این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  برنامه کنکور انسانی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برنامه کنکور انسانی را از این سایت دریافت کنید.

  بهترین جدول برنامه ریزی برای کنکور انسانی 1402

  بهترین جدول برنامه ریزی روزانه و برنامه ریزی هفتگی برای کنکور انسانی 1402 در این مطلب توضیح داده شده است. بهترین برنامه ریزی برای داوطلبان کنکور انسانی 1402 برنامه ای است که جدول آن طبق شرایط خود داوطلب تنظیم شده باشد.

  بهترین جدول برنامه ریزی برای کنکور انسانی 1402 - برنامه ریزی روزانه، هفتگی، و ماهانه

  بهترین جدول برنامه ریزی روزانه و برنامه ریزی هفتگی برای کنکور انسانی 1402 در این مطلب توضیح داده شده است. بهترین برنامه ریزی برای داوطلبان کنکور انسانی 1402 برنامه ای است که جدول آن طبق شرایط خود داوطلب تنظیم شده باشد.

  بهترین روش برنامه ریزی برای کنکور انسانی 1402

    بهترین جدول برنامه ریزی برای کنکور انسانی 1402

  بهترین جدول برنامه ریزی برای کنکور، برنامه ای است که همه جوانب مطالعه و شرایط داوطلب کنکوری را در نظر بگیرد. اگر داوطلب از برنامه ریزی کنکور عقب افتاد بتواند به نحوی خود را به برنامه برساند یا برای درس هایی که در آن ها ضعیف است برنامه مطالعاتی متفاوتی داشته باشد.

  همچنین برای درس هایی که قوی است هم برنامه ای داشته باشد که داوطلب بتواند این نقاط قوت را حفظ کند. اهمیت برنامه ریزی برای کنکور انسانی در این است که بارها دیده ایم داوطلب ضعیف با معدل بسیار کم در مقطع دبیرستان یا متوسطه دوم با برنامه ریزی درست توانسته رتبه بهتری از داوطلب که معدل خوبی داشته است اما در برنامه ریزی سهل انگاری کرده کسب کند. بعضی وقت ها دیده می شود که داوطلبان کنکور انسانی با وجود این که تمامی شرایط یک جدول برنامه ریزی ایده آل برای آن ها در نظر گرفته شده است اما به دلایل مختلف مثل تنبلی، ناامیدی، بازیگوشی و... برنامه را به درستی انجام نمی دهند و فقط به دنبال تمام شدن چند ماه  زمان تا کنکور هستند که این همان تفکری است که باعث می شود یک نفر با وجود پتانسیل بالا نتواند در جمع رتبه های برتر قرار بگیرد پس یادتان باشد که قبل از برنامه ریزی به سبک رتبه های برتر کنکور انسانی، باید طرز فکر رتبه برتر شدن در کنکور انسانی را داشته باشید تا در اجرای برنامه ریزی موفق عمل کنید. در بخش های بعدی به قسمت های مختلف بهترین روش برنامه ریزی برای کنکور انسانی 1402 می پردازیم.

  هنر برنامه ریزی پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام در این است که برای هر نوع شرایطی، مناسب ترین و ایده آل ترین برنامه ریزی را زیر نظر مشاور تخصصی رشته انسانی طراحی نمایند.

  بهترین جدول برنامه ریزی برای کنکور انسانی 1402 – شرایط داوطلب

  اولین نکته ای که در تهیه و تنظیم بهترین جدول برنامه ریزی برای کنکور انسانی 1402 باید در نظر گرفت شرایط داوطلب کنکور است. مسلما داوطلبان از نظر زمان خالی برای مطالعه، سطح علمی در دروس مختلف، هدف قبولی در کنکور انسانی و ... با یکدیگر متفاوت هستند در کنار این شرایط که در قسمت های بعدی به آن بیشتر می پردازیم می توانیم داوطلبان کنکور انسانی 1402 را به سه دسته کلی تقسیم کرد:

  دسته اول: دانش آموزان پایه دوازدهم انسانی (نظام جدید)

  دسته دوم: فارغ التحصیلان نظام جدید یا نظام قدیم انسانی

  دسته سوم: فارغ التحصیلان نظام جدید یا نظام قدیم ریاضی یا تجربی که قصد دارند کنکور انسانی شرکت کنند.

  در ادامه بهترین جدول برنامه ریزی کنکور انسانی 1402 را برای این سه دسته از داوطلبان در نظر می گیریم. دقت داشته باشید اصول برنامه ریزی صحیح کنکور انسانی برای همه داوطلبان یکسان است اما مسلما در جزئیات متفاوت است که باعث موفقیت یا عدم موفقیت شما می شود.

  بهترین جدول برنامه ریزی برای کنکور انسانی 1402 – دوره های مطالعاتی

  برنامه ریزی برای کنکور انسانی را می توان به چهار دوره مطالعاتی اصلی ( در سال آخر) تقسیم کرد. سه دوره اول یعنی تابستان و پاییز و زمستان مخصوص مطالعه مفهومی و دوره بهار برای جمع بندی نهایی. بهترین روش برنامه ریزی برای این دوره ها نسبت به سه گروه از داوطلبان در ادامه مطلب توضیح داده می شود.

  جدول برنامه ریزی برای کنکور انسانی 1402 – دوره مطالعاتی تابستان

  یکی از مهم ترین نکاتی که در برنامه ریزی باید در نظر بگیرید بهترین زمان برای شروع مطالعه برای کنکور سراسری انسانی است. از آنجایی که کنکور یک رقابت است شما باید زمانی شروع کنید که از سایر رقبای خود عقب نمانید. معمولا داوطلبان جدی مطالعه کنکوری خود را از اول تابستان شروع می کنند و در سال های اخیر هم مدارس برنامه های خود برای دانش آموزان سال دوازدهم را از اواسط تیر ماه طرح ریزی می کنند.

  اگر هنوز دانش آموز سال دوازدهمی نیستید و قصد دارید در سال های بعد در کنکور انسانی شرکت کنید از همین امروز مطالعات خود را به سمت کنکوری خواندن متمایل کنید تا بتوانید از نظر زمانی نسبت به سایر داوطلبان پیشی بگیرید. بهترین برنامه ریزی برای تابستان  با توجه به سه دسته از داوطلبان که گفته شد به شرح زیر است:

   دوره مطالعاتی تابستان – دانش آموزان پایه دوازدهم انسانی

  بهترین برنامه ریزی برای دوره مطالعاتی تابستان برای دانش آموزان پایه دوازدهم انسانی جمع بندی دروس دهم و یازدهم است. چون در شروع تابستان هنوز کتاب های درسی به دستشان نرسیده است. البته اگر مدرسه شما برنامه ویژه ای برای  آموزش دروس پایه دوازدهم داشته باشد حتما زمانی را هم به مطالعه و یادگیری بهتر پایه دوازدهم اختصاص دهید.

  دوره مطالعاتی تابستان – فارغ التحصیلان انسانی نظام جدید و قدیم

  یکی از چالش هایی که معمولا فارغ التحصیلان برای کنکور با آن دست و پنجه نرم می کنند داشتن زمان آزاد زیاد است! در نظر داشته باشید که طبق نتیجه گیری از یک نظریه روانشناسی کسی که زمان زیادی داشته باشد همیشه وقت کم می آورد و داوطلبان کنکوری هم از این قاعده مستثنی نیستند.

  پس حالا که از تابستان و با تایم فراغت بیشتر تصمیم به شرکت در کنکور گرفته اید عزم خود را برای کسب رتبه خوب جذب کنید و با یک برنامه ریزی مناسب شروع کنید که هم از نظر زمانی نه کم باشد که به سر فصل های لازم نرسید نه آنقدر زیاد که در اواسط راه دچار خستگی بشوید. اولویت برنامه ریزی تابستان برای فارغ التحصیلان دروس پایه و اگر فرصت کردند بخشی از دروس دوازدهم راهم مطالعه بکنند.

  اگر تابستان را از دست داده اید نگران نباشید.دوره  تابستان سی درصد از کل دوران آمادگی شما را برای کنکور تشکیل می دهد. از همین حالا می توانید شروع کنید تا زیر نظر مشاور تخصصی رشته انسانی به جبران عقب ماندگی ها بپردازید.

  منبع مطلب : 3gaam.com

  برنامه ریزی کنکور انسانی 1402

  برنامه ریزی کنکور انسانی 1402 نحوه مطالعه دروس روش ها و تکنیک تست زنی چگونه برای کنکور ۱۴۰۲ برنامه بچینیم؟ خلاصه نویسی، مرور و جمع بندی ضرایب و زیرگروه ها

  برنامه ریزی کنکور انسانی 1402

  ایران مشاوره ۴ نظرها

  سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

  تماس با مشاوران متخصص مشاوره تحصیلی از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  تماس از سراسر کشور : 9099071647

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

  پذیرش در رشته های تاپ و دانشگاه های برتر کشور آرزوی همه داوطلبان پشت کنکوری است اما خیلی از آن ها نمی دانند که برای رسیدن به موفقیت باید چه کارهایی انجام دهند و از روش های درست برنامه ریزی کنکور اطلاعاتی ندارند. متقاضیان گروه آزمایشی علوم انسانی همواره استرس دارند که نتوانند تمام دروس خود را مطالعه کرده و آن ها را به خاطر بسپارند چرا که این رشته از دروس حفظی زیادی برخوردار است.

  در ابتدای کار باید هدف خود را از شرکت در کنکور سراسری 1402 انسانی مشخص کرده و بعد متناسب با آن و آشنایی کامل با ضرایب و منابع مطالعاتی، یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده طراحی کنید. یکی از فواید برنامه ریزی اصولی، مدیریت زمان است، به طوری که می توانید تمامی دروس خود را در زمان کافی به خوبی مطالعه، مرور و جمع بندی نمایید. علاوه بر مدیریت زمان، برنامه داشتن به تلاش های شما جهت می بخشد، یعنی مسیرهایی را که باید طی کنید، می شناسید و با انتهای آن (نتیجه) کاملا آشنایی دارید.

  رشته دانشگاهی مورد نظر خود را انتخاب کرده و متناسب با زیرگروه و ضرایب دروس آن در کنکور، ساعات مطالعه را تنظیم نمایید.

  فهرست محتوا

  مشاوره کنکور انسانی 1402

  کنکور سراسری انسانی در سال 1401 با 280 سوال در قالب دو دفترچه اختصاصی و یک دفترچه عمومی برگزار شد که داوطلب باید در 240 دقیقه به سوالات پاسخ دهد. اولین دفترچه اختصاصی کنکور سراسری انسانی شامل دروس ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی و علوم اجتماعی با حدود 85 سوال با 80 دقیقه زمان پاسخگویی و دفترچه اختصاصی شماره 2 با 90 سوال و 80 دقیقه زمان پاسخگویی شامل دروس روانشناسی، تاریخ، جغرافیا، عربی و فلسفه و منطق می باشد. دقت داشته باشید که دروس عمومی از کنکور سال 1402 حذف شده و بر اساس میزان سوابق تحصیلی محاسبه می شود و به جای آن میزان زمان پاسخدهی به سوالات اختصاصی افزایش پیدا خواهد کرد.

  بودجه بندی

  در بودجه بندی کنکور انسانی 1401 تعداد سوالاتی که از هر درس طرح می شود، به همراه مدت زمان پاسخ گویی به آن ها ذکر شده است. شما باید به این بودجه بندی ها توجه کنید تا بتوانید ساعات مطالعه هر درس را واقع بینانه تنظیم نمایید. دقت داشته باشید که این بودجه بندی برای کنکور 1401 می باشد در صورت انتشار اطلاعیه ای در خصوص تعداد سوالات و زمان پاسخ دهی به آن ها این مقاله بروز خواهد شد.

  بودجه بندی کنکور انسانی 1401ردیف دروس اختصاصی تعداد سوالات زمان (دقیقه)

  1 ریاضی 20 25 2 اقتصاد 15 10

  3 زبان و ادبیات فارسی 30 30

  4 عربی تخصصی 20 20 5 تاریخ 15 25 6 جغرافیا 15

  7 علوم اجتماعی 20 15

  8 فلسفه و منطق 25 25

  9 روانشناسی 20 15

  معرفی زیرگروه ها

  گروه آزمایشی علوم انسانی دارای 5 زیرگروه است که در هر زیرگروه تعدادی رشته دانشگاهی در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد قرار دارد. با بررسی زیرگروه های رشته انسانی رشته های مورد نظر خود را انتخاب کرده و با توجه به ضرایب دروس و اهمیت آن، برای هر کدام زمان مطالعه ای در نظر بگیرید.

  زیرگروه های گروه آزمایشی علوم انسانی 1401دانلود فایل زیرگروه های گروه آزمایشی علوم انسانی 1401

  (برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

  ضرایب دروس در هر زیرگروه

  همان طور که گفته شد، داوطلب در ابتدا باید مشخص کند که می خواهد در چه رشته و دانشگاهی به تحصیل بپردازد، سپس با توجه به ضرایب و اهمیت دروس مطالعه خود را آغاز کند. در هر زیرگروه، ضرایب دروس با هم متفاوت است؛ مثلا برای قبولی در رشته حقوق بایستی زبان و ادبیات فارسی، عربی و ریاضی را به خوبی مطالعه نمایید، چرا که به ترتیب ضریب 4، 4 و 3 را به خود اختصاص می دهند. البته این به معنای کم اهمیت دانستن بقیه دروس نیست، بلکه باید بیشتر وقت خود را صرف خوانش مباحث این دروس نمایید. در ادامه مطلب، ضرایب دروس کنکور انسانی را ذکر کرده ایم.

  ضرایب دروس اختصاصی و عمومی کنکور انسانی 1401دانلود فایل ضرایب دروس اختصاصی و عمومی کنکور انسانی 1401

  (برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

  برنامه ریزی کنکور انسانی 1402

  برای دور شدن از آشفتگی و سردرگمی باید یک برنامه ریزی درسی اصولی و حساب شده برای مطالعه داشته باشید. توصیه می کنیم که حتما برای خود یک برنامه منسجم و یک جدول زمان بندی مطالعه در نظر بگیرید، چرا که برنامه ریزی باعث می شود تا زمان خود را به خوبی مدیریت نموده و از وقت خود بیشترین بهره را ببرید. این امر باعث می شود که در طول مسیری که برای موفقیت طی می کنید، همواره احساس آرامش داشته و دچار استرس نشوید. ولی قبل از طراحی جدول زمان بندی، حتما هدفتان را مشخص کرده و آن را در جلوی دید خود قرار دهید تا با یادآوری آن تلاشتان را بیشتر نمایید.

  تعیین هدف

  یکی از مهم ترین و اصلی ترین مراحل موفقیت در کنکور تعیین هدف و انگیزه است. همانطور که می دانید، میزان تلاش و پشتکار هر فرد بستگی به ارزشمند بودن هدف او دارد، پس همواره هدف از درس خواندن و قبولی در رشته مورد نظر خود را ارزشمند بدانید تا کوشش شما برای به دست آوردن آن بیشتر شود. همچنین شما باید در کنار هدفی که برای ثبت نام کنکور سراسری انسانی تعیین کرده اید، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت نیز داشته باشید؛ در واقع آن هدف اصلی را همانند برداشتن سنگ بزرگ در نظر بگیرید که باید برای بلند کردن آن، سنگ را شکسته و به سنگ ریزه تبدیل می کنید تا بتوانید آرام آرام به هدف اصلی نزدیک شوید.

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید