این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تحلیل کنکور دی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تحلیل کنکور دی را از این سایت دریافت کنید.

  سطح دشواری کنکور دی 1401 از نظر دانش آموزان

  هر سال پس از برگزاری کنکور صدها نفر از دانش آموزان کانونی در سایت کانون سطح دشواری هر درس را براساس نظر خودشان اعلام می‌کنند

  سطح دشواری کنکور دی 1401 از نظر دانش آموزان

  سطح دشواری کنکور دی 1401 از نظر دانش آموزان هر سال پس از برگزاری کنکور صدها نفر از دانش آموزان کانونی در سایت کانون سطح دشواری هر درس را براساس نظر خودشان اعلام می‌کنند

  243,688

  هر سال پس از برگزاری کنکور صدها نفر از دانش آموزان کانونی در سایت کانون سطح دشواری هر درس را براساس نظر خودشان اعلام می کنند . در سال های گذشته هم این کار را انجام دادند. برای کنکور دی 1401 نیز می توانید پس از بازگشت از جلسه آزمون به صفحه شخصی خود در سایت کانون یا پایین همین مطلب مراجعه کنید و نظر خود را اعلام کنید. 

  شما می توانید نظر دانش آموزان را با سال های گذشته مقایسه کنید. این مقایسه احساس و استنباط دانش آموزان را مشخص می کند . سطح دشواری واقعی پس از تصحیح همه ی برگه ها و اعلام نتایج رسمی مشخص خواهد شد.

  این نتایج بر اساس احساس و استنباطی است که دانش آموزان در صفحه ی شخصی  خود اعلام کرده اند .

  ( نتایج فقط بر اساس نظر دانش آموزان کانونی که از صفحه ی شخصی خود وارد شده اند و اظهار نظر کرده اند استخراج شده است )

  در جدول های زیر ، سطح دشواری کنکور در چند سال گذشته را خواهید دید:

  الف : نظر دانش آموزان درباره سطح دشواری بر مبنای اظهار نظر در صفحه شخصی

  ب :  آمار واقعی سطح دشواری پس از در یافت کارنامه ها

  توجه : هر دو مورد مربوط به دانش آموزان کانونی است.

  سطح دشواری کنکور دی 1401 : امسال هم‌به روال سال های گذشته ابتدا نظر دانش آموزان را جمع بندی می کنیم و در جدول ها نمایش می دهیم و سطح واقعی دشواری را بعد دریافت کارنامه کانونی ها (دو ماه بعد) اطلاع رسانی خواهیم کرد .

  آیا نظر دانش آموزان با نتایج واقعی هماهنگ است ؟

  اگر به جدول ها مراجعه کنید مشاهده خواهید کرد چه قدر با نتایج واقعی هماهنگ است.

  لطفا خودتان هر دو معیار را مقایسه کنید تا معلوم شود نظر و احساس دانش آموزان چه قدر با سطح واقعی کنکور همسطح و همسو است.

  کنکور ریاضی دی 1401

  برای مشاهده نمودارهای سطح دشواری کنکور ریاضی دی 1401 کلیک کنید

  آمار جدول زیر براساس نظر بیش از 1000 دانش آموزی کانونی ریاضی  در صفحه شخصی استخراج شده است.

  کنکور انسانی دی 1401

  برای مشاهده نمودارهای سطح دشواری کنکور انسانی دی 1401 کلیک کنید

  آمار جدول زیر براساس نظر بیش از 3200 دانش آموزی کانونی انسانی  در صفحه شخصی استخراج شده است.

  کنکور تجربی دی 1401

  برای مشاهده نمودارهای سطح دشواری کنکور تجربی دی 1401 کلیک کنید

  آمار جدول زیر براساس نظر بیش از9200  دانش آموزی کانونی تجربی در صفحه شخصی استخراج شده است.

  کنکور هنر دی 1401

  برای مشاهده نمودارهای سطح دشواری کنکور هنر دی 1401 کلیک کنید

  کنکور زبان دی 1401

  برای مشاهده نمودارهای سطح دشواری کنکور زبان دی 1401 کلیک کنید

  منبع مطلب : www.kanoon.ir

  کارنامه کنکور دی ماه ۱۴۰۱

  در این مقاله هیوا درباره جزئیات کارنامه کنکور دی ماه ۱۴۰۱ توضیح داده شده و راهنمای دریافت کارنامه آزمون سراسری دی 1401 به همراه تحلیل کارنامه پرداخته شده است.

  کارنامه کنکور دی ماه ۱۴۰۱

  سازمان سنجش در سایت خود به نشانی sanjesh.org نتایج قبولی داوطلبانی که در کنکور دی ماه ۱۴۰۱ شرکت کرده اند را در قالب کارنامه اولیه و نهایی منتشر می کند. داوطلبان می توانند کارنامه اولیه کنکور سراسری دی ماه در نیمه اول اسفند ماه 1401 و نتایج نهایی (جواب انتخاب رشته) داوطلبان آزمون دی در شهریور ماه سال آینده دریافت کنند. تحلیل کارنامه می تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب رشته داوطلبان باشد.

  برای مشاوره تحلیل کارنامه کنکور دی ماه ۱۴۰۱

  برای مشاوره تحلیل کارنامه کنکور دی ماه ۱۴۰۱

  هرساله بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری از فرایند انتخاب رشته جامانده یا به دلیل موکول کردن انتخاب رشته به روز های آخر، از نتیجه انتخاب رشته خود راضی نیستند. چرا که از زمان انتشار و مندرجات کارنامه کنکور سراسری مطلع نیستند.

  علاوه بر حذف دروس عمومی و حذف زیر گروه ها، تاثیر معدل داوطلبان در نتیجه کنکور نیز تاثیر مستقیم دارد، داوطلبی که در آزمون دی ماه 1401 شرکت کرده و بر مبنای کارنامه آن می خواهد انتخاب رشته کند، با کارنامه جدیدی رو به رو می شوند که هیچ اطلاعی از مندرجات آن ندارد.

  این نکته که داوطلبان کنکور 1402 با چالش های زیادی در خصوص تغییرات کنکور مواجه شده اند، امری است که باعث شده تا این مقاله نگارش شده و به سوالات این داوطلبان در مورد این که کارنامه کنکور دی ماه چگونه است، پاسخ داده و جزئیات زمان انتشار، سایت، تحلیل کارنامه و راهنمای دریافت کارنامه کنکور دی ماه ۱۴۰۱ قرار داده شود.

  کارنامه کنکور دی ماه چگونه است؟

  هر ساله داوطلبان بسیاری که علاقه مند به حضور در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هستند، با شرکت در کنکور سراسری و انتخاب اولویت های خود وارد دانشگاه می شوند. یکی از مهم ترین مراحل این فرآیند تحلیل اصولی کارنامه داوطلب و انتخاب رشته براساس رتبه و تراز کسب شده ایشان است.

  در ابتدا پیش از این که توضیح دهیم کارنامه کنکور دی ماه چگونه است؟، لازم است تا درباره تغییرات کنکور سراسری توضیحاتی دهیم. براساس تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، تغییراتی در کنکور سراسری 1402 اعمال شد و سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری این آزمون، موظف به اجرایی کردن این تغییرات شد.

  از مهم ترین موارد تغییر کنکور سراسری حذف دروس عمومی و حذف زیر گروه ها در کلیه گروه های آزمایشی، تاثیر معدل در کنکور به طور مستقیم، تغییر سوالات و مدت زمان پاسخ دهی و ... اشاره کرد. تمامی این نکات یا به طور مستقیم یا غیر مستقیم در کارنامه کنکور دی ماه 1401 تاثیر خواهد داشت.

  منظور خود را از تاثیر تغییرات در کارنامه کنکور دی ماه با این مثال تحلیل می کنیم. در سال های گذشته تمام رشته های موجود در هر گروه آزمایشی در دسته بندی هایی قرار می گرفت که به آن زیرگروه می گفتند. داوطلبی که در یک زیر گروه رتبه بهتری می آورد شانس قبولی بیشتری در رشته های آن زیر گروه داشت. در کارنامه ای که از سوی سازمان سنجش صادر می شد، رتبه و تراز هر داوطلب در هر زیر گروه مشخص می شد. در تصویر زیر نمونه ای از رتبه کشوری و رتبه در سهمیه داوطلب به همراه تراز را قرار داده ایم.

  بدیهی است که در کارنامه کنکور دی ماه ۱۴۰۱، با توجه به این زیر گروه ها حذف شده اند و دیگر دسته بندی ای برای رشته ها وجود ندارد، جدول زیر گروه ها در این کارنامه وجود نداشته باشد. دیگر نکته مهم که در تصویر فوق هم قابل مشاهده است، تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان است.

  بدین معنی که در سال های گذشته اگر دانش آموزی از نمرات خوبی برخوردار نبود، می توانست برای قبولی در آزمون تلاش کند و نمرات داوطلب تنها زمانی که خوب بودند در رتبه ایشان اعمال می شد. در حالی که در کنکور دی ماه 1401 تاثیر سوابق تحصیلی (معدل) داوطلبان به طور مستقیم (40 درصد) در نمره کنکور لحاظ می شود. داوطلبان دارای معدل خوب، رتبه بهتر کسب می کنند و نمرات پایین متقاضیان، منجر به بدتر شدن رتبه و تراز آزمون می شود.

  از سوی دیگر با توجه به این که سوابق تحصیلی داوطلبان در خرداد ماه پس از امتحانات نهایی قطعی می شود، این نکته که تراز آزمون با احتساب سوابق فعلی احتساب شود، مشخص نیست. در ادامه توصیه می کنیم برای راهنمایی از نحوه دریافت و تحلیل کارنامه کنکور توصیه می کنیم مقاله زیر را نیز مطالعه نمایید.

  بیشتر بخوانید: توضیحات کارنامه کنکور سراسری

  زمان انتشار کارنامه کنکور دی ماه ۱۴۰۱

  نتایج قبولی داوطلبان کنکور دی ماه ۱۴۰۱ طی دو مرحله اولیه و نهایی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. نتایج اولیه تحت عنوان کارنامه اولیه نوبت اول کنکور سراسری 1402 توسط سازمان سنجش برای تمام داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند صادر می شود. داوطلبان برای مشاهده کارنامه اولیه خود می توانند با در دست داشتن اطلاعات و مدارک هنگام ثبت نام مانند شماره پرونده، شماره داوطلبی و ... می توانند نسبت به دریافت کارنامه کنکور دی ماه خود اقدام نمایند.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید