این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ترسناک ترین اقیانوس جهان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ترسناک ترین اقیانوس جهان را از این سایت دریافت کنید.

  وحشتناک ترین موجودات اقیانوس ها را بشناسید

  وحشتناک ترین موجودات اقیانوس ها را بشناسید ،ماهی های ترسناک،عجیب ترین ماهی های ترسناک اقیانوس،ماهی های وحشتناک اقیانوس ها،ماهی های دلهره آور دریاها

  وحشتناک ترین موجودات اقیانوس ها را بشناسید

  مجموعه : عکس های ترسناک,تصاویر ترسناک

  وحشتناک ترین موجودات اقیانوس ها را بشناسید 

  بسیاری از موجودات در اقیانوس ها و دریاها هستند که ناشناخته باقی مانده اند و ظاهری بسیار ترسناک دارند،وحشتناک ترین این موجودات را به شما معرفی می کنیم. طبیعت پیرامون ما رازهای نهانی درون خود دارد که ما هنوز به بسیاری از آن ها پی نبرده ایم. تعداد زیادی از موجودات هنوز کشف نشده اند و ما تنها به بخشی از شگفتی های طبیعی کره زمین پی برده ایم. یکی از عجیب ترین اکو سیستم ها در این زمینه، بدون شک اقیانوس ها و دریاهای عمیق هستند.

  در این آب ها موجوداتی زندگی می کنند که دیدنشان ما را به یاد فیلم ها تخیلی و ماورایی می اندازد. علی رغم کاوش های صورت گرفته، هنوز نمی توان ادعا کرد که ما تمامی آبزیان اعماق دریا را شناخته ایم. با این حال ماهی هایی که تا به حال آن ها را کشف کرده ایم، بسیار ترسناک جلوه می کنند و از غیر پیش بینی بودن طبیعت حکایت دارند.

  ما در این مقاله قصد داریم ۱۰ آبزی ترسناک و رعب انگیز اعماق دریا را به شما نشان دهیم. تماشای آن ها بدون شک شما را به حیرت وا خواهد داشت. دعوت می کنیم آن ها را ببینید.

  ۱- گرزه ماهی

  ماهی های وحشتناک اقیانوس ها،ماهی های دلهره آور دریاها

  گرزه ماهی که در عمق ۸۰ تا ۱۶۰۰ متری دریا زندگی می کند، یکی از ترسناک ترین هیولاهای دریایی به شمار می رود. برخی آن ها کاملا سیاه بوده و دارای ارگان هایی نورانی «photophores» در مکان های خاصی از بدنشان هستند. یک باله پشتی بلند که برای فریب طعمه به کار می رود نیز در آن ها دیده می شود. برخی از گرزه ها هیچ گونه رنگی (رنگدانه) نداشته و شفاف هستند.

  چشمهای بزرگ آن ها نیز هر گونه نور را در شرایط کاملا تاریک و یا کم نور به خود جذب می کند. نورهایی که توسط ارگان های آبزیان اعماق دریا تولید می گردند، توسط فرایندی شیمیایی «زیست تابی» ایجاد میشوند.

  ۲- ماهی نیش دندان

  ماهی نیش دندان که با نام «Anoplogaster cornuta» نیز شناخته می شود، موجود وحشتناک دیگری است که در اعماق دریا زندگی می کند. علی رغم داشتن چنین ظاهری، جانور تنها ۱۵ سانتیمتر طول خواهد داشت. بدن کوچک آن با یک سر بزرگ تکمیل میگردد. نام این آبزی از دندان نیش بزرگ و تیزی که در دهان دیده می شود، گرفته شده است.

  رنگ ماهی نیش دندان از قهمه ای تیره تا مشکی متغیر است. البته نوع کم سن و سال آن ظاهری کملا متفاوت دارد. آن ها خاکستری تیره هستند و روی سر خود یک برآمدگی طویل دارند. ماهی های نیش دندان در اعماق بسیار زیاد آب (۴۸۷۷ متر) زندگی می کنند. فشار آب در این نقطه بسیار زیاد و دما نیز تقریبا صفر درجه است. غذا نیز به شدت کمیاب است و این نوع ماهی ها هر چه گیر بیارند نوش جان میکنند.

  بیشتر خوراک نیش دندان ها از اعماق بالاتر به محل زندگی آن ها فرو می افتد. آن ها در اقیانوس های گرمسیر و معتدل از جمله آب های نزدیک به سواحل استرالیا دیده میشوند.

  ۳- ماهی اژدها

  ماهی اژدهای اعماق دریا یا «Grammatostomias flagellibarba» با وجود ظاهر و جثه کوچکش، شبیه به بیگانه ها جلوه می کند. این آبزی از نظر طولی تنها ۱۶ سانتیمتر رشد می کند و دارای سر و دهانی بزرگ است که در آن تعداد زیادی دندان نیش تیز و وحشتناک دیده می شوند. روی چانه این جانور زائده ای بلند دیده میشود که وظیفه تولید نور را بر عهده دارد.

  ماهی اژدها از آن همانند طعمه ماهیگیری استفاده میکند و مدام آن را روشن و خاموش کرده و حرکت می دهد. هنگامی که یک آبزی نزدیک شود، آرواره های قدرتمند ماهی اژدها سریعا وارد عمل میگردد. این ماهی همچنین دارای ارگان هایی نورانی در کناره های بدن خود است که برای برقراری ارتباط میان هم نوعان دیگر مورد استفاده قرار میگیرند.

  آن ها برای جلب نظر طعمه های اعماق پایین تر نیز استفاده میشوند.ماهی های اژدها در عمق ۱۵۰۰ متری دریا زندگی می کنند و معمولا در نواحی گرمسیری دیده میشوند.

  ۴- قلابچه ماهی

  قلابچه ماهی با نام «Melanocetus johnsoni» آبزی عجیب و غریبی است که در اعماق بسیار زیاد اقیانوس زندگی می کند. بدن گرد آن به گونه ایست که ما را به یاد توپ بسکتبال می اندازد و در عین حال نیز به نظر می رسد که می تواند یک نفر را قورت دهد. دهان بزرگ او همانند کوسه هاست و به دندان های نیش تیز و ترسناک مجهر شده. ظاهر آن باعث شده که لقب «شیطان سیاه» نصیبش گردد.

  بر خلاف ظاهر رعب انگیز جانور، قلابچه ماهی تنها ۱۳ سانتیمتر رشد می کند. نام آبزی به خاطر وجود ستون فقرات پشتیِ تغییر یافته که به یک اندام ساطع کننده نور مجهز شده، انتخاب گشته است. همانند بسیاری از جانوران اعماق دریا، این ماهی از اندام نوری خود برای جذب طعمه ها استفاده می کند. ماهی اندام را روشن و خاموش کرده و آن را حرکت می دهد تا غذای خود را شکار نماید.

  نکته جالب درباره قلابچه ماهی ها این است که نوع نر آن ها کوچکتر بوده و در مقایسه با نوع ماده، ظاهری متقاوت دارد. ماهی های نر به اندازه یک انگشت هستند و توسط دندان کوچک و قلاب شکل، خودشان را به نوع ماده متصل می سازند. پس از آن که اتصال انجام گرفت، ارتباط رگ های خونی برقرار شده و ماهی نر باقی عمرش را به همین شکل سپری کرده و مانند یک انگل از بدن ماده تغذیه می کند.

  اگر جنس نر نتواند این کار را انجام دهد، از گرسنگی خواهد مرد. قلابچه ماهی ها معمولا در اعماق بیش از ۹۰۰ متر زندگی می کنند.

  ۵- مارماهی پلیکانی

  مارماهی پلیکانی با نام علمی «Eurypharynx pelecanoides» یکی از عجیب ترین مخلوقاتی است که در اعماق دریا مشاهده می گردد. به عنون یک ویژگی بارز، می توان به دهان بزرگ آن اشاره نمود. دهان این جانور مفصل ضعیفی دارد و همین مسئله سبب می شود که بتواند با باز کردن زیاد آن، طعمه های بزرگتر از خودش را ببلعد. طعمه پس از بلعیده شدن در محظفه ای شبیه به کیسه پلیکان ها قرار می گیرد.

  منبع مطلب : www.parsnaz.com

  ترسناک ترین موجودات اقیانوس.?❌

  ترسناک ترین و وحشتناک ترین موجودات دریا این ویدیو حس و وایب عجیب و ترسناکی داره Ziba

  ترسناک ترین موجودات اقیانوس.?❌

  ترسناک ترین و وحشتناک ترین موجودات دریا

  این ویدیو حس و وایب عجیب و ترسناکی داره

  😊

  منبع مطلب : ifilo.net

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید