این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  برای ثبت نام سجام چه مدارکی لازم است

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای ثبت نام سجام چه مدارکی لازم است را از این سایت دریافت کنید.

  مدارک لازم برای احراز هویت سجام

  در این مقاله به توضیحاتی در مورد مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت نام در سامانه سجام و همچنین داشتن مدارک لازم برای احراز هویت در سامانه سجام پرداخته شده است.

  مدارک لازم برای احراز هویت سجام

  از الزامات دریافت کد بورسی و فعالیت در زمینه بورس، ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام می باشد. ثبت نام در سامانه سجام دو مرحله دارد، در گام نخست لازم است تا تمام مراحل ثبت نام اینترنتی و مجازی به طور کامل انجام شود و در گام دوم کاربران می بایست پس از تکمیل مراحل ثبت نام و دریافت کد بورسی با داشتن مدارک مورد نیاز برای احراز هویت به صورت اینترنتی و یا حضوری اقدام نمایند.

  برای مشاوره مدارک لازم برای احراز هویت سجام

  برای مشاوره مدارک لازم برای احراز هویت سجام

  سامانه سجام یا همان سامانه جامع اطلاعات مشتریان به نوعی یک بانک اطلاعاتی برای یکپارچه سازی اطلاعات هویتی، ارتباطی، شغلی و بانکی تمامی سرمایه گذاران در بازار بورس محسوب می شود. تا پیش از راه اندازی این سامانه سرمایه گذاران باید به صورت حضوری برای ثبت نام به کارگزاری ها مراجعه می کردند، همچنین امکان دریافت سود سهام ها به این سادگی ها وجود نداشت. امروزه دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت نام و یا نقل و انتقال سهام نبوده و تمام این امکانات به صورت الکترونیکی فراهم شده است.

  پس از طراحی سامانه سجام تمام کسانی که می خواهند کد بورسی دریافت کنند لازم است ابتدا در این سامانه ثبت نام کرده و سپس برای احراز هویت خود اقدام نمایند. سرمایه گذاران برای احراز هویت در زمان مراجعه به دفاتر خدمات پیشخوان دولت به صورت حضوری و یا اینترنتی باید مدارک مورد نیاز را داشته باشند، در صورت نداشتن این مدارک امکان انجام احراز هویت برای آن ها وجود ندارد. در ادامه به توضیحاتی در خصوص مدارک لازم برای احراز هویت سجام می پردازیم.

  مدارک لازم جهت ثبت نام سامانه سجام

  سامانه سجام توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی ایجاد شده و زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار اداره می شود. تمام کسانی که قصد دریافت کد بورسی و خرید و فروش در بازار بورس را دارند لازم است تا پیش از هر اقدامی ثبت نام سجام را انجام دهند. ثبت نام در سامانه سجام دو مرحله دارد :

  1- ثبت نام در سایت سجام.

  2- احراز هویت.

  سرمایه گذاران برای ثبت نام در سامانه سجام ابتدا لازم است که وارد سایت اصلی این سامانه به نشانی sejam.ir شده، سپس با ورود به قسمت ثبت نام، اطلاعات خواسته شده را تا مرحله آخر تکمیل نمایند. برای تکمیل اطلاعات لازم است، مدارک شناسنامه ای، اطلاعات ارتباطی، اطلاعات شغلی و بانکی در دسترس ثبت نام کننده قرار داشته باشد همچنین ثبت نام باید تا مرحله انتهایی تکمیل شود.

  1- اطلاعات شناسنامه ای :

  نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، سری و سریال شناسنامه.

  2- اطلاعات ارتباطی و شغلی :

  آدرس محل سکونت، آدرس محل کار، کد پستی، تلفن ثابت و تلفن همراه.

  3- اطلاعات بانکی :

  شماره حساب، نام بانک، نام شعبه، کد شعبه و شماره شبا.

  پس از تکمیل مراحل ثبت نام سجام تا 24 ساعت یک کد پیگیری به تلفن همراه شخص ثبت نام کننده پیامک می شود. نگهداری این کد پیگیری برای انجام احراز هویت الزامی است اما اگر کد پیگیری شما به هر دلیلی مفقود شود می توانید از طریق سایت سجام می توانید آن را بازیابی کنید.

  حتما بخوانید: ثبت نام سجام برای کودکان

  مدارک لازم برای احراز هویت سجام

  همانطور که گفته شد تمام مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی صورت گرفته و کسی هنگام ثبت نام بر صحت اطلاعات وارده توسط ثبت نام کننده نظارتی ندارد. بنابراین منطقی است که ارسال کننده اطلاعات با ارائه مدارک شناسایی خود تصدیق کند که اطلاعات ارسالی توسط او صحیح و مستند بوده است.

  به همین منظور پس از تکمیل تمام مراحل ثبت نام و دریافت کد پیگیری لازم است سرمایه گذار برای احراز هویت به دفاتر خدمات پیشخوان دولت به صورت حضوری و یا اینترنتی اقدام کند. به غیر از کسانی که بعد از سال 97 متقاضی فعالیت در بورس هستند کسانی که قبل از این سال کد بورسی دریافت کرده اند نیز باید اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنند. مدارک لازم برای احراز هویت سجام از قرار ذیل هستند :

  1- اصل و فتوکپی کارت ملی.

  2- اصل و فتوکپی شناسنامه.

  3- فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی ( اختیاری ).

  4- شماره حساب و اطلاعات بانکی ثبت نام کننده.

  5- آدرس و مشخصات پستی ثبت نام کننده.

  دقت کنید که صرف ثبت نام در سامانه سجام برای دریافت کد بورسی کافی نیست. برای دریافت کد بورسی علاوه بر سامانه سجام باید در یک کارگزاری هم ثبت نام و احراز هویت به عمل آید. بنابراین توصیه می شود که قبل از مراجعه به دفاتر خدمات پیشخوان دولت ابتدا در یک کارگزاری هم ثبت نام شود تا در هنگام مراجعه هم احراز هویت سامانه سجام و هم احراز هویت کارگزاری همزمان صورت گیرد. در مقاله زیر مدارک لازم برای دریافت کد بورسی به طور کامل توضیح داده شده است.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  احراز هویت سجام به شکل آنلاین و راحت + مدارک لازم و نکات مهم

  راهنمای ثبت‌نام و احراز هویت سجام به دو صورت حضوری و آنلاین همراه با ذکر مدارک لازم؛ ضمنا ما برایتان نکات مهم را هم بیان کرده‌ایم؛ این مطلب را از دست ندهید!

  فهرست محتوا

  اگر قصد تزریق دارایی خود به بازار سرمایه و بورس را دارید، اولین مرحله این است که در سامانه سجام ثبت‌نام کنید. اگر این سامانه را نمی‌شناسید و فقط از اخبار، دوست و آشنا نام آن را شنیده‌اید، لازم است بدانید که سجام مخفف عبارت «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» است و با هدف یکپارچه‌سازی اطلاعات مالی افراد سرمایه‌گذار در بازار سرمایه ایجاد شده است؛ در واقع هر فرد حقیقی و حقوقی بدون ثبت اطلاعات خود در این سامانه، نمی‌تواند سهام بورسی خرید و فروش کند. پس اگر هدفتان سرمایه‌گذاری در بازار بورس اوراق بهادار است، باید با نحوه احراز هویت سجام و مراحل آن آشنا شوید. ما تا پایان این مطلب در کنارتان هستیم و به شما آموزش می‌دهیم چگونه گام‌به‌گام فرآیند احراز هویت را انجام دهید.

  ۲ روش برای ثبت‌نام و احراز هویت سجام 

  پیش از آنکه به توضیح مراحل احراز هویت بپردازیم، می‌خواهیم از شما بپرسیم آیا تا به حال عمیقا درباره بورس و سرمایه‌گذاری در آن مطالعه کرده‌اید؟ آیا می‌دانید که برای ورود به این عرصه به هیچ‌عنوان نباید بی‌گدار به آب بزنید و لازم است با آگاهی کامل قدم در دنیای بازار سرمایه بگذارید؟ آیا علاقه‌ای به یادگیری بیشتر در این حوزه دارید؟ اگر پاسخ شما بله است، کافی است وارد صفحه بورس چیست شوید و درباره چگونگی سرمایه‌گذاری در آن بخوانید. حالا که دید بازتری نسبت به بورس، سرمایه‌گذاری، بازار سرمایه و عوامل تاثیرگذار در آن دارید، نوبت به یادگیری فرآیند احراز هویت سامانه سجام رسیده است.

  ۱) ثبت‌نام و احراز هویت سجام به شکل حضوری

  اگر تمایل دارید احراز هویت را به شکل حضوری انجام دهید، اولین قدم آن است که وارد سامانه سجام شوید و اطلاعات خود را وارد کنید. بعد از آن صلاحیت شما از طریق مراجع مربوطه بررسی می‌شود و در نهایت یک کد رهگیری ۱۰ رقمی در اختیار شما قرار داده خواهد شد. حالا که ثبت‌نام شما کامل شد، لازم است با کد رهگیری ۱۰ رقمی به یکی از دفاتر پیشخوان در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کنید و سلسه‌مراتب احراز هویت را آن‌جا به شکل حضوری انجام دهید. البته ممکن است تمایلی به انجام پروسه احراز هویت به صورت حضوری نداشته باشید و با خودتان بگویید وقتی می‌شود صفر تا صد این فرآیند را آنلاین انجام داد، چرا حضوری اقدام کنم؟ ما برایتان روش غیرحضوری را هم کامل توضیح داده‌ایم.

  ۲) ثبت‌نام و احراز هویت سامانه سجام به شکل الکترونیک

  اولین مرحله این است که در سامانه سجام ثبت‌نام و تمام اطلاعات شخصی و هویتی خود را وارد کنید. البته این اطلاعات قابل تغییر است و می‌توانید تا قبل از دریافت تاییدیه از سمت سامانه سجام، این اطلاعات را ویرایش کنید. بعد از اینکه اطلاعات تایید شد و کد رهگیری ۱۰ رقمی را دریافت کردید، باید از طریق درگاه سجام به یکی از اپلیکیشن‌های احراز هویت غیرحضوری دسترسی پیدا کنید. حالا همگام با مراحل زیر پیش بروید تا بتوانید به راحتی احراز هویت را انجام دهید.

  در مرحله اول، بعد از دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی، گزینه احراز هویت سجام را انتخاب کنید؛

  بعد از فعال شدن گزینه احراز هویت، باید  کد ملی، کد رهگیری ۱۰ رقمی و کد امنیتی را وارد کنید؛

  در مرحله سوم کد تایید پنج رقمی به شماره‌ای که در زمان ثبت‌نام سجام واردکرده‌اید، ارسال می‌شود؛ شما باید آن را در کادر مربوطه وارد و بعد گزینه تایید را انتخاب کنید؛

  حالا لازم است مبلغ ۱۰ هزار تومان برای پروسه احراز هویت به شکل الکترونیکی، پرداخت کنید؛

  در این مرحله باید گزینه بازگشت به فرآیند احراز هویت را انتخاب کنید.

  در مرحله بعد باید سریال ثبت شده در پشت کارت ملی را وارد کنید؛

  در این مرحله باید تصویر صورت شما به شکل واضح داخل کادر سبز رنگی که روی صفحه ظاهر شده ثبت شود؛

  حالا باید روی یک کاغذ سفید امضای خود را ثبت و در سامانه عکس آن را آپلود کنید؛

  بعد از آپلود امضا، نوبت به ضبط ویدیو می‌رسد؛ در این مرحله، یک متن به شکل تصادفی نمایش داده می‌شود و شما باید به صورت واضح با صدای رسا در حالی که صورتتان در مرکز ویدیو است، آن متن را بخوانید؛

  بعد از ضبط ویدیو احراز هویت، تمام اطلاعات شما به صورت کامل نمایش داده می‌شود؛ در صورت تایید توسط شما، باید گزینه تایید اطلاعات را انتخاب کنید؛

  در مرحله آخر، صفحه تعهدنامه ظاهر خواهد شد که با انتخاب تیک صحت اطلاعات و کلیک روی گزینه ثبت اطلاعات، اطلاعات وارد شده ثبت و برای بررسی به سامانه سجام ارسال خواهد شد.

  در نهایت بعد از ثبت‌نام در سجام و طی کردن تمام مراحل احراز هویت، برای دریافت کد بورسی اقدام کنید؛ البته به شرط آن که درباره کد بورسی و مطالب پیرامون آن کامل بخوانید و سطح اطلاعات خود را ارتقا دهید.

  حتما بخوانید:  معرفی روش‌های دریافت کد بورسی رایگان به همراه مدارک لازم

  حالا که با فرآیند احراز هویت سجام به صورت حضوری و آنلاین آشنا شدید، برای ما و سایر دوستان بنویسید که شما کدام روش را ترجیح می‌دهید و چرا؟ ممنون می‌شویم نظر خود را در این مطلب از بلاگ لندو به اشتراک بگذارید.

  مدارک لازم برای ثبت‌نام و احراز هویت سجام

  برای آنکه ثبت‌نام و احراز هویت را در سامانه سجام بدون دردسر انجام دهید و دغدغه کسری مدارک نداشته باشید، از کنار این بخش، ساده عبور نکنید. مدارکی که لازم است حتما ارائه دهید شامل اصل و فتوکپی کارت ملی، اصل و فتوکپی شناسنامه، فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی، شماره حساب و اطلاعات بانکی ثبت‌نام‌کننده، آدرس و مشخصات پستی ثبت‌نام‌کننده است. البته باید بگوییم که صرف دانستن مراحل و مدارک جهت انجام احراز هویت کفایت نمی‌کند؛ بلکه به یک سری نکات تکمیلی هم نیاز دارید تا در هیچ مرحله‌ای دچار خطا و اشتباه نشوید.

  ضمنا حواستان باشد که ثبت‌نام، طی کردن مراحل احراز هویت و آپلود مدارک برای دریافت کد بورسی و ورود به بازار سرمایه کافی نیست؛ حتما باید در کارگزاری مورد نظرتان هم ثبت‌نام کنید و احراز هویت انجام دهید. با تحقیق درباره کارگزاری‌‌‌ها و انتخاب بهترین آن می‌توانید دارایی خود را به بازار بورس و سرمایه تزریق کنید.

  حتما بخوانید:  معرفی انواع کارگزاران بورس (بهترین کارگزاری بورس برای سرمایه گذاری کدام است؟)

  منبع مطلب : lendo.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید