این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بخشنامه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قراردادی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بخشنامه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قراردادی را از این سایت دریافت کنید.

  تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی در سال ۱۴۰۱ با بخشنامه جدید دولت رئیسی

  در این خبر از ابلاغیه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و جدیدترین اخبار در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی در سال ۱۴۰۱ در دولت رئیسی مطلع شوید.

  تبلیغ در ممتازنیوز | تماس با ما

  امروز: شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  خانهاقتصاديتبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی در سال ۱۴۰۱

  تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی در سال ۱۴۰۱

  اقتصادي نظرات:۸۴ نظر ممتاز نیوز

  در این صفحه از سایت ممتازنیوز جدیدترین و مهم ترین اخبار و ابلاغیه های دولت در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی در اسفند ۱۴۰۱ مطلع شوید.

  عضو کمیسون اقتصادی مجلس گفت: در بودجه سال ۱۴۰۱ برای قراردادی‌ها بودجه مشخصی تحت عنوان بودجه پرداخت حقوق پیمانی‌ها و رسمی‌ها گذاشته نمی‌شود زیرا به صورت دقیق عدد بودجه حقوق پیمانی و رسمی‌ها مشخص است اما برای قراردادی‌ها در سرجمع هزینه های جاری هر دستگاه  بودجه‌ای اختصاص پیدا خواهد کرد.

  طرح تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی ۱۴۰۱

  مطابق طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی در سال ۱۴۰۱ کارکنان تنها در قالب رسمی و پیمانی به ارائه خدمت می‌پردازند و اگر قرار باشد فردی به صورت موقت به فعالیت بپردازد در یک قرارداد سه ماهه حداکثر با سه بار تمدید می‌تواند خدمت خود را به دستگاه مربوطه ارائه بدهد.

  براساس طرح ساماندهی منابع جذب هرگونه نیرو به صورت شرکتی ممنوع خواهد شد و نیروهای شرکتی باید تبدیل به قرارداد کار معین ذیل ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری شوند و قراردادی‌هایی هم که از سنوات مشخصی بالاتر برخوردار هستند، تبدیل به پیمانی شده و پیمانی‌ها هم بعد از گذشت حدود ۳ تا ۵ سال می توانند، آزمایشی و سپس رسمی شوند.

  افرادی که از قبل از سال ۹۷ نیز در قالب نیروهای قراردادی در دستگاه‌های اجرایی مشغول به فعالیت شده‌اند از طریق آزمون و در بازه زمانی مشخص در قالب رسمی و پیمانی تبدیل وضعیت می‌شوند.

  از سوی دیگر افرادی نیز که به صورت نیروهای شرکتی مشغول به خدمت هستند اما کارهای دائمی برای دستگاه مربوطه انجام می‌دهند هم تبدیل وضعیت خواهند شد.

  این طرح در قالب یک فوریتی آماده شده و در سامانه قانونگذاری مجلس شورای اسلامی به ثبت رسیده است .

  اشکالات مصوبه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی رفع میشود

  در سال ۱۴۰۱ در ازای هر نیروی شرکتی رقمی حدود ۳ میلیون تومان به صورت ماهانه به هر دستگاه پرداخت می‌شود که قسمتی از آن تحت عنوان ضریب بالا سری به پیمانکار معرفی کننده، پرداخت می‌شود که براساس طرح ساماندهی منابع با حذف پیمانکار کل این مبلغ به نیرو به عنوان حقوق پرداخت می‌شود و دیگر میزان حقوقش در حالت قراردادی و کار معین با شرکتی فرقی نخواهد کرد.

  معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور از رفع اشکالات رئیس مجلس بر مصوبه دولت برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی خبرداد.

  این ایرادها که عمدتا ایرادهای حقوقی و شکلی و برخی ایرادهای محتوایی بود، رفع شده و در قالب لایحه‌ای به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تقدیم شده که این ایرادها در دولت رفع می‌شود.

  وی افزود: علاوه بر این تعدادی از نمایندگان در مجلس طرح مفصل‌تری تهیه کردند که در راستای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی در دستگاه‌های اجرایی تهیه شده بود، اما چون این طرح آخر عمر مجلس قبل مطرح شده بود، رسیدگی به آن به عمر آن مجلس کفاف نداد و از دستور خارج شد.

  معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور یادآور شد: ‌تعداد دیگری از نمایندگان در مجلس جدید نیز طرحی تهیه کردند که برای ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌های اجرایی به زودی دستور کار قرار می‌گیرد.

  این طرح‌ها در واقع دنبال این هدف هستند که منفعت عمومی دستگاه‌های اجرایی مد نظر قرار گیرد و هزینه دولت از این طریق کاهش یابد.

  معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا با تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی در دستگاه، حجم دولت برخلاف قانون ممنوعیت استخدام جدید، افزایش پیدا نمی‌کند، گفت: این گونه نیست که با تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، حجم دولت اضافه شود. چون اولا استخدام که در قانون مدیریت ممنوع شده تعریف دارد و در قانون مدیریت دو گونه استخدام رسمی و پیمانی در تبصره ذیل ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری تعریف شده است. وی ادامه داد: همچنین در ماده ۱۲۴ اجازه داده شده است به اندازه نیاز دستگاه‌های اجرایی،نیروهایی در قالب قرارداد قانون کار به کار گرفته شود که البته اینها به منزله استخدام نیروی جدید نیست، بلکه به معنای استفاده از توان کار و نیروی افراد در دستگاه اجرایی به شمار می‌رود.

  در سوابق قانون برنامه احکامی وجود دارد که دولت به مرور تصدی‌های خود را واگذار کند که با سه هدف کاهش هزینه دستگاه اجرایی، تقویت بخش خصوصی و امنیت نسبی برای شاغلان، تصدی‌های دولتی‌ واگذار می‌شود.

  ایشان تصریح کرد: اگر قرار است یک تصدی واگذار شود، باید از صفر تا ۱۰۰ آن واگذار شود، نه اینکه شرکت تامین نیرو در داخل دستگاه اجرایی تشکیل شده و از امکانات، فضای اداری، آب و برق و تجهیزات دستگاه استفاده کرده و فقط واسطه‌ای بین دستگاه اجرایی و نیروی شرکت باشد که ماهانه مبلغی به جیب بزند.

  وی افزود: شرکتهای تامین نیرو کارشان این بود که فقط ماهانه لیستی از نیروها تهیه کردند و حقوق آنها را از دستگاه دریافت کرده و درصدی به نیرو پرداخت می‌کردند و بقیه را به جیب می‌زدند که این کار به معنای واگذاری تصدی نیست.

  وی تاکید کرد: در هیچ جای قانون مدیریت خدمات کشوری نیامده است که دستگاه اجرایی از طریق شرکتهای تامین نیرو به جذب نیرو بپردازد و شرکت‌هایی که از این رهگذر به منافع کلانی رسیده‌اند، امروز در مقابل مصوبه دولت برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی مقاومت می‌کنند، اما دولت می‌خواهد این اجحاف به نیروی انسانی برچیده شود.

  اگر دستگاه‌های اجرایی دولتی مانند وزارت نیرو و یا نفت برای اجرای پروژه‌هایی در مورد راهسازی، راه‌آهن، سدسازی و یا پروژه‌های عسلویه احتیاج به نیرو دارد، از طریق قرارداد با شرکتهای خصوصی حجم کار را از آنها طلب می‌کند که خود آن شرکتهای خصوصی برای اجرای یک پروژه سدسازی مثلا ۵۰۰ نفر به کار می‌گیرد و یا در پروژه راه‌سازی ۱۰۰ نفر و یا مثلا در پروژه عسلویه چند صد نفر را به کار می‌گیرد.

  وی تاکید کرد: آنچه دولت ممنوع کرده انعقاد قرارداد دستگاه اجرایی با شرکتهای تامین نیرو است که قبلا با یک برداشت غیرحقوقی از مصوبه واگذاری تصدی‌ها به دنبال جذب نیروی شرکتی بودند، اما امروز دولت می‌خواهد غیر از کارهای حجمی سایر نیروهای شرکتی را تبدیل وضعیت کند.

  منبع مطلب : www.momtaznews.com

  مجموعه بخشنامه‌ها و مقررات تبدیل وضعیت شرکتی به قراردادی

  تبدیل وضعیت شرکتی به قراردادی - آخرین اخبار، قوانین، مقررات، آرای دیوان عدالت اداری و بخشنامه‌های موضوع تبدیل وضعیت شرکتی به قراردادی را در اینجا بخوانید

  تبدیل وضعیت شرکتی به قراردادی

  تبدیل وضعیت شرکتی به قراردادی

  رأی وحدت رویه در خصوص تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی دانشگاه‌ها

  ۹ آذر‌ماه ۱۳۹۹ ۱۷ خرداد‌ماه ۱۳۹۹

  تبدیل وضعیت کارکنان شاغل در طرح های عمرانی به قرارداد کار معین

  ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸

  تعیین تکلیف نیروهای شرکتی در سال 1385

  ۱۵ مهر‌ماه ۱۳۹۸

  عدم مجوز تبدیل وضعیت از شرکتی به قراردادی در شهرداری‌ها

  ۱ آبان‌ماه ۱۳۹۷

  آرای شعب دیوان عدالت اداری در تبدیل وضعیت استخدامی از شرکتی به قراردادی

  ۵ آذر‌ماه ۱۳۹۶

  طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی و حذف شرکت‌های پیمانکار

  ۵ شهریور‌ماه ۱۳۹۶

  عدم ابطال بخشنامه تبدیل وضعیت کارکنان از قرارداد معین به شرکتی

  ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳

  دريافت شناسه براي كاركنان شركتي تبديل وضعيت‌يافته به قراردادي

  ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳

  نحوه انعقاد قرارداد با نیروهای شرکتی در اجرای مصوبه تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی

  ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳

  ارسال آمار و اطلاعات نيروهاي شركتي تبديل وضع‌يافته به قراردادي

  1234»

  منبع مطلب : shenasname.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید