این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  حریم خصوصی و امنیت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  حریم خصوصی و امنیت را از این سایت دریافت کنید.

  حریم خصوصی در مقابل امنیت: تفاوت چیست؟

  در اینجا به حریم خصوصی و امنیت در دنیای آنلاین خواهیم پرداخت. ما در مورد اینکه چرا به هر دو نیاز دارید و اینکه چه‌کاری می‌توانید برای ایجاد یک محیط آنلاین امن‌تر برای خود انجام دهید، بحث خواهیم کرد.

  آرشیو - آموزش حریم خصوصی در مقابل امنیت: تفاوت چیست؟

  1401-06-06 09:29 تنظیم اندازه قلم ‍ پ

  حریم خصوصی در مقابل امنیت: تفاوت چیست؟

  حریم خصوصی و امنیت دست‌به‌دست هم می‌دهند. آن‌ها اغلب به‌جای یکدیگر استفاده می‌شوند، اما این کاملاً درست نیست. درحالی‌که حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن ممکن است خود را به امنیت بهتری برساند اما این کار مانند امنیت نیستند و یکی از جنبه‌های امنیت هستند.

  در اینجا به حریم خصوصی و امنیت در دنیای آنلاین خواهیم پرداخت. ما در مورد اینکه چرا به هر دو نیاز دارید و اینکه چه‌کاری می‌توانید برای ایجاد یک محیط آنلاین امن‌تر برای خود انجام دهید، بحث خواهیم کرد.

  حریم خصوصی و امنیت: آیا آن‌ها یکسان هستند؟

  بیایید با تعریف حریم خصوصی و امنیت شروع کنیم:

  حریم خصوصی به کنترلی که شما بر اطلاعات شخصی خوددارید و نحوه استفاده از آن اطلاعات اشاره دارد. اطلاعات شخصی هر اطلاعاتی است که می‌تواند برای تعیین هویت شما استفاده شود.

  امنیت به میزان محافظت از اطلاعات شخصی شما اشاره دارد.

  به‌عنوان‌مثال، اینکه آیا تصمیم می‌گیرید جزئیات خاصی را در نمایه رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید یا نه یک موضوع حریم خصوصی شخصی است. اینکه چگونه پلتفرمی مانند فیس‌بوک از اطلاعاتی که از شما می‌خواهد ارائه دهید تا بتوانید از این پلتفرم استفاده کنید محافظت می‌کند، یک موضوع امنیتی است.

  مثال دیگری در اینجا آمده است: فرض کنید یک حساب‌جاری جدید در بانک محلی خود بازکرده‌اید. شما باید اطلاعات شخصی خود را که آن‌ها در پرونده نگه می‌دارند را به آن بانک بدهید تا آن حساب باز شود. اگر به استفاده از آن حساب بدون نقض داده‌های خود ادامه دهید، هم حریم خصوصی و هم امنیت را حفظ کرده‌اید.

  بااین‌حال، اگر بانک اطلاعات شمارا به تبلیغ‌کنندگان شخص ثالث بفروشد، حریم خصوصی شما به خطر می‌افتد، حتی اگر آن بانک اطلاعات شخصی شمارا در برابر مهاجمان خارجی ایمن نگه دارد. اگر نقض داده رخ دهد و مهاجمان سایبری اطلاعات شمارا در اختیار بگیرند، هم امنیت و هم حریم خصوصی شما به خطر می‌افتد.

  تفاوت بین حریم خصوصی داده‌ها و امنیت داده‌ها به این بستگی دارد که داده‌های شما از چه کسی و چه چیزی محافظت می‌شود. امنیت را می‌توان به‌عنوان محافظت از داده‌ها در برابر تهدیدات مخرب تعریف کرد، درحالی‌که حریم خصوصی بیشتر در مورداستفاده مسئولانه از داده‌ها است. به همین دلیل است که بدون توجه به اینکه طرف غیرمجازی که سعی در دسترسی به آن داده‌ها را دارد، اقدامات امنیتی طراحی‌شده در مورد محافظت در برابر نقض داده‌ها را خواهید دید. اقدامات حفظ حریم خصوصی بیشتر در مورد مدیریت اطلاعات حساس است، اطمینان حاصل شود که افرادی که به آن دسترسی دارند فقط با رضایت مالک آن رادارند و از اقدامات امنیتی برای محافظت از داده‌های حساس پس از در اختیار داشتن آن‌ها پیروی می‌کنند.

  اقداماتی مانند مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها (GDPR) نمونه‌ای از اقدامات حریم خصوصی در عمل است. از شرکت‌ها می‌خواهد که از قبل در مورد داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کنند و نحوه استفاده از آن داده‌ها را به شما اطلاع دهند. سپس برای جمع‌آوری آن به رضایت شما نیاز دارند.

  در دنیای واقعی، شرکت‌ها هنوز هم می‌توانند راه‌هایی برای دور زدن چنین اقداماتی پیدا کنند. اگر آن‌ها برنامه یا وب‌سایت یا سرویس خود را طوری طراحی می‌کنند که نتوانید از آن استفاده کنید مگر اینکه با ارائه داده‌های خود موافقت کنید، این امر برای افراد حق انتخاب زیادی برای حفظ حریم خصوصی داده‌هایشان باقی نمی‌گذارد. به همین دلیل است که برخی از افراد برای مسدود کردن جمع‌آوری داده‌ها و محافظت از خود در برابر تهدیدات اقدامات بیشتری انجام می‌دهند حفظ حریم خصوصی و امنیت آنلاین خود را افزایش می‌دهند.

  چگونه بهتر از حریم خصوصی و امنیت آنلاین خود محافظت کنید

  خوشبختانه، دستیابی به درجه‌ای از ناشناس بودن و امنیت آنلاین بسیار آسان است، حتی اگر پول زیادی برای خرج کردن آن نداشته باشید. اقداماتی مانند مرور ناشناس، غیرفعال کردن کوکی‌ها و استفاده از VPN همگی راه‌های نسبتاً قابل‌دسترسی برای شروع امن‌تر شدن آنلاین هستند. هیچ روشی کاملاً کامل نیست و برای امنیت کامل داده‌ها و حفظ حریم خصوصی نباید به هیچ راه‌حلی تکیه کنید. بااین‌حال، ترکیب آن‌ها محافظت بیشتری نسبت به استفاده از یک یا هیچ‌کدام برای شما فراهم می‌کند.

  استفاده از شبکه‌های خصوصی مجازی

  شبکه‌های خصوصی مجازی در حال حاضر یک روش محبوب برای محافظت آنلاین هستند، به‌ویژه زمانی که از یک اتصال آسیب‌پذیر یا ناامن مانند آنچه در کافی‌شاپ محلی شما استفاده می‌کنید. شبکه‌های خصوصی مجازی‌ها وب‌سایت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) را از ردیابی تاریخچه مرورگر شما بازمی‌دارند و بسیاری از آن‌ها دارای سطحی از محافظت در برابر حمله هستند؛ اما آن‌ها آسیب‌پذیری‌هایی دارند که باید از آن‌ها آگاه باشید.

  درحالی‌که یک شبکه‌ خصوصی مجازی می‌تواند با جعل آدرس پروتکل اینترنت (IP) و رمزگذاری اتصال شما، ناشناس ماندن را فراهم کند، همچنان شمارا به روش‌های دیگر ردیابی که به موقعیت مکانی شما متکی نیستند باز می‌گذارد. برای مثال، از اثرانگشت مرورگر و ورود به شبکه‌های اجتماعی می‌توان برای جمع‌آوری تاریخچه‌تان استفاده کرد و حتی اگر با شبکه‌های خصوصی مجازی در حال مرور کردن هستید، سرنخ‌هایی به شما بدهد.

  شبکه‌های خصوصی مجازی‌ها ابزار ارزشمندی هستند، اما بهتر است همراه باحالت ناشناس در مرورگر استفاده شوند تا مطمئن شوند که تقریباً هیچ سابقه‌ای پشت سر نمی‌گذارد ازجمله ورود به سیستم اجتماعی. همچنین ایده خوبی است که یک شبکه‌های خصوصی مجازی را انتخاب کنید که گزارش‌های اطلاعات شمارا به‌محض ایجاد حذف می‌کند.

  از رمزگذاری استفاده کنید

  استفاده از برنامه‌هایی با رمزگذاری سرتاسر راه خوبی برای افزایش امنیت داده‌های آنلاین شماست. سرویس‌های پیام‌رسانی رمزگذاری شده‌اند، به این معنی که هیچ‌کس جز فرستنده و گیرنده پیام نمی‌تواند داده‌ها را مشاهده کند. به این دلیل که داده‌ها قبل از ارسال رمزگذاری می‌شوند، سپس تنها زمانی که به دستگاه شما برخورد می‌کنند رمزگشایی می‌شوند.

  منبع مطلب : cyberpolice.ir

  انتخاب تنظیمات حریم‌خصوصی

  با تنظیمات حریم خصوصی می‌توانید تجربه مرورتان را بهبود ببخشید. برای مثال، وقتی از صفحه وبی دیدن می‌کنید، Chro

  انتخاب تنظیمات حریم‌خصوصی

  با تنظیمات حریم خصوصی می‌توانید تجربه مرورتان را بهبود ببخشید. برای مثال، وقتی از صفحه وبی دیدن می‌کنید، Chrome می‌تواند از یکی از سرویس‌های وب برای بار کردن خودکار صفحه‌ها براساس پیوند‌های موجود در آن صفحه استفاده کند. اکثر این تنظیمات به‌طور پیش‌فرض روشن هستند، اما می‌توانید آن‌ها را خاموش کنید.

  رایانه AndroidiPhone و iPad

  در رایانه، Chrome را باز کنید؛

  در بالا سمت چپ، روی «بیشتر» تنظیمات کلیک کنید؛

  روی حریم‌خصوصی و امنیت کلیک کنید و تنظیمات خود را انتخاب کنید؛

  برای کنترل نحوه مدیریت محتوا و اجازه‌های سایت توسط Chrome، روی تنظیمات سایت کلیک کنید؛

  برای حذف اطلاعات از فعالیت مرورتان (مثل سابقه، کوکی‌ها یا گذرواژه‌های ذخیره‌شده)، روی پاک کردن داده‌های مرور کلیک کنید؛

  برای کنترل نحوه مدیریت کوکی‌ها و ردیابی توسط Chrome، روی کوکی‌ها و دیگر داده‌های سایت کلیک کنید؛

  برای مدیریت مرور ایمن و محافظت، روی امنیت کلیک کنید؛

  برای کنترل نحوه مدیریت محتوا و اجازه‌های سایت توسط Chrome، روی تنظیمات سایت کلیک کنید؛

  برای حذف اطلاعات از فعالیت مرورتان (مثل سابقه، کوکی‌ها یا گذرواژه‌های ذخیره‌شده)، روی پاک کردن داده‌های مرور کلیک کنید؛

  برای کنترل نحوه مدیریت کوکی‌ها و ردیابی توسط Chrome، روی کوکی‌ها و دیگر داده‌های سایت کلیک کنید؛

  برای مدیریت مرور ایمن و محافظت، روی امنیت کلیک کنید؛

  با گزینه‌های حریم‌خصوصی آشنا شوید

  پیش‌بارگیری صفحه‌ها 

  Chrome با پیش‌بارگیری صفحه‌هایی که فکر می‌کند ممکن است بازدید کنید، مرور و جستجو را سریع‌تر می‌کند. برای انجام این کار، Chrome ممکن است از کوکی‌ها (درصورت مجاز کردن کوکی‌ها) استفاده کند و ممکن است صفحه‌ها را رمزگذاری و ازطریق Google ارسال کند تا هویت شما را در سایت‌ها پنهان کند. درباره کوکی‌ها بیشتر بدانید.

  ارسال درخواست «ردیابی نشود» با ترافیک مرور

  می‌توانید در ترافیک مرور خود درخواست «ردیابی نشود» لحاظ کنید. بااین‌حال، بسیاری از وب‌سایت‌ها همچنان با هدف بهبود امنیت، ارائه محتوا، سرویس، آگهی و توصیه در وب‌سایت‌هایشان و تهیه آمار گزارش، داده‌های مرور شما را جمع‌آوری و استفاده خواهند کرد.

  سایت‌ها بتوانند بررسی کنند روش پرداخت ذخیره‌شده‌ای دارید یا نه

  اگر روش‌های پرداخت را در Chrome ذخیره کرده باشید، می‌توانید به Chrome اجازه دهید هنگام تکمیل فرم‌ها، اطلاعات ذخیره‌شده‌تان را پیشنهاد دهد تا تکمیل فرم‌ها آسان‌تر شود. درباره نحوه تکمیل خودکار فرم‌ها بیشتر بدانید.

  مرور ایمن

  هرزمان Chrome تشخیص دهد وب‌سایتی که بازدید می‌کنید می‌تواند خطرناک باشد، هشداری دریافت می‌کنید. وقتی از وب‌سایتی دیدن می‌کنید، Chrome آن را با فهرستی از وب‌سایت‌هایی که به‌عنوان خطرناک در رایانه‌تان ذخیره شده است مقایسه می‌کند. اگر وب‌سایت با موردی در فهرست مطابقت داشته باشد، مرورگرتان برای تشخیص اینکه از سایت خطرناکی دیدن می‌کنید یا نه، رونوشت خلاصه‌ای از نشانی‌ را به Google ارسال می‌کند. درباره محافظت با «مرور ایمن» بیشتر بدانید.

  کمک به بهبود امنیت برای همه کاربران وب

  Chrome به‌صورت دوره‌ای برخی اطلاعات سیستم و محتوای صفحه را برای Google ارسال می‌کند تا تهدیدهایی را که با آن‌ها مواجه می‌شوید بشناسیم. همچنین هربار که از سایت مشکوکی بازدید می‌کنید، Chrome این داده‌ها را ارسال می‌کند. ببینید چه داده‌هایی به Chrome کمک می‌کند عملکرد بهتری در مسدود کردن بارگیری‌های خطرناک و شناسایی بدافزار داشته باشد.

  اگر گذرواژه‌ها دراثر سرقت اطلاعات شبکه لو رفته باشند، به شما اطلاع داده شود

  اگر ترکیب نام کاربری و گذرواژه‌ای که استفاده ‌می‌کنید به‌دلیل افشای داده در وب‌سایت یا برنامه شخص ثالث لو رفته باشد، احتمالاً هشداری از Chrome دریافت می‌کنید.

  موضوعات مرتبط

  جزئیات بیشتر درباره نحوه استفاده ما از اطلاعاتتان را در «اعلان حریم‌خصوصی» ما بخوانید.

  برای اینکه گزینه‌های حریم‌خصوصی بیشتری در اختیارتان قرار دهیم، می‌توانید انتخاب کنید از کدام ویژگی‌های Google در Chrome استفاده کنید.

  اگر از Chromebook در محل کار یا تحصیل استفاده می‌کنید، شاید سرپرست شبکه‌تان برخی از این تنظیمات حریم‌خصوصی را برای شما اعمال کند که دراین‌صورت نمی‌توانید آن‌ها را تغییر دهید. درباره استفاده از Chromebook مدیریت‌شده بیشتر بدانید.

  منبع مطلب : support.google.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید