این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جمعیت برزیل 2021

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جمعیت برزیل 2021 را از این سایت دریافت کنید.

  برزیل

  برزیل

  مختصات: ۱۵°۴۵′ جنوبی ۴۷°۵۷′ غربی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  برای دیگر کاربردها برزیل (ابهام‌زدایی) را ببینید.

  جمهوری فدراتیو برزیل

  República Federativa do Brasil

  برزیل پرچم نشان ملی

  شعار: نظم و پیشرفتسرود: سرود ملی برزیل

  3:22 پایتخت برازیلیا

  ۱۵°۴۵′ جنوبی ۴۷°۵۷′ غربی

  بزرگترین شهر سائوپائولو

  زبان(های) رسمی زبان پرتغالی برزیل

  حکومت جمهوری فدرال • • رئیس‌جمهور

  لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا

  • معاون رئیس‌جمهور جرالدو آلکمین

  بنیان‌گذاری ۷ سپتامبر ۱۸۲۲

  ۲۹ اوت ۱۸۲۵ ۱۵ نوامبر ۱۸۸۹ مساحت • کل

  ۸٬۵۱۵٬۷۶۷ کیلومتر مربع (۳٬۲۸۷٬۹۵۶ مایل مربع) (۵ام)

  جمعیت • سرشماری

  216,086,609 میلیون نفر

  47.73٪ سفید 43.13٪ ترکیبی 7.61٪ سیاه پوست 1.09٪ آسیای شرقی0.43٪ بومی

  رتبه جمعیت = ۶ام • تراکم

  ۲۵ بر کیلومتر مربع (۶۴٫۷ بر مایل مربع) (۲۰۰ام)

  تولید ناخالص داخلی (GDP)  برابری قدرت خرید (PPP) برآورد ۲۰۱۹

  • کل

  ۳٫۱۸۶ بیلیون دلار (۸ام)

  • سرانه ۱۵٫۷۹۷ دلار (۷۳ام)

  واحد پول رئال R$ (BRL)

  منطقه زمانی UTC جهت رانندگی راست پیش‌شماره تلفنی ۵۵+ کد ایزو ۳۱۶۶ BR دامنه سطح‌بالا .br

  برزیل (به پرتغالی: Brasil) با نام رسمی جمهوری فدراتیو برزیل (به پرتغالی: República Federativa do Brasil) بزرگ‌ترین و پرجمعیّت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی برزیلی است. مساحت برزیل ۸٬۵۱۵٬۷۶۷ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۲۱۲٬۷۳۲٬۰۰۰ نفر است.[۱]

  برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.[۲]

  برزیل دارای زمین‌های کشاورزی وسیع و جنگل‌های استوایی است؛ و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.

  برزیل مستعمرهٔ امپراتوری پرتغال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند. برزیل کشوری چندملیتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی، سرخ‌پوستان آمریکا، آفریقائی و نیز آسیائی است. مذهب اصلی این کشور کاتولیک کلیسای رم است. بخش اعظم جنگلهای آمازون در خاک برزیل واقع شده‌است (۶۰٪).[۳]

  نام[ویرایش]

  زبان پرتغالی برزیل فاقد هر گونه استاندارد رسمی در مورد تلفظ است، و با توجه به هر منطقه ممکن است تلفظ‌ها تغییر کند. تلفظ نام رسمی برزیل در پرتغالی اروپا به نحو زیر است: [ʁɛ. 'pu. âli.ka fɨ. ðɨ. ɾɐ. 'ti.vɐ du bɾɐ. 'ziɫ].[۴]

  عموماً بر این اعتقاد هستند که نام این کشور برگرفته از است، نوعی درخت که مهاجران اولیه برای آن ارزش بسیاری قائل بوده‌اند، گرچه برخی بر این باورند که نام برزیل برگرفته از نام جزیره اسطوره‌ای برزیل است که در قرون وسطی در اروپا از آن بسیار یاد شده‌است.

  تاریخ[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: تاریخ برزیل

  از حدود ده‌هزار سال قبل اقوام نیمه مهاجر در برزیل زندگی می‌کردند. با ورود پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۰، برزیل مستعمره شد. پرتغالی‌ها بردگانی از نقاط دیگر قاره آمریکا بدانجا آوردند. بیشتر بردگانی که به برزیل آمدند از آفریقا بودند.

  اعتراضات ۲۰۱۶–۲۰۱۵ برزیل[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: اعتراضات ۲۰۱۶–۲۰۱۵ برزیل

  در اوایل سال ۲۰۱۵ رشته اعتراضاتی در برزیل علیه فساد و در محکومیت دولت رئیس‌جمهور دیلما روسف شروع شد. افشای این که سیاستمداران متعددی عموماً از حزب کارگران برزیل در خصوص دریافت رشوه از شرکت دولتی انرژی پتروبراس در معرض تحقیقات قرار دارند، اعتراضات را کلید زد و تعداد معترضین از یک تا ۳ میلیون نفر تخمین زده شد. معترضین به خیابان‌ها ریختند تا به این رسوایی و نیز وضع بد اقتصادی این کشور اعتراض کنند. در پاسخ دولت قوانین ضد فساد وضع کرد.

  تقسیمات کشوری[ویرایش]

  منطقه شمال منطقه شمال شرق منطقه مرکز-غرب منطقه جنوب شرق منطقه جنوب اکری آمازوناس پارا رورایما آماپا روندونیا توکانتینس مارانیائو باهیا پیاوی سئارا ریو گرانده شمالی پارائیبا پرنامبوکو آلاگواس سرژیپه ماتو گروسو ماتوگروسو جنوبی منطقه فدرال گوییاس میناس گرایس سائوپائولو ریو دو ژانیرو اسپیریتو سانتو پارانا سانتا کاتارینا ریو گرانده جنوبی

  برزیل یک فدراسیون است که از ۲۶ ایالت و یک منطقه فدرال تشکیل شده، که در مجموع ۲۷ واحد فدرال را تشکیل می‌دهند.

  ایالت‌ها

  مقالهٔ اصلی: ایالت‌های برزیل

  ایالات برزیل استقلال چشمگیری از دولت در نظام قانون‌گذاری، تأمین اجتماعی دولتی و نظام مالیاتی دولتی دارند. رهبری دولت هر ایالت را فرماندار در اختیار دارد که توسط آرای عمومی انتخاب شده و نیز هر ایالت دارای مجلس خاص خود نیز هست.

  هر ایالت دارای شهرداری‌های خاص خود است که شهرداری‌ها نیز شورای قانون‌گذاری و شهردار خاص خود را دارند، که دارای استقلال بوده و از دولت فدرال و دولت ایالتی نیز مستقل هستند. یک شهرداری ممکن است چندین شهرک را نیز در بر بگیرد، اما این شهرک‌ها فاقد دولتی مستقل هستند.

  قوه قضائیه در سطح ایالتی و فدرال در مناطق سازمان‌دهی یافته و «کومارکاس» نامیده می‌شود. هر "کومارکاً ممکن است شامل چندین شهرداری باشد.

  بزرگ راه‌های سائوپائولو

  شهرهای مهم[ویرایش]

  الگو:بزرگ‌ترین شهرهای برزیل سائوپائولو ریودوژانیرو برازیلیا سالوادور پارا

  جغرافیا[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  جمعیت برزیل

  آشنایی با مباحثی مختلفی که در رابطه با جمعیت برزیل است، یکی از مهمترین مسائلی می باشد که مهاجرین به این کشور باید به آن توجه داشته باشند.

  مهاجرت به کشور برزیل

  جمعیت برزیل

  می 31, 2022 نویسنده: رهنما

  06 فوریه

  آشنایی با مباحثی مختلفی که در رابطه با جمعیت برزیل است، یکی از مهمترین مسائلی می باشد که مهاجرین به این کشور باید به آن توجه داشته باشند. هر ساله متقاضیان زیادی تلاش می کنند از طریق راه های ممکن به کشور برزیل مهاجرت کرده و در این کشور اقامت داشته باشند. راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور برزیل وجود دارد که متقاضی باید با توجه به شرایط خود بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب کند. اگر به دنبال کسب اطلاعات عمومی در رابطه با کشور برزیل هستید و یا علاقه دارید اطلاعاتی در رابطه با برزیل کسب کنید می توانید این مقاله را که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در رابطه با جمعیت برزیل به نگارش در آمده است با دقت مطالعه کنید.

  تحولات جمعیتی در برزیل چگونه بوده است؟

  شرایط زندگی در کشور برزیل چگونه است؟

  مزایای زندگی در برزیل چیست؟

  فرهنگ مردم این کشور در مواجهه با مهاجران چگونه است؟

  اطلاعات عمومی در رابطه با کشور برزیل

  برزیل با مساحتی بالغ بر 8515767 کیلومتر مربع در قاره آمریکا جنوبی قرار گرفته است به صورتی که مرکزی وسیعی بین مرکز آمریکا جنوبی تا اقیانوس اطلس را در برگرفته است. کشور برزیل با نام رسمی جمهوری فدراتیو برزیل شناخته می شود و در شرقی ترین قسمت آمریکا لاتین قرار گرفته است. کشور برزیل با کشور آرژانتین، کشور بولیوی، کشور اروگوئه، کشور پاراگوئه، کشور کلمبیا، کشور پرو، کشور گویان، کشور ونزوئلا، کشور گویان فرانسه و کشور سورینام دارای مرزهای مشترک است. برازیلیا مهمترین شهر کشور برزیل است که به عنوان پایتخت این کشور نیز محسوب می شود. کشور برزیل دارای جنگل های استوایی و زمین های کشاورزی وسیعی می باشد، که با وجود نیروی کار و منابع طبیعی گسترده دارای قدرتمند ترین اقتصاد آمریکا لاتین است.

  بررسی جمعیت برزیل در سال های گذشته

  طبق آخرین داده های سازمان ملل جمعیت برزیل در 1 فوریه سال 2022 میلادی 211935757 نفر است، تخمین زده می شود جمعیت برزیل تا اواسط سال 2022 میلادی به 212559417 نفر برسد. جمعیت برزیل معادل 2.73% از کل جمعیت کره زمین است. تراکم جمعیت در برزیل در هر کیلومتر 25 (یعنی 66 نفر در هر مایل) است. 87.6% از جمعیت کشور برزیل (یعنی 186217070 نفر) جمعیت شهری این کشور را تشکیل می دهند. متوسط سن در کشور برزیل 33.5 سال است. تغییرات سالانه جمعیت برزیل در جدول زیر شرح داده می شود.

  جمعیت شهری سن متوسط مهاجران تغییرات سالانه جمعیت سال

  186217070 33.5 21200 0.72% 211935757 2022

  186407548 31.8 21200 0.75% 211049527 2021

  182546459 31.8 21200 0.79% 209469323 2020

  180633872 31.8 21200 0.81% 207833823 2019

  178669587 31.8 21200 0.83% 206163053 2018

  176653700 31.4 3185 0.88% 204471769 2017

  همانطور که گفته شد کشور آرژانتین یکی از همسایگان کشور برزیل است، اگر قصد مهاجرت به کشورهای آمریکا لاتین را دارید کشور آرژانتین می تواند یکی از گزینه های شما باشد. با مطالعه مقاله درباره آرژانتین اطلاعات بیشتری در رابطه با کشور آرژانتین کسب می کنید.

  دین و زبان مردم برزیل

  شهروندان کشور برزیل به زبان پرتغالی برزیل به مکالمه می پردازند، کشور برزیل جزء مستعمره های کشور پرتغال بوده است و تنها کشوری در آمریکا لاتین می باشد که به زبان پرتغالی به مکالمه می پردازند. زبان پرتغالی برزیل فاقد استاندارد های رسمی تلفظ می باشد که ممکن است در هر منطقه تلفظ ها متغیر باشد. این کشور دارای تنوع زیستی بسیاری است که بسیاری از نژادها و قوم ها را در خود جای داده است. به طور کلی می توان گفت برزیلی ها نوادگان 4 گروه از مهاجران هستند. 1. سرخ پوستان آمریکایی، 2. استعمارگران پرتغالی، 3. بردگان آفریقایی و 4. گروه های متنوع مهاجران از اروپا، آسیا و خاورمیانه. بیشتر جمعیت این کشور (74 %) پیرو آیین کاتولیک هستند و سایر جمعیت برزیل پیرو آیین پروتستان، بی دین، آیین روح گرایان، مذاهب سنتی آفریقا، اسلام، بوداگرایی و غیره می باشند.

  فرهنگ و جمعیت برزیل

  با توجه به چند نژادی بودن کشور برزیل این کشور پذیرای فرهنگ های مختلفی بوده است. سرخ پوستان برزیلی بر زبان و آشپزی برزیل تاثیر زیادی داشته اند و آفریقایی ها که به عنوان برده وارد این کشور شدند بر موسیقی، رقص و آشپزی این کشور تاثیر داشتند. مردم کشور برزیل بر سنت ها و فرهنگ خود پایدار هستند و این سنت ها در زندگی روزمره آن ها تاثیر زیادی دارد. موسیقی برزیلی نیز در این کشور مانند مردم برزیل متنوع است، رایج ترین و مشهور ترین توع موسیقی در برزیل سامبا می باشد. در دهه 1950 و 1960 میلادی نوعی موسیقی با نام بوسانوا که در ساحل های ریو دو ژانیرو شکل گرفت توسط استن گتز به آمریکا برده شد و در سراسر دنیا شناخته شد.

  با مطالعه این نوشتار اطلاعاتی در خصوص جمعیت برزیل کسب کردید، متقاضیانی که قصد مهاجرت به برزیل را دارند می توانند با مطالعه مقاله شرایط مهاجرت به برزیل اطلاعاتی در خصوص راه های مهاجرت به این کشور کسب کنند. همچنین متقاضیان عزیز می توانند همه روزه طی تماس با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های در نظر گرفته شده بهره مند شوند و پاسخ سوالات خود را کسب کنند.

  4/5 - (2 امتیاز)

  منبع مطلب : emigrationplus.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید