این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تفاوت دنا پلاس دستی و اتومات

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تفاوت دنا پلاس دستی و اتومات را از این سایت دریافت کنید.

  بررسی دنا پلاس توربو 6 دنده (MT6)

  بررسی دنا پلاس شش دنده جدید، آپشن‌های دنا پلاس توربو 6 سرعته و تفاوت دنا پلاس 5 دنده با دنا پلاس 6 دنده

  بررسی دنا پلاس توربو 6 دنده (MT6)

  07 اسفند 1401 - 14:41

  حذف ایربگ جانبی از دنا پلاس توربو دنده ای

  اسفند 1401: در اواسط سال جاری، عضو جدیدی به خانواده دنا پلاس توربو دنده‌ای افزوده شد؛ این عضو جدید، مجهز به گیربکس MT6 است و به همین دلیل نیز آنرا با نام دنا پلاس توربو 6 دنده می‌شناسند. طبق برنامه‌ریزی ایران خودرو، دنا پلاس توربو MT6، بعنوان جایگزین دنا پلاس توربو MT5 معرفی شده و به مرور زمان و با افزایش ظرفیت تولید مدل‌های 6 دنده، عرضه نسخه‌های 5 دنده از این خودرو، بتدریج کمتر و کمتر شده و نهایتا متوقف می‌گردد.

  اما همانطور که می‌دانید، تنها تفاوت دنا پلاس توربو 6 دنده با مدل توربو 5 دنده، داشتن «فرمان برقی» است. ولی به نظر می‌رسد از پاییز 1401 تغییراتی دیگری نیز برای این خودرو اتفاق افتاده و نسخه‌های جدیدی از دنا پلاس توربو دنده‌ای، به تولید رسیده‌اند.

  »» کاتالوگ جدید دنا پلاس توربو دنده ای (PDF) ««

  براساس به‌روزرسانی جدید اطلاعات دنا پلاس توربو دنده‌ای در سایت رسمی شرکت ایران خودرو، تیپ‌های جدیدی برای این خودرو معرفی شده که ایربگ جانبی ندارند و به عبارت بهتر، دو ایربگه هستند. این درحالی است که تا قبل از این، تمامی مدل‌های تحویل شده از دنا پلاس توربو دنده‌ای به مشتریان، همگی دارای 4 ایربگ بودند. نکته جالب‌تر اینکه حذف ایربگ‌ها، هم برای مدل‌های «توربو 5 دنده» و هم برای مدل‌های «توربو 6 دنده» رخ داده است!

  آغاز تولید انبوه دنا پلاس توربو 6 دنده

  مرداد 1401: بعد از گذشت چندین ماه از شروع تولید آزمایشی، حالا آقای کیانوش پرومجیب، قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو، خبر داده که دنا پلاس توربو 6 دنده، به تولیدانبوه رسیده و آماده ورود به بازار کشورمان است. وی همچنین گفته که تا پایان سال 1401، حدود 15 هزار دستگاه از این محصول جدید، تحویل مشتریان می‌شود. اما دنا پلاس توربو 6 دنده چه امکانات جدیدی دارد و تفاوتش با دنا پلاس توربو 5 دنده چیست؟

  برای جواب دادن به این سوال، ابتدا باید از گیربکس MT6 آن سخن بگوییم؛ این گیربکس 6 سرعته جدید، که اولین‌بار روی راناپلاس سقف شیشه‌ای (بررسی خودرو رانا پلاس پانوراما) قرار گرفته بود، بیش از 85 درصد قطعاتش نسبت به گیربکس BE ساخت پژو، یا تغییر کرده یا بهبود یافته است.

  ضمن اینکه میزان داخلی سازی آن نیز به بالای 95 درصد رسیده. به همین دلیل، صرفه اقتصادی بیشتری برای ایران خودرو دارد. از طرف دیگر، اضافه شدن دنده ششم، باعث کاهش آلایندگی موتور و همچنین باعث بهبود 5 درصدی مصرف سوخت خودرو (در سرعت‌های بالای 120 کیلومتر برساعت) شده است. به لحاظ آپشن‌ها، به غیر از اضافه‌شدن فرمان برقی، تفاوت دیگری میان دنا پلاس توربو 6 دنده با دنا پلاس توربو 5 دنده وجود ندارد.

  »» کاتالوگ دنا پلاس توربو 6 دنده (PDF) ««

  آپشن های جدید دنا پلاس اتومات

  اردیبهشت 1401: در میان انبوهی از محصولات ایران خودرو که در جریان نمایشگاه خودرو تهران 1401 رونمایی شدند، یک دستگاه دنا پلاس توربو اتوماتیک نیز حضور داشت که بدون از هرگونه هیاهوی خبری، گوشه‌ای در غرفه ایران خودرو ایستاده بود. اما این خودروی خاکستری رنگ، با هر دناپلاسی که تاکنون دیده بودیم، متفاوت بود.

  رونمایی دناپلاس اتوماتیک آپشنال در نمایشگاه تهران

  قبل از هرچیز، دوباره باید یادآوری کنیم که در اینجا، درباره دنا پلاس توربو اتوماتیک صحبت می‌کنیم. خودرویی که ایران خودرو به نمایشگاه امسال آورده بود، در ظاهر فقط با داشتن «شیشه دودی عقب» متفاوت از سایر اعضای خانواده‌اش بود ولی در باطن، تغییرات بسیار خوب دیگری برای آن رخ داده است که مهم‌ترین‌شان، اضافه‌شدن آپشن‌های زیر است:

  ورود بدون کلید استارت دکمه‌ای مالتی مدیای جدید سنسور باران سنسور نور (اتولایت) سنسور فاشر باد تایر

  این نسخه جدید دنا پلاس توربو اتوماتیک، با کد کلاس 70705 وارد بازار خواهد شد اما زمان عرضه آن هنوز نامشخص است. البته ایران خودرو با انتشار اطلاعات این خودرو در نمایشگاه تهران، به صورت تلویحی به مشتریان گفته که منتظر فروش آن باشند:

  »» کاتالوگ دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آپشنال ««

  دو محصول جدید دنا پلاس در سال 1400

  اسفند 1399: تقریبا از اواخر پاییز 99 بود که آقای مقیمی (مدیرعامل ایران خودرو) ضمن تایید استفاده از موتور جدید TU5 پلاس به همراه گیربکس 6 دنده جدید (MT6) در رانا پلاس پانوراما، خبر داد که دومین محصول ایران خودرو که با این گیربکس جدید تولید می‌شود، دنا پلاس است. طبق برنامه‌ریزی ایران خودرو، در سال 1400، دو محصول جدید به خانواده «دنا پلاس» اضافه می‌شود که عبارتند از:

  دنا پلاس بهینه با موتور +EF7 و گیربکس 6 دنده جدید (MT6)

  دنا پلاس توربو با موتور +TC7 و گیربکس 6 دنده جدید (MT6)

  آقای حاجی اسماعیلی (مدیر پروژه گیربکس 6 سرعته ایران خودرو) گفته که گیربکس MT6 ابتدا روی «رانا پلاس پانوراما» نصب می‌شود. سپس از اوایل سال 1400 نیز ایران خودرو، آنرا روی «دنا پلاس توربو دستی» نصب می‌کند. دنا پلاس توربو MT6، به غیر از ارتقای موتور، تغییر مهم دیگری را تجربه نکرده و حتی آپشن‌هایش با آپشن‌های دنا پلاس توربو MT5 یکسان خواهد بود.

  ایران خودرو همچنین در نیمه اول سال 1400، نسخه نیمه اتومات (AMT) این گیربکس را هم می‌سازد و دوباره آنرا روی رانا پلاس قرار می‌دهد.

  درباره دنا پلاس بهینه، که با کد +NA در ایران خودرو شناخته می‌شود، هنوز اطلاعات موثقی در دست نیست اما می‌دانیم که با موتور +EF7 به بازار خواهد آمد که تغییرات فنی خوبی مانند فناوری DVVT و پمپ روغن متغیر، مجهز است. در دنا پلاس بهینه، قدرت و گشتاور، تقریبا ثابت مانده اما مصرف سوخت، حدود یک لیتر کاهش یافته است.

  منبع مطلب : bama.ir

  تفاوت "دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک "با "دنا پلاس توبوشارژ دنده ای" چیست؟ (+عکس و جزئیات)

  ایران خودرو در بهمن ماه سال 98 گذشته خط تولید آزمایشی محصول دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیك را با حضور وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح استارت زد اما این خودرو چه تفاوت هایی با دنا پلاس دنده ای دارد که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

  تفاوت "دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک "با "دنا پلاس توبوشارژ دنده ای" چیست؟ (+عکس و جزئیات)

  ایران خودرو در بهمن ماه سال 98 گذشته خط تولید آزمایشی محصول دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیك را با حضور وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح استارت زد اما این خودرو چه تفاوت هایی با دنا پلاس دنده ای دارد که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

  ایران خودرو در بهمن ماه سال 98 گذشته خط تولید آزمایشی محصول دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیك را با حضور وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح استارت زد اما این خودرو چه تفاوت هایی با دنا پلاس توربو شارژ دنده ای دارد که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

  کانال عصر ایران در تلگرام

  به گزارش عصر ایران، دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک تغیراتی نسبت به نوع معمولی دارد که آنها شامل گیربکس 6 سرعته آیسین ژاپن،اضافه شدن فرمان برقی، سیستم تعویض دنده برقی از نوع خطی، مبدل کنترل دمای گیربکس،ارتقاء سیستم فنر، کمک فنر ، میل موج گیر و تغییر پلوس ها برای انطباق با گیربکس اتوماتیک از جمله برخی از اطلاحات در این خودرو است.

  اقامتگاه‌های «ممتاز» جاجیگا

  کیش از 2,500,000 تومان

  اجاره خانه در کیش - شهرک صدف

  کندوان از 2,000,000 تومان

  اجاره سوئیت در کندوان - صخره ای

  چالوس از 10,000,000 تومان

  ویلا با استخر آبگرم در چالوس

  لنگرود از 890,000 تومان

  اجاره منزل مبله در اطاقور لنگرود

  رامسر از 12,800,000 تومان

  رزرو ویلا لوکس استخردار در رامسر

  چهارباغ از 2,248,000 تومان

  اجاره ویلا با استخر آبگرم در چهارباغ - لشگرآباد

  کیش از 2,500,000 تومان

  اجاره خانه در کیش - شهرک صدف

  کندوان از 2,000,000 تومان

  اجاره سوئیت در کندوان - صخره ای

  چالوس از 10,000,000 تومان

  ویلا با استخر آبگرم در چالوس

  لنگرود از 890,000 تومان

  اجاره منزل مبله در اطاقور لنگرود

  همچنین افزودن براکت اتصال چهار نقطه ای برای نصب گیربکس، طراحی جدید رام و مثلثی و طبق های لاستیکی برای راحتی سرنشین در جاده های ماهموار، سامانه کنترل تعویض دنده دارای مدهای کروز کنترل و افزودن نشانگر تعویض دنده به آمپر نیز از برخی از موارد جزئی تغییرات نوع اتوماتیک به دنده ای خودروی دنا است.

  مسئولان ایران خودرو اعلام کردند خط تولید دناپلاس توربوشارژ اتوماتیك تا پایان امسال به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

  بیشتر بخوانید: ______________ تماشاخانه

  ثبت موسیقی لر در فهرست میراث ملی؛ دایه دایه وقت جنگه شکوهی از موسیقی لر در ایران (فیلم)

  ببینید| هزاران تن زباله در خیابان های فرانسه/ اعتراض به طرح جدید

  فیلم های دیگر

  انتشار اولین تصاویر رسمی از دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک / افتتاح خط تولید به صورت آزمایشی در ایران خودرو (+ عکس)

  انتشار اولین تصاویر رسمی از دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک / افتتاح خط تولید به صورت آزمایشی در ایران خودرو (+ عکس) آغاز پیش فروش دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیك از روز سه شنبه 24 دی 98 (+ مشخصات فنی خودرو و جدول فروش)

  ________________

  عضویت در اینستاگرام عصر ایران

  نظرات کاربران خبر بعد خبر قبل بیشتر بخوانید:

  آغاز 2 طرح فروش فوری و پیش فروش محصولات ایران خودرو (+جدول فروش و جزئیات)

  لینک کوتاه: asriran.com/00302Q

  ‌گزارش خطا در خبر

  منبع مطلب : www.asriran.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید