این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بافت کج راه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بافت کج راه را از این سایت دریافت کنید.

  بافت کج راه

  بافت کج راه مدلی شیک و زیبا است که برای شال و کلاه کاربرد زیادی دارد. در این آموزش بافت کلاه مدل کج راه با دو میل و قلاب یاد داده شده است.

  ستاره » 🔆 هنر » 🧸 هنرهای تجسمی » دوخت و بافت » بافت کلاه » بافت کج راه | آموزش بافت ۲ مدل کلاه کج راه

  بافت کج راه | آموزش بافت ۲ مدل کلاه کج راه

  بافت کج راه مدلی شیک و زیبا است که برای شال و کلاه کاربرد زیادی دارد. در این آموزش بافت کلاه مدل کج راه با دو میل و قلاب یاد داده شده است.

  آخرین به روز رسانی: اردیبهشت 21, 1401

  ستاره | سرویس خانه داری – بافت کج راه یکی از انواع بافت‌ها با دو میل است که بیشتر برای کلاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته بافت کج راه را بنا به سلیقه و علایق شخصی با قلاب هم می‌توان بافت. اگر به این نوع بافت علاقه‌مندید در ابتدا با آموزش بافت کج راه و در ادامه با انواع کلاه‌های با بافت کج همراه همیشگی ستاره باشید.آنچه در این مطلب خواهید خواند... عدم نمایش

  آموزش بافت کج راه

  کلاه با مدل بافت کج راه (اریب) با دو میل

  کلاه با مدل بافت کج راه (اریب) با قلاب

  آموزش بافت کج راه

  بافت کج راه

  برای بافت راه راه مورب بهتر است که تعداد دانه ها مضربی از دو باشد.

  رج اول:دو تا زیر-دو تا رو – تا آخر رج.

  رج دوم و همه رجهای برگشت دانه ها رو همانطور که می بینید ببافید.

  رج سوم:یکی زیر -* دو تا رو – دو تا زیر*داخل پرانتز تا یکی مانده به آخر تکرار میشود و دانه آخر رو طبق روال ببافید یعنی اگه دو تا دانه آخر از زیر بافته شده دانه آخر رو از رو ببافید و برعکس اگه دو تا دانه آخر از رو بافته شده دانه آخر رو از زیر ببافید.

  رج پنجم:دو تا رو – دو تا زیر تا آخر رج.

  رج هفتم: یکی رو-*دو تا زیر – دو تا رو* داخل پرانتز تکرار میشود تا یکی مانده به آخر و دانه آخر رو طبق روال ببافید.

  از رج اول تا هشتم تکرار میشود.

  این بافت هم ،یکی دیگه از انواع بافتهای دو رو هست،چون پشت و روی بافت یکسان است و از هر دو طرف میتوانید استفاده کنید.برای بافت راه راه مورب روش دیگه ای هم وجود دارد (۳تایی) که البته شکلش با این روشی که گفتبم متفاوت میشود، اما هر دو راه راه مورب هستند.

  کلاه با مدل بافت کج راه (اریب) با دو میل

  برای این بافت به اندازه دور سر دانه سر اندازید. البته توجه داشته باشید که تعداد دانه ها باید مضربی از چهار + دو باشد.

  بافت کشبافت کلاه: برای بخش کشباف کلاه دو دانه زیر، دو دانه رو تا انتهای رج ببافید. این کشباف راه تا 8 رج بعد ادامه دهید

  بعد از بافت مدل کشباف، نوبت به بافت کشباف کج راه است که به این ترتیب بافته می شود:

  رج ۱: ( 2 دانه از زیر، 2 دانه از رو ببافید ) داخل پرانتز را تا انتهای رج تکرار کنید.رج ۲: ( یک دانه از زیر، 2 دانه از رو، یکی از زیر ) داخل پرانتز را تا انتهای رج تکرار کنید.رج ۳: ( 2 دانه از رو، 2 دانه زیر ) داخل پرانتز را تا انتهای رج تکرار کنید.رج ۴: ( یک دانه از رو، 2 دانه از زیر، یک دانه از رو ) داخل پرانتز را تا انتهای رج تکرار کنید.

  برای ادامه بافت رج‌های یک تا چهار تکرار می شوند.

  توجه: در این کلاه بعد از کشباف دانه‌ای اضافه نشده است و چون از حالت کشباف خارج شده اینگونه به نظر می آید.

  بعد از اینکه بافت به طول دلخواه شما رسید 3 رج قبل از کور کردن می توانید در هر رج دو دانه در میان دانه ها را 2تا یکی کنید و در رج اخر همه را کور کرده و آن را گرد کنید. سپس درز کلاه را بدوزید.

  کلاه با مدل بافت کج راه (اریب) با قلاب

  برای بافتن کلاه کج راه قلاب بافی باید ابتدا 6 زنجیره زده و آن ها را حلقه کنید.

  رج اول: ابتدای هر رج با 3 تا زنجیره شروع می شود.

  3 تا پایه بلند بزنید و سپس یک حلقه روی قلاب می ندازیم و مثل پایه بلند قلاب را از روی داخل زنجیره ای که زدیم می بریم و یک پایه بلند می زنیم.

  این کار را تا آخر انجام می دهیم تا تقریبا 10 الی 12 تا بشود و با یک پایه نامرئی اول و آخر بافت را به هم وصل می کنیم.

  رج بعدی: دوباره با 3 زنحیره به جای اولین پایه بلند شروع می کنیم و دو پایه بلند دیگر روی هر کدام از پایه بلند های رج قبل زده و نخ را روی قلاب انداخته آن را کشیده و بر میگردیم روی اخرین پایه ای که رج قبل رو زده بودیم.

  همه گل ها به همین صورت بافته می شود تنها کافی است پایه ای که می کشیم و از رو می گیریم را درون پایه عقبی رج قبل بزنیم نه پایه جلویی آن.

  ادامه بافت: به همین شکل باید بافت را ادامه بدهید تا به اندازه دور سر بشود . برای زیاد کردن هم 3 تا پایه بین هر گل را می توانید زیاد کنید تا کلاه گشاد بشود.

  ولی پایه ای که باید رو بزنید را، روی پایه ای که رج قبل رو زدید، باید بزنید. البته وقتی 3 تا پایه را زدید، روی پایه رو بافته شده قبلی باید بزنید.

  نکته: برای اینکه بافت شما یک دفعه گود نشود بین پایه های 3 تایی هر راه دانه اضافه کنید. بهتر است تا 4 رج، درون هر کدام از مدل ها یک دانه اضافه کنید.رج آخر: در رج آخر باید پیکوت بزنید دم بافت، یعنی یک پایه کوتاه، 3 زنجیره، بعد با یک پایه نامرئی 3 تا زنجیره را بهم وصل کنید، یک پایه کوتاه و تا پایان به همین شکل ادامه دهید.

  بافت کج راه شامل طرح‌ها و مدل‌های متنوعی است. مدل حصیری کج راه، نخودی کچ راه، مدادی کج راه و … از انواع نقش‌های بافت کج راه هستند. شما به مدام‌یک از این مدل‌ها علاقه‌مندید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک گذارید.

  رژیم گروهی راه حلی قطعی برای لاغری همیشگی

  براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

  ثبت‌نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  بر اساس رای 5 نفر از بازدید کنندگان

  نظر شما چیست؟

  4 نظر پاسخ

  ن رضایی مهر 18, 1399 at 9:13 ب.ظ

  منبع مطلب : setare.com

  فیلم آموزش بافت کج راه با دو میل

  آموزش بافتنی آموزش بافت کج راه در بافتنی با دو میل   1- طرز بافت این مدل شباهت به مدل بافت 2 دارد. ابتدا به تعداد مورد نیاز از کاموا روی یک میل سر می اندازیم و سپس 2 رج ساده می‌بافیم، یعنی یک رج از زیر و یک رج از رو.   2- رج سوم را …

  آموزش بافتنی

  فیلم آموزش بافت کج راه با دو میل

  ۱۲ شهریور ۱۳۹۷۲ خواندن این مطلب ۱ دقیقه زمان میبرد

  آموزش بافتنی

  آموزش بافت کج راه در بافتنی با دو میل

  ۱- طرز بافت این مدل شباهت به مدل بافت ۲ دارد.

  ابتدا به تعداد مورد نیاز از کاموا روی یک میل سر می اندازیم و سپس ۲ رج ساده می‌بافیم، یعنی یک رج از زیر و یک رج از رو.

  ۲- رج سوم را به این صورت می بافیم: دانه اول را زیر میبافیم، دانه دوم را نبافته به میل راست می‌بریم، دانه سوم را به زیر می‌بافیم، دانه چهارم را نبافته رد می‌کنیم، به همین ترتیب تا آخر رج را می بافیم.

  برای تهیه مواد و ابزار مورد نیاز این آموزش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

  ۳- رج چهارم را همه از رو می‌بافیم. رج پنجم: دانه اول و دوم را به زیر می بافیم، دانه سوم را بدون بافت رد می‌کنیم، چهارمی را می‌بافیم، پنجمی را رد می‌کنیم. به همین ترتیب تا آخر. در واقع دانه هایی که در رج سوم بافته نشده بودند این بار بافته شده و دانه های بافته شده بدون بافت رد می شود. تمام رج های زوج را به رو می‌بافیم.

  ۴- رج هفتم مانند رج سوم و رج نهم مانند رج پنجم بافته می‌شود. به همین ترتیب تا اندازه ای که بلندی کار مد نظر است کار را ادامه می‌دهیم. و مدل به صورت نشان داده شده در تصویرحاصل خواهد شد.

  نوشته های مشابه

  همه چیز درباره هنر تریکو بافی

  ۱۶ آذر ۱۳۹۸

  آموزش استفاده از کفی چوبی در تریکو بافی

  ۱۶ آذر ۱۳۹۸

  آموزش کریر نوزاد با کاموا تریکو

  ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

  آموزش بافت سبد تریکو مربعی زیبا و کاربردی

  ۷ دی ۱۳۹۸

  منبع مطلب : honari.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید