این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تمیز کردن فرش

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تمیز کردن فرش را از این سایت دریافت کنید.

  تمیز کردن فرش بدون شستن

  اگر در خانه خود فرش و موکت دارید باید بدانید چگونه بدون نیاز به بخارشو فرش را تمیز کنید. زیرا گرد و خاک و آب میوه به راحتی فرش خانه را کثیف می کنند و به ظاهر خا

  تمیز کردن فرش بدون شستن

  تاریخ انتشار :‌ یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - دسته بندی : زنده تر

  نحوه تمیز کردن فرش بدون نیاز به بخارشو

  در اینجا توصیه ها و ترفندهایی را به شما معرفی می کنیم که فرش را به خوبی تمیز کنید. این توصیه ها توسط متخصصین ارائه می شوند. البته تمیزکردن بدون شستن سنتی.

  شوینده های مورد نیاز: جوش شیرین یا مایع ظرفشویی ( یا از همان شوینده های بخارشو)

  ابزار لازم: مسواک کهنه، برس، دستمال یا حوله کثیف و سطل.

  در اینجا مراحل شستشوی فرش بدون بخارشو را به شما معرفی می کنیم:

  یک سطل آب گرم را با ابزار لازم آماده کنید.

  کل فرش را جاروبرقی کنید تا گرد و خاک آن تمیز شود.

  در صورت استفاده از جوش شیرین، آن را روی لکه بریزید. در صورت نیاز به مایع ظرفشویی، اندازه لکه را درنظر گرفته و برای لکه 12 تا 16 سانتی متری از 1 قاشق غذاخوری استفاده کنید.

  آن را روی لکه بگذارید تا حباب ایجاد شود.

  با استفاده از برس، مسواک، پارچه با حوله لکه را تمیز کرده و با آب گرم بمالید.

  فرش را زیاد خیس نکنید، تنها کافی است کمی نم داشته باشد تا لکه تمیز شود.

  در صورت داشتن پنکه آن را روشن کرده و یا پنجره ها را باز کنید تا فرش خشک شود.

  پس از خشک شدن سطح آن را دوباره جاروبرقی کنید.

  توصیه های کارشناس یک شرکت قالیشویی

  فرشی دارید که از آبا اجدادتان به شما ارث رسیده و می‌خواهید که آن را به نمایش بگذارید، اما نه آنطور که روی زمین پهن‌اش کنید؟ در این مطلب بلاگ سنجاق روش صحیح تغییر دکوراسیون خانه با یک فرش زیبا را یادمی‌گیرید.

  نحوه تمیز کردن لکه فرش بدون نیاز به دستگاه

  خرید یا اجاره دستگاه بخارشو تنها راه شستشوی فرش نیست. اگر می خواهید بدون نیاز به بخارشو این لکه ها را تمیز کنید، شاید با روش انجام آن آشنا نباشید. خوشبختانه در صورت داشتن جاروبرقی می توانید این کار را انجام دهید. به توصیه متخصصان گوش دهید:

  ابزار لازم: برس دندانه نرم (برس بزرگ و لاستیکی بهتر است) و یک بطری اسپری.

  این مراحل عبارت اند از:

  مخلوط آب و مایع ظرفشویی

  نمک خوراکی (نمک دریایی یا نمک کوشر کافی است)

  جوش شیرین

  کمی دستمال یا حوله خشک. (می توانید از لباس های کهنه و قدیمی استفاده کنید.)

  شوینده ها و شستنی ها؛ آشپزخانه و حمام

  آشپزخانه و حمام مشترکاتی دارند مثل کاشی کاری و سرامیک و سینک و روشویی که مواد شوینده نظافت این رو را مشابه می‌کند. در این پست بلاگ سنجاقی راهنمای تمیزکاری های جزئی این دو محل خانه را با شما در میان می‌گذاریم.

  نحوه تمیز کردن فرش این گونه نیست:

  مقدار کمی مایع ظرفشویی (یک هشتم قاشق چای خوری، یا یک قطره) را با آب در بطری اسپری مخلوط کنید. آن را زیاد تکان ندهید بلکه مخلوط کنید.

  جوش شیرین و نمک را روی لکه بریزید؛ لازم نیست کل لکه را بپوشاند.

  محلول را روی لکه اسپری کرده و بگذارید چند دقیقه بماند.

  در یک جهت با برس لکه را تمیز کنید. در این صورت به راحتی ذرات ریز و موها را جمع می کنید.

  در صورت وجود ذرات ریز و مو، از جهت اصلی 90 درجه حرکت کرده و کارتان را آغاز کنید.

  حوله را روی فرش فشار دهید و بگذارید مرطوب شود.

  پس از خشک شدن آن قسمت، مایع ظرفشویی را از بطری خالی کرده، آن را از آب پر کرده و یک بار دیگر فرش را اسپری کنید.

  دوباره حوله را روی فرش فشار دهید. حتی می توانید روی حوله یک جسم سنگین قرار دهید تا مدتی روی لکه بماند.

  این ترفندها برای لکه های نقطه ای استفاده می شود، اما اگر برس بزرگ دارید باید کل اتاق را تمیز کنید.

  متخصصان نظافت منزل معتقدند این روش برای خانه های دارای فرزند و حیوان خانگی مفید است. علاوه بر این، به جای اینکه سطح بوی مایع ظرفشویی بدهد (که در صورت استفاده از شوینده این اتفاق می افتد) بدون بو خواهد بود.

  روش طبیعی تمیز کردن فرش

  شوینده و مواد شیمیایی معمولا بسیار قوی بوده و برخی از مردم به آن حساسیت دارند. به جای اینکه درباره روش های طبیعی تمیز کردن فرش تحقیق کنید در این مقاله با ما همراه باشید.

  سرکه، مایع ظرفشویی و آب. یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با یک پیمانه آب گرم مخلوط کرده و یک چهارم قاشق چای خوری سرکه سیب اضافه کنید. یک ماده تمیز کننده عالی که ابتدا باید بر روی یک نقطه کوچک آن را امتحان کرده و سپس روی فرش به کار ببرید.

  سودا. سودا می تواند یک شوینده فرش باشد. زیرا لکه شراب و خون را تمیز می کند. مقدار کمی از سودا را روی لکه ریخته و با یک پارچه و حوله خشک لکه را بمالید تا تمیز شود. الیاف فرش را بمالید نه اینکه بسابید.

  معمولا این لکه ها آنقدر عمیق نیستند که به شستشوی سنگین نیاز داشته باشند. در این موارد، به توصیه متخصصین، می توانید با مخلوط آب گرم و چند قطره مایع ظرفشویی، یک محلول تهیه کنید. این محلول غیر سمی بوده و آنقدر قوی هستند که آلودگی را از بین میبرند. با استفاده از یک پارچه تمیز با محلول لکه را خوب بمالید. سپس با حوله خشک تا جایی که می توانید آب را جذب کنید.

  نحوه تمیز کردن فرش با یخ

  تمیز کردن با یخ یکی از راه های نظافت در ماه های زمستان است. قطعات یخ یکی از بهترین مواد برای نظافت در فصل زمستان است. این تکنیک بر روی فرش های قدیمی و دستی بهتر عمل می کند، اما در صورت امکان می توانید با چند تکنیک ساده فرش های بزرگ را تمیز کنید. برای کسب بهترین نتیجه از برف پودری استفاده کنید.

  در پنج قدم می توانید فرش را با برف تمیز کنید.

  فرش را به بیرون از خانه برده و آن را خوب تکان دهید تا گرد و خاکش خارج شود. بگذارید 30 دقیقه بماند تا به دمای پایین عادت کند.

  9 تا 15 سانتی از برف را روی فرش بگذارید و با جارو آن را روی فرش پخش کنید.

  با سمت تخت تی برف را روی فرش قرار دهید. آمونیاک با هوای سرد واکنش داده و آلودگی فرش را بیرون می کند.

  بگذارید برف 15 تا 20 دقیقه روی فرش بماند. سپس آن را برگردانده و مراحل 1 تا 3 را در طرف دیگر نیز تکرار کنید.

  منبع مطلب : sanjagh.pro

  فرشتان را مثل روز اول نو کنید!

  روش های نو کردن فرش بسیار متنوع است، از جمله روش های نو کردن فرش می توانیم به جارو کشیدن منظم، شست و شوی کامل، لکه گیری، استفاده از جوش شیرین و...اشاره کنیم

  مقالات، نگهداری از فرش

  فرشتان را مثل روز اول نو کنید!

  ۰۲ آذر

  امروزه فرش ها به یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون منزل تبدیل شده اند. زمانی که یک فرش نو خریداری می کنید حتما طرح ها و نقش های آن شما را مسحور می کند و یقینا به این فکر می کنید که چگونه می شود که فرش را همیشه تمیز و نو نگه داشت به همین دلیل دنبال روش های نو کردن فرش و نو نگه داشتن فرش و برق انداختن فرش بدون شستن خواهید رفت که ما در این مقاله به آنها می پردازیم.

  روش های نو کردن فرش

  روش های نو کردن فرش به مجموعه روش هایی گفته می شود که در نهایت سبب حفظ زیبایی اولیه فرش می شود. روش های نو کردن فرش زیاد است و در واقع توصیه ما این است که از همه روش های نو کردن فرش استفاده شود تا فرش زیبایی و تمیزی خود را مثل روز اول داشته باشد. از مهمترین روش های نو کردن فرش و نو نگه داشتن فرش می توانیم به جاروبرقی کشیدن منظم و اصولی ، لکه زدایی به موقع ، شستشوی منظم و صحیح و سایر روش های پیشگیری اشاره کنیم. دقت داشته باشید که همه روش های نو کردن و نو نگه داشتن فرش باید به دقت انجام پذیرد.

   جارو کشیدن یکی از روش های نو کردن فرش

  یکی از مهمترین روش های نو کردن فرش استفاده از جارو برقی است. حتما شما هم بارها مشاهده کرده اید که زمانی که فرش خانه به صورت اصولی جارو کشیده می شود جلوه خاصی را پیدا می کند. اما جارو کشیدن تنها کافی نیست و باید جارو کشیدن به صورت منظم و اصولی انجام پذیرد. به همین دلیل توصیه می شود که حداقل هفته ای یکبار و حداکثر سه بار از جاروبرقی به منظور تمیز کردن فرش های منزل استفاده کنید.

  زمانی که به صورت منظم از جاروبرقی استفاده می کنید گرد و خاک های جمع شده و سایر آشغال های ریز از فرش جمع می شوند و در نتیجه هم عمر فرش افزایش پیدا می کند و هم زیبایی اولیه خود را حفظ می کند. شیوه صحیح کشیدن جاروبرقی به عنوان یکی از روش های نو کردن فرش این است که توان جاروبرقی را در توان بالا قرار دهید و جارو را به آرامی روی فرش بکشید و سعی کنید که جارو در تمامی جهت ها کشیده شود تا گرد و غبار و آشغال های ریز از سطح فرش جمع شوند.

   لکه گیری فوری

  همان طور که می دانید و تجربه برای شما ثابت کرده است یکی از مهمترین عواملی که باعث از دست رفتن زیبایی فرش می شود و همچنین آن را کهنه نشان می دهد وجود لکه های مختلف در سطح آن است. به همین دلیل از بین بردن لکه های فرش از روش های نو کردن فرش به حساب می آید. توجه داشته باشید نباید به لکه ها فرصت داده شود تا جای خود را بر روی فرش تثبیت کنند و پاک کردن آنها مشکل شود. بهتر است که بلافاصله پس از بوجود آمدن لکه اقدام به لکه گیری کنید تا زیبایی و نو بودن فرش شما حفظ شود.

  در استفاده از این روش از روش های نو کردن فرش به هیچ عنوان از پارچه هایی که به مواد شوینده آغشته شده اند برای تمیز کردن لکه استفاده نکنید زمانی که شما از این روش استفاده می کنید باعث می شود که لکه به عمق و اطراف نفوذ کند و پاک کردن آن را مشکل می کند.

  روش انجام لکه زدایی

  در ابتدای لکه زدایی در صورتی که لکه های ایجاد شده قابل برداشت هستند با چاقو بردارید.

  محلولی را که از ترکیب آب ولرم ، سرکه سفید و شامپوی فرش تهیه شده است روی محل آلوده شده بریزید.

  سپس از ترکیب آب ولرم و شامپوی فرش محلول تهیه کنید.

  در مرحله بعد پارچه سفید و تمیز را به الکل سفید و یا تینر آغشته کنید و با آن روی لکه را مالش دهید.

  سپس از پارچه سفید و تمیز برای آغشته کردن ترکیب آب ولرم و شامپوی فرش که آماده کرده اید استفاده کنید.

  با استفاده از این پارچه سفید محل لکه را مالش دهید تا لکه ها در محلول حل شوند.

  پس از آن از یک پارچه سفید و کاملا خشک برای مالش محل لکه استفاده کنید تا اثر لکه و آب مراحل قبلی از بین برود.

  منتظر بمانید تا محل لکه خشک شود و سپس از جاروبرقی استفاده کنید.

  شستشوی کامل فرش

  یکی دیگر از روش های نو کردن فرش ، شستشوی کامل فرش است در برخی از موارد شستشوی کامل فرش ضروری می شود و هیچکدام از روش های نو کردن فرش نمی تواند به مانند شستشوی کامل در نو کردن فرش تاثیرگذار باشد. شستشوی فرش را می توانید خودتان در منزل انجام دهید در این صورت باید با دقت زیاد شستشوی فرش را انجام دهید. اما بهتر است که این کار را به یک قالیشویی معتبر بسپارید. بهتر است فرش های خود را حداقل سالی یکبار شستشو دهید زمانی که فرش را شستشو می دهید گویا روز اولی است که فرش را خریداری کرده اید. از آنجا که این روش از مهمترین روش های نو کردن فرش محسوب می شود در ادامه به نحوه صحیح شستشوی فرش در منزل اشاره می کنیم :

  برای شستن فرش آن را در محل سفت و شیبدار پهن کرده و سطح فرش را به طور کامل خیس کنید.

  با استفاده از محلول آب ولرم و شامپوی فرش و اسفنج همه سطح فرش را بشویید.

  پس از اتمام مرحله دوم ، سطح فرش را با آب آنقدر بشویید که تمامی مایع شوینده از فرش خارج شود.

  پس از اتمام مراحل شستشو ، فرش را در شیب تند قرار دهید.

  در پهن کردن به یکنواخت بودن فرش دقت داشته باشید.

  خواندن مطلب  دلایل تفاوت قیمت فرش های دستباف چیست؟

  روش های صحیح خشک کردن فرش

  در کنار شستن فرش باید به خشک کردن فرش نیز توجه کافی شود برای همین منظور اگر در منزل خود شستشوی فرش را انجام داده اید برای این که فرش شما آسیبی نبیند بهتر است که از توصیه های ذیل جهت خشک کردن فرش استفاده کنید :

  در ابتدا توجه داشته باشید که به هیچ وجه فرش را برای خشک کردن آویزان نکنید و آن را برای خشک شدن زیر آفتاب سوزان قرار ندهید چرا که موجب تخریب بافت و الیاف فرش می شود.

  منبع مطلب : ziloome.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید