این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  حساب وکالتی تجارت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  حساب وکالتی تجارت را از این سایت دریافت کنید.

  وکالتی کردن غیرحضوری حساب

  بانکداری شخصی بانکداری اصناف بانکداری تجاری بانکداری شرکتی EN همراه بانک

  وکالتی کردن غیرحضوری حساب

  وکالتی کردن غیرحضوری حساب

  وکالتی کردن غیرحضوری حساب های بانک تجارت

  حساب وکالتی، یک حساب بانکی است که صاحب حساب به بانک وکالت می‌دهد تا دسترسی به حساب برای انجام عملیات مسدودی، رفع مسدودی و برداشت وجه از حساب، در اختیار شرکت بورس کالا، شرکت های خودرو ساز و ... قرار گیرد.

  مشتریان بالای 18 سال در بانک تجارت می‌توانند یکی از حساب‌های خود (کوتاه مدت، قرض‌الحسنه یا جاری فراگیر) نزد این بانک را از طریق «سامانه وکالتی کردن حساب‌های بانک تجارت» به صورت غیرحضوری وکالتی کنند. لیست شماره حساب‌هایی که قابلیت وکالتی شدن دارند از طریق سامانه مذکور قابل مشاهده و انتخاب است.

  توجه داشته باشید که تمامی فرآیند وکالتی شدن حساب‌ها به صورت غیر حضوری انجام شده و نیازی به مراجعه به شعب نیست.

  وکالتی کردن حساب در بورس کالاوکالتی کردن حساب برای شرکت های خودرو ساز

  منبع مطلب : www.tejaratbank.ir

  حساب وکالتی چیست؟

  حساب وکالتی بورس کالا برای خرید خودرو از بورس کالا و خرید خودرو در طرح های فروش خودرو شرکتهای خودروسازی استفاده میشود وافتتاح ضروری است.

  صفحه اصلی آموزش

  فصل اول: آشنایی با بورس کالا

  حساب وکالتی چیست؟ | دریافت معرفی نامه حساب وکالتی

  حساب وکالتی چیست؟ | دریافت معرفی نامه حساب وکالتی

  سیگنال بازدید

  حساب وکالتی یکی از عبارت‌های پرتکرار این روزهای مردم شده است. دقیقا همانند سال 98-99 که به خاطر رونق بازار بورس و اقبال مردم به سمت سرمایه گذاری در این بازار، عبارت هایی همچون سجام و کد بورسی بسیار پرتکرار شده بود. این روزها هم با رونق گرفتن بورس کالا، شما هم ممکن است زیاد این عبارت را شنیده باشید . چراکه در حال حاضر علاوه بر خرید خودرو از طریق طرح های فروش دو شرکت سایپا و ایران خودرو، امکان خرید خودرو از بورس کالا هم ممکن شده است. و این نوع از حساب، برای هردوی این موارد لازم و ضروری است.

  اگر شما هم برایتان سوال پیش آمده باشد که حساب وکالتی چیست و چطور انجام میشود؟ در این مقاله سعی کردیم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم. همراه ما بمانید:

  حساب وکالتی چیست؟

  حساب وکالتی یا حساب وکالتی بورس کالا تفاوتی با یکدیگر ندارند و هردو به یک معنا به کار می روند. این حساب که برای انجام معاملات در بورس کالا استفاده می شود؛ حسابی است که به حساب معاملاتی مشتری لینک میشود. در این حالت، مشتریان می توانند برای واریز وجه لازم برای انجام معاملات خود در بورس کالا، در یکی از بانک های منتخب حساب کنند.

  این افتتاح حساب در بورس کالا ؛ کمک میکند که به جای شارژ حساب مالی خود برای انجام شدن معامله، وجه به طور مستقیم از اکانت کاربری شما برداشت شود.

  برای باز کردن این حساب، لازم است مراحل و فرم های مرتبط را کامل کنید و به کارگزاری مودرنظر خود این اختیار را میدهید تا وجوه موردنیاز برای سفارش ها را مستقیما در حساب بانکی مشتری مسدود کند. بعد از انجام معامله، این وجه مسدودی به حساب کارگزاری منتقل می شود و اگر معامله ای انجام نشود، این وجه از مسدودی خارج خواهد شد.

  بر اساس دستورالعل های ثبت سفارش که در بورس کالا ذکر شده است؛ کلیه نقل و انتقالات وجوه بین کارگزار و مشتری باید از طریق انتقال بین حساب های بانکی کارگزاری و مشتری انجام شود . روش های دیگر برای انتقال وجه در بورس کالا ممنوع است. به همین دلیل که حساب وکالتی راهی برای انتقال وجه پیش پرداخت به ح‌ساب کارگزاری است.

  افتتاح حساب وکالتی چطور انجام میشود؟

  برای افتتاح حساب وکالتی می توان از دو راه استفاده کرد.

  اگر شما متقاضی خرید خودرو از بورس کالا هستید، می توانید با روش زیر اقدام به باز کردن حساب وکالتی شوید.

  ابتدا به سایت Ebgo.ir مراجعه کنید و روی بخش کارگزاری های فعال کلیک کنید تا بتوانید کارگزاری موردنظر خود را انتخاب کنید.

  بعد از انتخاب کارگزاری مدنظر خود، به سامانه EBGO هدایت خواهید شد. در این صفحه روی گزینه اخذ کد آنلاین بورس کالا کلیک کنید و در مرحله بعدی به ترتیب مشخصات فردی، اطلاعات نشانی و اطلاعات مالی خود را وارد کنید. همچنین لازم است مدارک موردنیاز را در سامانه بارگزاری کنید.

  بعد از اتمام این مراحل، حالا نام شما برای دریافت کدبورسی ثبت شده است. در این مرحله میتوانید در بخش اطلاعات بانکی، معرفی نامه خود را دریافت کنید و با در دست داشتن آن به بانک مربوطه مراجعه کرده و اقدام به باز کردن حساب برای بورس کالا کنید.

  بعد از دریافت معرفی نامه، لازم است بار دیگر به سامانه EBGO مراجعه و از بخش اعلام شماره حساب وکالتی مشخصات حساب وکالتی خود را در اختیار کارگزاری مورد خود قرار دهید.

  در حال حاضر نیز تنها بانک های ملت، کشاورزی، تجارت، توسعه صادرات، سامان، رفاه کارگران، صنعت و معدن، پاسارگارد ، اقتصاد نوین ، شهر و ملی وظیفه انجام فرایند وکالتی کردن را دارند.

  اما اگر شما متقاضی خرید خودرو در طرح پیش فروش خودرو هستید، بر اساس بخشنامه سایپا باید از روش زیر اقدام به افتتاح حساب کنید:

  ابتدا علاوه بر امکان مراجعه حضوری به دو بانک ملی و تجارت، با مراجعه به سایت car.farava.ir ( برای بانک تجارت) و سایت https://firoozeh.bmi.ir/signin ( برای بانک ملی) مراجعه کرده و اقدام به افتتاح حساب کنید.

  بعد از ثبت نام در سایت بانک های اعلام شده از سوی شرکت خودروسازی ، لازم است برای خرید خودروهای شرکت سایپا، وجه موردنظر را تا تاریخ مشخص شده در بخشنامه سایپا واریز کنید.

  شرایط افتتاح حساب وکالتی بورس کالا چیست؟

  شرایط این افتتاح حساب چندان سخت نیست. پیش از همه باید بدانید که برای انجام این کار لازم است که احراز هویت در سجام را انجام دهید. اگر تا کنون احراز هویت در سامانه سجام را انجام نداده اید، می توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن سیگنال، احراز هویت غیرحضوری سجام را با سرعت و سهولت انجام دهید.

  شرط بعدی ، دریافت نامه درخواست از یکی از کارگزاری های معتبر بورس است .

  همچنین حساب بانکی‌ای که به نام مشتری است (حساب مبدا) باید حساب سپرده کوتاه مدت یا پس انداز باشد.

  سوالات متداول:

  حساب وکالتی چیست؟

  حسابی که برای خرید کالا از بورس کالا استفاده می شود. در این حساب، شما مبلغ موردنیاز برای ورود به بازار بورس کالا را در این حساب قرار میدهید و به کارگزاری خود وکالت می دهید که تا پایان معامله، این وجه مسدود شود. در صورت انجام معامله این پول از حساب شما برداشت خواهد شد و در صورت انجام نشدن معامله، پول شما از حالت مسدودی خارج خواهد شد.

  افتتاح حساب وکالتی چطور انجام میشود؟

  ابتدا لازم است برای باز کردن حساب وکالتی از طریق سامانه EBGO مراجعه کنید و معرفی نامه دریافت کنید. در مقاله اطلاعات تکمیلی درباره نحوه افتتاح حساب وکالتی شرح داده شده است.

  شرایط افتتاح حساب وکالتی بورس کالا چیست؟

  انجام احراز هویت سجام، دریافت نامه درخواست از یکی از کارگزاری های معتبر بورس و داشتن حساب سپرده کوتاه مدت یا پس انداز جزو شروط اصلی باز کردن حساب وکالتی بورس کالا است.

  منبع مطلب : isignal.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید