این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  حساب وکالتی حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  حساب وکالتی حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را از این سایت دریافت کنید.

  آخرین مهلت افتتاح حساب وکالتی برای متقاضیان خرید خودرو / اعلام شرایط ثبت نام خودرو

  تسنیم نوشت:بزرگترین طرح فروش خودرو شامل سه مرحله است که در مرحله نخست از ۲۰ اسفند تا ۲۳ اسفند، مهلت افتتاح حساب وکالتی به نام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است که متقاضیان باید مبلغ یکصد میلیون تومان را در آن داشته باشند.

  ۱۰۱ نفر

  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷

  آخرین مهلت افتتاح حساب وکالتی برای متقاضیان خرید خودرو / اعلام شرایط ثبت نام خودرو

  تسنیم نوشت:بزرگترین طرح فروش خودرو شامل سه مرحله است که در مرحله نخست از ۲۰ اسفند تا ۲۳ اسفند، مهلت افتتاح حساب وکالتی به نام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است که متقاضیان باید مبلغ یکصد میلیون تومان را در آن داشته باشند.

  متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آنها از سوی بانک ارسال می‌شود از جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ تا یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ نسبت به ثبت نام اولیه به منظور تشکیل لیست نوبت دهی(لیست انتظار) اقدام کنند.

  متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آنها ازسوی بانک ارسال می شود از جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ تا یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ نسبت به ثبت نام اولیه به منظور تشکیل لیست نوبت دهی(لیست انتظار) برای خودروی مدنظر، در سامانه https://www.esalecar.ir اقدام کنند.

  اسامی بانک‌هایی که امکان ایجاد حساب وکالتی دارند تا این لحظه عبارتند از رسالت، آینده، اقتصاد نوین، ایران‌زمین، گردشگری، سینا، شهر، مهرایران، کشاورزی، پست بانک، سرمایه، تجارت و ملت اما این فهرست در حال تکمیل است و لیست نهایی در سامانه ذکر شده اعلام خواهد شد.

  پس از ۲۳ اسفند، و پالایش داده‌ها که معمولاً یک تا دو روز زمانبر است از ۲۶ اسفند تا ۲۸ اسفند متقاضیان واقعی که احراز شرایط شده‌اند می‌توانند برای ثبت‌نام خودروهای مورد نظرشان اقدام کنند.

  در فروردین ۱۴۰۲ مرحله دوم اتفاق می‌افتد که بر اساس آن و برنامه‌ریزی‌های تولید خودروسازان، خودروی شخص متقاضی در زمان‌بندی مشخص به نام شخص متقاضی، زمان تحویل خودرو برایش مشخص می‌شود.

  مرحله سوم تکمیل وجه است که بر اساس قیمت روز شورای رقابت تعیین می‌شود و قیمت‌های امروز ملاک تحویل خودرو نخواهد بود. متقاضیان می‌توانند از ۲۰ اسفند برای ثبت‌نام به سامانه esalecar.ir مراجعه کنند.

  خریداران خودرو توجه داشته باشند قیمت روز خودرو در زمان تحویل، قیمت روز اعلامی مطابق دستورالعمل شورای رقابت خواهد بود و کسانی که صرفاً با هدف کسب درآمد قصد ثبت‌نام دارند باید خطر بالای این کار را در نظر بگیرند.

  در شیوه فعلی به همه متقاضیان واجد شرایط خودرو تعلق خواهد گرفت و فقط نوبت تحویل خودرو و یا اولویت آن‌ها مشخص خواهد شد.

  افرادی که تا زمان اعلام نتایج در سامانه فروش بزرگ خودرو، طی مدت اعلام‌شده در اطلاعیه این طرح در سامانه esalecar.ir از خودروسازان کشور خودرویی خریداری کرده باشند از لیست حذف خواهند شد.

  پس از این مرحله چنانچه زمان تحویل خودروی شخص بیشتر از ۳ ماه باشد می‌تواند نسبت به رفع انسداد (با حفظ نوبت) اقدام کند و سپس براساس فراخوان خودروساز منطبق با لیست انتظار هرمحصول در خصوص قطعی کردن ثبت‌نام اقدام کند.

  باید دقت کرد که برای این طرح فروش لازم است وکالتی کردن حساب شخصی به‌نفع سازمان حمایت و مسدود نمودن ۱۰۰ میلیون تومان وجه اعتبار تا زمان اعلام نتایج نوبت‌دهی انجام شود، پس از آن یا متقاضی با زمان نوبت اعلامی موافق است که نسبت به قطعی کردن ثبت‌نام و پرداخت وجه خودرو بر اساس فراخوان طرح فروش خودروساز اقدام می‌کند و یا آنکه انصراف خود را از قرارگیری در لیست انصراف اعلام می‌کند.

  امکان ثبت‌نام صرفاً در یک خودرو وجود دارد و ثبت‌نام از کسانی که پیش از این در لیست نوبت‌دهی خودروهای وارداتی ثبت‌نام کرده‌اند، وجود ندارد، ثبت‌نام وی ملغی می‌گردد.

  ثبت‌نام مرحله اول در لیست نوبت‌دهی هیچ‌گونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند و تعهد خودروساز صرفاً براساس قطعی کردن ثبت‌نام توسط خودروساز در مرحله سوم اجرای طرح، شکل می‌گیرد.

  علاوه بر دارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم باید کلیه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت شده و چنانچه در هرمرحله تا قطعی کردن ثبت‌نام توسط خودروساز، مشخص شود که متقاضی حائز شرایط ثبت‌نام نبوده، ثبت‌نام وی ملغی می‌شود.

  شرایط عمومی ثبت‌نام خودرو به‌شرح زیر است:

  ـ دارا بودن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

  ـ متقاضیانی که طی ۴۸ ماه گذشته خرید خودرو از شرکت‌های خودروسازی یا بورس کالا داشته‌اند، امکان ثبت‌نام و خرید خودروی وارداتی ندارند.

  ـ متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند امکان ثبت‌نام و خرید خودرو ندارند، البته تا زمان تحویل خودرو، شرط نداشتن پلاک انتظامی فعال، بررسی می‌شود.

  ـ انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به‌صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به‌صورت وکالتی ممنوع است.

  ـ امکان صلح خودروی خریداری‌شده به غیر وجود ندارد.

  ـ شرکت‌های خودروسازی موظف‌اند روش‌های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند حداقل به‌مدت یک سال، از جمله رهن گرفتن سند خودرو را اتخاذ و اجرا کنند.

  ـ امکان ثبت‌نام و خرید خودرو برای اشخاص حقوقی وجود ندارد.

  ـ در صورت بروز هرگونه تأخیر احتمالی در تحویل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، خسارت جبران تأخیر در تحویل مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو و ابلاغیه‌های مرتبط که متعاقباً از طریق بخشنامه‌های فروش اطلاع‌رسانی می‌گردد پرداخت خواهد شد.

  بیشتر بخوانید:خبر جدید سخنگوی وزارت صنعت برای بازار خودرو/ اسامی متقاضیان خودروهای وارداتی منتشر شد

  35217 کد خبر 1743026

  برچسب‌ها

  خودروسازان بازار خودرو وزارت صمت مطالب مرتبط

  انتقاد شدید مرکز پژوهش‌های مجلس/ سیاست های ارزی دولت، دلار را به «قیمت غیرقابل باور» رسانده

  چه خبر از میزان افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان ؟

  دلایل حذف برخی متقاضیان خودروهای وارداتی

  تخلف ایران خودرو از دستور رئیس جمهور/ تخصیص خودرو بدون قرعه کشی

  بررسی حداقل دستمزد؛حرف ها سر بخور و نمیر است

  میزان: صدور حکم «اعدام شش عامل شهادت مردم در خوزستان» / گروهک تروریستی «حرکه‌النضال» در ایران «منهدم» شد

  کنایه سنگین مجری صدا و سیما به «ناپاسخگویی ارزی» وزیر اقتصاد

  استیضاح دوم فاطمی امین در دستور کار مجلس/ عملکرد وزیر صمت به جای بهتر کردن اوضاع، وضعیت را بدتر می‌کند

  خودروی ایرانی در آستانه صادرات به بلاروس

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  نحوه تعریف حساب وکالتی برای متقاضیان دو طرح خودرویی

  نحوه تعریف حساب وکالتی و واریز وجه برای شرکت در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، به‌ ویژه در رابطه با افراد دارای حساب وکالتی به‌نام ایران‌خودرو، شفاف سازی شد.

  اقتصاد صنعت و معدن و تجارت

  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱،‏ ۱۱:۲۷

  نحوه تعریف حساب وکالتی برای متقاضیان دو طرح خودرویی

  نحوه تعریف حساب وکالتی و واریز وجه برای شرکت در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، به‌ ویژه در رابطه با افراد دارای حساب وکالتی به‌نام ایران‌خودرو، شفاف سازی شد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به اینکه قرعه کشی (امروز عصر) شرکت ایران خودرو با ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو همزمان شده و به دلیل ابهام پیش آمده در مورد افتتاح حساب وکالتی از سوی متقاضیان خرید خودرو، امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد که «متقاضیانی که در طرح اخیر فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو ثبت‌نام کرده‌اند اما تا زمانی که نتیجه قرعه‌کشی آن مشخص شود، می‌خواهند، فرصت ثبت‌نام اولیه در طرح یکپارچه خودروهای داخلی را هم از دست ندهند، (البته به شرطی که در طرح ایران‌خودرو برنده اعلام نشوند) می‌توانند از همان حساب وکالتی تعریف شده برای طرح ایران‌خودرو خود هم استفاده کنند و ضروری نیست که دو حساب افتتاح کنند، اما بایستی حتماً موجودی دو طرح معادل ۲۳۰ میلیون تومان (۱۳۰ میلیون برای ایران‌خودرو و ۱۰۰ میلیون تومان طرح یکپارچه خودروهای داخلی) را در حساب خود داشته باشند. ضمن اینکه، آن حساب وکالتی را علاوه بر اینکه وکالت با ایران‌خودروست، با سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نیز وکالتی کنند.»

  به گفته وی، «متقاضیان باید نزد بانک عاملی که حساب وکالتی تعریف کرده‌اند، درخواست دهند که برای سازمان حمایت هم حساب مذکور را وکالتی کنند.»

  وی تاکید کرد: «البته تنها در صورتی ثبت‌نام در طرح یکپارچه بر قوت خود باقی خواهد ماند که افراد برنده طرح فروش فوق‌العاده اخیر ایران‌خودرو اعلام نشوند. چنانچه افراد جزو برندگان طرح ایران‌خودرو باشند، به هیچ وجه امکان ثبت‌نام در طرح یکپارچه خودروهای داخلی را نخواهند داشت و به صورت اتوماتیک حذف خواهند شد. اما اگر افراد در طرح ایران‌خودرو برنده نشده باشند، می‌توانند ۱۳۰ میلیون تومان (ویژه حساب وکالتی ایران‌خودرو) را برداشت کنند و ۱۰۰ میلیون تومان ویژه طرح یکپارچه را در حساب وکالتی همچنان مسدود نگه دارند.»

  خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

  کد خبر 5731091 سمیه رسولی مطالب مرتبط

  شرایط ثبت نام در بزرگترین طرح فروش خودرو/ تحویل خودرو با قیمت روز

  عذرخواهی وزیرِ صمت از مردم بخاطر گرانی خودرو

  برچسب‌ها

  امید قالیباف

  وزارت صنعت معدن و تجارت

  سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان

  قرعه کشی خودرو

  سامانه یکپارچه فروش خودرو

  سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

  شهر خبر

  نظر شما

  نظر شما نظرات

  امید ۱۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ 6 1 پاسخ

  سلام ۱۳۰ میلیون به زور جور کردیم تو حساب وکالتی گذاشتیم الان میگید ۱۰۰ تومن دیگه برای طرح فروش یکپارچه بگذارید. حداقل با چند روز فاصله این دو طرحو اجرایی میکرید که ماهم بتونیم تو هردو شرکت کنیم. از اینجا رونده از اونجا مونده نشیم

  نوید ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ 5 2

  نه اینطور نیست. با همون 130 تومن میتونید برای این طرج هم اقدام کنید....کسانیکه میخواستن قبل از قرع کشی ایرانخودرو برای طرح یکپارچه هم پول بلوکه کنن باید 100تومن جدا میزدن...شما الان اون 130تومنت ازاد شده از همون پول بلوکه کن و فقط برو تیک رو بزن رو سازمان حمایت.همین

  ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ 10 8 پاسخ

  حساب وکالتی من برا ایرانخودرو بانک صادراته که جزو بانکهای اعلامی وزارت صمت نمی باشد تکلیف ما چیه ؟

  ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ 5 1 پاسخ

  حساب وکالتی من برا ایرانخودرو بانک صادراته که جزو بانکهای اعلامی وزارت صمت نمی باشد تکلیف ما چیه ؟

  علی نوری ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ 6 2 پاسخ

  واقعا چقدر دغل ودروغ تحویل مردم میدین‌.خسته نشدین‌.ایران خودرو طرح فروش ویژه نیمه شعبان گذاشته ولی نمیدانه چند دستگاه خودرو میخواد بفروشه.بعدش توی لیست برنده ها توی سایت هیچ هایمایی وجود نداره..واگذارهمه شما به امام زمان..

  علی ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ 8 0 پاسخ

  شرف داشتن هم چیز خوبی هست که متاسفانه بعضی ها ندارن

  مرادی ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ 11 1 پاسخ

  حساب وکالتی من بانک سپه هست تکلیف چیست؟ هر چند بی‌فایده است چون ۲۸ بار شرکت کردم همه...

  سیدمهدی ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ 0 1

  حساب وکالتی من بانک سپه هست تکلیف چیست؟

  ممد ۰۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ 6 0 پاسخ

  ما که برنده نشدیم دیگه نیازی نیست 100 تومن دیگه بریزیم همون 130 که ریختیم کافیه همون مسدود میشه؟

  فرهاد ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ 3 0 پاسخ

  سلام چرا باید 100میلیون تا یه هفته قبل از ثبت نام باید مسدود بشه وامکان لغو سامانه وکالتی وجود نداره

  ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ 3 1 پاسخ

  فقط دارید مردم رو زجر میدید با این کارا و تزاتون طرح یکپارچه رو نمیخواییم کی رو باید ببینیم چرا دارید میپیچونید کارو

  امیرحسین ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ 0 0 پاسخ

  سلام من یه سوال دارم شما که حساب وکالتی کردید الان مبلغ صد میلیون تو حسابتون قابل رویت هست ؟

  امیرحسین ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ 0 0 پاسخ

  صد میلیون تو حسابم قابل رویت نیست الان یعنی مسدود شده ؟

  جواد ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ 0 0 پاسخ

  سلام چطوری تو سامانه یکپارچه ثبت نام کنم من ایران خودرو و سایپا ثبت نام کردم ولی سامانه یکپارچه نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  قباد ۰۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ 0 0 پاسخ خوب ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ 1 0 پاسخ

  چرا با این همه سر شلوغی شب ملتو سرکار میزارن ۱۳۰ برای اون قرعه کشی و ۱۰۰ برای طرح یکپارچه اون یکی حساب وکالتی خودرو ساز این یکی برای طرح یکپارچه بعدش هم پیش ثبت نام جمعه است زمان وکالتی کردن با اینهمه یچیدگی و زمان محدود تا ۲۴ سه شنبه عجله برای محدودیت برای چیه اون پیش ثبت نام بدن قرعه کشی .

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید