این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تست الماس با روغن

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تست الماس با روغن را از این سایت دریافت کنید.

  8 روش سریع و آسان تشخیص الماس و جواهرات اصل

  ما به عنوان یک حرفه‌ای در شناخت الماس و جواهرات، به شما آزمایشی را آموزش ‌دهیم تا تشخیص اصل یا جعلی بودن الماس و جواهرات را انجام دهید

  8 روش سریع و آسان تشخیص الماس و جواهرات اصل

  صفحه اصلی انگشتر جواهر 8 روش سریع و آسان تشخیص الماس و جواهرات اصل

  5 14    توسط روژین

  انگشتر جواهر خرید طلا و جواهر دستبند برلیان فروش جواهرات آنلاین فروشگاه جواهرات آنلاین مقالات نیم ست جواهر

  اگر شک دارید که دوست، نامزد یا همسر شما یک انگشتر الماس واقعی برای شما خریده است، یا اگر با یک تاجر الماس، تجارت می‌کنید، ما به عنوان یک حرفه‌ای در شناخت الماس و جواهرات، به شما آزمایش‌های ساده‌ای را آموزش می‌دهیم تا بتوانید خیلی آسان تشخیص الماس و جواهرات اصل را بررسی کنید.

  بهتر است بدانید به غیر از جواهرات مشهور، در شغل فروش جواهرات و الماس افراد شیاد زیادی وجود دارند. آنها نه تنها سعی می‌کنند یک الماس با کیفیت بد را به شما بفروشند، بلکه بعضی مواقع یک الماس غیر واقعی را می‌فروشند.

  حتی اگر معامله خیلی درست به نظر برسد، بهتر است از اصل بودن الماس مطمئن شوید. خوشبختانه، چند آزمایش سریع و آسان وجود دارد که می توانید با انجام آن واقعی یا جعلی بودن الماس را دریابید.

  آزمایش 1: جستجو برای ناخالصی های الماس

  99.9 درصد الماس ها خالص نیستند. آنها نقص‌های کمی دارند اما الماس‌های جعلی به طور کلی عالی هستند. اگر شما سنگ بی عیب و نقصی دارید، یا با یک الماس کامل 0.01٪  روبرو هستید یا یک الماس قلابی دارید.

  چگونه می توانم نقص ها را در یک الماس پیدا کنم؟

  الماس را در لنز بزرگ کننده (لوپ) ترجیحاً با حالت 10 برابر بزرگتر بررسی کنید. به دنبال لکه‌های سیاه کوچک، حباب‌های هوا یا شکستگی‌های کوچک بگردید. بدانید که به دنبال چه هستید و “خراش” ها را با ناخالصی‌ها اشتباه نگیرید. یک الماس واقعی به راحتی خراشیده نمی‌شود.

  با این حال به یاد داشته باشید که استفاده صحیح از لوپ برای چشم آموزش ندیده بسیار دشوار است. پس ببینید آیا از لوپ به درستی استفاده می کنید یا خیر.

  آزمایش 2: وجوه الماس را بررسی کنید

  به وجوهی که الماس تراش خورده است نگاه کنید. بررسی وجوه از جستجوی ناخالصی‌ها آسان تر است.

  چگونه می توان وجوه الماس را بررسی کرد؟

  الماس‌های واقعی دارای لبه‌های تیز هستند زیرا توسط استادان الماس‌تراش حرفه‌ای برش داده می‌شوند. الماس‌های تقلبی اغلب توسط قالب‌ها برای ذوب شدن شیشه یا زیرکن ایجاد می‌شوند.

  وقتی از قالب‌ها استفاده می‌شود ، “الماس” دارای لبه‌های تیز نیست بلکه دارای لبه‌های گرد است. با این حال ، ممکن است که یک زیرکن یا یک تکه شیشه مانند الماس بریده شود. در این صورت ، لبه‌های تیز همخواهد داشت، حتی اگر یک الماس واقعی نباشد.

  آزمایش 3: به فلز نگاه کنید

  نوع فلزی که الماس روی آن سوار شده است، می‌تواند چیزهای زیادی به شما بگوید.

  بررسی علامت مشخصه فلز یک حلقه الماس

  اگرچه این یک آزمایش بی عیب و نقص نیست، اما بسیار آسان است. از آنجا که الماس و برلیان گران هستند، اغلب بر روی فلزات گران قیمت و لوکس قرار می‌گیرند.

  اگر فلز شما نقره یا طلا اندود شده باشد، می‌توانید از جعلی بودن الماس مطمئن باشید. الماس‌های واقعی به طور معمول در رنگ های سفید، زرد یا رزگلد یا حلقه‌های پلاتین سوار می‌شوند.

  جواهرات الماس فروشگاه روژین نیز همه از طلای 18 عیار ساخته شده اند. شما می‌توانید از فروشگاه آنلاین جواهرات روژین ما دیدن نمائید.

  آزماش 4: تنظیمات و مهارت را ارزیابی کنید

  یک صیقل دهنده و طلاساز واقعی به کار و ساخته خود افتخار می‌کند.

  تنظیمات انگشتر جواهر الماس را چگونه ارزیابی کنم؟

  این آزمایش اساساً یک تست اضافی در تشخیص الماس و جواهرات اصل است. اگر تنظیمات از کیفیت پایینی برخوردار باشد یا کار ساخت آن ضعیف انجام شده باشد، الماس تقلبی است. یک کارگر یا استادکار الماس واقعی مطمئن است که الماس با دقت سر جای خود قرار داده شده، زیرا او دوست دارد به کار خود افتخار کند.

  آزمایش 5: الماس را سنباده بزنید

  درصورتی که مطمئن هستید الماس واقعی است، تراشیدن الماس روی سنگ یا سمباده ایده خوبی است.

  چگونه باید الماس را سنباده بزنم؟

  این یکی از راه‌های مخاطره پذیر تشخیص الماس و جواهرات اصل است. کاملاً مطمئن شوید که از کاغذ سنباده معمولی استفاده می‌کنید و از کاغذ با پودر الماس  استفاده نمی‌کنید. همانطور که می‌دانید، الماس بسیار سخت است و کاغذ سنباده به آن آسیب نمی‌رساند.

  اگر یک الماس غیر واقعی را سنباده بزنید، نگین خراشیده می‌شود. فقط اگر از آسیب رساندن به یک الماس تقلبی هراسی ندارید از این روش استفاده کنید.

  آزمایش 6: روی الماس بدمید

  درست مانند دمیدن روی شیشه پنجره، بیایید ببینیم آیا می‌توانیم الماس شما را تشخیص دهیم.

  چگونه الماس را با نفس تشخیص دهیم؟

  بر روی الماس با نفس گرم بدمید، دقیقاً مانند کاری که روی پنجره برای ایجاد بخار انجام می‌دهید. یک الماس جعلی مانند شیشه برای مدت کوتاهی تحت بخار پوشانده می‌شود. اما یک الماس واقعی گرمای نفس شما را حفظ نمی کند.

  دشواری این آزمایش عمدتا به اندازه الماس مربوط می‌شود. در الماس های کوچک در مورد مه آلود بودن یا نبودن آنها تصمیم‌گیری دشوارتر است.

  منبع مطلب : rozhinjewelry.com

  تشخیص الماس اصل از بدل در خرید جواهر

  با توجه به این که الماس های تقلبی دارای چند ویژگی مشابه با الماس واقعی هستند، بهتر است تمام راه های تشخیص الماس اصل از بدل را امتحان کنید. در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

  وبلاگ جواهرات

  تشخیص الماس اصل از بدل در خرید جواهر

  23 مرداد 1401 ارسال توسط محیا شریف نیا

  21 آذر

  الماس ها بسیار زیبا و ارزشمند هستند. برای خرید این سنگ زیبا باید پول زیادی را پرداخت کنید، زیرا بسیار خاص و کم یاب است. با توجه به این که در بازار، نمونه های تقلبی آن به وفور یافت می شود، ممکن است فریب بخورید و یک الماس تقلبی را با قیمت باور نکردنی خریداری کنید.  برای این که فریب فروشندگان سودجو را نخورید و پول خود را هدر ندهید، لازم است به راه های تشخیص الماس اصل از بدل، توجه کنید. با دانشی که از ادامه این مقاله به دست می آورید، درست و دقیق خرید کنید.

  عکس الماس واقعی

  اگر قصد خرید سنگ الماس اصل را دارید، به صورت حضوری و چه به صورت غیر آنلاین باید فاکتور های ویژه ای را درنظر بگیرید. توجه داشته باشید که تشخیص اصل بودن از روی عکس الماس واقعی کاری غیر ممکن است. به همین دلیل ریسک خرید جواهرات الماس به صورت اینترنتی بسیار بالا است. جواهری ها و برند های جواهرات زیادی مدعی هستند که دستبند جواهر و دیگر زیورآلاتی که الماس اصل در آنها به کار رفته را به مشتریان خود ارائه می کنند. اما ما به شما پیشنهاد میکنیم که هرگز در این زمینه خطر نکنید و از آنجا که قیمت الماس اصل بسیار بالا است و هزینه ی بالایی برای شما خواهد داشت، فقط از برند های معتبر خرید جواهرات خود را انجام دهید.

  تشخیص الماس اصل از تقلبی

  تشخیص سنگ الماس که سنگی بسیار قیمتی است برای هر شخصی امکان پذیر نیست حتی اگر با برخی از فاکتور های تشخیص الماس اصل از تقلبی نیز آشنا باشد. این فرآیند بسیار تخصصی است و لازم است آزمایش های ویژه ای روی الماس انجام شود. برخی آزمایشگاه های تخصصی و معتبر در این زمینه فعالیت می کنند و همچنین برای سنگ های اصل گواهی اصالت صادر می کنند که در صورت اصل بودن، مدرک معتبر و کافی ای حین خرید الماس می تواند باشد. متخصصین مجموعه ی جواهرات برند سُروری در تشخیص الماس واقعی تبحر ویژه ای دارند که طی 30 سال فعالیت در این زمینه و با بکارگیری دانش روز دنیا توانسته اند آن را کسب کنند.

  تشخیص الماس داخل سنگ

  الماس از کلمه یونانی آداماس به معنای تغییر ناپذیر یا فنا ناپذیر گرفته شده است. سختی منحصر به فرد این سنگ قیمتی بخاطر شرایط ویژه ی تولید آن یعنی دما و فشار بسیار زیاد است که فقط در عمق 150 کیلومتری از سطح زمین مهیا است. برای شناخت الماس واقعی لازم است آزمایش های بخصوصی انجام گیرد. اما در ابتدای تشخیص الماس داخل سنگ پس از استخراج تخته سنگ ها از معدن، تنها توجه به شفافیت و درخشندگی و همچنین غیر قابل شکست بودن در برابر ضربات ماشین های سنگ شکن کافی است. به این خاطر که برش الماس کاری سخت و تخصصی است، برند های تولید کننده ی طلا و جواهر خرید الماس واقعی مورد نیاز خود را ، به صورت الماس خام انجام نمی دهند.

  تست الماس با روغن

  شما می توانید برای اثبات اصل بودن انگشتر الماس مدنظرتان از کارشناسان مجموعه ی جواهرات برند سُروری مشاوره دریافت کنید. البته برخی روش های خانگی است که اگر چه در تشخیص الماس اصل به طور صددرصدی عمل نمی کند، اما اگر سنگتان از این آزمایش های ابتدایی سربلند بیرون نیاید مطمئنا به شما ثابت خواهد کرد که تقلبی است. روش اول برای تشخیص الماسی مانند الماس صورتی اصل می توانید تست الماس با روغن را انجام دهید. البته ابتدایی ترین تست خانگی تست الماس با روزنامه است. اگر الماستان اصل باشد نور را به طوری بازتاب میکند که وقتی آن را روی خطوط روزنامه قرار دهید نمیتوانید از داخل الماس متن روزنامه را مشاهده کنید و تنها رگه های سیاه به جای حروف قابل مشاهده است.

  الماس واقعی را چگونه بشناسیم؟

  خرید الماس اصل یکی از لذت بخش ترین خریدها برای افراد می باشد. زیرا همگی از ارزش بسیار بالای این دسته از جواهرات با خبر هستیم. اما امروزه با گسترش برندهای نامعتبر و fake شاهد تولید انبوه الماس های بدلی و غیرواقعی هستیم. این موضوع سبب شده است تا افراد نگرانی هایی از بابت خرید و تشخیص الماس روی انگشتر، گردنبند و سایر اکسسوری ها داشته باشند و اولین سوالشان این باشد که اصل و تقلبی بودن الماس را چگونه بشناسیم. ما در مجموعه سُروری می خواهیم برخی از ترفندها و روش های ممکن برای تشخیص الماس واقعی از بدلی را به شما آموزش دهیم.

  اولین و معتبرترین روش برای آن که الماس اصل و بدلی را از یکدیگر تشخیص دهیم استفاده از دستگاه تست الماس می باشد. این دستگاه قادر است انواع متفاوت و گسترده الماس ها را شناسایی کند و آنان را نمایش دهد. تمام متخصصین جواهرآلات برای تشخیص اصل و بدل بودن الماس ها از این دستگاه استفاده می کنند و طبیعتاً نظر آنان از قاطعیت بیشتری برخوردار است. با این حال می توانید در ادامه مطلب از روش های دیگر ذکر شده برای تایید واقعی یا جعلی بودن نگین الماس بهره ببرید.

  الماس واقعی چه ویژگی هایی دارد؟

  الماس واقعی به صورت کاملا طبیعی تشکیل شده و از دوام بالایی برخوردار است. این سنگ قیمتی، درخشندگی خاصی دارد و همچنین ساختار داخلی آن، بسیار منحصر به فرد است. اگر آن را بر روی قسمت نوشته های یک روزنامه قرار دهید، به دلیل انعکاس نور به جهات مختلف، قادر به خواندن مطالب آن نخواهید بود. با توجه به این ویژگی ها و راه های تشخیص الماس اصل از بدل که در ادامه معرفی می کنیم، کار شما در خرید یک الماس واقعی راحت تر خواهد شد.

  الماس تقلبی چه ویژگی هایی دارد؟

  نمونه های تقلبی الماس در بازار به راحتی یافت می شوند. برخی از آن ها دوام و برش های مشابهی مانند الماس دارند، اما درخشندگی و زیبایی سنگ الماس اصل را ندارند.

  الماس بسیار درخشان و زیبا و در عین حال بسیار محکم است. نمونه های تقلبی الماس به هیچ عنوان درخشندگی و مقاومت الماس اصل را ندارند. اما نگران نباشید، با چند نکته، شما هم می توانید الماس واقعی و الماس فیک را تشخیص بدهید.

  منبع مطلب : soroury.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید