این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بزرگترین ماشین های جهان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بزرگترین ماشین های جهان را از این سایت دریافت کنید.

  با پرابهت‌ترین و بزرگترین ماشین‌‌های دنیا آشنا شوید

  در این مطلب شما را با ۱۵ مورد از بزرگ‌ترین خودروهای دنیا آشنا خواهیم کرد. فکر می‌کنید بزرگترین ماشین دنیا کدام است؟

  بررسی و مقایسه خودرو

  با پرابهت‌ترین و بزرگترین ماشین‌‌های دنیا آشنا شوید

  بوسیله بهار رضاجو در بهمن ۱۰, ۱۴۰۰ به روز رسانی شده در بهمن ۱۳, ۱۴۰۰

  0به اشتراک گذاری

  در دنیای خودروها، محدودیتی از نظر شکل و اندازه وجود ندارد. البته بیشتر خودروها در یک سبک و سیاق هستند و ابعاد آنها تا حدودی به هم نزدیک است؛ با این حال برخی خودروها آن‌قدر بزرگ و پرابهت‌اند که توجه هر کسی را در خیابان یا جاده به خود جلب می‌کنند. ماشین‌های بزرگ جادارتر هستند و بالطبع برای خانواده‌ها یا جمع دوستان هنگام سفر یا پیک‌نیک راحتی بیشتری را فراهم می‌کنند.

  در این مطلب شما را با ۱۵ مورد از بزرگ‌ترین خودروهای دنیا آشنا خواهیم کرد. فکر می‌کنید بزرگترین ماشین دنیا کدام است؟

  عناوین این مطلب [مخفی]

  ۱ ۱. بنتلی مولسان گرند لیموزین

  ۲ ۲. رولز رویس فانتوم

  ۳ ۳. کادیلاک اسکالید

  ۴ ۴. فورد اکسکاشن ۵ ۵. شورلت سابربن

  ۶ ۶. جی‌ام‌سی یوکان دنالی ایکس‌ال

  ۷ ۷. فورد اکسپدیشن ماکس

  ۸ ۸. شورلت تاهو

  ۹ ۹. رولز رویس کالینان

  ۱۰ ۱۰. اینفینیتی QX80

  ۱۱ ۱۱. لینکلن ناویگاتور

  ۱۲ ۱۲. نیسان آرمادا ۱۳ ۱۳. آئودی A8L

  ۱۴ ۱۴. دارتز کمبت T-98

  ۱۵ ۱۵. هامر H1

  ۱. بنتلی مولسان گرند لیموزین

  Bentley Mulsanne Limousine

  فاصله بین دو محور: ۴٫۲۶۶ متر

  طول: ۶٫۵۷۵ متر ارتفاع: ۱٫۵۲۱ متر عرض: ۱٫۹۲۶ متر

  این خودرو که بزرگترین ماشین دنیا تا به امروز است، اولین‌بار در سال ۲۰۱۶ به بازار آمد. طول آن به‌اندازه تقریبا ۱۰۰ سانتی‌متر از بنتلی مولسان معمولی بیشتر است. چهار صندلی رودررو دارد که سرنشینان می‌توانند روبه‌روی هم بنشینند. شیشه‌های آن از نوع الکتروکرومیک هوشمند است و سرنشینان می‌توانند با فشار یک دکمه، شیشه جداکننده کابین و نیز شیشه کابین عقب را تیره‌رنگ کنند تا حریم خصوصی بیشتری داشته باشند.

  ۲. رولز رویس فانتوم

  Rolls-Royce Phantom

  فاصله بین دو محور: ۳٫۵۷۰ متر

  طول: ۵٫۸۴۲ متر ارتفاع: ۱٫۶۳۸ متر عرض: ۱٫۹۹۰ متر

  دومین خودروی بزرگ دنیا که فضای آن طوری بزرگ است که سرنشینان راحت می‌توانند فاصله‌گذاری اجتماعی را در آن رعایت کنند!

  فانتوم بی‌صداترین خودروی جهان هم به‌شمار می‌رود. عایق صوتی دور آن بیش از ۱۳۰ کیلوگرم است و دور بدنه آن لایه‌ای لعابی به‌ضخامت ۶ میلی‌متر دارد. البته یک فضای خصوصی داخلی هم در کابین آن در نظر گرفته‌اند که برای حفظ محرمانگی طراحی شده است. فانتوم نزدیک به ۳ تن وزن دارد.

  ۳. کادیلاک اسکالید

  Cadillac Escalade ESV

  فاصله بین دو محور: ۳٫۴۰۶ متر

  طول: ۵٫۷۶۳ متر ارتفاع: ۱٫۹۴۰ متر عرض: ۲٫۰۵۹ متر

  به‌طور کلی بیشتر خودروهای کادیلاک بزرگ هستند. تولید اسکالید از سال ۱۹۹۸ آغاز شد و این روند تا همین حالا که وارد سال ۲۰۲۲ شده‌ایم، ادامه دارد. این خودرو از بزرگ‌ترین شاسی‌بلندهای لوکس با قابلیت پارک خودکار است. البته تقاضا برای اسکالید در سال ۲۰۱۳ کمی کاهش یافت؛ اما کادیلاک با انجام یک فیس لیفت کامل در سال ۲۰۲۰ دوباره به میزان تولید سابق بازگشت.

  ۴. فورد اکسکاشن

  Ford excursion

  فاصله بین دو محور: ۳٫۴۸۲ متر

  طول: ۵٫۷۵۸ متر ارتفاع: ۲٫۰۳۴ متر عرض: ۲٫۰۲۹ متر

  این خودرو چهارمین خودرو بزرگ دنیا و البته بزرگ‌ترین شاسی‌بلند فورد هم هست. در مقایسه با خودروهای رقیبش نسبتا بادوام‌تر است؛ به همین دلیل متقاضیان زیادی دارد. با این حال یک‌سری آن را زیادی بزرگ می‌دانند و فکر می‌کنند که رانندگی با خودرویی که کمی کوچک‌تر باشد راحت‌تر است.

  این خودرو واقعا قابل‌اعتماد است و حداقل ۲۰ سال دوام می‌آورد؛ بنابراین با اینکه تولید آن در سال ۲۰۰۵ متوقف شده است، حالا‌حالاها در جاده‌ها حضور خواهد داشت. این خودرو با وزن تقریبا ۴ تن، جزو سنگین‌ترین خودروهای جهان هم به حساب می‌آید.

  حتما بخوانید: بهترین شاسی‌بلندهایی که در بازار ایران می‌درخشند

  ۵. شورلت سابربن

  Chevrolet Suburban

  فاصله بین دو محور: ۳٫۴۰۶ متر

  طول: ۵٫۷۶۳ متر ارتفاع: ۱٫۹۴۰ متر عرض: ۲٫۰۲۹ متر

  به‌طورکلی شورلت‌ها ماشین‌های بزرگی به‌شمار می‌روند؛ اما سابربن جزو ۱۵ خودروی بزرگ دنیاست.

  این خودرو بسیار جادار است و ۹ سرنشین به‌راحتی می‌توانند در آن بنشینند. این خودرو برای بار هم جای بسیار زیادی دارد و می‌توانید وسایل زیادی را در آن جا بدهید. به همین دلیل برای مسافرت و پیک‌نیک‌ها عالی است؛ زیرا هم برای کل اعضای خانواده یا دوستان جا دارد و هم بارهایتان را به‌راحتی با آن حمل خواهید کرد.

  ۶. جی‌ام‌سی یوکان دنالی ایکس‌ال

  GMC Yukon Denali XL

  فاصله بین دو محور: ۳٫۴۰۶ متر

  طول: ۵٫۷۲۰ متر ارتفاع: ۱٫۹۴۳ متر عرض: ۲٫۰۵۷ متر

  ابعاد یوکان تقریبا هم‌اندازه شورلت سابربن است. این شاسی‌بلند سه‌ردیفه ۳ تن وزن دارد. فضای داخلی آن شیک و جادار است و با سه ردیف صندلی جادار همه سرنشینان می‌توانند به‌راحتی بنشینند. به همین دلیل برای پیک‌نیک‌رفتن یا مسافرت‌هایی که دوست دارید همه با هم در یک ماشین باشید عالی است. از آنجا که این خودرو مزایای زیادی دارد، طرفداران آن هم زیاد هستند. با این حال، مصرف سوخت زیادی هم دارد و این نقطه‌ضعف آن به حساب می‌آید.

  منبع مطلب : karnameh.com

  معرفی ۱۰ خودروی فوق طویل جهان

  آن جه در مقاله بزرگترین خودروهای جهان ازلحاظ طول می‌خوانید: مقدمه بزرگترین خودروهای تولید انبوه ازلحاظ طول بزرگترین خودروهای دست‌ساز و تک‌نسخه‌ای ازلحاظ

  هفته نامه

  معرفی ۱۰ خودروی فوق طویل جهان

  ۸ مهر ۱۴۰۱۲۹ خواندن این مطلب 5 دقیقه زمان میبرد

  آن جه در مقاله بزرگترین خودروهای جهان ازلحاظ طول می‌خوانید:

  مقدمه

  بزرگترین خودروهای تولید انبوه ازلحاظ طول

  بزرگترین خودروهای دست‌ساز و تک‌نسخه‌ای ازلحاظ طول

  مقدمه

  ممکن است برخی خودروهایی مانند سمند و یا پژو پارس را وسیله بزرگ و جادار برای سفرهای طولانی بدانند؛ اما بد نیست بدانید که در طول تاریخ خودروهایی ساخته شده‌اند که یک سمند به‌راحتی بین محور جلو و عقب آن‌ها جای می‌گیرد. همواره طول خودروها تأثیر مستقیمی بر میزان لوکس بودن آن‌ها داشته برای مثال شما هیچ خودروی اقتصادی را نمی‌بینید که ۶ متر طول داشته باشد و بلعکس، هیچ خودرویی لوکس و گران‌قیمتی را نمی‌بینید که ۴ متر طول داشته باشد.

  در این مقاله از سری مقالات هفته نامه پدال سراغ معرفی ۱۰ تا از بزرگ‌ترین خودروهای جهان رفته‌ایم. البته قطعاً خودروهای بسیار زیادی در بین خودروهای نام برده شده در لیست ما قرار می‌گیرند؛ اما اگر بخواهیم نام همه آن‌ها را در این مقاله ذکر کنیم باید چند ده دقیقه از زمانتان را برای خواندن این مقاله صرف کنید. همچنین در این لیست نام خودروهای دست‌ساز و یا خودروهایی که تنها یک نسخه از آن ساخته شده نیامده و فقط نام خودروهای تولید انبوه آمده است. البته ما نام دو دستگاه از این خودروهای خاص را در انتهای این مقاله آورده‌ایم. با پدال همراه باشید.

  همچنین بخوانید: آشنایی با بزرگ‌ترین کوپه‌های تاریخ، کشتی‌های دو در ۶ متری!

  همچنین بخوانید: معرفی کندترین و تنبل‌ترین خودروهای تاریخ

  بزرگترین خودروهای تولید انبوه ازلحاظ طول

  ۱۰. فورد اکسپدیشن ماکس (Ford Expedition Max)

  طول: ۵.۳۳ متر

  فیدلیتی سه ردیف صندلی دارد و این غول ۵.۳ متری نیز ۳ ردیف صندلی دارد! با این تفاوت که این فورد غول‌پیکر قادر است به‌راحتی ۸ نفر را در خود جای دهد و بازهم فضای صندوق زیادی برایش باقی مانده باشد اما فیدلیتی… . کابین این خودرو فضایی مجلل و لوکس را برای سرنشینان فراهم آورده. شاید بتوان تنها ایراد بزرگ این خودرو را وزن زیاد و مصرف سوخت ۱۴ لیتری آن دانست.

  ۹. شورلت تاهو (Chevrolet Tahoe)

  طول: ۵.۴ متر

  همیشه خودروهای شورلت جزو بزرگترین ها بوده‌اند و هستند. این خودرو نیز در زمان خود بسیار لوکس و مجلل محسوب می‌شود. البته نسخه‌های جدید تاهو نسبت به نسخه‌های قبلی پیشرفت‌های چشمگیری را داشتند و بسیار لوکس‌تر شده‌اند؛ اما متأسفانه این خودروی سنگین‌وزن حدود ۱۳ لیتر در اتوبان‌های خارج از شهر می‌سوزاند!

  ۸. جی‌ام‌سی یوکان دنالی ایکس‌ال (GMC Yukon Denali XL)

  طول: ۵.۷۲ متر

  جی‌ام‌سی یوکان یا همان جمس یوکان خودمان با اختلافی ۳۰ سانتی از شورلت تاهو جلو زده. این خودرو به دلیل قابلیت‌های آفرودی مناسبی که دارد برای پیک‌نیک و کمپینگ بسیار مناسب است و می‌تواند خاطره دل‌نشینی از خود در ذهن شما به‌جا بگذارد؛ اما مصرف سوخت آن مانند پسرعموهایش در معابر شهری سر به فلک می‌گذارد و گاهی به ۲۵ لیتر نیز می‌رسد!

  ۷. کادیلاک اسکالید (Cadillac Escalade ESV)

  طول: ۵.۷۹ متر

  بازهم نام شاسی‌بلندی آمریکایی در لیست جا گرفت. یک شاسی‌بلند واقعی واقعی! کمتر کسی است که کادیلاک اسکالید را نشناسد. بسیاری از مقامات دولتی مهم آمریکا از نسخه ضدگلوله این خودرو برای رفت‌وآمد خود استفاده می‌کردند. این غول آمریکایی سال‌ها است که پرچم‌دار اس‌یو‌وی‌های این سایز بوده و هست. البته نسل جدید این خودرو بسیار بسیار پیشرفته و لوکس شده اما طول آن کمی از نسخه‌ای که در تصویر می‌بینید کم‌تر است.

  ۶. رولزرویس فانتوم (ٰٰRolls-Royce Phantom)

  طول: ۵.۸۵ متر

  اولین خودروی غیر آمریکایی لیست ما رولزرویس فانتوم است. مطمئناً هیچ خودرویی توان رقابت با این لیموزین فوق لوکس را ندارد. البته کمتر از ۵ درصد مردم توانایی خرید این لیموزین میلیون دلاری را دارند. طول این خودرو آن‌قدر زیاد است که سرنشینان آن می‌توانند فاصله‌گذاری اجتماعی کرونا را در آن حفظ کنند! جالب است بدانید که رئیس‌جمهور سابق آمریکا یعنی دونالد ترامپ هم یک دستگاه رولزرویس فانتوم داشت که چندی پیش در یک مزایده به فروش رفت.

  ۵. کادیلاک وی ۱۶ (Cadillac V16)

  طول: ۶.۱ متر

  این کادیلاک کمی متفاوت و عجیب است. شاید وقتی برای بار اول به آن نگاه می‌کنید گمان کنید که تنها یک خودروی کانسپت است و در دنیای واقعی وجود ندارد. این کادیلاک قصد داشت میراث پدران پیشین خود را زنده کند اما متأسفانه به‌هیچ‌وجه موفق نشد. این خودرو از یک موتور ۱۶ سیلندر ۷.۴ لیتری استفاده می‌کند. جالب است بدانید که تنها ۵۱ نسخه از این خودروی عجیب ساخته و فروخته شد.

  ۴. مرسدس بنز میباخ اس ۶۰۰ پولمن (Mercedes-Benz Maybach S600 Pullman)

  طول: ۶.۵ متر

  مرسدس بنز+اس کلاس+میباخ+ پولمن تنها ترکیبی است که تاکنون هیچ شرکتی به‌جز بنز نتوانسته به آن دست بیابد. شاید بنزهای میباخ تنها خودروهایی باشند که بتوانند به‌پای محصولات رولز رویس برسند. در بیشتر سفارتخانه‌های دنیا حداقل یک دستگاه میباخ و یا اس کلاس وجود دارد. کابین این خودرو آن‌چنان با کیفیت، لوکس و ظریف است که ممکن است هنگام نشستن در آن لباس‌هایتان کابین را کثیف کند!

  منبع مطلب : www.pedal.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید