این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جاذبه های گردشگری بوشهر به روایت تصویر

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جاذبه های گردشگری بوشهر به روایت تصویر را از این سایت دریافت کنید.

  جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر به روایت تصویر

  بوشهر - خبرگزاری مهر: سواحل زیبا، نخلستان‌های سرسبز، گنبدهای نمکی، باف تاریخی بوشهر، بندر تاریخی سیراف، موزه رئیس‌علی دلواری، نیروگاه اتمی بوشهر، کاخ بردک سیاه، بازارهای تجاری، گور دختر، کاروانسرای مشیرالملک، قلعه خورموج و منطقه تاریخی توز بخش‌هایی از نقاط دیدنی استان بوشهر هستند.

  استانها بوشهر

  ۱۴ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۷:۳۶

  گزارش مهر/

  جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر به روایت تصویر

  بوشهر - خبرگزاری مهر: سواحل زیبا، نخلستان‌های سرسبز، گنبدهای نمکی، باف تاریخی بوشهر، بندر تاریخی سیراف، موزه رئیس‌علی دلواری، نیروگاه اتمی بوشهر، کاخ بردک سیاه، بازارهای تجاری، گور دختر، کاروانسرای مشیرالملک، قلعه خورموج و منطقه تاریخی توز بخش‌هایی از نقاط دیدنی استان بوشهر هستند.

  به گزارش خبرنگار مهر، استان بوشهر دارای جاذبه‌های متعددی است که در اینجا به بیان برخی از این جاذبه‌ها می‌پردازیم.

  سواحل زیبای استان بوشهر:

  سواحل ماسه‌ای استان بوشهر را می‌توان به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این استان نام برد که این استان در مجموع بیش از 700 کیلومتر ساحل دارد که اغلب این سواحل برای استفاده عموم مردم آزاد است.

  نخلستان‌های سرسبز:

  نخلستان‌های سرسبز و سربه فلک کشیده شهر آب‌پخش جلوه بسیار دیدنی به این منطقه داده است و هیچ مسافری را بدون توقف اجازه عبور نمی‌دهد. وجود کانال‌های پر آب‌ در دو سمت مسیر ورودی شهر آب‌پخش طراوت و نشاط خاصی به این منطقه بخشیده است تا مسافران نوروزی بتوانند از آب و طبیعت در کنار هم بهره ببرند.

  گنبد نمکی:

  گنبد نمکی جاشک در استان بوشهر و در نزدیکی روستای گنخک در فاصله 64 کیلومتری جنوب شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی و درکیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر و  در 144 کیلومتری جنوب شرقی مرکز استان قرار دارد یکی از بزرگترین و زیباترین گنبد نمکی ایران و خاورمیانه به شمار می آید.

  بافت قدیم بوشهر:

  بافت قدیم بوشهر نیز از مهمترین جابه‌های گردشگری استان بوشهر است که با توجه به سبک خاص و منحصر به فرد معماری آن دارای جاذبه‌های بسیار زیادی است.

  عمارت ملک:

  عمارت ملک مجموعه ساختمانی تاریخی واقع در بخش مرکزی شهرستان بوشهر یکی از آثارهای تاریخی و از نقاط دیدنی استان بوشهر است.

  موزه رئیس‌علی دلواری:

  رئیس‌علی دلواری از سرداران مبارزه با استعمار در استان بوشهر است که خانه وی تبدیل به موزه شده و پذیرای گردشگران است.

  گورستان و منطقه باستانی سیراف:

  سیراف از قدیمی‌ترین بنادر ایران و جهان است که در گذشته کشتی‌رانی از این بندر رایج شده است و دارای آثار تاریخی متعددی است.

  نیروگاه اتمی بوشهر:

  یکی دیگر از اماکن دیدنی بوشهر را می‌توان نیروگاه اتمی بوشهر نام برد که به عنوان یک افتخار در عرصه هسته‌ای ایران محسوب می‌شود.

  کاخ بردک سیاه:

  کاخ بردک سیاه از آثار تاریخی مربوط به دوران هخامنشی است که در روستای درودگاه شهرستن دشتستان واقع است.

  بازارهای تجاری عرضه اجناس

  نقاط مختلف استان بوشهر دارای بازارهای عرضه اجناس خارجی است که افراد زیادی به قصد خرید به این شهرها سفر می‌کنند که شهرهای گناوه و دیلم دارای بازارهای بزرگی برای عرضه اجناس خارجی هستند.

  آب‌انبار قوام:

  آب انبار قوام (بوشهر) واقع در بخش مرکزی شهرستان بوشهر یکی از آثار تاریخی و از نقاط دیدنی استان بوشهر در جنوب ایران است. ساختمان «آب انبار قوام» در محوطه باری در جانب غربی شهر بوشهر و در (کنار دریا) قرار گرفته است. تاریخ بنای این آب انبار (برکه) به 150سال بیش بر می‌گردد.

  گور دختر

  گور دختر در جاده برازجان به کازرون قرار دارد که دارای سقفی شبیه مقبره به مقبره کوروش بزرگ دارد و خود مقبره نیز به سبک مقبره کوروش کبیر ساخته شده‌ است و باستان شناسان نیز تایید کرده‌اند که این اثر متعلق به ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح و به دوره هخامنشیان است.

  کاروانسرای مشیرالملک دشتستان:

  کاروانسرای مشیرالملک در سال 1250 شمسی به فرمان حاج میرزا ابوالحسن خان مشیرالملک ساخته شد و تا سال 1300 شمسی به عنوان کاروانسرا استفاده می‌شد که به دلیل واقع شدن شهر برازجان بر سر راه تجارتی شیراز به بوشهر مکانی مناسب جهت استراحت کاروانیان بوده است.

  قلعه خورموج:

  قلعه خورموج که قسمتى از آن به نام قلعه محمدخان دشتى و قسمت دیگر آن به نام قلعه جلال‌خان معروف بوده در شهر خورموج قرار داد. از این بنا براى سکونت و مقاصد نظامى و دیده‌بانى استفاده مى‏شده است. شاه‌نشین‏‌ها و گوشواره‌‏ها به سبک سلجوقى بنا شده بودند. گچبرى دیوارها و درون اتاق‏ها و تزیینات اصلى قلعه بسیار جالب است و سبک بنا با بناسازى و گچبرى و طاق‌سازى کاخ اردشیر در فیروزآباد فارس همانند است.

  منطقه تاریخی توز

  شهر تاریخی تَوَّز یا توج یکی از شهرهای مهم دشتستان قدیم بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار و در نزدیکی روستای زیراه کنونی قرار داشته است که در محلى بین روستاهاى زیرراه، اردشیر‌آباد و سعدآباد از توابع دهستان‌هاى دشتستان در حاشیه رودخانه شاپور دالکى قرار دارد.

  البته این‌ها تنها بخش‌هایی از جاذبه‌های دیدنی استان بوشهر است که از دیگر جاذبه‌ها می‌توان به خانه قدیمی قاضی (محله بهبهانی بوشهر) - منطقه باستانی ریشهر (۸ کیلومتری جنوب بوشهر) - مقبره ژنرال انگلیسی (بوشهر، خیابان امام خمینی) - گورستان شخاب (جنوب بوشهر) - مسجد شیخ سعدون (مرکز شهر بوشهر) - کلیسای مسیح مقدس (مرکز شهر بوشهر) - قلعه هلندی‌ها (شمال شرقی جزیره خارک) - معبد پوزئیدون -خدای دریا- (جزیره خارک) - گورستان باستانی جزیره خارک، امامزاده میرمحمد حنفیه، کلیسای قدیمی خارک (جزیره خارک) - تل مرو، تل طلسمی (جنوب برازجان) - تل خندق، تا پهن (شمال برازجان)  - معبد کلات (۳۰ کیلومتری خورموج؛ روستای حیدری) - امامزاده میرارم (جنوب خورموج) - قلعه زائر خضرخان (شمال اهرم) - امامزاده سلیمان (جاده گناوه -دیلم) - خرابه‌های بندر سینیز (۲۰ کیلومتری بندر دیلم، حوالی خور امام حسن) - خرابه‌های بندر مهروبان (۲۴ کیلومتری شمال بندر دیلم) - امامزاده حسن (شهر امام حسن) - مسجد بر دستان (شهرستان دیر) - شاهزاده ابراهیم (ننیزک دشتستان) - امامزاده عبدالمهیمن (بوشهر نزدیک ریشهر) اشاره کرد.

  کد خبر 2249323 مطالب مرتبط

  700 کیلومتر ساحل استان بوشهر مملو از گردشگران نوروزی/ ازدحام مسافران در نخلستان‌ها

  گردشگری استان بوشهر منحصر به ایام نوروز است/ لزوم توسعه توریسم دریایی

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر به روایت تصویر

  سواحل زیبا، نخلستان‌های سرسبز، چشمه آبگرم اهرم، عمارت دهدشتی بوشهر عمارت روغنی، باف تاریخی بوشهر، بندر تاریخی سیراف، موزه رئیس‌علی دلواری، قلعه کلات اهرم، گور دختر، کاروانسرای مشیرالملک و منطقه تاریخی توز بخش‌هایی از نقاط دیدنی استان بوشهر هستند.

  جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر به روایت تصویر

  شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۴۸ 352 0 کد خبر : 1468259

  اخبار سایر رسانه ها

  سواحل زیبا، نخلستان‌های سرسبز، چشمه آبگرم اهرم، عمارت دهدشتی بوشهر عمارت روغنی، باف تاریخی بوشهر، بندر تاریخی سیراف، موزه رئیس‌علی دلواری، قلعه کلات اهرم، گور دختر، کاروانسرای مشیرالملک و منطقه تاریخی توز بخش‌هایی از نقاط دیدنی استان بوشهر هستند. [

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس، استان بوشهر دارای جاذبه‌های متعددی است که در اینجا به بیان برخی از این جاذبه‌ها می‌پردازیم.

  , شبکه اطلاع رسانی راه دانا, سپاس,

  بوشهر یکی از شهرهای دیدنی ایران است که در زمان عید نوروز گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند.

  ,

  ,

  ,

  بوشهر را احتمالاً بیش از هر چیز با کرانه‌های زیبای خلیج‌فارس به یاد می‌آوریم، این شهر زیبای جنوبی به دلیل داشتن ذخایر نفت و گاز بسیار، به پایتخت انرژی ایران نیز شهرت دارد.

  ,

  علاوه بر این‌ها به دلیل داشتن سواحل زیبا، نخلستان‌های خرما و جاذبه‌های توریستی فراوان، همه‌ساله به‌خصوص در ایام تعطیلات نوروزی پذیرای گردشگران ایرانی و خارجی از سراسر دنیاست و به دلیل آب‌ و هوای گرم این شهر بهترین زمان برای سفر به آنجا اواخر زمستان و اوایل بهار می‌باشد.

  ,

  جاذبه‌های توریستی استان بوشهر این‌قدر زیاد است و ما در اینجا مهم‌ترین جاذبه‌های بوشهر را به ترتیب اولویت برای شما بیان می‌کنیم.

  ,

  سواحل زیبای استان بوشهر

  , سواحل زیبای استان بوشهر,

  سواحل ماسه‌ای استان بوشهر را می‌توان به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این استان نام برد که این استان در مجموع بیش از 700 کیلومتر ساحل دارد که اغلب این سواحل برای استفاده عموم مردم آزاد است.

  ,

  ,

  , , , ,

  عمارت دهدشتی بوشهر؛ عمارت روغنی

  ,

  عمارت دهدشتی بوشهر، بنایی به جا مانده از دوران قاجاری است و به دلیل طراحی چهار طبقه آن، در حالی که اکثر بناهای تاریخی دو یا سه طبقه هستند، از لحاظ معماری از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

  ,

  اسناد تجاری زیادی در این خانه تاریخی پیدا شده که هم‌اکنون طبقه‌بندی شده و در سازمان میراث فرهنگی نگهداری می‌شوند.

  ,

  ,

  , ,

  بعضی از اسناد به خط برجسته سیاق است و قدمت برخی از تمبرهای اسناد به ۲۰۰ سال پیش می‌رسد. این تمبرها مربوط به کشورهای بریتانیا، هندوستان، آلمان و نیز تمبرهای عصر قاجاری است. این ساختمان به لحاظ معماری از اهمیت فوق‌العاده خاصی برخوردار است و چهار طبقه دارد. اکثر ساختمان‌های بافت قدیم بوشهر دو طبقه و تعداد انگشت‌شماری سه طبقه بوده‌اند.

  ,

  تزیینات و گچ‌بری بسیار زیبایی در داخل اتاق‌ها و سیستم در و پنجره‌ها به کار گرفته شده است که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

  ,

  تزئیناتی از گره چینی هلالی‌ها، درها تا کنده‌کاری روی اتاق‌ها و پنجره‌های دیواری و شیشه‌هایی رنگی، باعث تلطیف نور و زیبایی ساختمان شده‌اند.

  ,

  ساختمان دارای چند ارسی زیبا با گره چینی و شیشه‌های رنگی است، عمارت دهدشتی کاربری تجاری و مسکونی داشته و اکنون نیز ممکن است به صورت موزه فرهنگ مورد استفاده قرار گیرد. این بنا از سال ۱۳۷۷ توسط میراث فرهنگی بوشهر مرمت شده است.

  ,

  ,

  , ,

  از جمله اقدامات مرمتی انجام شده در این بنا می‌توان به شمع‌گذاری قسمت‌های در حال تخریب‚ تعمیر پشت‌بام و بازسازی و مرمت قسمت‌های فروریخته از جمله استحکام‌بخشی بنا، مرمت بخش جنوبی، سامان‌دهی بخش فوقانی، بازسازی ضلع جنوب شرقی اشاره کرد.

  ,

  عمارت دهدشتی از ویژگی‌های معماری سنتی بوشهر برخوردار است، از جمله این که پس از باز شدن در و دروازه ورودی خانه و قلعه، دیواری برای جلوگیری از دید مستقیم و جدا کردن اندرونی با بیرونی ساخته ‌شده است یا پرده‌ای ضخیم یا گلیمی، کار این دیوار را انجام می‌داد.

  ,

  سکوی کنار در ورودی از دیگر خصوصیات معماری بناهای این منطقه است که همچون سایر عناصر با کارکردی خاصی تعریف و ساخته شده است. این سکو با این هدف مورد استفاده قرار گرفته است که مهمان می‌توانستند در انتظار باز شدن در نشسته و رفع خستگی کنند.

  ,

  چشمه آبگرم اهرم

  , چشمه آبگرم اهرم,

  چشمه آبگرم اهرم (اوبا) در شهر اهرم در 60 کیلومتری شهر بوشهر قرار دارد، مظهر چشمه از شکاف سنگ‌هاى رسوبى مارنى و گچى از زمین خارج مى‌شود و آب آن در ردیف‌ آب‌هایى با بارهاى منفى و مثبت مختلف و گرم است.

  ,

  ,

  منبع مطلب : dana.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید