این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  برای از بین بردن رنگ نارنجی مو چه رنگی بزنیم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای از بین بردن رنگ نارنجی مو چه رنگی بزنیم را از این سایت دریافت کنید.

  بهترین روش های از بین بردن تناژ نارنجی مو بعد از رنگ و دکلره

  علت نارنجی شدن مو بعد از رنگ و دکلره چیست؟ بهترین روش ها برای از بین بردن رنگ نارنجی مو و بهترین روش پیشگیری از نارنجی شدن رنگ مو و ...

  بهترین روش های از بین بردن تناژ نارنجی مو بعد از رنگ و دکلره

  7 اردیبهشت 1400 . زمان مطالعه: 11 دقیقه

  نارنجی شدن مو بعد از رنگ یا دکلره، یکی از رایج ترین مشکلاتی است که عموماً بیشتر ما آن را تجربه کرده ایم. رنگ مورد نظر خودتان را روی سرتان می گذارید. سپس بعد از خشک شدن موها متوجه تناژ نارنجی و مسی آن می شود. اما چرا این اتفاق می افتد. آیا راهی برای از بین بردن رنگ تناژ نارنجی مو وجود دارد؟ در سرویس سبک زندگی مجله کوروش می توانید با علت نارنجی شدن مو و بهترین روش ها برای از بین بردن آن آشنا شوید.

  چرا موها بعد از دکلره و رنگ نارنجی می شود؟

  رنگ کردن موهای فرایند شیمیایی است. اگر درست انجام نشود می‌تواند رنگ موهای شماره متمایل به زرد یا نارنجی کند. به طور کلی برای رنگ کردن موهای قهوه ای و یا مشکی با رنگ روشن تر از مخلوط موادی به نام آمونیاک و پراکسید استفاده می شود. این مواد شیمیایی رنگدانه قهوه ای مو را که ملانین نام دارد، در خود حل می کنند. از همین رو ممکن است زمانی که شما موهایتان را به رنگ روشن تری در می‌آورید، مایل به نارنجی شوند.

  از طرف دیگر رنگ مو به مرور کم رنگ تر می شود. با گذشت چند هفته ممکن است متوجه تغییر رنگ آن به نارنجی و زرد شوید. بهتر است بدانید که این موضوع یک پدیده کاملاً طبیعی است. رنگ مو شامل رنگدانه های آبی، قرمز و زرد است. مولکول های آبی تمایل دارند زودتر از بین بروند. این امر باعث می‌شود تا رنگدانه های قرمز و زرد بعد از مدتی روی موهای شما ظاهر شوند و رنگ نارنجی را از خود نشان دهند.

  بهترین روش های از بین بردن زردی مو بعد از دکلره

  چرا موی همه افراد بعد از رنگ شدن نارنجی نمی شود؟

  همان طور که گفته شد علت نارنجی شدن مو کاملاً مشخص است. اما با این حال برخی از افراد این موضوع را تجربه نمی کنند. برای پاسخ به این موضوع هیچ پاسخی قطعی وجود ندارد. اما به طور کلی عوامل زیادی هستند که می توانند روی نارنجی شدن مو بعد از دکلره و رنگ کردن تأثیر بگذارند. هر چقدر فرآیند رنگ کردن موها حرفه ای تر انجام شود و بعد از رنگ مو از شوینده و نرم کننده های مناسب موهای رنگ شده استفاده شود، احتمال رخ ندادن این موضوع بیشتر خواهد بود.

  علت نارنجی شدن مو

  عوامل متعددی بر تغییر رنگ موهای شما بعد از رنگ کردن و دکلره مؤثر هستند که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره شده است.

  مواد شیمیایی به کار رفته در رنگ مو

  استفاده از روش نادرست برای رنگ کردن موها

  سالم نبودن موها

  سابقه رنگ کردن بیش از اندازه مو

  بیشتر بدانید » آیا رنگ مو سرطان زاست؟ «

  بهترین روش از بین بردن رنگ نارنجی مو

  اگر موهای شما بعد از رنگ کردن برای دکلره به رنگ نارنجی در آمده، وحشت نکنید. تنها با دنبال کردن چند مرحله ساده می تواند از شر این رنگ خلاص شوید.

  از شامپوهای بنفش یا آبی استفاده کنید

  یکی از بهترین راهکار هایی که بیشتر کارشناسان و آرایشگران توسعه می‌کنند، این است که برای از بین بردن رنگ و تناژ نارنجی مو از شامپوهایی با رنگ بنفش و آبی استفاده کنید. این کار موجب از بین رفتن تناژ نارنجی و زرد موها می شود. تنها موضوعی که باید در مورد استفاده از این شامپوها بدانید این است که در صورتی که موهایتان را بلوند خیلی روشن کرده اید استفاده از شامپوی بنفش و آبی می‌تواند رنگ موهای شما را متمایل به رنگ سبز کند. پس تنها در شرایطی از این شامپو استفاده کنید که تمام رنگ موی شما به صورت یکدست نارنجی شده است.

  حتما بخوانید  بهترین زمان تعویض پوشک نوزاد دختر و پسر هر چند ساعت است؟

  با رنگ کردن مجدد مو تناژ نارنجی را از بین ببرید

  برای از بین بردن رنگ نارنجی مو بهتر است حدود شش هفته بعد از آخرین باری که موهایتان را رنگ کردید، یک بار دیگر رنگ کردن موهایتان را تمدید کنید. برای رنگ کردن از رنگ مو و اکسیدان مناسبی استفاده کنید. بعد از رنگ کردن مو حتماً یک شامپو و نرم کننده حرفه ‌ای و فرموله شده برای موهای رنگ شده را به کار ببرید. استفاده از این شامپوی مناسب موجب افزایش عمر رنگ موی شما کمک زیادی می‌کنند.

  بهترین روش های تشخیص تناژ رنگ پوست

  قبل از شستن موها از فیلتر دوش استفاده کنید

  یکی از بهترین و ساده‌ ترین راه کارهایی که بسیاری از متخصصین و کارشناسان رنگ مو پیشنهاد می کنند، استفاده از فیلتر دوش است. فیلترهای دوش با حذف کردن کلر و مواد معدنی موجود در آب موجب حفظ رنگ موی شما می شود. این فیلترها از نارنجی شدن موها نیز جلوگیری می کنند. برخی از انواع فیلترهای دوش نیز با اضافه کردن یون به آب موجب تنظیم ph آب می‌شوند و عمر رنگ موی شما را افزایش می دهند.

  منبع مطلب : blog.okcs.com

  ترفندهایی برای از بین بردن تناژ نارنجی مو

  ترفندهایی برای از بین بردن تناژ نارنجی مورنگ کردن مو در واقع روشی برای تغییر رنگ طبیعی مو  و یا زیباتر شدن و پوشاندن موهای سفید و خاکستری است. امروزه بسیاری از

  ترفندهایی برای از بین بردن تناژ نارنجی مو

  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ روژا

  رنگ کردن مو در واقع روشی برای تغییر رنگ طبیعی مو  و یا زیباتر شدن و پوشاندن موهای سفید و خاکستری است. امروزه بسیاری از خانمها تمایل دارند که موهای خود را روشن کنند و بیشتر طرفدار رنگ موهای زیتونی، دودی و بلوند هستند اما گاهی بعد از رنگ کردن، موها تناژ نارنجی به خود می‌گیرد که مساله‌ی بسیار ناخوشایند است.

  در روند تغییر رنگ موهای تیره  به روشن، معمولاً نارنجی شدن موها،  پیشامد رایجی است.

  چرا موها نارنجی یا قرمز می‌شوند؟

  موهای شما در حالت طبیعی یک رنگ ثابت نیست؛ بلکه ترکیبی از رنگدانه‌های مختلف است که با یکدیگر ترکیب شده و رنگ موی طبیعی را ایجاد می‌کنند. هر چه موهای شما تیره‌تر باشد رنگدانه‌های بیشتری دارد. به طور طبیعی مقدار زیادی رنگدانه قرمز و نارنجی در ساختار موها وجود دارد که به موهای قهوه‌ای یا سیاه رنگ شما عمق می بخشد.

  هنگامی که با استفاده از رنگ یا دکلره کردن، موهای خود را روشن می‌کنید ناخواسته این رنگدانه‌های قرمز یا نارنجی بر روی موهای شما نمایان می‌شوند. زیرا در روند روشن کردن و از بین بردن رنگدانه طبیعی موها، رنگدانه‌های سرد و کوچک که در موها وجود دارند، سریعتر از رنگدانه های گرم از روی موها حذف می‌شوند.

  در مقابل، رنگدانه‌های گرم (رنگدانه‌های قرمز و نارنجی) که رنگدانه‌های بزرگتر هستند و تعدادشان نیز بیشتر است، دیرتر از روی موها حذف می‌شوند. از بین بردن قرمزی و نارنجی مو معمولا زمان بیشتری می‌برد و گاهی همین از بین بردن رنگدانه های درشت موجب آسیب به بافت مو هم خواهد شد.

  اگر همه رنگدانه‌های گرم در طول روند روشن کردن موها حذف نشوند و از بین نروند، موهای شما تناژ نارنجی خواهند گرفت. این مساله نشان می‌دهد موها به اندازه کافی روشن یا سفید نشده‌اند.

  دقت داشته باشید که نارنجی شدن موها تنها مختص موهای تیره نیست؛ اگر موهایتان روشن باشد ولی از محصولات حاوی سولفات استفاده کنید، به دلیل تجمع مواد معدنی امکان نارنجی شدن موها وجود دارد.

  ترفندهایی برای از بین بردن قرمزی و نارنجی مو ها

  استفاده از تونر مو

  روش‌های مختلفی برای رفع تناژ نارنجی و قرمز موها وجود دارد. اما اصولی‌ترین روش، خنثی کردن آن با استفاده از یک تونر مو مناسب است . تونر  رنگ نارنجی موها را خنثی کرده و تناژ آنها را از گرم به سرد تبدیل می‌کند.

  تونر مو، رنگ مو شفاف حاوی رنگدانه است و به رفع، تقویت یا خنثی سازی رنگ‌های ناخواسته (خصوصا زرد و نارنجی) مو کمک می‌کند.

  برای تهیه تونر مناسب ابتدا رنگ موهای خود را از نزدیک بررسی کنید؛ اگر ته رنگ نارنجی بیشتری دارید از تونر آبی استفاده کنید؛  زیرا این نوع تونر دارای ته رنگ آبی- بنفش است  و می‌تواند رنگ نارنجی موها را خنثی کند.

  برای استفاده از تونر به یک برس مو، کاسه پلاستیکی و اکسیدان 20 درصد نیاز دارید. تونر را با اکسیدان به نسبت 2:1 مخلوط کنید. (مقدار اکسیدان باید دو برابر تونر باشد). مخلوط به دست آمده را با برس رنگ روی موهایتان بزنید و  اجازه دهید 45 دقیقه بماند. سپس با شامپوی تقویت کننده یا بدون سولفات بشویید.

  از واریاسیون‌ها کمک بگیرید

  واریاسیون‌ها، رنگ‌هایی  خالص با رنگدانه‌های بسیار قدرتمندتر از رنگ‌های معمولی هستند که می‌توانند تناژهای رنگ مو را تعدیل کنند. یکی از هزاران کاربرد واریاسیون‌ها، از بین بردن تناژهای رنگی ناخواسته قرمز، نارنجی، زرد و ... در فرایند رنگ مو است.

  از بین بردن نارنجی مو با واریاسیون، راهکاری بسیار راحت و حرفه‌ای است که برای انجام آن می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  واریاسیون آبی، یکی از قوی‌ترین انواع واریاسیون است و بهترین انتخاب برای از بین بردن تناژ نارنجی مو به حساب می‌آید. این واریاسیون، به راحتی با رنگ‌های گروه N یا همان سری طبیعی، ترکیب می‌شود و جذابیت شگفت انگیزی به آن‌ها می‌بخشد.

  کافی است با توجه به فرمولاسیون رنگ موی خود، مقداری از واریاسیون آبی را به مخلوط رنگ اضافه نمایید و خوب باهم ترکیب کنید.

  توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از واریاسیون، می‌تواند فرمول رنگ را تیره‌تر کند و ماندگاری آن را کاهش دهد.

  رنگ موی بلوند را امتحان کنید

  شما می‌توانید موهای نارنجی خود را دوباره سفید یا روشن کنید. برای از بین بردن نارنجی موی دکلره شده، یک هفته بعد از انجام اولین دکلره مو، دوباره موهای خود را روشن کنید تا تناژ نارنجی آن حذف شود. این بار از روشن کننده بیشتری استفاده کنید و اجازه دهید که مواد تا زمانی که موها به رنگ زرد درآید، باقی بماند که این کار معمولاً 20 تا 30 دقیقه زمان می‌برد.

  بعد از آن موها را بشویید و سپس از یک رنگ بلوند خاکستری یا روشن بر روی موهای زرد شده، بزنید  تا این رنگ به خنثی کردن تناژ نارنجی موها کمک کند. در این مورد می‌توانید از رنگ دودی  برای از بین بردن نارنجی مو استفاده کنید.

  خرید انواع رنگ موی بلوند

  رنگساژ برای گرفتن نارنجی مو

  یکی دیگر از روش هایی که میتوانید نارنجی موها را با آن بگیرید رنگساژ کردن موها است. البته این راهکار زمانی به کمک شما می آید که میزان نارنجی شدن موها خیلی عمیق نباشد. رنگساژ همانطوری که میدانید ترکیبی از رنگ مو + شامپو یا گاهی آب + اکسیدان است. ترکیب این سه ماده به شما کمک می‌کند تا رنگ نارنجی بیرون زده از موهایتان را به خوبی کاور کنید.

  البته برای این که در رنگ کردن موهایتان به چنین مشکلی بر نخورید بهتر است از پودر دکلره مناسب و مرغوب استفاده کنید تا موهایتان بهتر به پایه برسد و نارنجی نشود.

  از رنگ موی قهوه ای روشن کمک بگیرید

  استفاده از رنگ موی بلوند خاکستری متوسط روش خوبی برای کاهش رنگ نارنجی موها و تبدیل آنها به رنگ قهوه‌ای روشن است. استفاده از این رنگ مو روی موهای نارنجی تیره، تناژ نارنجی مو را خنثی می‌کند. در عین حال موها  بیش از حد روشن نمی شود و  سایه قهوه‌ای روشن ملایمی روی مو ایجاد می شود.

  منبع مطلب : rojashop.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید