این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بهترین کبوتر

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بهترین کبوتر را از این سایت دریافت کنید.

  بهترین نژاد های کبوتر در جهان

  بهترین نژاد های کبوتر در جهان تصور می شود که پرورش نژاد های کبوتر به منظور افزایش اندازه، شکل، رنگ یا رفتار بیش از ۳۰۰۰ سال پیش آغاز شده است اما شواهد تاری

  بهترین نژاد های کبوتر در جهان

  اسفند ۲۸, ۱۳۹۹ توسط admin 0 8056

  اشتراک پست

  اشتراک گذاری در Facebook

  اشتراک گذاری در Twitter

  بهترین نژاد های کبوتر در جهان

  تصور می شود که پرورش نژاد های کبوتر به منظور افزایش اندازه، شکل، رنگ یا رفتار بیش از ۳۰۰۰ سال پیش آغاز شده است اما شواهد تاریخی کمی در مورد پرورش زودتر از این موقع وجود دارد. به نظر می رسد اولین اشاره به پرورش کبوترهای رنگی در شعری است که شاعر یونانی هومر در سال ۹۵۰ قبل از میلاد مسیح هنگام اشاره به برج های مسین (Messene’s towers) برای کبوترهای نقره ای مشهور سروده است. اشاره به کبوترهای نقره ای حاکی از آن است که کبوتر چاهی یا سنگی که انواع کبوترها از نوادگان او می باشند، برای ایجاد یک کبوتر نقره ای یا سفید پرورش یافته است.

  بعدها سقراط، فیلسوف کلاسیک یونان (۴۶۹- ۳۹۹ قبل از میلاد) در مورد نژاد پرندگان که به نظر می رسد کبوتر بوده اند، بحث کرد. در قرن اول میلادی، مورخ رومی به نام پلینی در مورد پرورش کبوترهای فانتزی بحث کرد و تأیید کرد که این کار برای مدت زمان قابل توجهی ادامه داشته است. در همان قرن، دانشمند رومی، وارو اشاره های روشنی به اصلاح نژاد های کبوتر کرده است. او تصویر کبوتر سنگ اهلی را در مقایسه با کبوتر سفید تغذیه شده  ذکر کرد. از این امر روشن می شود که نژادهای فانتزی امروزه نه تنها از تبار کبوتر چاهی وحشی هستند بلکه پس از اهلی شدن این پرنده، پرورش آنها سریعاً شروع شده است.

  نژادهای پرورشی یا فانتزی کبوتر

  در طی ۲۰۰۰ سال گذشته پرورش کبوتر برای تولید نژادهای پرورشی و فانتزی با داشتن بیش از ۳۰۰ نژاد شناخته شده به یک هنر تبدیل شده است. گروه بندی نژاد های کبوتر تفننی پیچیده است اما تقریباً در ۸ عنوان جداگانه قابل تعریف است.

  ۱- کبوترهای سودمند (Utility Pigeons)

  این نژادها نژادهایی هستند که در اصل برای گوشت پرورش داده می شدند. وزن زیاد این کبوتران با حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ گرم و داشتن سینه عمیق و فراخ، قدرت باروری و بنیه خوب از مشخصات کبوتران گوشتی می‌ باشد . در حالیکه در اروپا و آسیا انتخاب بیشتر بر اساس رنگ و فرم صورت می‌گیرد در آمریکا کبوترها در جهت تولید گوشت پرورش داده می‌شوند. کشورهای اروپایی انواع کبوترهای گوشتی را از آمریکا وارد کرده و بر روی آنها کار کرده‌اند. از جمله این نوع نژاد های کبوتر می توان به کبوترهای French Mondain (مونداین فرانسوی) و King (شاهی) اشاره کرد.

  مونداین فرانسوی

  ۲- معلق زنهای در حال پرواز و بلند پروازها (Flying Tumblers and Highfliers)

  این گروه از کبوترهای فانتزی شامل پرندگانی هستند که برای اهداف نمایشی پرورش می یابند اما به دلیل توانایی های آکروباتیک می توان از آنها در مسابقات پرواز نیز استفاده کرد. از این گروه از کبوتران  می توان به Tumbler (کبوتر معلق زن)، Tippler (کبوتر میگسار) و Roller اشاره کرد.

  کبوتر معلق زن

  ۳- کبوترهای صوتی و پر آسیایی (Asian Feather and Voice Pigeons)

  این گروه برای پرآرایی گسترده و صدای خنده یا شیپوری شان پرورش داده می شوند. از این گروه Fantail (کبوتر چتری)، Trumpeter (کبوتر بخارا یا جارچی) و Jacobin (کبوتر یعقوبی) معروف است.

  دو تصویر از کبوتر چتری

  ۴- کبوترهای خانگی یا هومر (Homer Pigeons or Homing Pigeons)

  این نژاد از نژاد های کبوتر همانطور که از نامشان پیداست به دلیل توانایی هایشان در به خانه برگشتن شان پرورش یافته اند اما همچنین شامل پرندگان مسابقه ای است که برای نمایش دادن پرورش یافته اند. این گروه شامل English Carrier (کبوتر نامه بر)، Dragoon (کبوتر جنگی) و German Beauty Homer (کبوتر خانگی زینتی آلمانی) است.

  کبوتر خانگی زینتی آلمانی

  ۵- معلق زن های نمایشی (Exhibition Tumblers)

  برخی از اعضای این گروه در اصل به دلیل توانایی های آکروباتیک پرورش داده شده اند اما تا حدی نژادهای مختلف آنها باهم پیوند خورده و اصلاح نژادی شده اند که اکنون جزو پرندگان نمایشی قلمداد می شوند. این گروه شامل Nun (کبوتر راهبه)، English Short Faced Tumbler (معلق زنهای صورت کوتاه انگلیسی) و Magpie (کبوتر جاره) می باشند.

  کبوتر راهبه

  ۶- کبوترهای رنگی (Colour Pigeons)

  این گروه متشکل از انواع مختلف کبوتر فانتزی است که به طور خاص برای رنگ و نشان خود پرورش داده شده است. این گروه شامل Archangel (کبوتر فرشته)، Swallow (فاخته) و Danish Suabian (سوآبیان دانمارکی) است.

  کبوتر فرشته

  ۷- کبوتران دمنده و کراپرزها (Pouters and Croppers)

  این گروه از کبوترهای فانتزی صرفاً به دلیل توانایی شان در بادکردن چینه دان خود با هوا پرورش داده می شوند. این گروه شامل English Pouter (دمنده های انگلیسی)، Norwich Cropper (کراپرز نورویچ) و Pigmy Pouter (دمنده قد کوتاه) است.

  دو تصویر از کبوترهای دمنده انگلیسی

  منبع مطلب : baharestanfarm.ir

  پرورش کبوتر : نژادهای کبوتر

  پرورش کبوتر : نژادهای کبوتر کبوتر نیز مانند سایر پرندگان و حیوانات، نژادهای مختلفی دارد. اما چون از لحاظ تولیدی بسیار کمتر از سایر پرندگان اهلی، مثل مرغ، پرورش کبوتر : نژادهای کبوتر

  پرورش کبوتر : نژادهای کبوتر

  کبوتر

  بوسیله Admin به روز رسانی شده در سپتامبر 27, 2020

  3به اشتراک گذاری

  پرورش کبوتر : نژادهای کبوتر

  کبوتر نیز مانند سایر پرندگان و حیوانات، نژادهای مختلفی دارد. اما چون از لحاظ تولیدی بسیار کمتر از سایر پرندگان اهلی، مثل مرغ، بوقلمون، غاز، اردک و غیره مورد تحقیق، مطالعه و توجه فرارگرفته است، بسیار کمتر توسط انسان در برنامه های تحقیقاتی اصلاح نژاد، تغذیه و غیره وارد شده است. در ایران، کبوتر هرگز از لحاظ تولید گوشت مورد استفاده تجارتی واقع نشده و هیچ واحد تولیدی تجارتی کبوتر تاکنون در کشور ما ایجاد نشده است.

  در ایران قدیم نیز همانند برخی از کشورهای دیگر با استفاده از کبوترهای نامه رسان، از این پرنده در امر تمام رسانی دولتی استفاده می شد. به عبارت ساده تر می توان اذعان داشت که به غیر از استفاده از کبوتر در امر نامه رسانی در گذشته، در ایران تنها مورد استفاده این پرنده، نگهداری آن توسط برخی از مردم به منظور تفریح و در اصطلاح «کبوتر بازی» و نیر برای مسابقه «گرو بستن» بوده است.

  به همین لحاظ می توان گفت که در ایران به جز تعدادی تحقیقات و پایان نامه های دانشجویی روی شماری از عوامل بیماری زا و دامپزشکی کبوتر، کار علمی دیگری صورت نگرفته است.

  مطالب مرتبط

  طرز تهیه گل شور برای کبوتر

  شرایط بهینه برای مست کردن و جفت گیری کبوتر ها

  لذا عمده اطلاعات موجود روی بیماری های کبوتر مربوط به حاصل تحقیقات مذکور و نیز ترجمه بیماری ها از کتب خارجی بوده است. همچنین روی موضوعات تغذیه و اصلاح نژاد کبوتر، احتمالاً هیچ کار علمی و تحقیقاتی در ایران صورت نگرفته است. تحقیقات و مطالعات رویا عموم مسائل مربوط به کبوتر در سایر کشورها نیز بسیار محدود است.

  اما در کشور خودما اطلاعات ارزشمندی در زمینه های مختلف نگهداری، اصلاح نژاد، تغذیه، مسابقات (گروبستن) و غیره نزد پیشکسوتان امر کبوتر موجود است که متأسفانه این افراد هرگز اقدام به نوشتن اطلاعات خود نکرده و لذا آن چه تاکنون قبل از این کتاب منتشر شده است، عملاً در مقابل اطلاعات موجود در سینه پرورش دهندگان اصیل کبوتر بسیار اندک است.

  کبوترهای ایرانی و خارجی را دارند. برای تألیف این کتاب، مؤلف تا حدودی از تجربیات مجموعه داران کبوتر استفاده نموده است. برای تهیهٔ تصاویر مندرج در این کتاب، مؤلف بارها به فروشگاه های پرندگان زینتی سرزده و در هر بار توانسته است

  یک یا دو نژاد را بیابد و از آنها تصویر تهیه کند. البته به یقین مجموعه داران کبوتر در شهرهای مختلف کشور ما، به خصوص تهران، شمار بسیار بیشتری از نژادها و ارقام کبوتر را در اختیار دارند. مؤلف قصد دارد که در آینده نیز در هر فرصتی که پیش آید تصاویر نژادهای دیگر را نیز تهیه کند و به همراه اطلاعات جدیدی که از کبوترداران حرفهای کسب خواهد نمود، در چاپهای آتی این کتاب درج خواهد نمود.

  در اروپا و آمریکا، اگرچه به مراتب کمتر از سایر پرندگان اهلی به تولید تجاری گوشت از کبوتر پرداخته شده و کمتر روی پرورش علمی کبوتر کار شده است، ولی در این دو قاره کارهای علمی و تجاری انجام شده روی کبوتر از سایر قارهها بیشتر بوده است.

  کبوترها از لحاظ شکل بدن و تنوع رنگ در نقاط مختلف بدن، گوناگونی زیادی دارند. به طور کلی می توان گفت به علت قائل نشدن اهمیت کافی برای این پرنده، فقط شمار معدودی از آنها به طور دقیق شناسایی شده و به نژاد خاصی مربوط شده اند و از بقیه قط با شکل یا خصوصیاتی ازجمله محل پرورش یا قابلیت تولیدی آنها یاد می شود.

  کبوتر های سویه گوشتی در سن بلوغ ۶۰۰ تا ۸۰۰ گرم وزن دارند و دارای سینه عمیق و فراخ ( پهن ) ، قدرت باروری بالا و بنیه خوب هستند.در اروپا و آسیا ، اساس انتخاب کبوتران برای پرورش و اصلاح نژاد ، رنگ و شکل بدن است.در حالی که در آمریکا،کبوترهای مورد توجه قرار می گیرند که خصوصیات خوبی از لحاظ قابلیت تولید گوشت داشته باشند.

  برخی از کبوترهای سویه های گوشتی از آمریکا به اروپا وارد شده که از آنها می توان کبوتر شاهی سفید، کبوتر شاهی شناسا، کبوتر کارنیه، کبوتر موندین کبوتر نامه رسانا، کبوتر شناسای تکزاس، کبوتر اشتراسر و غیره را نام برد. کبوتر شامی سفید در آمریکا از تلافی کبوتر سفید مالتز” و کبوتر سفید دوشز نتیجه شده است. این کبوتر دو نوع دارد.

  یکی کبوتر شاهی سفید که وزن بالغ آن ۷۵۰ تا ۸۵۰ گرم است و باروری مناسبی دارد و دیگری نوع کاملاً گوشتی این کبوتر است که وزن سنگین تری دارد و وزن کبوترهای جوان آماده کشتار آن به ۵۵۰ گرم می رسد. از هر جفت این نژاد، می توان در سال ۱۶ جوجه تولید کرد. این کبوتر عموماً دارای سینه عمیق، فراخ و پرگوشت است. از تلاقی کبوتر نژاد داکس با کبوتر نژاد موندین، کبوتر شاهی نقرهای ایجاد شده است که این آمیخته جثه ای بزرگ تر و حالتی آرام تر از کبوتر نژاد شاهی سفید دارد.

  در امریکا کبوتر شاهی شناسا ایجاد شد که از ویژگیهای این نژاد سهولت تشخیص کبوترهای نر و ماده از هم است، زیرا در این نژاد رنگ پرها در جنس نر و ماده باهم متفاوت است. کبوتر نژاد کارنیه در جنوب بلژیک و شمال فرانسه ایجاد شد. وزن بالغ این نژاد ۶۰۰ تا ۷۵۰ گرم و در کبوترهای جوان آماده کشتار به ۵۰۰ گرم می رسد. شکل سینه، درازتر بودن دم و بال و پهن تر بودن سر، این نژاد را از شاهی سفید متمایز میکند. کبوتر نژاد موندین که یکی از قدیمی ترین نژادهای فرانسوی است، رنگهای مختلفی دارد.

  مطالب مرتبط

  بیماری کبوتر برفک تا مایکوپلاسما آشنایی با انواع بیماری های کبوتران

  ۸ گونه پرنده خانگی آرام که مناسب نگهداری در منزل می باشند

  این نژاد در جوانی و هنگام مناسب برای کشتار حدود ۰ ۶۰ گرم وزن دارد و در زمان بلوغ وزن آن به ۷۵۰ تا ۹۰۰ گرم می رسد. یکی از نژادهای سبک وزن و پرقدرت در پرواز، کبوتر نامه رسان است. این کبوتر که بیشتر در اروپا و خاورمیانه یافت می شود؛ در سن بلوغ , Ա; f Y ۴۸۰ گرم وزن دارد، بسیار مقاوم است، تخم زیادی تولید می کند، به ندرت تخم های خود را میشکند، با دقت از جوجه های خود مواظبت می کند و قادر است مسافتهای ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلومتر را با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر در ساعت طی کند و بلافاصله همان مسافت را باز گردد.به علت همین ویژگی در قدیم از کبوترهای نامه رسان برای ارسال سریع نامه های دولتی استفاده میشد و در واقع برخی از دولت ها مشابه اداره پست امروزی یک سازمان کبوتر پرانی داشتند که در آن افراد ورزیده ای به کار پرورش و نگهداری از کبوترهای نامه رسان اشتغال داشتند.چگونگی جهت یابی این نوع کبتورها در مسافت های طولانی هنوز جزئی اسرار پیچیده طبیعت این پرنده است.

  منبع مطلب : chicken-device.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید