این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تحویل سکه بورسی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تحویل سکه بورسی را از این سایت دریافت کنید.

  خرید سکه طلا از بورس

  گواهی سپرده کالایی سکه طلا در سال ۱۳۹۴ در بورس کالا معرفی شد. برای آشنایی بیشتر از جزئیات و نحوه خرید و فروش آن این مطلب را بخوانید

  خرید سکه طلا از بورس

  آشنایی با بورسدانستنی‌های معامله‌گریدانش معامله‌گری

  زمان مطالعه: 5 دقیقه

  انتشار ۲۱ دی ۱۴۰۱ تعداد بازدید: 88104 سطح مبتدی

  گواهی سپرده کالایی سکه طلا در سال ۱۳۹۴ با هدف کاهش ریسک‌های سرمایه‌ گذاری خرید سکه و همچنین شفافیت و کشف قیمت رسمی سکه معرفی شد. معامله‌گران با خرید و فروش سکه طلا از طریق سامانه‌های معاملاتی می‌توانند از مزایایی مانند کارمزد پایین‌تر در خرید و  فروش معافیت مالیاتی، امکان وثیقه‌گذاری گواهی برای دریافت تسهیلات، مدیریت ریسک نگهداری سکه و همچنین انتقال نقدینگی به بازار و رصد آن بهره‌مند شوند.

  دریافت و فروش  

  برای خرید و فروش گواهی سپرده کالایی تمام سکه طلا و ربع سکه طلا مانند دیگر گواهی‌های سپرده کالایی مانند زعفران، زیره، پسته، کشمش ، رطب مضافتی و برنج باید کد معاملاتی و کد بورسی داشته باشید. در صورتی که کد بورسی و کد معاملاتی ندارید، می‌توانید با ثبت نام و احراز هویت سامانه سجام کد بورسی و با ثبت‌نام در کارگزاری مفید کد معاملاتی دریافت کنید.

  بدون مراجعه حضوری، ثبت نام کنید

  دریافت آنلاین کد بورسی

  علاوه بر خرید سپرده کالایی سکه و دریافت آن، می‌توانید سکه خود را نیز در بازار بورس به فروش برسانید. در این حالت باید با در دست داشتن سکه به صورت فیزیکی آن را به یکی از انبارهای مورد تایید بورس کالا تحویل داده و گواهی سپرده کالایی آن را دریافت کنید.

  پس از گذشت یک روز گواهی سپرده کالایی سکه در اختیار فروشنده قرار می‌گیرد و فروشنده با مراجعه به یکی از شعب کارگزاری می‌تواند گواهی سپرده کالایی خود را در بورس به فروش برساند.

  سکه تحویلی به خزانه‌های نگهداری سکه باید دارای مشخصات زیر باشند :

  نوع: سکه تمام بهار آزادی

  سال ضرب: ۱۳۸۶ عیار: ۹۰۰ در هزار وزن:  ۸۱۳۳ گرم

  لازم به ذکر است برای دریافت هر کالا اعم از سکه طلا، حداقل مقدار تحویلی از انبار تعریف شده است. در حال حاضر، حداقل تعداد سکه قابل دریافت، یک قطعه (معادل ۱۰۰ گواهی سپرده کالایی) است.حداقل مقدار تحویلی از انبار و باقی اطلاعات به‌روز را در قسمت مشخصات قرارداد کالای مورد نظر خود در تابلوی معاملات بورس کالا مشاهده کنید.

  معاملات سکه طلا در بورس کالا 

  پیش‌گشایش نمادهای گواهی سپرده سکه طلا از ساعت ۱۱:۳۰ آغاز می‌شود. معاملات پیوسته آن نیز در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۵ انجام می‌شود. دامنه نوسان این معاملات نیز ۲±٪ است. نمادهایی که در حال حاضر مورد معامله قرار می‌گیرند به شرح زیر است:

  تمام سكه طرح جديد ۰۰۱۱ ملت (سكه۰۰۱۱پ۰۲)

  تمام سكه طرح جديد ۰۰۱۲ رفاه (سكه۰۰۱۲-۰۱)

  تمام سكه طرح جديد۰۰۱۲ صادرات (سكه۰۰۱۲پ۰۴)

  تمام سكه طرح جديد ۰۱۱۰ صادرات (سكه۰۱۱۰پ۰۴)

  تمام سكه طرح جديد ۰۱۱۱ آينده (سكه۰۱۱۱پ۰۵)

  تمام سكه طرح جديد ۰۱۱۲ سامان (سكه۰۱۱۲پ۰۳)

  تمام سكه طرح جديد ۰۲۱۱ ملت (سكه۰۲۱۱پ۰۲)

  تمام سكه طرح جديد ۰۳۱۰ صادرات (سكه۰۳۱۰پ۰۴)

  تمام سكه طرح جديد ۰۳۱۲ رفاه (سكه۰۳۱۲پ۰۱)

  دقت داشته باشید که هر ۱۰۰ گواهی سپرده سکه طلا معادل یک قطعه سکه تمام بهار طرح جدید است. به عنوان مثال، برای خرید یک سکه طلا باید عدد ۱۰۰ و برای خرید ۱۰ سکه طلا  باید عدد ۱۰۰۰ را در بخش حجم سفارش وارد کنید. همچنین قیمت واحد درج شده در سفارش برابر است با قیمت سکه (طبق تابلوی عرضه و تقاضا) تقسیم بر عدد ۱۰۰، به عنوان مثال برای خرید یک قطعه سکه در قیمت ۱۳۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال، باید درخواستی با تعداد ۱۰۰ و قیمت ۱،۳۰۰،۰۰۰ ریالی را در سامانه ثبت کند.

  مطابق با اطلاعیه شرکت بورس کالا، از روز یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱، حداکثر حجم هر سفارش ارسالی برای هر کد معاملاتی در نمادهای گواهی سپرده سکه طلا به میزان ۱,۰۰۰ عدد (معادل ۱۰ قطعه سکه طلا) تعیین شده است.

  محدودیت سقف دارایی گواهی سکه طلا

  انجام معامله توسط اشخاص حقیقی که در انتهای هر روز معاملاتی میزان دارایی ایشان در نمادهای گواهی سپرده کالایی سکه طلا از ۱۰٬۰۰۰ ورقه (معادل ۱۰۰ سکه) بیشتر باشد، مجاز نیست. در حقیقت ملاک رعايت سقف دارایی، صرفاً ميزان دارایی شما در انتهای جلسه معاملاتی است.

  به عبارت ساده هر شخص حقیقی نهایتا می‌تواند ۱۰٬۰۰۰ ورقه (معادل ۱۰۰ سکه) گواهی تمام سکه طلا از بورس خریداری کند. به طور مثال اگر در گذشته ۲۰۰۰ برگه گواهی سکه طلا (معادل ۲۰ سکه) داشتید، تنها امکان خرید ۸۰۰۰ گواهی دیگر (معادل ۸۰ سکه) برای شما وجود خواهد داشت. البته اگر در گذشته مجموع دارایی شما در نمادهای یاد شده بیشتر از سقف اعلام شده باشد، مشکلی برای حفظ دارایی وجود ندارد، اما امکان معامله برای خرید سکه جدید از بورس را نخواهید داشت.

  هزینه‌های معاملاتی سکه طلا در بورس

  ۱- هزینه ارزیابی و کارشناسی هر سکه: ۵۷,۰۰۰ ریال (در زمان تحویل دریافت می‌شود)

  ۲- هزینه انبارداری هر سکه: روزانه ۱۳۰۰ ریال

  ۳- کارمزد معاملات: ۰.۰۰۱۲۵ ارزش معامله

  سوالات متداول

  سکه تحویلی به خزانه‌های نگهداری سکه باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

  نوع: سکه تمام بهار آزادی

  سال ضرب: ۱۳۸۶ عیار: ۹۰۰ در هزار وزن:  ۸۱۳۳ گرم

  حداقل تعداد سکه قابل تحویل از انبار بورس کالا، چه تعداد است؟

  در حال حاضر، حداقل تعداد سکه قابل دریافت، یک قطعه (معادل ۱۰۰ گواهی سپرده کالایی) است.

  هزینه‌های معاملاتی گواهی سکه چقدر است؟

  ۱- هزینه ارزیابی و کارشناسی هر سکه: ۵۷,۰۰۰ ریال (در زمان تحویل دریافت می‌شود)

  ۲- هزینه انبارداری هر سکه: روزانه ۱۳۰۰ ریال

  ۳- کارمزد معاملات: ۰.۰۰۱۲۵ ارزش معامله

  قبلی گواهی سپرده کالایی زیره سبز بعدی خرید ربع سکه از بورس

  برچسب‌ها:بورس کالا, گواهی سپرده کالایی, گواهی سپرده کالایی سکه, گواهی سپرده کالایی سکه طلا, معاملات سپرده کالایی

  منبع مطلب : learning.emofid.com

  سکه بورسی را چگونه تحویل بگیریم؟

  فرایند عرضه ربع سکه در بورس از روز شنبه (۲۴ دی ماه) آغاز شده و تا پنج روز کاری ادامه دارد؛ بر این اساس خریداران گواهی سکه باید نسبت به اخذ نوبت به صورت اینترنتی و پس از آن دریافت فیزیکی سکه اقدام کنند.

  جشنواره فجر

  اعلام فیلم‌های جشنواره فجر، نامزدهای جوایز سزار و سرنوشت مبهم «سقوط»

  در پنجمین روز جشنواره تئاتر فجر چه خبر است؟

  هر آنچه از ۲۴ فیلم «سودای سیمرغ» می‌دانیم

  ماجرای تغییر نام کارگردان «بچه زرنگ» چیست؟

  اعلام اسامی "سودای سیمرغ" و رونمایی از پوستر جشنواره فیلم فجر

  سه‌شنبه / ۲۷ دی ۱۴۰۱ / ۱۵:۱۶

  دسته‌بندی: اقتصاد کلان

  کد خبر: 1401102718736

  خبرنگار : 71523

  سکه بورسی را چگونه تحویل بگیریم؟

  فرایند عرضه ربع سکه در بورس از روز شنبه (۲۴ دی ماه) آغاز شده و تا پنج روز کاری ادامه دارد؛ بر این اساس خریداران گواهی سکه باید نسبت به اخذ نوبت به صورت اینترنتی و پس از آن دریافت فیزیکی سکه اقدام کنند.

  به گزارش ایسنا، فرایند عرضه  ۵۰۰ هزار قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی در بورس کالا از ۲۴ دی آغاز شد و تا ۵ روز کاری ادامه دارد. متقاضیان برای خرید سکه باید بالای ۱۸ سال باشند و می‌توانند ۵ روز بعد از انجام معاملات سکه یا سکه‌های خود را (حداقل یک سکه، حداکثر پنج سکه) تحویل بگیرند.

  نحوه نوبت‌گیری

  بر این اساس کلیه دارندگان گواهی سپرده کالایی و یا نمایندگان آنها باید جهت تحویل گرفتن سکه طلای ربع بهار آزادی ابتدا از طریق سامانه نوبت‌دهی سکه بورس کالایی بانک رفاه کارگران به آدرس https://coin.refah-bank.ir/Membership/login نوبت گرفته و در تاریخ اعلام شده توسط این سامانه به همراه مدارک احراز هویت خود و حسب مورد وکالت‌نامه رسمی طبق فرمت اعلامی بانک رفاه کارگران، به نشانی تهران، خیابان ولیعصر (عج)، نرسیده به میدان ونک، جنب ساختمان مرکزی بانک رفاه کارگران، پلاک ۲۵۴۸ مراجعه کنند.

  البته خریداران باید به این نکته توجه کنند که اگر نوبت اخذ شده کمتر ازپنج روز کاری از زمان خرید گواهی سپرده کالایی ربع سکه باشد، با درخواست آن‌ها موافقت نمی‌شود.

  ساعات کاری خزانه جهت تحویل ربع سکه روزهای شنبه تا چهارشنبه غیرتعطیل از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه و درروزهای پنجشنبه از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲  است.

  هنگام تحویل سکه چه هزینه‌هایی باید پرداخت شود؟

  همچنین خریدارن باید توجه داشته باشند که در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع آزادی ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده است و مبالغ دیگری با این عنوان از افراد اخذ نخواهد شد. اما این افراد در زمان تحویل سکه از خزانه باید هزینه انبارداری و مالیات بر ارزش افزوده هزینه انبارداری، جمعا به میزان ۱۰۹۰ ریال به ازای هر قطعه سکه در هر روز را  پرداخت کنند.

  انتهای پیام خبرنگار پونه ترابی

  دبیر فرزانه حسینی‌پور

  اخبار مرتبط

  با فرآیند کشف قیمت جدید انجام می‌شود

  عرضه ۴۵۰ هزار ربع‌سکه در بورس کالا از سه‌شنبه

  چگونه و با چه قیمتی از بورس سکه بخریم؟

  موضوعات داغ روز

  اقتصادي

  طرح‌های فروش خودروسازان

  سايپا خودرو سواحل مكران حمل ونقل هوایی طرح‌های فروش خودرو

  اختلال سایت فروش خودروسازان

  نظرات

  محمد ۱۴۰۱-۱۰-۲۷ ۱۸:۳۹

  اگر شهرستان ها باشند کجا باید مراجعه کنیم،یعنی فقط باید تهران تحویل بگیریم؟؟

  شاهین ۱۴۰۱-۱۰-۲۷ ۱۹:۳۷

  سلام چرا اطلاع رسانی نشد که سکه فقط در تهران تحویل داده میشه من نفهمیدم واز شهرستان خرید کردم حالا موندم برا یه سکه چطور باید برن تهران تحویل بگیرم لطفا اطلاع رسانی دقیق کنید در صمن این امکان را برا شهرستانها هم فراهم کنید نه که فقط پایتخت نشین ها بتونن از این امکانات استفاده کنن

  رضا ۱۴۰۱-۱۰-۲۷ ۲۰:۲۸

  شهرستان کجا تحویل می‌دهند

  سیف اله ۱۴۰۱-۱۰-۲۹ ۱۹:۳۴

  سلام چرا تهران ؟ مگر خریداران همگی تهرانی هستند پس شهرستانی ها چکار کنند باید قبل از خرید اطلاع رسانی میشد

  شهرام ۱۴۰۱-۱۱-۰۱ ۰۷:۴۹

  بنده هم همین مشکل رو دارم و در شهرستان هستم، نمیشه برای کل ایران بفروشن و فقط در تهران تحویل بدن باید امکان تحویل در شهرستان ها رو هم فراهم کنند.

  mostafa ۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۱:۱۰

  سلام چطوری باید نوبت گرفت منکه وارد سایت شدم امکان اخذ نوبت نیست ، لااقل امکان تحویل سکه در مراکز استانها هم فراهم شود برای شهرستانی ها مشکل است بخواهند به تهران بروند

  علی ۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۴:۳۲

  آقا این ثبت نام ربع سکه فقط برای تهران است من از استان سیستان چطور بیام تهران یه سکه تحویل بگیرم؟

  مهدی ۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۵:۰۴

  امکان اخذ نوبت در سایت اعلام شده وجود ندارد. مشکل کجاست؟؟

  محمد ۱۴۰۱-۱۱-۰۲ ۱۸:۰۷

  با سلام لطفا شرایط تحویل در شهرستانها رو فراهم کنید.آخه شهرستانیها چه گناهی کردن که باید تا تهران بیان.یکم انصاف داشته باشید.یکم فکر کنید.

  عادل ۱۴۰۱-۱۱-۰۳ ۱۰:۲۸

  آقا یعنی یک نفر پاسخ گو نیست من که شهرستانم نمیتونم بیام تهران چطوری بایدسکه رو تحویل بگیرم؟

  علی ۱۴۰۱-۱۱-۰۳ ۱۴:۲۰

  سلام اصلا این سامانه نوبت نمی دهد ومن تو این هوای الوده چه جوری تا تهران بیام سکه تجویل بگیرم تو را خدا فرایند اون درست کنید

  زهرا ۱۴۰۱-۱۱-۰۴ ۱۹:۳۷

  کسی تا حالا تو سامانه نوبت دهی ثبت نام کرده ؟ برا چند روز بعد نوبت میدن؟

  Mohsen دیروز ۱۳:۳۳

  سلام در مراکز استان ها و شهرستانها ، بانک رفاه سرپرستی و شعبه مرکزی داره. چرا این امور را به استانها واگذار نمی کنند؟

  حسین دیروز ۱۴:۵۷

  سلام اخه من از بندر عباس تو این هوای الوده با کلی گرفتاری و مشغله اصلا ارزشش را داره برای تحویل دو تا ربع سکه این همه راه بروم ... اخه ما شهرستانیها تا کی باید در مضیقه باشیم

  مشهدی دیروز ۱۵:۴۵

  چرا به ملت نمیگید که تهرانه من از شهرستان باید بیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید