این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ثبت نام آنلاین ثنا

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ثبت نام آنلاین ثنا را از این سایت دریافت کنید.

  منبع مطلب : chromewebdata

  ثبت نام ثنا

  در این مقاله به بررسی چگونگی ثبت نام سامانه ثنا می پردازیم و شما را با سامانه ثبت نام الکترونیک ثنا و مراحل ثبت نام ثنا آشنا می کنیم.

  ثبت نام سامانه ثنا

  در صورتی که در خصوص ثبت نام ثنا سوالی دارید

  در صورتی که در خصوص ثبت نام ثنا سوالی دارید

  عناوین اصلی این مقاله:

  مقدمه

  چرا نیاز به ثبت نام سامانه ثنا داریم؟

  نیازمندی های ثبت نام ثنا

  روش های ثبت نام در سایت ثنا

  نحوه ثبت نام در سامانه ثنا

  هزینه ثبت نام در سامانه ثنا

  احراز هویت سامانه ثنا

  نکات مربوط به ثبت نام در سایت ثنا

  نتیجه گیری سوالات متداول مقدمه

  در گذشته افراد باید برای یک کار مربوط به قوه قضاییه روزها وقت خود را می گذاشتند تا آن کار را انجام دهند. با گذشت زمان و در دوره تحول قوه قضاییه، بسیاری از خدمات حضوری قوه قضاییه با روش غیر حضوری نیز انجام می شود. از آنجایی که خدمات مربوط به قوه قضاییه بسیار حساس است، باید روشی برای اعتبار سنجی و احراز هویت افراد وجود داشته باشد.  سامانه ای ایجاد شده است با نام ثنا که وظیفه اعتبار سنجی افرادی که قصد استفاده از خدمات غیر حضوری دارند را بر عهده دارد. ثبت نام سامانه ثنا برای همه افرادی که می خواهند از خدمات غیر حضوری این سامانه و قوه قضاییه استفاده کنند اجباری است. به دلیل اهمیت زیاد ثبت نام ثنا ، در این مقاله قصد داریم شما را با سامانه ثبت نام الکترونیک ثنا و روش های مختلف ثبت نام در این سامانه آشنا کنیم. پیشنهاد می کنیم مقاله ورود به سامانه ابلاغ ما را نیز مطالعه نمایید.

  چرا نیاز به ثبت نام سامانه ثنا داریم؟

  همه ما می دانیم که خدمات غیر حضوری قوه قضاییه می تواند در بسیاری از هزینه ها و زمان ما صرفه جویی کند؛ اما ارائه خدمات غیر حضوری قوه قضاییه نیاز به یک اعتبار سنجی اولیه دارد. به این معنا که سازمان قوه قضاییه باید ابتدا افراد را شناسایی کند. سپس، به آن ها امکان استفاده از خدمات غیر حضوری را بدهد. سامانه ثنا نیز به این دلیل راه اندازی شده است و به پیگیری پرونده قضایی با کد ملی و  مشاهده ابلاغیه ها بصورت الکترونیکی کمک می کند.

  اگر شما بخواهید که از اپلیکیشن ثنا یا هر یک از خدمات غیر حضوری سایت عدل ایران یا درگاه ملی قوه قضاییه استفاده کنید، باید قبلا ثبت نام سامانه ثنا را انجام داده باشید. در واقع، شما بعد از ثبت نام ثنا یک رمز عبوری را برای ورود به درگاه های مختلف قوه قضاییه دریافت می کنید که بدون داشتن آن رمز نمی توانید به خدمات غیر حضوری و آنلاین قوه قضاییه دسترسی داشته باشید. در صورت فراموشی رمز ثنا مقاله بازیابی رمز ما را مطالعه نمایید.  بنابراین، ثبت نام در سایت ثنا یکی از الزامات استفاده از خدمات غیر حضوری قوه قضاییه است.

  بیشتر بخوانید: ابلاغیه الکترونیکی

  به کانال تلگرام ما بپیوندید

  به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

  نیازمندی های ثبت نام ثنا

  ثبت نام ثنا در دو مرحله انجام می شود. مرحله اولیه که مربوط به ثبت نام در سایت ثنا می باشد که در این مرحله از شما مدرک خاصی را درخواست نمی شود و شما باید اطلاعات اولیه و فردی خود را در این سامانه وارد کنید؛ اما به طور کلی شما باید مدارک زیر را در هنگام ثبت نام سامانه ثنا در کنار دست خود داشته باشید. همچنین، برای احراز هویت حضوری نیز باید مدارک شناسایی معتبری را ارائه دهید. اگر هم دوست داشته باشید می توانید احراز هویت غیر حضوری ثنا را انجام دهید.

  شناسنامه: برای وارد کردن اطلاعات مربوط به شناسنامه

  کارت ملی: برای وارد کردن اطلاعات مربوط به کارت ملی فرد

  قبض آب، برق و ... : برای وارد کردن دقیق آدرس محل سکونت فرد، کد پستی و منطقه محل سکونت

  بیشتر بخوانید: مشاهده ابلاغیه با موبایل

  ” ثبت نام سامانه ثنا برای بسیاری از خدمات غیر حضوری قوه قضاییه اجباری است. “

  روش های ثبت نام در سایت ثنا

  ثبت نام سامانه ثنا با دو روش مختلف انجام می شود که افراد می توانند با توجه به شرایط خود یکی از روش های زیر را انتخاب کنند و ثبت نام خود را انجام دهند.

  ثبت نام ثنا به صورت حضوری

  در این روش افراد اگر در مراکز استان ها زندگی می کنند، باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند؛ اگر هم در شهرستان های دیگری زندگی می کنند باید به یکی از شعبه های دادگستری مراجعه کنند. ثبت نام ثنا این افراد به صورت کاملا حضوری انجام می شود و احراز هویت فرد نیز در همان زمان انجام خواهد شد. این روش کمی زمان برتر از روش دیگر است؛ اما برای افرادی که خودشان نمی توانند به صورت آنلاین ثبت نام سامانه ثنا را انجام دهند، توصیه می شود.

  ثبت نام ثنا به صورت الکترونیکی و غیر حضوری

  این روش در دو مرحله مجزا انجام می شود. در مرحله اول افراد باید به سایت سامانه ثنا مراجعه کنند و اطلاعات فردی خود را ثبت کنند. این اطلاعات شامل کد ملی، شماره شناسنامه، آدرس محل سکونت و ... می باشد. پس از اتمام مراحل اولیه ثبت نام، افراد می توانند برای مرحله دوم اقدام کنند.

  در مرحله دوم ثبت نام غیر حضوری، افراد باید با مراجعه به یکی از شعب دادگستری یا دفاتر خدمات الکترونیک قوه قضاییه احراز هویت خود را انجام دهند. البته لازم به ذکر است که به تازگی احراز هویت الکترونیک نیز در سامانه ثنا راه اندازی شده است.

  بیشتر بخوانید: پشتیبانی ثنا

  نحوه ثبت نام در سامانه ثنا

  برای ثبت نام ثنا ، ابتدا باید به صورت آنلاین و غیر حضوری ثبت نام اولیه خود را انجام دهید. برای ثبت نام سامانه ثنا طبق مراحل زیر پیش بروید:

  ۱ابتدا عبارت «سامانه ثنا» را در فیلد جستجوی گوگل وارد کنید و جستجو را انجام دهید.

  ۲دومین سایت در نتایج جستجو با عنوان سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی و با آدرس sana.adliran.ir مربوط به ثبت نام ثنا می باشد. روی آن کلیک کنید تا به سایت سامانه ثنا وارد شوید.

  ۳با وارد شدن در سایت ثنا، امکانات مختلفی را مشاهده خواهید کرد. اگر شخص حقیقی هستید و قصد ثبت نام در سایت ثنا را دارید، می توانید روی ثبت نام برخط کلیک کنید.

  ۴ثبت نام اولیه سامانه ثنا ، تنها با وارد کردن اطلاعات فردی انجام می شود. کافیست که اطلاعات فردی خود را در مراحل بعدی ثبت نام وارد کنید تا ثبت نام شما انجام شود. در مرحله اول از ثبت نام، شما باید شماره ملی، تاریخ تولد، شماره سریال شناسنامه و عدد تصویر را وارد نمایید.

  منبع مطلب : www.hamrahmoshaver.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید