این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تظاهرات امروز ارومیه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تظاهرات امروز ارومیه را از این سایت دریافت کنید.

  وقوع تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای تبریز و اورمیه

  به دنبال مطلبی که اخیرا در روزنامه طرح نو در قبال زنان و ترکها نوشته شده بود عصر امروز در برخی از شهرهای آذربایجان ایران از جمله در تبریز و ارومیه راهپیمائیهای اعتراض آمیزی برگزار شده است.

  وقوع تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای تبریز و اورمیه

  وقوع تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای تبریز و اورمیه به دنبال مطلبی که اخیرا در روزنامه طرح نو در قبال زنان و ترکها نوشته شده بود عصر امروز در برخی از شهرهای آذربایجان ایران از جمله در تبریز و ارومیه راهپیمائیهای اعتراض آمیزی برگزار شده است.

  26.07.2016 ~ 23.09.2022

  538195

  به دنبال مطلبی نژادپرستانه و ضد جنسیتی که به نقل از شاهنامه فردوسی اخیرا در ستون "ایران ما" در روزنامه طرح نو در قبال "زنان"، "ترکها" و "تورانیان" نوشته شده بود عصر امروز در برخی از شهرهای آذربایجان ایران از جمله در تبریز و ارومیه راهپیمائیهای اعتراض آمیزی برگزار شده است.

  براساس اخبار دریافت شده در خیابانهای اصلی شهرهای تبریز و اورمیه جمع کثیری از مردم با برگزاری تظاهراتهای اعتراض امیز و سردادن شعارهایی مبنی بر ترک بودن اهالی آذربایجان، خواستار تعطیل شدن روزنامه طرح نو و مجازات دست اندرکاران آن شده اند. شاهدان عینی از حمله نیروهای ضد شورش به مردم و ضرب و شتم و دستگیری شماری از تظاهرات کنندگان دست کم در تبریز خبر می دهند.

  این چندمین بار است که در خلال ده سال اخیر شهرهای ترک نشین ایران به دنبال انتشار مطالب و یا پخش برنامه های توهین آمیز علیه ترکها در روزنامه ها و یا صدای و سیمای این کشور اقدام به برگزاری تظاهرات خیابانی می کنند.

  چندی پیش نیز شبکه سوم سیمای ایران در برنامه ای موسوم به فتیله، کودکان ترک را در قالب برنامه ای طنز متهم به عدم تشخیص فرچه توالت از مسواک کرده بود که با تظاهراتهای وسیع در شهرهای ترک نشین، عذرخواهی مقامات صدا و سیمای ایران و نهایتا برکناری رییس این سازمان روبرو شد.

  روزنامه "طرح نو" چاپ تبریز که از دیدگاهی رسمی در زمینه تاریخ ، فرهنگ و نژاد مردم آذربایجان برخوردار است در شماره ۸۶۸ به تاریخ ۳۰ تیر ۹۵ در مطلبی با تیتر "هفت خوان رستم" داستانی را از شاهنامه برای خردسالان روایت کرده بود که بطور صریحی در مغایرت با شان زنان، ترکها، تاریخ توران و همچنین آموزه های معصومانه اخلاقی برای کودکان است.

  در اين مطلب از زبان پهلوان افسانه ای ایران (گیو)، سردار تورانیان (افراسیاب) به صورت ترک بدبخت و گمنام خطاب می شود و سپس از زبان دیگر پهلوان ایران (رستم) می گوید: "ما تورانیان را مرد نمی دانیم که همه یکسره زنند و تو ای ترک بد نژاد برای جنگ با مردان ساخته نشده ای برو مانند زنان پنبه و دوک دست بگیر".

  برچسب ها: #ایران , #آذربایجان , #اورمیه , #تبریز , #روزنامه , #تظاهرات , #طرح نو

  خبرهای مرتبط

  کشف و ضبط صدها کیلوگرم مواد مخدر در منطقه مرزی وان با ایران

  23.09.2022

  یگان‌های مرزی ترکیه حدود 365 کیلوگرم پودر حشیش در منطقه مرزی وان با ایران کشف و ضبط کردند.

  رئیس شورای ریاست جمهوری یمن خواستار محکوم شدن مداخله ایران در کشورش شد

  23.09.2022

  رئیس شورای ریاست جمهوری یمن، از جامعه جهانی خواست مداخله ایران در کشورش را محکوم کند.

  برگزاری پنل "نقش و آینده ایران در منطقه" در استانبول

  23.09.2022

  پنل « نقش و آینده ایران در منطقه» در مرکز مطالعات حرمون، مؤسسه تحقیقاتی و فرهنگی در استانبول با هدف بررسی روابط فعالی و آینده ایران با کشورهای همسایه، منطقه و همچنین غرب و این مناسبات برگزار شد.

  نیلوفر حامدی خبرنگار روزنامه شرق بازداشت شد

  23.09.2022

  نیلوفر حامدی، روزنامه‌نگار گروه اجتماعی روزنامه شرق صبح امروز در منزلش بازداشت شده است.

  منبع مطلب : www.trt.net.tr

  منبع مطلب : chromewebdata

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید