این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بخشودگی 2 برابری جرایم رانندگی1401

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بخشودگی 2 برابری جرایم رانندگی1401 را از این سایت دریافت کنید.

  بخشش خلافی خودرو ۱۴۰۱

  اگر چه در دوره‌های پیشین و در برهه‌هایی از زمان، با بخشش خلافی خودرو روبرو بودیم، اما این اتفاق برای نوروز ۱۴۰۱ تکرار نشده و به نظر نمی‌رسد که برنامه و طرحی برای بخشودگی جرایم خودروها در این ایام برقرار باشد. در صورتی که بخواهید از این فرصت استفاده کنید، باید اخبار روز خودرو را...

  بخشش خلافی خودرو ۱۴۰۱

  26 ژوئن, 19:43

  اگر چه در دوره‌های پیشین و در برهه‌هایی از زمان، با بخشش خلافی خودرو روبرو بودیم، اما این اتفاق برای نوروز ۱۴۰۱ تکرار نشده و به نظر نمی‌رسد که برنامه و طرحی برای بخشودگی جرایم خودروها در این ایام برقرار باشد. در صورتی که بخواهید از این فرصت استفاده کنید، باید اخبار روز خودرو را به خوبی دنبال کرده و زمانی که نسبت به یک هفته یا ۱۰ روز فرصت پرداخت خلافی و بهره‌مندی از این طرح اطلاع رسانی می‌شود، بلافاصله اقدام لازم را صورت دهید.

  چطور از بخشش خلافی خودرو ۱۴۰۱ بهره‌مند شویم؟

  پیش از این در مناسبت‌های خاص از جمله ۲۲ بهمن، هفته ناجا و غیره، شاهد بخشودگی جرایم رانندگی بودیم. در این شرایط فرصتی برای آن دسته از افرادی که دارای سطح خلافی بالا هستند به وجود می آید تا از فرصت بخشیدن خلافی خودرو استفاده کرده و مبلغ کلی جریمه‌های خودروی خود را کم کنند. به این ترتیب پرداخت خلافی خودرو به مراتب ساده‌تر خواهد شد و می‌توان به صورت نقد یا در صورت امکان اقساطی نسبت به پرداخت آن‌ها اقدام کرد. حال این موضوع در خصوص خلافی خودروهای سواری یا خلافی ماشین سنگین، برقرار خواهد بود.

  البته در بیشتر دوره هایی که در خصوص بخشودگی خلافی خودرو ۱۴۰۱ اعلام وضعیت شده، شرط این بخشش پرداخت یکجای مبلغ خلافی بوده و امکان قسطی کردن در طرح‌های بخشش دیده نشده است. البته این مانع از آن نیست که در آینده چنین شرایطی فراهم نشود. به هر ترتیب نیاز است که با دنبال کردن اخبار روز خودرو، در صورت ارائه چنین طرحی از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی و راهور کشور، به موقع مطلع شده و اقدامات لازم را پیاده‌سازی کنید. بدیهی است که با کاهش مبلغی از اصل جریمه رانندگی، پرداخت آن به مراتب ساده‌تر بوده و می‌تواند تشویقی قابل توجه برای آن دسته از مالکان خودرو باشد که به دلیل بالا بودن مبلغ جریمه، از پرداخت آن سرباز می‌زنند.

  بخشودگی جرایم خودرو هفته ناجا

  اگر به موقع گوش به زنگ باشید، امکان آن را خواهید داشت که در صورت اعلام نسبت به بهره‌مندی از بخشودگی جرایم خودرو در هفته ناجا، اقدام کرده و مبلغ خلافی وسیله نقلیه خود را به حداقل برسانید. از این روی همیشه با استعلام خلافی خودرو با کد ملی از میزان خلافی ماشین خود مطلع بوده و به تناسب آن اقدام لازم را به موقع انجام دهید. در این شرایط، اگر بتوانید در زمان اعلام شده، مبلغ کل خلافی وسیله نقلیه خود را پرداخت کنید، عدد نهایی آن با بخشودگی همراه بوده و این باعث می‌شود که پرداختی شما به مراتب کمتر باشد.

  از دست ندهید: هزینه تعویض پلاک خودرو

  بخشش خلافی خودرو دهه فجر

  در برخی از سنوات گذشته نیز بخشش خلافی خودرو بابت دهه فجر اعلام شده است. از این رو باید در این مناسبت‌ها، به اخبار مربوط به بخشودگی خلافی خودرو دقت داشته و به موقع برای تسویه مبالغ جریمه خودروی خود، اقدام کنید.

  جهت برخورداری از بخشودگی خلافی خودرو ۱۴۰۱ منتظر اخبار مانده و اینجا را نیز دنبال کنید.

  سوالات پرتکرارآیا می‌توان به صورت مستقیم برای بخشش خلافی خودرو اقدام کرد؟

  شما می‌توانید با اعتراض به مبلغ خلافی، جریمه‌های دوبل شده را کاهش دهید.

  چه مواقعی از سال، بخشودگی جرایم خودرو اعلام می‌شود؟

  این چیزی از پیش تعیین شده نیست و باید در زمان مقتضی گوش به زنگ اخبار باشید.

  آیا در بخشودگی جرایم، اصل جریمه‌ها بخشیده می‌شود؟

  خیر، غالبا تنها جریمه‌های دوبل شده، مشمول بخشیدگی خواهند شد.

  همین طور بخوانید: مهلت پرداخت جرایم رانندگی

  سخن پایانی

  با استعلام به موقع خلافی و پرداخت تکی یا یکجای جرایم رانندگی خود، از تجمع جرایم و رسیدن به سقف رقمی که موجب توقیف وسیله نقلیه و انتقال آن به پارکینگ راهنمایی و رانندگی می‌شود، جلوگیری نمایید. لازم به یادآوری است که طبق قانون جدید، سقف ۳ میلیون تومان جریمه خودرو، برای توقیف توسط پلیس راهنمایی و رانندگی در نظر گرفته شده است.

  خودرو

  برند پینو بیبی تولید کننده محصولات تخصصی نوزاد، کودک و مادر در ایران

  کاتالوگ محصولات نوزاد، کودک و مادر پینو بیبی

  قیمت و خرید محصولات پینو بیبی از دیجی کالا

  دیدگاهتان را بنویسید

  منبع مطلب : sanapress.ir

  آیا طرح بخشش خلافی خودرو 1401 اجرا می شود؟

  خبر خوش راهور به رانندگان در خصوص بخشودگی جرایم دیرکرد رانندگی تا پایان سال 1401

  آیا طرح بخشش خلافی خودرو 1401 اجرا می شود؟

  بسیاری از افراد منتظر اجرای طرح بخشش خلافی خودرو 1401 هستند. این دسته از افراد خلافی های سنگینی دارند که عمدتا به دلیل عدم پرداخت خلافی به موقع دو برابر هم شده است و همین دو برابر شدن پرداخت را برای آنها سخت کرده است. خلافی سنگین یک خودرو یکی از دغدغه های مهمی است که مالکان خودرو را به شدت نگران می کند. زیرا خلافی بالا به خودی خود تخلف است و منجر به توقیف خودرو می شود. به طور کلی اگر خلافی یک خودرو به هر دلیل و به هر شکلی از سه میلیون تومان بیشتر شود، برای مالک خودرو پیامک اخطار ارسال می شود و مالک را دعوت به پرداخت می کند. چنانچه مالک خودرو به این پیام بی توجه باشد، در صورت توقف خودرو توسط نیروی های راهنمایی و رانندگی توقیف و به پارکینگ منتقل می شود. برای ترخیص خودرو از پارکینگ راهنمایی و رانندگی مهمترین اقدام پرداخت کامل خلافی است.

  طرح بخشش خلافی خودرو در سال 1400 اجرا شد و از 4 اردیبهشت ماه تا پایان دی ماه 1400 زمان داشتید تا با پرداخت خلافی از بخشودگی استفاده کنید .

  در این مهلت تمامی جریمه های دوبرابری حذف و رانندگان باید تنها اصل خلافی را پرداخت می کردند. این بخشودگی جرایم شامل کلیه جرایم سال 99 به قبل بود و سال 1400 را شامل نمی شد.

  در حال حاضر خبری از بخشودگی جریمه ها در سال 1401 نیست و گویا بخشودگی دوبرابری جریمه ها در سال 1401 در دستور کار نیست.

  یعنی اگر تخلفی در سال 1401 ثبت شده و در مهلت قانونی 60 روزه پرداخت نشود جریمه دوبرابر می شود و علاوه بر اصل جریمه باید جریمه دوبرابری هم پرداخت شود.

  ---> برای استعلام خلافی با موبایل کلیک کنید <---

  ---> دانلود استعلام و پرداخت خلافی خودرو کلیک کنید <---

  جزئیات اجرای طرح بخشش خلافی خودرو

  احتمالا می دانید که در سال های گذشته گاهی به مناسبت های خاص بخشش خلافی خودرو، البته بخشش دیرکرد خلافی اجرا میشد. اما به تدریج اجرای چنین طرحی از رده خارج شد و اداره راهنمایی و رانندگی و سازمان های مسئول دیگر طرح هایی با این عناوین را اجرا نکردند. تا اینکه سال گذشته مجدد اجرا شد.

  علت عدم اجرای طرح های اینچنینی نیز این است که بیشتر متخلفان به امید این طرح ها خلافی های خود را پرداخت نمی کردند و منتظر می ماندند که این طرح ها اجرا شود. بنابراین در عین حالی که خلاف کرده اند، خلافی را به موقع پرداخت نکرده اند، دیرکرد جریمه به آنها تعلق گرفته است و به طور کلی سهل انگار بوده اند، بخشیده نیز می شدند و از طرح های بخشش استفاده می کردند. در نتیجه قدرت اجرایی و عملکردی جریمه کردن خودرو به خودی خود کاهش پیدا می کرد و جریمه شدن برای بسیاری نگرانی خاصی ایجاد نمی کرد، زیرا به اجرای طرح های بخشش امیدوار بودند.

  آیا جریمه می تواند از تخلف جلوگیری کند؟

  جریمه کردن خودروهای متخلف و رانندگانی که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند، در همه جای جهان متداول است. آنچه تمایز ایجاد می کند، حجم تخلفات انجام شده و جرایم صادر شده است. بدیهی است که در کشور های پیشرفته و توسعه یافته که فرهنگ ترافیکی به خوبی جا افتاده است و دولتمردان و مسئولان کشور برای ارتقاء فرهنگ ترافیکی از کودکی برنامه ریزی می کنند، هم تعداد تخلفات و جرایم کمتر است و هم سطح فرهنگ ترافیکی بالاتر و بیشتر است. واقعیت این است که جریمه کردن خودروهای متخلف و رانندگان بی قانون تا حد و اندازه مشخصی می تواند بازدارنده باشد. برای اینکه حجم ترافیک و میزان تخلفات و جرایم کاهش پیدا کند، باید بستر سازی لازم برای افزایش سواد ترافیکی عامه مردم و به تعبیر تخصصی تر فرهنگ سازی ترافیکی انجام شود. یک راننده تا زمانی که نداند و باور نداشته باشد که با بی قانونی، مثلا با رد شدن از چراغ قرمز، چه عواقب خطرناکی در انتظار اوست، نمی تواند موضوع را درک کند و خود را مجاب به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی کند. البته اجرای طرح هایی برای مجازات و جریمه متخلفین هشداری به تمام رانندگان است که مراقب عملکرد خود در هنگام رانندگی باشند و در وهله اول قوانین را رعایت کنند و در وهله بعدی بعد از تخلف به موقع خلافی را پرداخت کنند تا مستحق جریمه دیرکرد نباشند و عملیات پرداخت برای آنها سخت نشود..

  حتما بخوانید: یادآوری بیمه شخص ثالث

  جریمه دیرکرد چیست؟

  طرح بخشش خلافی خودرو فقط شامل بخشش جریمه دیرکرد خلافی میشود. توجه داشته باشید که بسته به نوع تخلفی که برای خودرو ثبت می شود، جریمه ممکن است دو برابر شود یا نشود. در صورتی که برای خودرویی یکی از جریمه های تسلیمی، الصاقی و خودداری صادر شود، مبلغ اصل جریمه در صورت گذشت 60 روز و عدم پرداخت، دو برابر می شود و مالک خودرو مجبور است جریمه را به شکل دو برابری به ماخذ مربوطه پرداخت کند. این قانون، ماده 5 قانون تخلفات رانندگی است. اینکه جریمه از چه نوعی برای خودرو صادر شده است، در لیست خلافی خودرو در قسمت "شرح تخلف" درج شده است. توجه داشته باشید که در روش ‌های دوبرگی و ثبت با دوربین مبلغ جریمه بعد از گذشت ۶۰ روز و در صورت پرداخت نشدن دو برابر نمی ‌شود. اما به هر حال این دلیل نمی شود که متخلف در پرداخت خلافی عجله نداشته باشد و آن را مدام به آینده موکول کند.

  بنابراین واضح است که اجرای طرح هایی همچون طرح بخشش خلافی خودرو ، شامل حال جریمه‌های معوقه نمی شود. بلکه فقط جریمه دیرکرد بخشیده می شود. بنابراین هیچ راه گریزی از پرداخت خلافی وجود ندارد.

  جمع بندی

  متاسفانه عده ای از رانندگان به خلاف کردن و عدم پرداخت جرایم شان عادت کرده اند و تا زمانی که مجبور نباشند، به سراغ پرداخت خلافی نمی روند. بدیهی است که قانون باید برای این دسته از رانندگان شکل دیگری از جریمه و مجازات را در نظر بگیرد. دوبرابری جریمه یکی از طرح هایی بود که برای تشویق رانندگان به پرداخت به موقع جریمه ها در نظر گرفته شده است.

  منبع مطلب : virgool.io

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید