این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بیشترین تنوع غذایی مربوط به کدام استان است

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بیشترین تنوع غذایی مربوط به کدام استان است را از این سایت دریافت کنید.

  بیشترین تنوع غذایی طبق سازمان یونسکو مربوط به کدام استان است

  بیشترین تنوع غذایی طبق سازمان یونسکو مربوط به کدام استان است را از این سایت دریافت کنید.

  بیشترین تنوع غذایی طبق سازمان یونسکو مربوط به کدام استان است

  دسته بندی : نکس گرام مطالب سایت

  بیشترین تنوع غذایی طبق سازمان یونسکو مربوط به کدام استان است را از این سایت دریافت کنید.

  بیشترین تنوع غذایی در ایران مربوط به استان گیلان است

  غذاهای ایرانی معروف به تنوع و بومی بودن در سراسر جهان شناخته شده‌اند. با توجه به اهمیت تغذیه‌ای این غذاها، سازمان یونسکو به مطالعه و بررسی تنوع غذایی در ایران پرداخت و استان‌های مختلف را بر اساس تنوع غذایی آن‌ها رتبه‌بندی کرد.

  به گزارش سازمان یونسکو، استان گیلان با بیش از ۲۰۰ غذای مختلف، بیشترین تنوع غذایی را در ایران دارد. این غذاها شامل غذاهای دریایی، برنجی، خورشتی، کبابی و خوراکی‌های متنوعی هستند. بنابراین، اگر به دنبال تجربه غذاهای بومی و متنوع هستید، سفر به استان گیلان یک انتخاب عالی خواهد بود.

  علاوه بر گیلان، استان‌های گلستان، خوزستان، فارس و کرمان نیز با تنوع غذایی بالا در ایران شناخته می‌شوند. به عنوان مثال، استان گلستان با غذاهایی مانند قیمه، آش ترش و پلوی خرما به عنوان یکی از مهمترین مراکز تولید غذای بومی شناخته شده است.

  در نهایت، باید توجه داشت که تنوع غذایی تنها یکی از جنبه‌های فرهنگ غذایی یک منطقه است و هر استان در ایران دارای جنبه‌های فرهنگی متنوع دیگری نیز است. امیدواریم که با این مطلب، شما را به سفر و تجربه غذاهای بومی و فرهنگی ایران ترغیب کرده‌ایم.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟

  بله خیر مهدی 24 ساعت پیش 2

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  1 پاسخ ادمین

  منبع مطلب : nexgram.ir

  آیا میدانید بیشترین تنوع غذایی در استان گیلان است!؟

  تنوع غذایی در استان گیلان به واسطه عطر، اصالت و سلامت شهرت جهانی یافت و امروز آماده می شود تا به خوبی در گستره گردشگری داخلی و خارجی بیان شود.

  خانه گردشگری ایرانگردی استان ها گیلان آیا میدانید بیشترین تنوع غذایی در استان گیلان است!؟

  آیا میدانید بیشترین تنوع غذایی در استان گیلان است!؟

  در ۰۹ مهر , ۱۴۰۰ چاپایمیل

  از ابتدای آفرینش انسان تا کنون، غذا از نیازهای اولیه انسان بوده است که این امر در طول تاریخ بشریت در جوامع و کشورهای مختلف با توجه به نوع اقلیم، فرهنگ و نیز طبیعت متفاوت بوده و هر شهر یا کشوری با توجه به ذائقه ای که دارد به تهیه غذا می پردازد. اما جالب است بدانید همواره تنوع غذایی برای همه انسان ها مهم است و در شرایط عادی کمتر افرادی پیدا می شوند که در چند روز متوالی غذاهای تکراری داشته باشند. در کشور ما نیز اینگونه است و بسیاری از غذاهای ایرانی شهرت جهانی دارند ولی در میان همه استان ها تنوع غذایی در استان گیلان بیشتر دیده می شود و این امر به دلیل طبیعت غنی و سرسبزی این استان زیباست.

  تجربه ثابت کرده که لذت خوردن ماهی سفید برشته در کنار باقلا قاتوق، ترشی هفت تا بیجار، سیر ترشی، ترب سفید، زیتون پرورده و بیش از 250 نوع غذای شناخته شده گیلانی در فضای مه آلود و بارانی شمال لذتی ماندگار و خاص به وجود می‌آورد.

  راز تنوع غذایی در استان گیلان !

  در خصوص تنوع غذایی در استان گیلان باید توجه داشته باشید که این موارد فراتر از غذای صرف است، زیرا گیلان را بیشتر از هر کجای ایران وسیع با غذاهای لذیذ و رنگارنگش می شناسند، به گونه ای سفره گیلانی بخشی از هویت و فرهنگ مردم این سرزمین سبز و زیبا به شمار می رود!

  البته در این استان عناصر فرهنگ بسیار متفاوت است، اما در میان تمامی آنها غذا از بیشترین ظرفیت و جاذبه برخودار است و حتی امروزه جغرافیای تغذیه از اهداف پرطرفدار و پردرآمد در کشورهای پیشرو در صنعت گردشگری محسوب می‌شود.

  اهمیت این مساله یعنی غذا تا آنجاست که شبکه شهرهای خلاق یونسکو، خوراک شناسی را نیز در کنار 6 حوزه خلاق دیگر از جمله صنایع دستی، هنرهای بومی، هنرهای رسانه ای، فیلم، طراحی، ادبیات و موسیقی تحت پوشش می دهد و از سال 94 شهر رشت نیز به عضویت این شبکه در حوزه خوراک پیوست.

  کارشناسان گردشگری بر این باورند که غذا در ارتباط مستقیم با اقلیم قرار دارد و هر ناحیه جغرافیایی به اقتضای طبیعت خود نوع متفاوتی از تغذیه را به همراه می آورد. گیلان نیز بواسطه طبیعت غنی و سرسبز در میان استان های کشور از بیشترین تنوع غذایی برخوردار است.

  حال تنوع غذایی در استان گیلان زبانزد خاص و عام است و سفره مادربزرگان گیلانی به واسطه عطر، اصالت و سلامت شهرت جهانی یافت و امروز آماده می شود تا به خوبی در گستره گردشگری داخلی و خارجی بیان شود.

  به نظر می‌رسد حالا که زمینه ثبت ملی غذاهای گیلان و جهانی شدن آن فراهم شده، این موضوع فرصتی است که گردشگری خوراک در استان گیلان بیشتر از همیشه مورد توجه و اهتمام قرار گیرد و علاوه بر جذب گردشگر، سفره گیلانی به وسعت جهانی گسترده شود تا شادی و ثروت به ارمغان بیاورد.

  در مورد تنوع غذایی در استان گیلان ، روشن بابایی از استادان حوزه گردشگری و عضو پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان بیان داشت: «پیوستن به شبکه شهرهای خلاق یونسکو اتفاقی نیست که برای هر شهر در جهان رخ دهدلذا می توان از این ظرفیت بجای جزیره ای عمل کردن ارگان های متولی، راهی برای توسعه گردشگری خوراک رقم زد. براساس تعهدات داده شده به یونسکو می بایستی موضوع آکادمی خوراک، ایجاد موزه خوراک شناسی گیلان که در سال 96 در قالب طرحی به سازمان برنامه و بودجه ارائه شده است، تبادل استاد و دانشجو بین شهرهای خلاق خوراک شناسی و همچنین تعامل و شبکه سازی بین شهرهای خلاق یونسکو در حوزه غذا انجام شود که متاسفانه تاکنون در گیلان اتفاق نیفتاده است.»

  ایرانگرد بر این باور است که اگر این موضوع درست و کارشناسانه مورد بررسی قرار بگیرد، این استان می‌تواند به یکی از بزرگترین قطغذاهب های گردشگری جهان تبدیل شده و تنوع غذایی در استان گیلان به عنوان یک منبع بزرگ درآمد برای مردم این سرزمین به شمار رود.

  برچسب‌ها: irangard news ایران ایرانگرد ایرانگرد 1400 ایرانگرد نیوز ایرانگردی

  تنوع غذایی در استان گیلان

  خبرگزاری ایرانگرد رشت

  غذاهای محلی استان گیلان

  گیلان مجله ایرانگرد اشتراک 0 تویت قبلی

  ماریاچی شغلی که فقط توی مکزیک پیدا می‌شه؟!

  بعدی

  رویایی ترین دریاچه جهان کجاست؟

  درباره نویسنده

  ایرانگرد

  مجله ایرانگردی | مجله رسمی ایرانگردی و جهانگردی

  مطالب مرتبط

  تاریخ و بعد فرهنگی نوروز در ایران

  ۲۸ اسفند , ۱۴۰۱

  رنگ سال ۱۴۰۲ چه رنگی است؟

  ۲۵ اسفند , ۱۴۰۱

  نگران جا ماندن از بازار ارز نباشید…

  ۲۴ اسفند , ۱۴۰۱

  ارسال یک نظر

  شرط ازدواج

  تاپ سیکس

  تبلیغات

  لبنیات سنتی توسعه جاذبه گردشگری

  یک عمر آسایش و آرامش با مشاورین املاک آینده

  لبنیات سنتی توسعه جاذبه گردشگری

  یک عمر آسایش و آرامش با مشاورین املاک آینده

  منبع مطلب : irangardmag.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید