این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  برای حساب وکالتی چقدر پول لازم است

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای حساب وکالتی چقدر پول لازم است را از این سایت دریافت کنید.

  نحوه افتتاح حساب وکالتی (بورس کالا، ایران خودرو، سایپا)

  حساب وکالتی چیست، نحوه افتتاح حساب وکالتی آنلاین، شرایط دریافت حساب وکالتی در بورس کالا، نحوه ثبت نام حساب وکالتی سایپا و حساب وکالتی ایران خودرو

  نحوه افتتاح حساب وکالتی (بورس کالا، ایران خودرو، سایپا)

  21 اسفند 1401 - 10:36

  ثبت نام طرح عرضه یکپارچه و فروش ایران خودرو با یک حساب

  اسفند 1401: امید قالیباف، سخنگوی وزرات صمت، درباره حساب وکالتی و ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده توضیح داد متقاضیان خرید خودرو که قصد ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو‌ داخلی و  همچنین فروش فوق‌العاده ایران خودرو را دارند، می‌توانند یک حساب وکالتی داشته باشند و ضرورتی نیست  که دو حساب افتتاح کنند.‌ اما در میزان موجودی این حساب تغییراتی ایجاد می‌شود. درواقع متقاضی خرید باید برای انتخاب دو خودرو در حساب وکالتی موجودی داشته باشد.  به عنوان مثال اگر خریدار برای خرید خودرو از ایران خودرو حساب وکالتی دارد و براساس نوع خودرو مبلغ 130 میلیون تومان  واریز  کرده و قصد ثبت‌نام در طرح یکپارچه  عرضه خودروهای داخلی را نیز دارد، باید مبلغ 100 میلیون تومان دیگر در این حساب واریز کند و در مجموع مبلغ 230 میلیون تومان در حساب خود پول داشته باشد.

  وی تاکید کرد اگر متقاضی می‌خواهد در طرح ایران خودرو و طرح یکپارچه شرکت کند، باید به اندازه مبالغ هر 2 طرح در حساب موجودی داشته باشد.

  افزایش بانک های عامل ایران خودرو

  اسفند 1401: شرکت ایران خودرو، طی اطلاعیه‌ای که در تاریخ 17 اسفندماه منتشر کرده، خبر داده است که تعداد بانک‌های عامل جهت افتتاح حساب وکالتی ایران خودرو، از 8 بانک به 18 بانک، افزایش یافته است. در جدول زیر، فهرست این بانک‌ها را مشاهده می‌کنید:

  لیست بانک های عامل جهت افتتاح حساب وکالتی ایران خودرو

  امکان افتتاح حساب وکالتی در 26 بانک

  اسفند 1401: آقای ضیغمی، مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت، ضمن اشاره به استقبال بانک‌ها از پروژه حساب وکالتی، علی‌الخصوص برای ثبت نام خودرو وارداتی و واریز 500 میلیون تومان، می‌گوید با توجه به اینکه از بانک‌ها خواسته شد تا این مبلغ در حساب کوتاه‌مدت بلوکه شود و سود به ثبت‌نام کنندگان اختصاص داده شود، برخی بانک‌ها در این زمینه همکاری لازم را نکردند. البته مشتریان می‌توانند در صورتی که از بانک خود رضایت نداشته باشند، پول خود را به بانک دیگری انتقال دهند. این موضوع نکته مهمی است و فضای رقابتی میان این 26 بانک (شامل 22 بانک و 4 موسسه اعتباری ) که تاکنون در این طرح شرکت کرده‌اند، وجود دارد.

  مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت، گفت وجهی توسط دولت دریافت نمی‌شود و عملا این 500 میلیون تومان مطابق اعلام شورای رقابت مبنی بر دریافت حداقل 50 درصد هزینه خودرو ثبت‌نامی است که میانگین و متوسط رو به پایین قیمت خودروهاست.

  خودروهایی که عرضه می‌شوند، در بازه‌های مختلف قیمتی هستند که در حال حاضر مبلغ علی‌الحساب آن‌ها تا حد زیادی مشخص است. باید توجه داشت که در دوره‌های قبلی فروش خودروهای وارداتی، خودروها بر اساس قیمتی که واردکننده بر اساس شرایط خود، تعیین می‌کرد و با احتساب سود خود، عرضه می‌کرد.

  ارائه خدمت حساب وکالتی بانک پارسیان

  اسفند 1401: امکان ارائه خدمت حساب‌های وکالتی بانک پارسیان به شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا فراهم شد.

  افتتاح حساب وکالتی بانک پارسیان

  بنابراین از این‌ پس دارندگان حساب نزد بانک پارسیان می‌توانند برای ثبت‌نام در طرح‌های فروش محصولات گروه خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا، ازجمله فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش عادی نسبت به معرفی حساب وکالتی خود نزد بانک پارسیان اقدام کنند.

  مشتریان محترم می‌توانند با مراجعه به آدرس vekalati.parsian-bank.ir در خصوص وکالتی نمودن حساب خود به‌صورت غیرحضوری، به نفع این دو شرکت خودروساز اقدام نمایند. راهنمای ثبت حساب وکالتی به‌منظور ثبت‌نام خودرو در شرکت‌های خودروسازی از طریق لینک parsian-bank.ir/hesab-e-vekalati نیز برای مشتریان فراهم‌ شده است.

  بانک های جدید برای حساب وکالتی سایپا

  اسفند 1401: براساس جدیدترین اطلاعیه سایپا که در تاریخ 27 بهمن‌ماه منتشر شده، علاوه بر بانک‌های تجارت، ملی و ملت، بتازگی امکان افتتاح حساب وکالتی بصورت اینترنتی، در 6 بانک عامل جدید برای متقاضیان ثبت نام در طرح‌های فروش سایپا، فراهم شده است که اسامی آنها عبارتند از:

  بانک صادرات بانک اقتصاد نوین بانک پارسیان بانک رفاه بانک پاسارگاد

  بانک قرض الحسنه مهر ایران

  همچنین می‌توانید در انتهای این مقاله، آدرس اینترنتی و لینک سامانه‌های بانکی را مشاهده کنید.

  مخالفت کمیسیون مجلس با حساب وکالتی

  بهمن 1401: درحالیکه کمتر از دو هفته، از اجرایی‌شدن قانون جدید حساب وکالتی برای ثبت نام کنندگان خودرو نمی‌گذرد، سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از این اقدام وزارت صمت انتقاد کرده است.

  آقای روح‌الله عباس‌پور، سخنگوی این کمیسیون، ضمن اشاره به نادرست بودن این اقدام، می‌گوید با این شرط جدید، افراد کم درآمد نمی‌توانند مشارکت کافی داشته باشند و صرفا افرادی که پس‌انداز دارند، می‌توانند در طرح‌های قرعه‌کشی خودروسازان شرکت کنند. اما پیش از این، افرادی که نقدینگی و توانایی مالی چندانی نداشتند، پس از اینکه در طرح‌های قرعه‌کشی برنده می‌شدند با فروش کالاهایی مانند طلا و ... ، پول خرید خودرو را به حساب خودروسازان واریز می‌کردند ولی در حال حاضر که ناچارند، بخشی از قیمت خودرو را پیش از انجام قرعه کشی در حساب وکالتی واریز کنند، نمی‌توانند در این طرح‌ها شرکت کنند و فقط افرادی که پس انداز دارند، می تواند از این طرح‌ها استفاده کند.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم به خانه ملت گفت: واریز بخشی از پول خرید خودرو به حساب بانک‌ها موجب می‌شود که خودروسازان بتوانند از برخی مزایای بانکی مانند تسهیلات استفاده کنند.

  حذف تقاضای کاذب با حساب وکالتی

  منبع مطلب : bama.ir

  افتتاح حساب وکالتی

  در این مقاله، نحوه افتتاح آنلاین حساب وکالتی بورس کالا و تایید حساب وکالتی ایران خوردرو ، بورس کالا ، سایپا ، بانک ملت ، بانک ملی ، سپه و سایر بانک ها ارائه شده است.

  افتتاح حساب وکالتی

  اشخاصی که قصد معامله در بازار بورس کالا و ثبت نام ایران خودرو و سایپا را دارند، باید نسبت به افتتاح آنلاین حساب وکالتی اقدام نمایند. این حساب، متصل به کارگزاری های بورس خواهد بود و امکان برداشت وجه مورد نیاز برای انجام معامله در بازار بورس کالا را از حساب مشتری برای کارگزاری فراهم می کند.

  برای مشاوره افتتاح و تایید حساب وکالتی

  برای مشاوره افتتاح و تایید حساب وکالتی

  آن دسته از معامله گرانی که در سامانه سجام احزار هویت نموده اند و قصد خرید از بورس کالا از طریق کارگزاری ها را دارند، لازم است نسبت به افتتاح آنلاین حساب وکالتی اقدام نمایند. این نوع حساب به کارگزاری متصل می شود و این امکان را فراهم می کند که کارگزاری، پیش پرداخت لازم برای انجام معامله را از حساب مشتری برداشت نموده و فرآیند انجام معامله را تسهیل نماید.

  دسترسی کارگزاری به این حساب، موجب می شود معاملات بورس کالا با سرعت بیشتری انجام گیرد و مشتریان، تنها با تامین وجه مورد نیاز و ثبت درخواست خود مبنی بر خرید کالاهایی نظیر خودرو، بخشی از نقل و انتقالات مالی برای انجام معامله را به کارگزاری بسپارند.

  از آنجا که بسیاری از افراد مایل به ورود به بازار بورس کالا هستند و مقدمه فعالیت در این بازار نیز داشتن حساب وکالتی متصل به کارگزاری است، در این مقاله به پاسخ این پرسش ها که حساب وکالتی بورس کالا چیست و نحوه افتتاح آنلاین این حساب، دریافت معرفی نامه و تایید آن به چه صورت است و همچنین، بررسی حساب وکالتی ایران خودرو و سایپا و بورس کالا آگاه، مفید و بانک های ملت، ملی و سپه، تجارت و آنلاین همه بانک ها پرداخته خواهد شد.

  حساب وکالتی چیست؟

  برای انجام معامله در بورس کالا ایران، من جمله بورس کالا کارگزاری مفید و خرید اقلامی مانند خودرو، نیاز به داشتن حساب وکالتی، من جمله حساب وکالتی سایپا است که این امکان را به کارگزاری های می دهد که مبلغ مورد نیاز برای پیش پرداخت را در این حساب ها مسدود نموده و معامله را صورت دهد. در صورت انجام معامله، این مبلغ به حساب کارگزاری واریز می شود و در غیر این صورت وجه مربوطه آزاد می گردد. تنها راه انتقال مبلغ پیش پرداخت به کارگزاری ها در بورس کالا استفاده از حساب وکالتی است.

  بنابراین، در پاسخ به این پرسش که حساب وکالتی بورس کالا چیست، باید گفت این نوع حساب، حسابی است که به کارگزاری متصل است و مبلغ مورد نیاز برای خرید در بورس کالا از این حساب تامین می شود. بیشتر کارگزاری های فعال در بورس کالا، این امکان را فراهم می کنند تا مشتریان از طریق حساب وکالتی به معامله در بازار بورس کالا بپردازند. نحوه افتتاح حساب وکالتی، به این شکل است که، نیاز به دریافت معرفی نامه از سوی کارگزاری دارد و متقاضیان با مراجعه به سایت های کارگزاری امکان دریافت این معرفی نامه را خواهند داشت.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایت تابلو خوانی بورس کلیک نمایید.

  پس از ارائه این معرفی نامه به بانک، افتتاح حساب وکالتی ممکن می شود. دریافت این معرفی نامه و افتتاح حساب وکالتی، نیاز به اخذ کد بورسی کالا دارد که دریافت هر یک از این موارد، از طریق سامانه EBGO امکان پذیر است. با مراجعه به سایت کارگزاری ها می توان به این سامانه دسترسی پیدا کرد و فرآیند دریافت کد بورسی کالا و معرفی نامه را طی نمود.

  هر فرد می تواند در همه کارگزاری ها و بانک های ارائه دهنده خدمات بورس کالا حساب وکالتی داشته باشد، اما در هر کارگزاری تنها امکان افتتاح یک حساب وکالتی وجود دارد. نوع حسابی که برای این کار در نظر گرفته می شود، به صورت سپرده کوتاه ‌مدت یا پس ‌انداز است و کسانی که دارای چک برگشتی هستند نمی توانند اقدام به افتتاح حساب وکالتی بورس نمایند.

  حتما بخوانید: سایت بورس کالای ایران

  نحوه ثبت نام و افتتاح حساب وکالتی آنلاین

  نحوه افتتاح حساب وکالتی آنلاین بورس کالا به این شکل است که، متقاضیان باید به سامانه EBGO مراجعه نمایند. این سامانه که مربوط به مدیریت معاملات فی ما بین کارگزاری ها و مشتریان در حوزه بورس کالا است، نقش مهمی در دریافت کد بورسی کالا و دریافت معرفی نامه افتتاح حساب وکالتی دارد که در ادامه، به نحوه ثبت نام و افتتاح حساب وکالتی آنلاین بورس کالا از طریق آن، به صورت گام به گام پرداخته خواهد شد.

  در قدم اول، لازم است متقاضی به سایت Ebgo.ir و سپس به بخش کارگزاری های فعال مراجعه نماید.

  با انتخاب کارگزاری مدنظر، متقاضی به سامانه EBGO هدایت می شود و باید روی اخذ کد آنلاین بورس کالا کلیک کند.

  در مرحله بعد، لازم است به ترتیب مشخصات فردی، اطلاعات نشانی، اطلاعات مالی متقاضی وارد و مدارک مربوط به آن نیز بارگذاری شود.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید