این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جمعیت کویت 2022

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جمعیت کویت 2022 را از این سایت دریافت کنید.

  کویت

  کویت

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  این مقاله نیازمند تمیزکاری است. لطفاً تا جای امکان آن‌را از نظر املا، انشا، چیدمان و درستی بهتر کنید، سپس این برچسب را بردارید. محتویات این مقاله ممکن است غیر قابل اعتماد و نادرست یا جانبدارانه باشد یا قوانین حقوق پدیدآورندگان را نقض کرده باشد.

  دولت کویت دولة الکویت (عربی) کویت پرچم نشان ملی

  سرود: سرود ملی کویت

  1:48 موقعیت  کویت  (سبز) پایتخت و بزرگترین شهر شهر کویت

  ۲۹°۲۲′ شمالی ۴۷°۵۸′ شرقی

  زبان(های) رسمی عربی[۱]

  گروه‌های قومی ۵۷٫۶۵٪ عرب ۴۰٫۴۶٪ آسیایی ۱٫۰۲٪ آفریقایی ۰٫۳۹٪ اروپایی ۰٫۵۲٪ دیگر قومیت‌ها [۲]

  دین(ها) ۹۲٫۵۳٪ اسلام (دین رسمی) ۷٫۴۷٪ سایر ادیان و باورها

  حکومت • امیر

  نواف الاحمد الجابر الصباح

  • ولیعهد

  مشعل الاحمد الجابر الصباح

  • نخست‌وزیر

  احمد النواف الاحمد الصباح

  • رئیس مجلس مرزوق الغانم قوه مقننه مجلس ملی تاسیس • شیخ‌نشین کویت ۱۶۱۳

  • استقلال از امارت بنی‌خالد

  ۱۷۵۲

  • پیمان انگلیس و کویت

  ۲۳ ژانویهٔ ۱۸۹۹

  • پیمان بریتانیا و عثمانی

  ۲۹ ژوئیهٔ ۱۹۱۳

  • پایان پیمان با بریتانیا

  ۱۹ ژوئن ۱۹۶۱

  • عضویت در سازمان ملل متحد

  ۱۴ مه ۱۹۶۳ • روز ملی ۲۵ فوریهٔ ۱۹۶۱ • روز آزادسازی ۲۶ فوریهٔ ۱۹۹۱ مساحت • کل

  ۱۷٬۸۱۸ کیلومتر مربع (۶٬۸۸۰ مایل مربع) (۱۵۲اُم)

  • آبها (٪) ناچیز جمعیت • برآورد سال ۲۰۱۹

  ۴٬۴۲۰٬۱۱۰[۲] (۱۲۷اُم)

  • سرشماری ۲۰۰۵ ۲٬۲۱۳٬۴۰۳[۳] • تراکم

  ۲۰۰٫۲ بر کیلومتر مربع (۵۱۸٫۵ بر مایل مربع) (۶۱اُم)

  تولید ناخالص داخلی (GDP)  برابری قدرت خرید (PPP) برآورد ۲۰۲۰

  • کل

  ۳۰۳ میلیارد دلار[۴] (۵۷اُم)

  • سرانه

  ۶۷٬۸۹۱ دلار[۴] (۸اُم)

  تولید ناخالص داخلی (GPD) (اسمی) برآورد ۲۰۱۸

  • کل

  ۱۱۸٫۲۷۱ میلیارد دلار[۴] (۵۷اُم)

  • سرانه

  ۲۸٬۱۹۹ دلار[۴] (۲۳اُم)

  شاخص توسعه انسانی (۲۰۱۹)  ۰٫۸۰۶[۵]

  ۶۴اُم

  واحد پول دینار کویت (KWD)

  منطقه زمانی یوتی‌سی+۳ (AST)

  گاه‌شماری روز/ماه/سال (CE)

  جهت رانندگی سمت راست

  پیش‌شماره تلفنی +۹۶۵

  کد ایزو ۳۱۶۶ KW دامنه سطح‌بالا .kw وبگاه رسمی www.e.gov.kw

  کُویت با نام رسمی دولت کویت کشوری در غرب آسیا است. کویت با کشورهای عراق و عربستان سعودی دارای مرزهای خاکی و با ایران از راه خلیج فارس دارای مرزهای آبی است. پایتخت آن، شهر کویت می‌باشد. زبان رسمی این کشور عربی و واحد پول آن دینار کویت است. جمعیت کویت در سال ۲۰۲۱ میلادی، ۴٫۶۷ میلیون نفر بود که حدود ۱٫۴۵ از آن‌ها شهروند کویت و ۳٫۲ میلیون نفر از آن‌ها خارجی و از بیش از ۱۰۰ کشور مختلف بودند.[۶][۷] بیشتر ساکنان کویت، در منطقه شهری پایتخت، شهر کویت متمرکز هستند.[۸][۶] از میان همه ساکنان کویت ۶۰ درصد عرب هستند (کویتی‌ها و شهروندان دیگر کشورهای عربی).[۹] نزدیک به ۳۸ درصد از ساکنان کویت نیز از تبار هندی، نپالی، بنگلادشی، تایلندی، خمر، ایرانی و سیاه‌پوست هستند. دین بیشتر شهروندان کویت اسلام است. در مورد پیروان مذاهب اسلامی در کویت آماری رسمی وجود ندارد اما برآورد می‌شود که ۶۵–۶۰٪ درصد از شهروندان کویتی سنی و ۴۰–۳۵٪ درصد شیعه هستند.[۱۰][۱۱][۱۲]

  میدان نفت بورگان در جنوب خاوری کشور کویت دومین میدان بزرگ خشکی در جهان است که بخش بزرگ تولید نفت این کشور را تأمین می‌کند. بخشی از تولیدات کشور کویت نیز از ذخائر هیدروکربوری موجود در ناحیه بی‌طرف تأمین می‌شود که سازمان‌های مشترک فرآورشی با کشور عربستان دارد. کویت در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ گنجایش تولید خود را به چهار میلیون بشکه افزایش دهد و این میزان را تا سال ۲۰۳۰ نگه دارد.[۱۳]

  تاریخ[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: تاریخ کویت

  این کشور از نظر اصالت تاریخی، مربوط به ایران باستان بوده‌است. تاریخ پایه‌گذاری کویت به شیخ براک بن غریر آل‌حمید، شیخ قبیلهٔ بنی‌خالد و فرمانروای امارت احساء می‌رسد که در پایان سال ۱۱۱۰ هجری دژی را با نام کوت برای انباشت آذوقه و همچنین انبار کردن جنگ‌افزار ساخت که پس از آن نام کویت از آن گرفته شد و سپس این شهر در زمان شیخ سعدون بن محمد آل‌حمید به خاندان آل صباح بخشیده می‌شود.[۱۴][۱۴][۱۵][۱۶][۱۷][۱۸]بازرگانی کویت در قدیم بیشتر به‌دست ایرانیان به ویژه مردم بوشهر و خوزستان انجام می‌شد. در آغاز رشد شهر، چند صد خانوار بهبهانی نیز از هر صنف در این بندر ساکن شدند.[۱۹]

  گیتاشناسی[ویرایش]

  تصویر ماهواره‌ای از کشور کویت. سال ۱۹۹۶

  تصویر ماهواره‌ای از شهر کویت. سال ۲۰۰۱

  جایگاه گیتاشناسی کویت ۲۹ ۳۰ شمالی و ۴۵ ۴۵ خاوری است. گستره این کشور ۱۷٬۸۱۸ کیلومتر مربع است و ۴۶۲ کیلومتر خط ساحلی دارد. بلندای کمینه آن صفر متر (همسطح با خلیج پارس) و بلندای بیشینه آن ۳۰۶ متر (منطقه صحرایی) است. سرچشمه علی طبیعی کویت عبارتند از نفت، گاز طبیعی، ماهی، میگو، مروارید؛ تابستان‌های کویت بسیار گرم و زمستان آن کمابیش سرد است و دمای شب و روز اختلاف بسیار زیادی دارد.

  امیرنشین کویت با گستره ۱۷٬۸۱۸ کیلومترمربع و جمعیت نزدیک به سه میلیون نفر در شمال شبه جزیره عربستان و شمال باختری خلیج پارس بین ۸ و ۳۰ درجه پهنای جغرافیایی و ۴۶و۴۸ درجه درازای خاوری قرار گرفته و از شمال به عراق، از جنوب به عربستان سعودی و از شرق به خلیج پارس کران مند می‌باشد. کویت سرزمینی است هموار و بیابانی که سطح آن پوشیده از ماسه است و پدیده‌های طبیعی چون کوه‌ها و رودها در آن وجود ندارد. از آنجا که کنش‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره پیرامون شهر (کویت) می‌چرخد، از نظر مساحت و جمعیت می‌توان مفهوم دولت - شهر را بر کویت نهاد.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  جمعیت کویت

  همانطور که می دانید کویت کشوری کوچک در میان کشورهای عربی است و جمعیت کویت جزو جمعیتی ثروتمند طبق بندی می شوند.

  خانه » مهاجرت » مهاجرت به کشور کویت »

  مهاجرت به کشور کویت

  جمعیت کویت

  مارس 10, 2021 نویسنده مقاله صادقی

  10 مارس

  همانطور که می دانید کویت کشوری کوچک در میان کشورهای عربی است و جمعیت کویت جزو جمعیتی ثروتمند طبق بندی می شوند. کویت به دلیل نزدیکی به ایران یکی از کشورهایی است که مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. در حال حاضر از جمعیت 4 میلیون نفری کویت حدود 50 هزار نفر ایرانی است. در حال حاضر نرخ رشد جمعیت در این کشور مثبت است و انتظار می رود در سال هی آینده با توجه به سطح بالای رفاه و ثروت در این کشور این رشد ادامه پیدا کند. چنانچه علاقه مند به کویت و بررسی جمعیت کویت هستید همراه با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید و ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

  درباره کویت

  کویت، رسماً ایالت کویت، کشوری عربی در حاشیه شمال شرقی شبه جزیره عربستان است. این کشور دارای 17820 کیلومتر مربع زمین (6.880 مایل مربع) زمین با جمعیتی بالغ بر 4.3 میلیون نفر است که شامل بیش از یک میلیون کویتی و بیش از 2 میلیون مهاجر است. کویت، که به طور رسمی ایالت کویت نامیده می شود، کشوری است که در قسمت شمال شرقی شبه جزیره عرب واقع شده است. این کشور با عربستان سعودی و عراق مرز مشترک دارد.

  مرزهای شرقی کویت در امتداد خلیج فارس است. پایتخت و بزرگترین شهر کویت شهر کویت است. آب و هوای کویت کویری خشک است و تابستان های بسیار گرم و زمستان های کوتاه و خنکی دارد. طوفان های شن در ماه آگوست در کویت معمول است. متوسط دمای بالا در آگوست برای کویت 44.5 درجه سانتیگراد است در حالی که متوسط درجه حرارت پایین در ژانویه 7 درجه سانتیگراد است.

  تاریخچه جمعیت کویت

  سرزمینی که اکنون کویت است در دهه 1600 بخشی از امپراتوری عثمانی بود و 100 سال بعد مهاجران به منطقه وارد شدند. دولت کویت از ترس اینکه ترکیه بخواهد کنترل کشور را در دست بگیرد، توافق کرد و در سال 1899 به یک کشور تحت الحمایت انگلیس تبدیل شد. ذخایر نفت در این کشور در سال 1937 یافت شد، که اقتصاد کویت را به میزان قابل توجهی تغییر داده و به آنها امکان داد زیرساخت های خود را بهبود بخشند. کویت در سال 1961 از انگلیس مستقل شد و آنها به اتحادیه عرب پیوستند. کویت در جنگ ایران و عراق در سال 1980 از عراق حمایت کرد، اما 10 سال بعد عراق به کویت حمله کرد و منجر به بمباران هوایی با حمایت سازمان ملل در عراق و کویت شد.

  جنگ دوم با عراق در حدود سال 2003 و در نتیجه برکناری رهبر عراق، صدام حسین، توسط ایالات متحده آغاز شد. این کشور در سال 1950 فقط 15 هزار نفر جمعیت داشته و در طول زمان جمعتیش با افزایش مهاجرت به کویت برای زندگی و یا کار در لیست مشاغل مورد نیاز کویت افزوده شده است. در نمودار زیر به خوبی تاریخچه جمعیت کویت نمایان است:

  رشد جمعیت کویت

  مهاجران خارج از کشور حدود 70% از جمعیت کویت را شامل می شوند، از جمله 1.1 میلیون نفر از مهاجران عرب و 1.4 میلیون نفر از مهاجران آسیایی هستند. دولت کویت به ندرت برای حفظ وضع موجود به خارجی ها تابعیت می دهد. تخمین جمعیت کویت با توجه به تعداد افراد غیر تبعه دشوار است و نتایج اولیه سرشماری سال 2011، جمعیت 3.1 میلیون نفر از جمله 1.1 میلیون شهروند و 2.0 میلیون غیر تبعه را نشان می دهد.

  کویت سطح بالای افراد غیر تبعه خود را یک مشکل می داند و از برنامه های خود برای کاهش این تعداد خبر داده است. در همین حال مردمی بدون تابعیت که بیش از 100000 نفر است، نیز به عنوان یک مسئله تلقی می شود. این گروه به عنوان ساکنان غیرقانونی طبقه بندی می شوند که تلاش می کنند تابعیت کویت را مطالبه کنند. اعتقاد بر این است که این افراد عرب هایی هستند که از عربستان سعودی، سوریه و عراق مهاجرت کرده اند.

  افزایش جمعیت کویت در دهه اخیر

  قانونی برای اعطای تابعیت به 4000 نفر از این جمعیت در سال 2013 تصویب شد تا مشکل حل شود، اگرچه دولت اعلام کرده است که فقط 30% مردم بیدون حتی می توانند واجد شرایط تابعیت شوند زیرا معتقد است بقیه در واقع ملیت های دیگری دارند اما اسناد خود را از بین برده اند. در سال 2007، کویت با نرخ 16.01 سومین نرخ خالص بالای مهاجرت در جهان را داشت که بخشی از آن به دلیل کشف نفت و افزایش سطح زندگی در این کشور بود که منجر به افزایش جمعیت مهاجر شد.

  در جدول زیر به خوبی نرخ رشد جمعیت کویت در سال های اخیر پیداست:

  سال جمعیت تغییر سالیانه رده جمعیت در جهان رتبه تراکم جمعیت در جهان

  2021 4.328.550 1.81% 129 58

  2020 4.270.571 1.51% 129 58

  2019 4.207.083 1.69% 129 60

  2018 4.137.312 2.00% 130 60

  2017 4.056.099 2.51% 131 60

  2016 3.956.875 3.16% 132 60

  2015 3.835.591 5.09% 132 60

  2010 2.991.884 5.68% 137 72

  جمعیت شهرهای کویت

  کشور کوچک خاورمیانه کویت در امتداد خلیج فارس نشسته و مرزهای خود را با عربستان سعودی و عراق در گوشه شمال شرقی شبه جزیره عربستان تقسیم کرده است. کویت علاوه بر سرزمین اصلی، 9 جزیره دارد که 8 جزیره غیرمسکونی هستند. مساحت کل کویت به 6.880 مایل مربع (17.818 کیلومتر مربع) می رسد و این کشور را به پانزدهمین کشور بزرگ جهان تبدیل می کند. در ترکیب با تعداد کل جمعیت، تراکم جمعیت تقریباً 243 نفر در هر کیلومتر مربع است که از نظر تراکم جمعیت در رتبه 58 جهان است.

  پایتخت و بزرگترین شهر کویت شهر کویت است. این شهر جهانی دارای جمعیتی با احتساب حومه حدود 4.1 میلیون نفر تخمین زده شده است. تقریبا 98% از جمعیت کویت شهری است و حدود 83% از کل جمعیت در پایتخت، کویت سکونت دارند. این کشور همچنین نرخ شهرنشینی 2.1% در سال دارد، بنابراین تعداد ده نشینان طی دهه آینده به آرامی کاهش می یابد. بزرگترین شهر بعدی آل احمدی با 637.411 نفر جمعیت است. آل احمدی در امتداد خط ساحلی واقع شده و مرکز آن شرکت نفت کویت و شرکت ملی نفت کویت است. از دیگر شهرهای قابل توجه با بیش از 100000 نفر جمعیت می توان به هاوالی و الفروانیه اشاره کرد.

  در جدول زیر جمعیت شهرهای کویت آورده شده است:

  منبع مطلب : parsmohajerat.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید