این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جیوه قرمز در چراغ نفتی

  ghorto

  جیوه در جاییه که نفت اندازه گیری میشه که آیا چراغ نفتی پر شده یا هنوز خالیه تقریبا شبیه به شناور پمپ کولر دقیقا داخل شناور میباشد

  ناشناس

  جیوه کجای علاالدین نفتی هست

  جیوه قرمز در چراغ نفتی را از این سایت دریافت کنید.

  بازار داغ خرید و فروش جیوه و قیمت افسانه ای آن

  بازار تجارت داغ انواع جیوه در ایران و سراب و رویای پولدار شدن یک شبه توسط خرید و فروش جیوه سالهاست ذهن و فکر افراد زیادی را در کشور بخود مشغول کرده است انواع جیوه نقره ای و جیوه خفاش تا جیوه قرمز و جیوه شاقول با قیمتهای عجیب و غریب که حتی اکثر اوقات این ماده ساخته و پرداخته ذهن کلاهبرداران جهت سرکیسه کردن عوام مردم بیشتر نیست. اگرچه جیوه و تمام ترکیبات آن بسیار سمی هستند اما در طول تاریخ به عنوان ماده ای با اثرات درمانی شگفت انگیز و حتی جهت حیات ابدی توسط سلاطین و پادشاهان مورد استفاده قرار می گرفته است.

  ۰ نفر ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

  بازار داغ خرید و فروش جیوه و قیمت افسانه ای آن

  بازار تجارت داغ انواع جیوه در ایران و سراب و رویای پولدار شدن یک شبه توسط خرید و فروش جیوه سالهاست ذهن و فکر افراد زیادی را در کشور بخود مشغول کرده است انواع جیوه نقره ای و جیوه خفاش تا جیوه قرمز و جیوه شاقول با قیمتهای عجیب و غریب که حتی اکثر اوقات این ماده ساخته و پرداخته ذهن کلاهبرداران جهت سرکیسه کردن عوام مردم بیشتر نیست. اگرچه جیوه و تمام ترکیبات آن بسیار سمی هستند اما در طول تاریخ به عنوان ماده ای با اثرات درمانی شگفت انگیز و حتی جهت حیات ابدی توسط سلاطین و پادشاهان مورد استفاده قرار می گرفته است.

  انواع کمیاب جیوه با خواص عجیبجیوه قرمز

  جیوه قرمز یکی دیگر از انواع این فلز جادویی است که مایعی قرمز رنگ با خاصیت مخرب و انفجاری است. گفته می شود شوروی سابق از آن به عنوان حلال برای ذخیره سازی اورانیوم رادیواکتیو 235 استفاده می کرده است.

  در واقع این ماده یکی از ایزوتوپ های جیوه است که به عنوان یک منبع نوترونی برای تولید بمب اتم استفاده می شود. کاربرد جیوه قرمز تحریک همجوشی هسته ای است که باعث آزاد شدن مقدار زیادی انرژی می شود.

  جیوه خفاش

  جیوه خفاش نوعی جیوه است که از غارهای محل زندگی خفاش ها بدست می آید. در رابطه با این نوع جیوه شایعاتی زیاد و غیر واقعی مبنی بر اثرات شفابخشی خاص وجود دارد و به همین دلیل به قیمت بسیار بالا و کاذب در فضای مجازی خرید و فروش می شود.

  جیوه خفاش در واقع ماده ای نقره ای رنگ و روان به شکل جیوه است که از چیزی شبیه تخم مرغ در غارهای محل زندگی خفاش ها بدست می آید. انسان ها برای بدست آوردن این ماده پناهگاه های این پستانداران پرنده را تخریب می کنند و جسم تخم مرغی شکلی که در غارهای دور از دسترس و قدیمی پیدا می شود را به عنوان لانه خفاش خرید و فروش می کنند.

  لازم به ذکر است که حتی اگر ماده درون این جسم تخم مرغی جیوه باشد نباید آنرا به صورت خوراکی مصرف کرد زیرا جیوه یک فلز سمی است و باعث عوارض مختلف و حتی مرگ خواهد شد.

  جیوه شاقول

  شاقول وسیله ای مخروطی شکل متصل به یک ریسمان است که در قدیم به عنوان ابزار گنج یابی مورد استفاده قرار می گرفت. این وسیله ساده ترین ابزار ساخته شده توسط انسان برای شناسایی دفینه ها در گذشته بود.

  از آنجاییکه انسان ها همواره در طول تاریخ به دنبال گنج و دفینه های با ارزش بوده اند ابزارهای مختلفی در همین راستا اختراع شده است. جیوه شاقول نیز یکی از این اختراعات است که بسته به جنس و خلوص جیوه بکار رفته با حرکات خود محل احتمالی گنج را به افراد جستجوگر نشان می دهد.

  برای استفاده از این ابزار باید مقداری جیوه را در محفظه مخروط  گذاشت و سپس از طریق حرکات مخروط که تحت تاثیر نیروی مغناطیسی فلزات دفن شده در زمین قرار می گیرد، محل گنج را پیدا کرد.

  جیوه نقره ای

  جیوه نقره ای نوع دیگری از این فلز است که در گذشته ارزش بسیاری داشته است. کیمیاگران دوران باستان فکر می کردند که این فلز مایع  قابلیت تبدیل شدن به طلا را دارد و به همین دلیل قیمت این فلز بسیار بالا بود.

  جیوه نقره ای همان جیوه صنعتی کنونی است که آن را از زمان های بسیار قدیم در چین و هند می شناختند و حتی در گورهای ۳۵۰ ساله مصریان این فلز پیدا شده است. این ماده نسبت به انواع دیگر جیوه واقعی تر است و در بعضی نقاط زمین به صورت قطره از سنگ های معدنی ترشح می شود.

  اکنون با پیشرفت علم و تکنولوژی مشخص شده است تبدیل این جیوه به طلا به هیچ وجه صحت ندارد و تنها با بمباران نوترونی می توان جیوه نقره ای را به صورت بسیار ناکارامد و سخت به طلا تبدیل کرد. این واکنش بسیار وقت گیر است و برای تولید یک تکه طلای ناچیز از جیوه  به ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ سال زمان نیاز است که عمر هیچ دانشمندی به آن قد نمی دهد!

  بازار خرید و فروش جیوه نقره ای در جهان

  یکی از عمده ترین تغییرات در عرضه جیوه از سال 2011 تاکنون کاهش حجم عرضه کلرید قلیایی جیوه است که در بازار آزاد موجود است ولی به دلیل  تحت تاثیر محدودیت های اعمال شده بر صادرات قرار گرفته است.

  دومین تغییر اساسی در عرضه جیوه ظهور معادن استخراجی جدید در مکزیک و اندونزی در سال 2015 با حجم تولید حدود 800- 1100 تن در سال است. با اینحال تغییر واضحی در رشد تولید و عرضه این فلز در جهان دیده نشده است. همچنین کنوانسیون میناماتا (Minamata Convention) احزاب را ملزم می کند تا معادن جیوه موجود را از بین ببرند. با وجود این مسائل کشف معادن جیوه با توجه به منافع اقتصادی که دارد به دلیل تعارض با ساختارهای اجتماعی از این قبیل با مشکلات زیادی مواجه است.

  قیمت خرید و فروش جیوه نقره ای در دنیا

  همانطور که گفتیم کاهش عرضه جهانی جیوه  نقره ای مایع طی  2011 و 2012 باعث افزایش قیمت آن بین سالهای 2011 و 2013 در بازار شد که این مسئله باعث فعالیت بیشتر جهت استخراج این فلز از معادن شد اما قیمت بازار آزاد جیوه از نظر تاریخی همچنان بالا است. محدودیت های صادراتی و عدم مبادرت در بازیافت قراضه های جیوه همچنان به افزایش فروش جیوه با قیمت بالاتر در بازار آزاد دامن می زنند.

  اخیراً مقدار استخراج اولیه جیوه در کل دنیا در پاسخ به تقاضای شدید برای این فلز افزایش یافته است طوری که عرضه جهانی آن در سال 2015 در محدوده  3.850 تا  4.400 تن بود که کمی قیمت این فلز را در بازار جهانی  کاهش داد.

  قیمت خرید و فروش جیوه در ایران

  جیوه در گریدهای مختلف و با برندهای مختلف در بازار ایران نیز خرید و فروش می شود. این فلز در گریدهای آزمایشگاهی، صنعتی  ، دارویی و پزشکی موجود است و در بسته های 100 گرمی تا کپسول های 34/5   کیلویی و حتی فله ای (بازیافتی) عرضه می شود.

  قیمت خرید و فروش جیوه برحسب خلوص و کشور تولید کننده آن متفاوت است مثلا  جیوه  گرید صنعتی ۹۹ / ۹۹ ٪ اسپانیایی با برگه سبز واردات با قیمت کیلویی 3 میلیون تومان در بازار فروخته می شود و به همین ترتیب برندهای دیگر نیز با قیمت های مختلف در بازار ایران خرید و فروش می شوند.

  منبع : www.khabaronline.ir

  چراغهای قدیمی جیوه دار

  چراغهای قدیمی جیوه دار

  دانلود تعمیر پروژکتور (فیلم)

  دانلود روشنایی لیوسا LIYOSSA LIGHTING مرکز تعمیرات تخصصی انواع والواشروچراغهای نما، انواع لوستر LED، چراغهای دیواری و دکوراتیو LED، پروژکتور، چراغهای سقفی،چراغهای ریلی و تبدیل لامپ دستگاههای UV به LED با طول عمر و بازدهی بسیار بالاتر اطلاعات تماس: 09196036202-02634455703 www.liyossalighting.com Instagram:@liyossa_lighting

  دانلود راهنمای خرید چراغ نفتی قدیمی

  دانلود مقایسه چراغهای هالوژن، زنون، LED و لیزری

  دانلود خرید طلایاب ۰۹۳۶۰۶۱۹۴۵۰شا قول جیوه ای ۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸خوراکی شاقول جیوه ای ۰۹۹۰۷۳۳۵۸ (فیلم)

  دانلود خرید طلایاب ۰۹۳۶۰۶۱۹۴۵۰شا قول جیوه ای ۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸خوراکی شا قول جیوه ای ۰۹۹۰۷۳۳۵۸ (فیلم)

  دانلود شعاع زن خوراک خورPMR 3,ردیاب خوراکی,09198738158,PMR III (فیلم)

  دانلود ۲۰ آزمایش با جیوه

  دانلود طلایاب نقطه زن شاقول با جیوه ۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸ جیوه مرک المان ۹۹ ۹۹۹۹ طلایاب گنج یاب (فیلم)

  دانلود طلایاب نقطه زن شاقول با جیوه ۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸ جیوه مرک المان ۹۹ ۹۹۹۹ طلایاب گنج یاب (فیلم)

  منبع : www.mevia.ir

  چراغ نفتی (علاء الدین)

  چراغ نفتی (علاء الدین)

  رای شما میانگین (3 آرا)

  چاپ

  چراغ نفتی (علاء الدین)

  16/1

  حالا دیگه چراغ علاالدین هم به تاریخ پیوست و قاطی بقیه وسایل قدیمی از جمله چراغ موشی چراغ گرد سوز و چراغ توری و چراغ بادی که برای روشنایی استفاده میشد رفت . نسل جدیدی که با شوفاژ و آبگرمکن و لوازم گازسوز بزرگ شده‌اند، شاید خاطره زیادی از لوازم گرمایشی و پخت و پز قدیمی نداشته باشند. نوجوان‌های امروزی نمی‌دانند «والور» چیست. «تویوست» چه کاربردی دارد یا اجاق نفتی و پریموس چه شکلی هستند.در آن سال‌ها هنوز امکانات خیلی فراگیر نشده بود و مردم برای تامین زندگی خود از علاءالدین استفاده می‌کردند و روزهای سرد زمستان را با گرمی جشن‌های انقلاب سپری می‌کردند./والور:/چراغ والور ساخت انگلیس بود و برای گرم کردن منازل یا پخت و پز استفاده می شد. البته این والورها در دهه 20 کم کم جایشان را به علاءالدین ها دادند. چرا که دکتر محمد مصدق درخواست کرده بود از فرآورده‌های نفتی در داخل کشور استفاده شود و وابستگی به صادرات نفت خام کاهش یابد. در نتیجه شرکتی به نام «صنایع نفت و گازسوز عالی‌نسب» شروع به تولید چراغ‌های خوراک‌پزی و بخاری‌های نفتی «علاءالدین» کرد.موسس کارخانه میرمصطفی عالی¬ نسب، اهل تبریز و متولد 1298 شمسی، بود. شرکت تولیدی صنایع نفت و گاز عالی¬ نسب با مأموریت تولید بخشی از لوازم خانگی نفت¬ سوز مورد نیاز خانواده¬ های ایرانی تأسیس شد. در آن دوران، با زمزمه¬ های ملی شدن صنعت نفت و تلاش هایی که با رهبری دکتر محمد مصدق برای رها شدن صنعت نفت ایران از شرکت های انگلیسی صورت می¬ گرفت، شرکت های انگلیسی محصولات نفت¬ سوز را به ایران نمی¬ فرستادند. از آن سو، عمده بازار لوازم خانگی ایران، به ویژه لوازم پخت مواد غذایی و تجهیزات گرمایشی کوچک، در انحصار شرکت های انگلیسی بود. چراغ «والور» یکی از محصولات انگلیسی¬ ها بود که در آن زمان بسیار رواج داشت و چند سال بعدتر، شرکت عالی¬ نسب توانست چراغ «علاءالدین» را که ساخت داخل بود، جایگزین آن کند.کارخانه¬ های تحت مدیریت عالی¬ نسب توانستند با اتکا به مدیران خلاق، سرپرستان متعهد و کارگران کوشا و زحمتکش خود، ضمن ثبت چندین اختراع در زمینه لوازم خانگی، برای اولین بار لوازم خانگی را مطابق سلایق و فرهنگ مصرف¬ کننده ایرانی به تولید انبوه برسانند و با شبکه فروش گسترده خود، لوازم خانگی ایرانی را در دورافتاده¬ ترین نقاط کشور عرضه کنند. بعید می دانم بچه های امروز با چراغ های نفتی والور و علاء الدین بیگانه باشند، چرا که هنوز هم مردم در مناطقی که از نعمت گاز محروم است، از این وسایل استفاده می کنند. بسیاری از ما، از این وسیله گرمایشی و خوراک پزی که بیشتر وقت‌ها وسط اتاق جا خوش می‌کرد، خاطره داریم. ظهرها که مدرسه تعطیل می شد شتابان به منزل می آمدیم و در کنار این چراغ می نشستیم و چشممان به تابه درب و داغونی بود که مادر روی آن سیب زمینی ریزه ریزه کرده بود تا با حرارت ملایم برای ناهارمان آماده شود. بعد از ناهار هم ساعت 2 که به مدرسه می رفتیم و ساعت چهار به منزل باز می گشتیم، دوباره با صحنه مشابهی مواجه می شدیم. باز هم همین چراغ. با این تفاوت که این بار قابلمه سنگی ای روی آن بود که باید از بوی آن متوجه می شدیم شام امشب آبگوشت است یا شوربا. عکس شماره(5)، یادگاری کوچک و نمکینی است از سال های جنگ.خاطره ای است تک فریمی . نه آدم های این عکس را شناختیم، نه دیگر از این چراغ های والور یا علاءالدین، جایی پیدا می شود. از این قبیل دم و دستگاه های صلواتی هم این روزها کمتر دیده می شود مگر از نوع خوراکی اش در محلات مذهبی و در اعیاد و ایام خاص..

  در نگاه بیشتر ببینید

  چراغ نفتی (علاء الدین) چراغ نفتی وسایل كلكسیونی چراغ بادی تویوست والور لوازم گرمایشی عکس از چراغ نفتی

  مطالب مرتبط

  منبع : yasouj.irib.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  علیرضا 2 روز قبل
  1

  من جیوه قرمز چرخ خیاطی سینگر و چراغ قدیمی رو پیدا کردم

  علی 15 روز قبل
  0

  جیوه در چراغ علاالدین نفتی کجاست

  وحید 19 روز قبل
  0

  جیوه در چراغ نفتی علاالدین هست واقعا

  ناشناس 20 روز قبل
  3

  جیوه کجای علاالدین نفتی هست

  0
  ناشناس 16 روز قبل

  جیوه چه رنگهایی دارد؟

  سعید 28 روز قبل
  -2

  خریدار جیوه قرمز و نقره ای هستم

  -1
  محمد 9 روز قبل

  سلام جیوه قرمز در کنتور برق چند خریداری

  0
  ممل 12 روز قبل

  نقره ای دارم چند

  آرمان 1 ماه قبل
  1

  آیاجیوه داخل چراغ.نفتی وجودداردیانه

  آرمان خوش دست 2 ماه قبل
  -1

  جیوه درکجای چراغ زنبوری است

  ghorto 3 ماه قبل
  3

  جیوه در جاییه که نفت اندازه گیری میشه که آیا چراغ نفتی پر شده یا هنوز خالیه تقریبا شبیه به شناور پمپ کولر دقیقا داخل شناور میباشد

  غلام 4 ماه قبل
  -1

  درکجایچراغ نفتی جیوه وجود دارد

  درکجای چراغ نفتی جیوه وجود دارد

  ¼

  -1
  آرمان خوش دست 2 ماه قبل

  درکجای چراغ نفتی جیوه وجوددارد

  1
  جوادعلدی 2 ماه قبل

  کجای‌چراغ‌علا‌الدین‌جیوه‌وجوددارد

  فری 5 ماه قبل
  2

  سلام در کجای چراغ علا الدینی نفتی بزرگ رنگ قرمز آیا جیوه هست اگر هست کجای آن

  2
  محسن 16 روز قبل

  جیوه کجای چراغ نفتی هست

  0
  محمد 5 ماه قبل

  گشتم نبود نگرد نیست سر کاری بوده اینم میخواستن اونارو بهتر بفروشن

  مهدی 7 ماه قبل
  1

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید