این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جاهای دیدنی چهار محال بختیاری

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جاهای دیدنی چهار محال بختیاری را از این سایت دریافت کنید.

  جاذبه های دیدنی چهارمحال و بختیاری همراه با تصویر

  تعدادی از جاهای دیدنی چهار محال و بختیاری را معرفی می کنیم تا اگر قصد سفر داشتید این استان را هم در لیست سفرتان قرار دهید و سر فرصت از جاذبه هایش دیدن کنید.

  جاذبه های دیدنی چهارمحال و بختیاری همراه با تصویر

  1398-10-14

  دیدنی های چهارمحال و بختیاری

  چهارمحال و بختیاری از استان های غرب ایران است که با ارتفاع زیادش به بام ایران معروف است. مرکز این استان کوهستانی شهرکرد است و از شمال و شرق با استان اصفهان، از غرب با استان خوزستان، از جنوب با استان کهگلویه و بویراحمد و از شمال غربی با لرستان همسایه است. این استان از مناطق خوش آب و هوا با طبیعتی بکر و چشم نواز هست که دیدن از آن ها می تواند تعطیلات خوشی را برایتان رقم بزند. تعدادی از جاذبه های چهارمحال و بختیاری را معرفی می کنیم تا اگر قصد سفر و ایرانگردی داشتید این استان را هم در لیست سفرتان قرار دهید و سر فرصت از جاذبه هایش دیدن کنید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

  برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما شهرکرد اینجا را کلیک کنید

  جاهای دیدنی چهارمحال بختیاری، آبشار دره عشق

  مطالب مرتبط:غار یخی چما، بزرگترین منبع آب شیرین ایران + تصویرتالاب بین المللی گندمان کجاست؟ چطور به آنجا برویم؟

  اگر اسم زیبای این آبشار شما را علاقمند به دیدنش کرده است باید به شهرستان اردل در ۱۳۰ کیلومتری شهرکرد بروید. در مقابل این آبشار بایستید و شکوه جاذبه های طبیعی این استان را کاملا حس کنید. در دل طبیعت بکر این ناحیه، کوهی را می بینید که آب با سرعت از دل آن بیرون می آید و از ارتفاع ۱۰۰ متری به پایین می ریزد. بعد از مدتی تماشای آبشار دره عشق کمی هم طبیعت اطراف را با دقت بیشتری نگاه کنید و جریان رودخانه کارون و شالیزارها و باغ های اطراف را نگاه کنید. چشم اندازهای این ناحیه مطمئنا شما را بیشتر از گذشته عاشق طبیعت می کنید. می توانید در میان انارستان ها قدم بزنید و ببینید هیچ چیز مثل بودن در میان طبیعت نمی تواند روحیه تان را تازه کند.

  آبشار آتشگاه زیباترین چشمه های شهرکرد

  اگر تماشای آبشارهای باشکوه و صدای جوش و خروش آن ها شما را به وجد می آورد استان خوبی را برای طبیعت گردی و گشت و گذار انتخاب کرده اید چون چهارمحال و بختیاری از استان هایی است که در آن آبشارهای زیادی پیدا می کنید. آبشار آتشگاه نسبت به آبشار دره عشق از مرکز استان فاصله بیشتری دارد و در ۱۹۰ کیلومتری شهرکرد است. در مسیر رسیدن به این آبشار از روستاهای زیبای میلاس و سردشت عبور کردید و جایی در ۴۰ کیلومتری لردگان روستای آتشگاه را می بینید، روستایی که در دره ای جشم نواز و باریک قرار دارد. در وسط دره رودخانه ای در جریان است که در احاطه درختان سربفلک کشیده و سنگ های آهکی است. آبشار آتشگاه در دره ای به ارتفاع ۳ کیلومتر به پایین می ریزد، در این مسیر پستی و بلندی های دره آبشارهای کوچک زیادی را شکل داده که بر زیبایی و جذابیت آبشار افزوده است.

  پارک جنگلی پروز

  طبیعت زیبای پارک جنگلی پروز ارزش این را دارد که به ۵۰ کیلومتی لردگان بروید و مدتی را در میان طبیعت بکر بگذرانید. در این پارک، درختان سربفلک کشیده، شالیزارها و چشمه ها طبیعتی را شکل داده که نمی توانید چشم از آن ها بردارید. اینجا آنقدر زیباست که مطمئنا بعدها هم دلتان می خواهد دوباره به آن برگردید و یکبار دیگر غرق طبیعت دلفریب آن شوید. در این پارک قدم بزنید، نفس های عمیق بکشید و از بودن در یکی از زیباترین ستان های ایران لذت ببرید.

  برای رزرو آنلاین تور شهرکرد اینجا را کلیک کنید

  غار سراب

  غار سراب در ۵۶ کیلومتری جنوب غربی شهرکرد قرار دارد و برای رسیدن به آن باید راه آسفالته دره ای زیبا را پیش بگیرید.در انتهای این مسیر از ماشین پیاده می شوید و تا رسیدن به غار حدود ۱۵ دققیه پیاده روی می کنید. این غار دارای دو دهانه است و جاری بودن آبی خروشان از یکی از دهانه ها آن را جذاب و تماشایی کرده است. غار موانع طبیعی زیادی دارد برای همین فقط می توانید به حدود ۶۰۰ متر از آن دسترسی داشته باشید. در جای جای دالان طول و دراز غار که در بعضی از قسمت ها ارتفاعش ۱۵ متر است قندیل های زیبایی می بینید.

  تالاب گندمان

  در میان تالاب های زیادی که در این استان وجود دارد به تالابی بین المللی بر می خورید که نسبت به تالاب های دیگر اهمیت بیشتری دارد: تالاب گندمان. این تالاب با وسعت ۹۸۰ هکتار در شهرستان گندمان قرار دارد و یکی از بهترین جاها برای تماشای پرندگان و طبیعت بکر است.

  برای رزرو آنلاین هتل در شهرکرد اینجا را کلیک کنید

  تـالاب چـغاخـور

  راه شهر کرد – ایذه را پیش بگیرید و بعد از اینکه حدود ۶۰ کیلومتر از شهرکرد دور شدید خودتان را آماده کنید تا یکی از زیباترین تالاب های ایران را ببینید. در ارتفاعات برآفتاب و کلار تالابی به اسم چغاخور هست که هر سال پرندگان بومی و مهاجر زیادی مثل  لک لک سفید، حواصیل، انواع مرغابی آن را برای مهاجرت انتخاب می کنند. در کنار این تالاب آب و هوای بینظیر را تجربه و محو تماشای چشم اندازهای ناب می شوید. آب تمیز تالاب، کوه های پس زمینه، آسمان آبی و توده های ابر چنان مناظر دلفریبی را خلق کرده اند که دلتان نمی آید از تماشای آن ها دل بکنید.

  منبع مطلب : www.eligasht.com

  جاهای دیدنی چهارمحال و بختیاری (۱۴۰۰) + عکس و آدرس

  لیست کامل جاهای دیدنی استان چهارمحال و بختیاری همراه با معرفی کامل، عکس، آدرس و قیمت ورودیه ها در سال 1400 | هرچیزی که قبل از سفر باید بدانید.

  دیدنی های چهارمحال و بختیاری

  قلعه چالشتر مسجد جامع چالشتر پارک لاله شهرکرد حمام خان شهرکرد

  مرتب سازی بر اساس : فیلتر بر اساس

  موقعیت مکانی

  شهرهای چهارمحال و بختیاری

  روستای سر آقا سید

  5 کوهرنگ

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  تالاب چغاخور

  4 بروجن

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  آبشار زرد لیمه

  4 اردل

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  آبشار شیخ علی خان

  4 کوهرنگ

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  غار یخی چما

  کوهرنگ

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  دشت لاله های واژگون کوهرنگ

  کوهرنگ

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  چشمه دیمه

  کوهرنگ

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  پل زمان خان سامان

  4.5 سامان

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  قلعه شمس آباد (قلعه یوسف خان امیر مجاهد)

  4.5 شهرکرد

  امامزاده حمزه علی

  بروجن

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  قلعه تاریخی جونقان (کاخ سردار اسعد بختیاری)

  شهرکرد

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  قلعه چالشتر

  شهرکرد

  اتاق آیینه

  شهرکرد

  قلعه دزک

  شهرکرد

  قلعه سورک

  شهرکرد

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  قلعه بارده

  کوهرنگ

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  مسجد جامع شهرکرد (مسجد خان)

  شهرکرد

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  مسجد اتابکان

  شهرکرد

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  قلعه ضرغام السلطنه فرادنبه

  بروجن

  امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون (امامزاده دو معصوم)

  شهرکرد

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  صفحه 1 از 6 ‹ 1 2 3 4 5 ›

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید