوانات از داخل قفس می شود و آنقدر کوچک هستند که جا برای تحرک جانوران وجود ندارد. اما با وجود چنین مشکلاتی حیوانات در حالتی مناسب به سر می برند و بسیار تمیز هستند. اما گاها در قفس پرندگان موش هایی نیز دیده می شد. با تمام این اوصاف وضعیت حیوانات مناسب به نظر می رسد، اما وضعیت فضای عمومی چندان مناسب یک باغ وحش نیست.

  ماجرای خرس قهوه ای باغ وحش بابلسر

  مدیر کل محیط زیست استان گیلان در دولت دهم، دستور واگذاری این خرس قهوه ای به باغ پرندگان رشت را داد. اما پس از مدت چند ماه، به صورت کاملا غیرقانونی به باغ وحش بابلسر فروخته شد.

  دستور تعطیل شدن باغ وحش بابلسر

  چیزی که در سال 1393 باعث سوژه شدن اخبار جهانی این باغ وحش شد روش نگه داری آن ها از یک قلاده خرس قهوه ای بود که با غل و زنجیر بسته بودند. به جز این مورد، هر از چند گاهی تصاویری از یک شتر که تقریبا تمام پشم های بدنش ریخته بود و محوطه ای پر از زباله، منتشر شد. پس از آن ناصر مهردادی، مدیر کلی محیط زیست استان مازندران دستور تعطیل شدن این باغ وحش را داد.

  بازگشایی باغ وحش بابلسر

  پس از بازگشایی این باغ وحش مصطفی عرب از وضعیت آن مطلع بود و می گوید به صورت هفتگی از این باغ وحش بازدید می شود. از حیوانات از نظر تغذیه و سلامت بهره کافی می برند. همچنین زاد و ولد حیوانات در شرایط مناسبی قرار دارد. همچنین درمورد وضعیت بوی نامطبوع این مکان افزود که در باغ وحش وجود بوی نامطبوع عادی می باشد.

  رئیس محیط زیست بابلسر افزود: این بوی نامطبوع موجب آزار ساکنین این منطقه شده است، در پاسخ گفتند که این منطقه در ابتدا هیچ ساکنی نداشته و به مرور زمان با ساخت و سازها جمعیت زیادی در این خانه ها ساکن شدند.

  وی در مورد وضعیت نامناسب نگه داری از حیوانات افزود: مالک این باغ وحش شخصی حیوان دوست است و مدت زیادی است به نگه داری از حیوانات مشغول است. بنابراین در نگه داری از آن ها حساس عمل می کند و با آن ها برخوردی عاطفی دارد. به همین دلیل انتقال برخی حیوانات از این باغ وحش به جای دیگر منجر به افسردگی حیوانات می شد. به گونه ای که خرس قهوه ای را از آنجا به حیات وحش سمسکنده ساری منتقل کردند اعتصاب غذا کرده بود. در راستای به وجود آمدن این مشکلات تصمیم بر این شد که با فراهم کردن امکانات مناسب و استاندارد خرس را به باغ وحش بابلسر بازگردانند.

  موقعیت مکانی باغ وحش بابلسر

  این باغ وحش در منطقه شریعتی بابلسر و در زمینی به وسعت یک هکتار واقع شده است. منظره این باغ وحش در ابتدا رو به دریا بود اما با توجه به توسعه ساخت و ساز، در میان ویلاها و ساختمان های ساخته شده محاصره شد.

  باغ وحش بابلسر کجاست

  این باغ وحش در شهرستان بابلسر، خیابان دریا و مجاور مرکز سرطان شناسی بابلسر واقع شده است.

  جدیدتر بازگشت به لیست قدیمی تر

  دیدگاهتان را بنویسید

  منبع : luxvila.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید